Şimdi Ara

Cam Balkon (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
11
Favori
68.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mersin'de oturuyorum. Cam balkon yaptırmayı düşünüyorum. Acaba burada kaliteli ve uygun fiyatlı yapan bir yer biliyor musunuz? Teşekkürler.
  • Bursa`nin en iyi katlanir cam balkoncusu dincer al dir Kale balkon yaptirdim 3 senedir hic sorun yasamadim. bu gidisle 30 sene gider 02242415344 kale balkon telefonu arayabilirsiniz
     Cam Balkon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolter5841 -- 15 Nisan 2015; 18:42:59 >
  • konu yanlış yerde .
  • arkadaşlar bende araştırmaya girdim. Katlanır pvc kullanan varmı 3 kanat olucak. Olumlu sonuç alan varsa katlalan pencere yaptırmak istiyorum. Yoksa cam balkonmu tavsiye edersiniz. Birde cam balkon kışın terleme yapıyor diyorlar gerci pvc de yapıyor. Bunu önlemek için balkona ısı yalıtımı istiyorlar o kadar masrafa giremem.
  • Ne düşünürsünüz bilmem ama katlanan pvc kaba durur baya açılınca toplanan kanatlar daha çok yer katlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cambalkoncu

Ne düşünürsünüz bilmem ama katlanan pvc kaba durur baya açılınca toplanan kanatlar daha çok yer katlar

Sağolun tecrübelerinizi aktardığınız için. PVCden vazgeçtim. Öğleden sonra güneş aldığı için pancuru da favorilerime ekledim. Onu araştıryorum. Kullananlar varsa görüşlerini yazarsa sevinirim. Şiddetli rüzgara dayanıklı ise pancur düşünebilirim.
  • Güneş alan biryerse belli bir süre sonra petek gibi ısıtır ne yaptirirsaniz yaptırın sürekli oturuyorsaniz klima tavsiye ederim

• İstanbul basaksehirde katlanır cam yapan firma aranıyor

• Biz Ege cam balkona yaptırdık. Memnunuz. Web siteleri https://egecambalkon.wordpress.com/
  • Benim gibi bilgi ihtiyacı olan kişiler için yazımı detaylı yazıyorum,;

Arkadaşlar taşınacağım evde balkon kısmı (L şeklinde) zaten pimapenlerle kapatılmış,ancak kalın kalın profillerini hiç begenmiyorum,ayrıca sürgülü olduğundan heryerinden hava geliyor.

Cam balkon sordum ama normal ince cam onlar sana gelmez,soğuktan donarsın dedi pimapenciler,ısıcam/çiftcam olanı yokmu dedim yok dediler.Nette araştırdım bir sürü firma çıktı karşıma,kaliteli oldugunu düşündüğüm Albert'e fiyat sordum aşağıdaki ön kısma 2050 TL,içten jaluzili olursa 2650 fiyat çekti.Açıkçası biraz pahalı geldi ama yaz kış orda oturmayı planladıgımdan ve zaten salonla birleşik oldugundan - yani normal balkonlar gibi kapısı yok- ısı önemli oldugundan 1 kere yaptırıp sorunsuz oturmak istiyorum.

Sağ altta İşaretlediğim kısım kadar altta balkon var ve şansıma tamamen açık,camla kapatsalardı alttan soguk gelme problemim olmayacaktı.
    Alttaki o kısımdan soğuk gelmesin diye mavi köpüklü yalıtım malzemelerinden yaptıracağım kendi balkonumum alt tarafına,ayrıca yine siyah okla gösterdiğim kısımlara da içten yalıtım yapayım diyorum,böylece çok büyük oranda ısı kaybını engellemiş olacağımı düşünüyorum.

Çift cam Yaptıranlar bilgi verebilir mi acaba?Isı,rüzgar yalıtımı nasıldır?
     Cam Balkon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 26 Ekim 2015; 16:28:11 >

• Hocam yalıtım şartsa pvc yaptırın ısıcamlı cambalkon gene belli zaman sonra sağdan soldan hava alır işi kaybı olur illa sürme lazımsa paralel sürme pvc lerde araştırın Volkswagen sürme diyene geçer biraz pahalidir

• quote:

Orijinalden alıntı: Cambalkoncu

Hocam yalıtım şartsa pvc yaptırın ısıcamlı cambalkon gene belli zaman sonra sağdan soldan hava alır işi kaybı olur illa sürme lazımsa paralel sürme pvc lerde araştırın Volkswagen sürme diyene geçer biraz pahalidir

Teşekkürler,ancak şu anki sürgülü hali bile bi sürü yerden hava alıyor.
    Silıkon parçaları vs.değişimi olup çözülecekse sıkıntı yok değiştiririz hava almaya başlayınca napalım,pvc sistem çok kaba duruyor.

Başka fikri olan :) ?
  • bahsettiğim firma ölçü almaya geldi,700TL beyaza boyama ücreti eklemişler fiyata :(
  • mcse2k3 arkadaş son durumun nedir bilmiyorum ama pvc den skın vazgeçme.Winsanın yeni sürgülü sistemlerinde bir gram hava almıyor.

Ben geçen sene albert Ga..den hem ön balkonumu hem arka balkonumu kapattırdırdım..Piyasada en iyi bir kaç markadan biri fakat onlarda bile ısı konforu yok.Balkonlarda kışın kesinlikle oturulamaz.Sadece kahve keyfi yapılabilir.

Birde diğer arkadaşlar için söylüyorum bu cam kaplama balkonlarda kesinlikle sanayiden ustalarla değil kaliteli firmalarla iş yapın.Üst katım geçen sene alakasız bir yerden yaptırdı inanın isketine bile oturmuyor camlar ve hava akımı olduğu gibi içerde.Yağmur desen komple içerde.Benimki ise yağmurun yağma şiddeti ve rüzgar yönüne göre bazen hiç su girmiyor içeri bazense çok az giriyor ki hiç bir firmada % 100 sızdırmazlık yok.Kışın güneşli havalarda bile çok güzel oluyor kışbahçesi gibi fakat ısı yönünden tabiki pvc değil.

• s.a samsunda varmı bildiğinizsağlam bi firma
  • kadirdemir09 K kullanıcısına yanıt
    Hocam cambalkonlarınıza yüzde yüz yalıtım sağlamaz ısı kaybı illaki olur ama ısıtıcı olmayan boş bir oda neyse ondan biraz daha soğuk olur balkon ama ısıtıcı koyabilirseniz bir muddet işinizi görür

• izmir'de cam balkon yaptırmak isteyen arkadaşlar İzmir Say-cam balkon Sistemleri adresinden bizimle iletişime geçebilirler.

İyi forumlar dilerim.
     Cam Balkon

• Arkadaşlar Ankara' da Cam Balkon İçin Önerileriniz Var Mı ? Yaptırıp Memnun Kalanlar Referans Olabileceğiniz Yerler Var Mı ?
  • Kocaeli ve çevre illere (sakarya - istanbul ) hizmet vermeye devam ediyoruz , bizlere

Accordion Cam Balkon Sistemleri ulaşabilirsiniz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirdemir09

mcse2k3 arkadaş son durumun nedir bilmiyorum ama pvc den skın vazgeçme.Winsanın yeni sürgülü sistemlerinde bir gram hava almıyor.

Ben geçen sene albert Ga..den hem ön balkonumu hem arka balkonumu kapattırdırdım..Piyasada en iyi bir kaç markadan biri fakat onlarda bile ısı konforu yok.Balkonlarda kışın kesinlikle oturulamaz.Sadece kahve keyfi yapılabilir.

Birde diğer arkadaşlar için söylüyorum bu cam kaplama balkonlarda kesinlikle sanayiden ustalarla değil kaliteli firmalarla iş yapın.Üst katım geçen sene alakasız bir yerden yaptırdı inanın isketine bile oturmuyor camlar ve hava akımı olduğu gibi içerde.Yağmur desen komple içerde.Benimki ise yağmurun yağma şiddeti ve rüzgar yönüne göre bazen hiç su girmiyor içeri bazense çok az giriyor ki hiç bir firmada % 100 sızdırmazlık yok.Kışın güneşli havalarda bile çok güzel oluyor kışbahçesi gibi fakat ısı yönünden tabiki pvc değil.

Valla şu andaki halinde bile inanılmaz rüzgar alıyor üst sürgü raylarının ordan,özellikle arkada kalan camın önünde,ön camın ray boşlugu var.
    Kışın deli gibi rüzgar giriyor,cam balkon olsa gram hava girmez eminim.Sonucta bu marka da ısıcam,pvc kasadan çok farklı olacağını sanmıyorum,zaten heryerinden hava giriyor,su sızdırmaz contalı kapı falan değil sonuçta,o mantıkla yapılmamış yani.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.