Şimdi Ara

Mac OS X Snow Leopard’ın ön satışı başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın 2008 Haziran'ında geliştirmecilere tanıttığı ve son versiyonun bu sene 15.si yapılan WWDC'de tanıtılan Leopard'ın abisi Snow Leopard'ın ön siparişleri dünyaca ünlü alışveriş sitesi Amazon.com'dan alınmaya başladı.Windows'lardaki gibi birden çok sürüme sahip olmayan OS X ailesinin kar leoparının son kullanıcı fiyatları şöyle;

Leopard kullanıcılarının alabileceği Mac OS X Snow Leopard: 29 Dolar (5 bilgisayara kadar aile paketi 49 dolar)

Tiger ve daha önceki OS kullanıcılarının alacağı Mac Box Set: 169 Dolar (5 bilgisayara kadar aile paketi 229 dolar)

8 Haziran 2009'dan sonra Leopard yüklü herhangi bir Mac bilgisayarı alan kullanıcılar da 10 dolar karşılığında sistemlerini Mac OS X Snow Leopard'a güncelleyebilecekler.

Eylül ayı içersinde kullanıcılarla buluşmaya hazırlanan Mac OS X Snow Leopard,hızıyla ve güvenliği ile ön plana çıkıyor.İçersindeki temel uygulamalarla birlikte tam 64Bit desteği sunmaya hazırlanan yeni sistem 32Bit'lik sistemlere göre hem daha güvenli hemde 4Gigabyte'lık bellek limitinide 16 exabyte yani 16 Milyar Gigabyte'a çıkartıyor.Mac OS X 10.6 içersinde bulundurduğu ve Apple tarafından geliştirilen Grand Central Dispatch (ismini New York'un ünlü tren garı Grand Central Terminal'den alıyor) teknolojisi ile kullanıcıların ve geliştiricilerin çok çekirdekli işlemcilerden tam verim almasını sağlarken yine Apple tarafından geliştirilen OpenCL (Open Computer Language) sayesinde de geliştiricelere herhangi bir uygulamada GPU'ların bütünü gücü kullanma imkanı tanıyor.

Windows 7'nin Vista'nın makyajlanmış hali ve eski teknoloji olduğunu söyleyen Bertrand Serlet'in eseri olan Mac OS X Snow Leopard'ın Mac satışlarını arttırıp attırmayacağını ise zaman gösterecek.

• çüşş 16 milyar gb
  • en çok dikkat çeken nokta çüşşşlük 16 milyar gblık ram desteği olmuş.

eski macci olsam da (taa ed zamanından osx li g4 lere kadar) artık pek cezbetmiyor.
  • pc lere yükleyemiyormuyuz macler windows kullanabilirken biz pc kullanıcıları neden mac os kullanamamakta ?
  • fıyat ıyı umarım tr de de abartı bır fıyat olmaz

''8 Hazirandan sonra Leopard yüklü herhangi bir Mac bilgisayarı alan kullanıcılarda 10 dolar karşılığında sistemlerini Mac OS X Snow Leopard'a güncelleyebilecekler. ''

8 hazıran derken ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozdoz -- 1 Ağustos 2009; 23:07:08 >
  • ben aldım biraz önce macbookumu :) daha doğrusu sipariş verdim. 1 hafta sonra amerikaya varınca elime geçecek. :) 10 dolara da ne karlar yağar o macbooka :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dozdoz

8 hazıran derken ??

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz;

http://www.apple.com/macosx/uptodate/
  • Snow'u da yükleriz. bizim pc ye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 2 Ağustos 2009; 0:33:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrxpsp3

pc lere yükleyemiyormuyuz macler windows kullanabilirken biz pc kullanıcıları neden mac os kullanamamakta ?

evet ben de merak ediyorum. vistayı en performanslı biçimde macbook pro çalıştırırken neden pcler mac os x çalıştıramıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: playcold

quote:

pc lere yükleyemiyormuyuz macler windows kullanabilirken biz pc kullanıcıları neden mac os kullanamamakta ?

evet ben de merak ediyorum. vistayı en performanslı biçimde macbook pro çalıştırırken neden pcler mac os x çalıştıramıyor?

Kim demiş çalışmıyor diye. kurmayı bilirsen daş gibi çalışıyor.
  • nasıl yükleneceğini anlatan bir yer forum var mı?
  • HERZAMAN HERYERDE EN BÜYÜK MacOS x Leopard.
  • quote:

nasıl yükleneceğini anlatan bir yer forum var mı?

Hobar adlı arkadaşın imza kısmındaki linki tıklarsan ulaşabilirsin nasıl yükleniceğine :)
  • ya 16 milyar gb ye çüş demişsinizde zaten 64 bit windows xp den bu yana var ve aynı desteği oda sunuyor bilmiyo olmanızın tek nedeni böyle bir gereksiz bilgiyi sunmamış olmalarıdır ayrıca 16 milyar gb bellek nerde nasıl kullanılır eğer ilerde o kadr bellek ihtiyacımız olucaksa o tarihlerde eminim 128 bit işletim sistemleri yepyeni mimariler vs vs olacaktır ve 256 katrilyon gb desteği gelecektir. pff muhabete bak yaa tekrar söylüyorum varsa ole bi anakart alın 16milyar gb w7 64bitte kullanın
  • arkadaşlar apple bilgisayarını yurdışından alanlar ne yapacak? biz nerden nasıl satın alacağız snow leopard'ı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caves

arkadaşlar apple bilgisayarını yurdışından alanlar ne yapacak? biz nerden nasıl satın alacağız snow leopard'ı?

muhtemelen snow leopard internetten indirilecek. en azından ben öyle düşünüyorum.

snow leopard çıktığı zaman ben hala amerikada olucam, o yüzden şanslıyım sanırım biraz.
  • Leopard çıktığı zaman Tiger'dan Leopard'a update cd leri oluyordu.Onun gibi birşey olması muhtemel
  • snow un kurulum hizina ve hizli kapanis ve acilisina inanamiyacaksiniz :)
  • Bende şuan SL'nin 10A432 olan GM sürümünü kullanmaktayıp. şunu bilinizki SL'nin benim gördüğüm kadarıyla yeniliklerinin tamamına yakını mimari yani performansı etkileyen altyapı değişiklikleri. Örnek vermek gerekirse Finder baştan aşağı carbon formunu terkedip cocoa ile yeni baştan yazılmış. ama görünüm olarak neredeyse hiç bir farkı yok. bunun gibi birçok bileşen baştan 64 bit desteği ile yazılmış. yani alıp kullanmaya başladığınızda çok büyük yeni özellikler göremeyeceksiniz. Quicktime'da, Quicktime X olarak yeniden yazılan programlar arasında fakat Diğer değişikliklerin aksine quicktime X tamamen yeni bir arayüze, video editlemeye ( iphone'daki trim gibi ) ve ekran görüntüsü kaydetmeye başladı.
  • İnternet üzerinden satış olacak mı?Yani internetten indirebileceğimiz bir satış.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.