Cam Balkon
105 Cevap26917 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6462 Mesaj
2 Ağustos 2009; 23:25:23 

Arkadaşlar evimde oturma odamdaki balkonu odama katıp balkonuda cam balkon yaptırma gibi bir düşüncem var. hani şu tamamen cam olan katlanabilir cinsinden. akordiyon balkon diyorlar. bu balkonlar hakkında bilgisi olan varsa paylaşırlarsa sevinirim. özellikle kışın ısı ve rüzgar yalıtımında pvcye göre farkı nedir. hem yalıtımı olsun hem full cam olsun istiyorsak nasıl yaptırmalıyız?

Yeni Nokia Belle Destek Grubu: https://www.facebook.com/groups/nokiadeviceandcfw/
Canon Eos 650D 15-55+22-250 mm

165 Mesaj
2 Ağustos 2009; 23:45:44 

ısı yalıtımı konusunda tavsiye edilemez çünkü conta sistemi olmadığı için camların arasından, alt taraftan, üst tafafdan rüzgar da işler az da olsa yağmur bile girebilir

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_67810728/mpage_22/f_/key_//tm.htm

2011 Mesaj
3 Ağustos 2009; 0:24:44 

quote:

Orijinalden alıntı: ozkosif

ısı yalıtımı konusunda tavsiye edilemez çünkü conta sistemi olmadığı için camların arasından, alt taraftan, üst tafafdan rüzgar da işler az da olsa yağmur bile girebilir

aynen katılıyorum.geçen hafta bir arkadaşım balkon kapısını ve ara duvarı kaldırarak pimapenle odayı büyüttü.önce cam düşünüyordu ama yalıtım konusunda kimse tavsiye etmedi.
birde balkonun sağlam olmalı.çünkü epeyce bir yük binecek oraya.

6462 Mesaj
3 Ağustos 2009; 8:56:14 

balkon gömme olduğu için yük konusunda sıkıntı yok. panaromik olsun manzara bozulmasın istedim ama galiba o zaman da odayı ısıtamayacağız. pvclerde çok kaba ve plastik aksamı çok yer kaplıyor. önerebileceğiniz başka bir sistem varmı. balkon balkon özelliğinide kaybetmesin istiyorum. gerektiğinde tüm pencereleri açabileyim

Yeni Nokia Belle Destek Grubu: https://www.facebook.com/groups/nokiadeviceandcfw/

280 Mesaj
3 Ağustos 2009; 11:54:56 

sehır neresı ?

260 Mesaj
3 Ağustos 2009; 12:05:55 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

balkon gömme olduğu için yük konusunda sıkıntı yok. panaromik olsun manzara bozulmasın istedim ama galiba o zaman da odayı ısıtamayacağız. pvclerde çok kaba ve plastik aksamı çok yer kaplıyor. önerebileceğiniz başka bir sistem varmı. balkon balkon özelliğinide kaybetmesin istiyorum. gerektiğinde tüm pencereleri açabileyim

uyabiliyorsa sürgülü büyük camlı alüminyum profilli pencereler var onları düşünebilirsin

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5025 Mesaj
3 Ağustos 2009; 13:03:09 

Bizim balkon cam balkon. Buralarda şarıl şarıl yağmur yağdığı olur içeri bir damla bile su girmez. Pencerelerin araları ve üstlerine plastik çubuk gibi birşey koyuyorlar o örtüyor açıklıkları. Ama ısı yalıtımı konusunda tavsiye etmem. Yalıtımda pvc öneririm. Cam balkon kışın buz gibi oluyor pvc li balkon ılık.

İstanbul Üniversitesi
- Coğrafya -

924 Mesaj
3 Ağustos 2009; 13:06:53 

birden cem balkon diye okudum diyom o kim

1420 Mesaj
3 Ağustos 2009; 13:07:45 

Benim eniştenin işi....boyutları ver fiyat versin istersen olmaz sen ist de değilsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minimalist -- 3 Ağustos 2009; 13:08:12 >

6462 Mesaj
3 Ağustos 2009; 14:57:39 

şehir yozgat. sanrım cam balkn işi yaş gibi görünüyor. ısı yalıtımından dolayı. herhalde pvc olacak bu gidişler

4453 Mesaj
3 Ağustos 2009; 17:54:40 

Ne farkı var pvc ile camın balkonda?

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

6462 Mesaj
5 Ağustos 2009; 18:59:14 

anlamadım?

2 Mesaj
25 Eylül 2010; 23:05:50 

Cam Balkon Sistemleri / Katlanır Cam Balkon ile PVC arasındaki farklar neler ?

* İlk olarak sizlere belirtebileceğim manzara kaybınızın cam balkonda yaşanmaması.
* Diğer yandan temizliği basit ve kolay
* Temizliği esnasında güvenlik sorunu düşme tehlikesi olmaması, emniyet dolu bir sistem
* Balkon dekorasyonunuzu estetik anlamda arttıracak olan bir sistem
* Yer kaplamaz, alanınızı camlar katlandıkça genişletir.
Bu saydıklarımın hepsi PVC için geçerli olmayan bir durum

Bizzat kendi evimin balkonu için cam balkon sistemi yaptırdığımdan dolayı bunları kullanıcı seviyesinde belirtmiş oldum.

Yaptırdığım kişi ve bilgileri ise elimde sadece adı soyadı ve numarası

Murat ALCAN 0 555 637 84 27

şeklinde. Yararlı olabildiysem ne mutlu bana.

757 Mesaj
25 Eylül 2010; 23:13:16 

yüksek ,geniş ve manzarısı güzel bir balkonda çok güzel oluyor

PSN:LightningTR

844 Mesaj
25 Eylül 2010; 23:21:46 

bizim burda kapsül diolar o tür balkona...cok kullanışlı baya gelişti o sistem artık...kendinden perdeli ısıtmalı filn...varsa imkan yaptır...bn bi ara kafm eserse yaptırcam

590 Mesaj
25 Eylül 2010; 23:27:05 

bız daha bu yaz taktırdık ancak sanırım ole alenen bı yere yaptırıldı her camın arasında plastık contalar var surgulere gecmelı sekılde mınık sacaklı bantlar cekıldı camı kopmle kapatınca ses baya kesılıyor yazın taktırdıgımız ıcın ısı konusunda bısey dıyemıyecegım ama camlar tamamen kapalı olunca ıcerısı sera gıbı oluyor ancak sesı bu kadar kestıgıne gore ısıya mutlaka faydası olacaktır

not:ayrıca balkona cıkıs ıcın plastık dograma kapı var yanı kısın balkon kapısı kapalı olacak gıbı eger onuda kaldırıcam dersen ısler bıraz degısır tabandan gelen soguguda kesmelısın

3 Mesaj
25 Mayıs 2011; 15:41:35 

Isıcamlı cam balkon yapan yerler var.Albert Genau Tse belgeli ve garantili olarak yapıyor cam balkon vs gibi işleri. 2 yıllık resmi garantisi var, sorun çıkarsa da düzeltilir.

195 Mesaj
25 Mayıs 2011; 15:44:02 

EN ÖNEMLİSİ İZİN OLMASI LAZIM BELEDİYEDEN
BİRİ ŞİKAYET EDERSE CEZASI VAR PLAN DIŞI OLDGU İÇİN

Bir dinin doğal olması için akla, fenne,ilme ve mantığa uygun olması lazım.Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur .MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
EVCİL HAYVANLARLA İLGİLİ AKLINIZA TAKILAN TÜM SORULARI SORABİLİRSİNİZ

194 Mesaj
25 Mayıs 2011; 15:45:17 

Balkonu balkon olarak kullanmak isteyenler için ideal. Ancak odayı büyütmek amacıyla yapıyorsanız uygun olmaz.

6462 Mesaj
25 Mayıs 2011; 17:30:11 

cvplar için teşekkürler arkadaşlar. şimdilik vazgeçtim cambalkondan. sürgülü pimapen yaptırdım diğer balkona, o bile rüzgar geçiriyorki cam balkonu düşünmek bile istemiyroum

13 Mesaj
13 Temmuz 2011; 11:24:03 

mrb arkadaslar ben de balkonumu akordiyon camla kapatmak istiyorum ancak hangi firma güvenilir ve uygun fiyata yapar tavsiyelerinize ihtiyacım var...
teşekkürler..

144 Mesaj
19 Temmuz 2011; 1:05:11 

quote:

Orijinalden alıntı: deqn

mrb arkadaslar ben de balkonumu akordiyon camla kapatmak istiyorum ancak hangi firma güvenilir ve uygun fiyata yapar tavsiyelerinize ihtiyacım var...
teşekkürler..

7 Senedir Accordion Cam Balkon olarak sektöre hem adımızı vermiş bulunmaktayız hemde siz değerli
müşterilerimize hizmet etmekteyiz . Gerekli bilgi ve irtibat için bizlere resmi WEB SİTEMİZDEN
ulaşabilirsiniz ..

Önce güven ..

498 Mesaj
19 Temmuz 2011; 1:14:16 

Plan dışı olduğu için belediye imar bürosundan izin alman lazım ki bi ton masraf çıkarıyolar. Biz balkonu içeri aldırmamıştık ama balkonla salon arasında yerden 80-90 cm lik duvarı kırdırıp sürgülü pvc yaptırmıştık. Belediyeden uyarı gelmişti. Biraz direndik yollarını aradık apartman sakinlerinden noter onaylı izin almak gerekiyomuş ve binanın mimarinı bulup ondanda izin almamız gerekiyomuş. Falanda filan yani çok karışık bi iş o yüzden hiç uğraşmadık eski planda olduğu hale çevirdik.

213 Mesaj
19 Temmuz 2011; 1:15:04 

Hocam biz seneler önce pilaspen e yaptırmıştık mutfağın balkonunu. Güzel oldu, full cam içerden çok güzel manzara yapıyor,

mutfak diğer odalara göre biraz soğuk oluyor ama su alma vs hiç olmadı, yaptırırsan kalın camdan yaptır

21 Mesaj
10 Aralık 2011; 12:44:02 

cam balkon yaptırmak istiyorum.
ama konuştuğum birkaç kişi farklı malzemelerden bahsediyor
yok kanadı böyle olmalıymış
yok profili böyle olmalıymış
bu işin doğrusunu bilen bi arkadaş varsa bana yardımcı olabilirmi lütfen.

144 Mesaj
19 Ocak 2012; 10:42:09 

quote:

Orijinalden alıntı: bgep

cam balkon yaptırmak istiyorum.
ama konuştuğum birkaç kişi farklı malzemelerden bahsediyor
yok kanadı böyle olmalıymış
yok profili böyle olmalıymış
bu işin doğrusunu bilen bi arkadaş varsa bana yardımcı olabilirmi lütfen.

Piyasada 100ü aşkın firma 20yi aşkın farklı profil ve aksesuara sahip olunan tasarımlı sistemler bulunmaktadır.
Bu işin özü Profil içersindeki kullanılan kayıtlar , rulmanların paslanmaz olması , kullanılan malzemelerin
plastik kaplı yada polyamid malzemeden üretilmiş olması ( paslanma sorununa karşın ) . Malzemeden sonra
yaptıracağınız firma çok önemli ; sürekliliği olan bir firmayı tercih etmelisiniz , herhangi bir sorunla karşılaşıldığında karşınızda bir muhattap bulma adına . Birebir ürünleri mutlak suretle görün internetten
çağırdığınız firmalar ürünlerinin örneklerini sizlere getirsinler eğer sizin gidip inceleme imkanınız yoksa ..

Önce güven ..

47 Mesaj
19 Ocak 2012; 10:45:39 

Başlığı Can Bonomo diye okudum.

Ölümle hiçbir zaman karşılaşmayacaksın.
Ölüm varsa sen yoksun, sen varsan ölüm yok.
O halde ölümden korkmak ahmaklıktır.

1163 Mesaj
19 Ocak 2012; 11:27:03 

balkonu kapattırmak için araştırıyorduk o cam sistemlerini, bağlantı yerlerinden rüzgar gireceği söylendi, bizde sürğülü pimapen yaptırdık, sadece yağmurdan korur o sistemler, tavsye etmiyorum

S.S.S

.- Evet benim

30 Mesaj
19 Ocak 2012; 11:53:15 

Cam balkon soğuk olur PVC yaptır kayıtları çok koydurma büyük cam olsun.

.......

80 Mesaj
22 Şubat 2012; 19:00:55 

quote:

Orijinalden alıntı: rambursman

balkonu kapattırmak için araştırıyorduk o cam sistemlerini, bağlantı yerlerinden rüzgar gireceği söylendi, bizde sürğülü pimapen yaptırdık, sadece yağmurdan korur o sistemler, tavsye etmiyorum

Sürgülü pimapen nasıl memnunmusun ?

YAŞAMAK SANATTIR.

69 Mesaj
22 Şubat 2012; 21:15:13 

quote:

Arkadaşlar evimde oturma odamdaki balkonu odama katıp balkonuda cam balkon yaptırma gibi bir düşüncem var. hani şu tamamen cam olan katlanabilir cinsinden. akordiyon balkon diyorlar. bu balkonlar hakkında bilgisi olan varsa paylaşırlarsa sevinirim. özellikle kışın ısı ve rüzgar yalıtımında pvcye göre farkı nedir. hem yalıtımı olsun hem full cam olsun istiyorsak nasıl yaptırmalıyız?

Kusura bakmazsan kaçıncı sınıfa gittiğini öğrenebilirmiyim ?

6462 Mesaj
22 Şubat 2012; 21:23:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Logitech47

Kusura bakmazsan kaçıncı sınıfa gittiğini öğrenebilirmiyim ?

anaokul 2 terk?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

69 Mesaj
22 Şubat 2012; 21:36:05 

quote:

anaokul 2 terk?

ciddiyim arkadaşımın adı ve soyadı tutuyor da

6462 Mesaj
22 Şubat 2012; 22:01:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Logitech47

ciddiyim arkadaşımın adı ve soyadı tutuyor da

ben üniv.den mezun olalı tam 11 sene oldu. Yaşım 35

19613 Mesaj
22 Şubat 2012; 22:15:05 

Estetik kaygısı ve seyretmeye değer bir manzaran yoksa akordion balkondan uzak dur, doğrama daha iyi.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

3826 Mesaj
22 Şubat 2012; 22:15:45 

Bu adamlar işinde profesyoneldir. Buraya yaptırabilirsin.

1325 Mesaj
22 Şubat 2012; 22:24:34 

Bence pvc'ye ilişme. Şu ana kadar gördüklerimin çoğu kullanışsız ve çirkin.

69 Mesaj
22 Şubat 2012; 22:33:22 

quote:

ben üniv.den mezun olalı tam 11 sene oldu. Yaşım 35

tamam k.bakma

1163 Mesaj
23 Şubat 2012; 12:54:47 

quote:

Orijinalden alıntı: suikast067

Sürgülü pimapen nasıl memnunmusun ?

memnunuz, br sıkıntısını görmedik. kanatlı camlarda kanat içe açıldığından sıkıntı verir. sürgülü yaptırmanızda yarar var.

S.S.S

.- Evet benim

6462 Mesaj
23 Şubat 2012; 13:03:47 

quote:

memnunuz, br sıkıntısını görmedik. kanatlı camlarda kanat içe açıldığından sıkıntı verir. sürgülü yaptırmanızda yarar var.

bende sürgülü pimapen yaptırdım ama çokta memnun değilim. rüzgar soğuk çok geçiriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

80 Mesaj
23 Şubat 2012; 13:08:19 

quote:

bende sürgülü pimapen yaptırdım ama çokta memnun değilim. rüzgar soğuk çok geçiriyor.

Sizin sürgülü pimapen olarak kastetdiğiniz katlanabilir cam denilenden mi ? ben beyaz evlerde kullanlan pcv pimapen ' in sürgülüsünü kastetmiştim

YAŞAMAK SANATTIR.

6462 Mesaj
23 Şubat 2012; 13:11:26 

quote:

Sizin sürgülü pimapen olarak kastetdiğiniz katlanabilir cam denilenden mi ? ben beyaz evlerde kullanlan pcv pimapen ' in sürgülüsünü kastetmiştim

katlanma değil bildiğin sürgülü. camı sağa sola çekme olayı

1163 Mesaj
23 Şubat 2012; 13:21:02 

bildiğiniz pimapenin sürgülüsü

0

S.S.S

.- Evet benim

80 Mesaj
23 Şubat 2012; 14:18:21 

rambursman ın dediği sürgülü yü diyorum ben Ahmet bey bu resimdekimi alıyor rüzgar ?

YAŞAMAK SANATTIR.

1163 Mesaj
23 Şubat 2012; 14:32:15 

quote:

rambursman ın dediği sürgülü yü diyorum ben Ahmet bey bu resimdekimi alıyor rüzgar ?

hayır bu bildiğiniz pimapen hiç bir şekilde hava soğuk girmiyor,

rüzgar girenler katlanır camlar. şu yani

0

rüzgar girebileceğinide bunun ustası söyledi, bu yüzden pimapen tercih ettik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambursman -- 23 Şubat 2012; 14:33:56 >

S.S.S

.- Evet benim

259 Mesaj
23 Şubat 2012; 14:36:17 

quote:

Orijinalden alıntı: ozkosif

Bizdeki de cam balkon fakat boydan değil.Kar yağdığında azıcık kar girmisti

skate! skate! skate!

80 Mesaj
23 Şubat 2012; 14:40:57 

quote:

hayır bu bildiğiniz pimapen hiç bir şekilde hava soğuk girmiyor,

rüzgar girenler katlanır camlar. şu yani

0

rüzgar girebileceğinide bunun ustası söyledi, bu yüzden pimapen tercih ettik

Teşekkür ederim istediğim cevap buydu

YAŞAMAK SANATTIR.

3222 Mesaj
23 Şubat 2012; 15:08:48 

fotoğraftaki sistemle kapatılmış bir bir odada, dış ortamdan sadece 3-5 derece daha sıcak bir ortam oluşturursunuz ısı yalıtımı diye birşey yok

6462 Mesaj
23 Şubat 2012; 15:27:27 

quote:

valla o resimdeki iyi gibi duruyor. benimkikin uydurma yaptılar. geçen sene yaptırmıştım.

536 Mesaj
29 Şubat 2012; 13:40:47 

Ben de mutfak balkonumu cam balkonla kapatıp, aradaki kapıyı kaldırıp mutfağı balkona katmak istiyorum. Ustasından yalıtım konusunda bilgi alabilir miyim? Isı camlı modelleri var mı bu cam balkonların?

Güvenle alışveriş yaptığım "Dr.Teknik", "sky__walker", "salieri38", "myfranco", "tuncayt", "tkzkn2", "LeftEyeNine", "hachiko", "gözlüklü", "stoploss30" , "felixsis" , "canoo" "drgkhn" "demirkiran" , "tades1981" , "bladecarter", "demirkiran", "Barış Can", "nerrath" ve "kahramanats" a çok teşekkürler.

312 Mesaj
29 Şubat 2012; 13:53:20 

takip bizim evede yapıcaz

292 Mesaj
2 Mayıs 2012; 14:41:30 

Arkadaşlar 2 yıldır araştırıyorum araştırdıkca kafam karıştı
Albert Genau diye marka en iyileri katlanır cambalkonda lakin fiyat çok pahalı
bu pimapenin sürgülü sistemini yeni gördüm aslında ısı yalıtımı ses gürültü için güzel olabilir Ankara da önereceğiniz bayi var mı?

cambalkon da malzemeler genelde aynı işçilik ön plana çıkıyor esnaf olan bir bayi arıyorum işini ehli ve arkasında duracak hatta sözleşme yapabilecek
ankara için yardımlarınızı bekliyorum

saygılar

22 Mesaj
3 Temmuz 2012; 1:21:29 

albert genau m2 fiyat ne istediler ?

Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek Ve Hür ve Bir Orman Gibi Kardeşcesine...

292 Mesaj
3 Temmuz 2012; 13:26:03 

27-28mkare Icın 7000-8000 tl yi geçmişti tam hatırlamıyorum teklifi

22 Mesaj
5 Temmuz 2012; 12:47:41 

quote:

Orijinalden alıntı: estamemuchoo

27-28mkare Icın 7000-8000 tl yi geçmişti tam hatırlamıyorum teklifi

çok yüksek fiyat. Albert Genauda olsa yüksek. geçen gün bayilik araştırması yaparken bir ürün gördüm çok beğendim. sanırım bende o firmanın bayiiliğini yapıcam firma ismi şu an aklımda değil. bir ara yazarım. 27-28 m2 bir cam balkonun ideal fiyatı şefaf camda 4500 gibi bir rakam..

Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek Ve Hür ve Bir Orman Gibi Kardeşcesine...

292 Mesaj
6 Temmuz 2012; 2:07:35 

quote:

Orijinalden alıntı: ccunneyytt

çok yüksek fiyat. Albert Genauda olsa yüksek. geçen gün bayilik araştırması yaparken bir ürün gördüm çok beğendim. sanırım bende o firmanın bayiiliğini yapıcam firma ismi şu an aklımda değil. bir ara yazarım. 27-28 m2 bir cam balkonun ideal fiyatı şefaf camda 4500 gibi bir rakam..

umarım hatırlarsınız
sıkıldım bakınmaktan birde gittiğim cambalkonculara iş öğretir şekilde bilgiye sahip oldum ve hiç biri beni tatmin etmiyor

aslında apartmanımızda bir çok komşunun balkonunu cambalkon yapan firma var güzelde rakam verdi 3500 TL ve camlar füme orjinal şişecam lakin adamla elektriğimiz tutmuyor esnaflığı hoşuma gitmedi

sizin bu camiyada kaç yıllık deneyimiz var olmadı size yaptıralım ?

292 Mesaj
6 Temmuz 2012; 2:14:50