- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Hyundai Accent Era Mı? Fiat Linea mı? Fiat Punto Mu? Hyundai Getz mi?
49 Cevap19437 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

542 Mesaj
1 Ağustos 2009; 19:56:17 

Bunlarda tabii ki sınıf farkları var ancak 4 araba Tr'de baya bir satıyor. Siz olsanız hangisini alırdınız? Bir de sebepleri ile açıklarsanız daha iyi olur.

2089 Mesaj
1 Ağustos 2009; 21:01:54 

Bua raçlar içinde en iyisi linea diğerlerinden daha üst bir sınıf ama kalabalık bir aile değilseniz ve bagaj derdiniz yoksa grand e punto mantıklı bir seçim olacaktır accent era da iyi bir seçenek ama lineayla puntonun tadını vermez ama performansı iyidir

Fiat Linea 1.6 Multijet Dynamic 105 bg 290 nm tork

4426 Mesaj
1 Ağustos 2009; 21:16:35 

aslında bu araçlar arasında sınıf farkı fazla sayılmaz.
çünkü linea ile grande punto ne b segmenti, nede c segmentinde yer alır. bu 2 otomobil b-c segmentin arasında sıkışıp kalmıştır.
era ile getz elbette b segmentine aittir.
bu farklılıklardan dolayı elbette üst segment otomobil daha iyidir.
yalnız era, tr de 2009 un ilk 6 ayında satış rekoru kırmıştır ve sınıfının en iyi donanımına , güvenliğine(euro ncap 4 yıldız) en geniş iç hacmine ve 2 benzinli(1.4,1.6) 1 dizel(1.5) motora sahip, sedanıdır.
getz yerine i20 ye bakmanı tavsiye ederim.
bide linea ve grande punto yu kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım kokpitten aracın önünün görünmediği için park ederken zorluk çekmişler.

tercih senin...

Hyundai Accent Era 2009 1.4lt 16v 97ps DOHC

New Thinking. New Possibilities.

2189 Mesaj
1 Ağustos 2009; 22:04:42 

Bu saydığın araçlar içine kime sorsan Linea der.Sıfır almayı planlıyorsan.Linea 1.6 Multijet dynamic veya emotion tavsiye olunur.2. el alacaksan 1.6 mulitjet yeni çıktığı için 2.el zor bulunur bu durumda 1.4 Tjet 120Hp ye yönelebilirsin.(Sakin bir kullanıcıyım diyorsan 1.3 multijet 90hp de işini görür.)

2884 Mesaj
1 Ağustos 2009; 22:18:44 

Bu araçların hepsı b sınıfı.. Lineada b sınıfı aslında bır cok kısı boyutlarından dolayı c sınıfı zanneder fakat
b sınıfı.. Bu araçların ıcınden tercihim linea olurdu diyemicem ne yazıkkı nedeniyse o iğrenç tasarımı.. Bu aracı tasarlayanı tebrik etmek gerek.

Sizin yerinizde olsam tercihimi Hyundai i30 dan yana kullanırdım 30 bin lira gibi bir fiyatı var sanırım şuanda, hemde iyi donanım ve 1.6 120 ps motor.. Bir bakın derım.

Eğer lineanın şeklini beğeniyorsanız alın ama ben lineayı şeklinden dolayı tercih etmezdım zevk meselesı tabi buna karar vermek size kalmış

arabadan çok herşeye benzıyor..

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alper145 -- 1 Ağustos 2009; 22:19:31 >

2008 Volvo S60 2.0T

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Ağustos 2009; 22:40:39 

Linea'yı tercih ederdim. Birde bordo olacak rengi enfes olur.

542 Mesaj
1 Ağustos 2009; 23:43:33 

quote:

Orijinalden alıntı: br251

Bu saydığın araçlar içine kime sorsan Linea der.Sıfır almayı planlıyorsan.Linea 1.6 Multijet dynamic veya emotion tavsiye olunur.2. el alacaksan 1.6 mulitjet yeni çıktığı için 2.el zor bulunur bu durumda 1.4 Tjet 120Hp ye yönelebilirsin.(Sakin bir kullanıcıyım diyorsan 1.3 multijet 90hp de işini görür.)

Linea performans olarak era'dan iyi mi?

1189 Mesaj
2 Ağustos 2009; 0:00:25 

Hiç düşünmeden Fiat Punto alırdım. Tek eksiği bagajı ama iyiki eksik

AlieN...Nebula Red M18x...WarE
It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dreaM

2189 Mesaj
2 Ağustos 2009; 8:20:10 

quote:

Orijinalden alıntı: KaTiP_SoSe

Linea performans olarak era'dan iyi mi?

1.4 Tjet 120Hp 206Nm tork(1750 devirde),1.6 multijet 105 Hp 290Nm tork (1500 devirde)Bu iki motor Lineayı uçurur.

Test et mutlaka...........Dene kendin karar ver.En sağlıklısı bu olur.Bana birisi şuanda Era -Megane-Linea seç beğen birisini al deseler hemen linea alırım tipini ben çok seviyorum(Beğenmeyenlerede saygı duyarım) iç mekanı geniş bagajı geniş motor seçenekleride geniş..............vb.

11511 Mesaj
2 Ağustos 2009; 12:33:16 

e-otoderginin bu ayki sayısında era,sembol ve albea karşılaştırması var.Fikir vermesi açısından bir okuyun derim.

1480 Mesaj
2 Ağustos 2009; 12:40:24 

Linea

Sanırım bu forum bana aşık.
Ben giriyorum, böyle bir kasılmalar, bir eli ayağına dolaşmalar, yavaşlamalar falan haydi hayırlısı.

6678 Mesaj
2 Ağustos 2009; 12:42:40 

Benzinlimi alıcaksınız dizel mi ?
Kaç kişilik ailesiniz ?
Bütçeniz ortalama nedir ?
Bagaj genişliği çok önemlimi ?
Araçtan çok iyi performans bekliyormusunuz ?

Bunları göz önünde bulundurursak daha iyi bir sonuca varabiliriz

143 Mesaj
11 Ocak 2010; 1:51:37 

fiat multijetlerden uzak durun

3346 Mesaj
11 Ocak 2010; 9:35:42 

2007 den beri grande punto 1,3 mj kullanıyorum.
şehirler arası 4,5 lt yakar,
şehir içi sıkışık trafikte 7 lt yakar.(kış şartlarında 8 felan yakıyor)
yol sesini içeri fazlaca alır.
genel anlamda aracımdan çok memnunum.

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

11882 Mesaj
11 Ocak 2010; 9:44:18 

fiat'ı sorunlu ve sağından solundan ses geldiği çabuk döküldüğü için tavsiye etmem

accent era derim getz'e göre daha konforlu

Sokak hayvanlarından bir kap su ve bir kap yemeği esirgemeyin

4046 Mesaj
11 Ocak 2010; 9:55:48 

konu hortmus.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bencn17 -- 11 Ocak 2010; 10:10:06 >

3177 Mesaj
11 Ocak 2010; 9:57:33 

Böyle konularda ilk mesajı yazan -ki yazalı 4 ay olmuş- arkadaşın hangi aracı aldığı, memnun olup olmadığı vs gibi hususları çok merak ederim ama nedense ilk mesaj atıldıktan sonra sonuç yoktur.

"Son nefesime sakladığım, daha söyleyeceklerim var..."

Her hakkı mahfuzdur...

11373 Mesaj
11 Ocak 2010; 10:30:22 

Kalabalıksanız Linea değilse Punto Evo.

نادي بشكتاش الجمباز

"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir." - Nikola Tesla

Eğitim Birliği: 3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58 İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI / BURDUR MERKEZ / BURDUR
Esas Birliği: CUMBŞK.LIĞI MHF.A. LOJ.DES.K.LIĞI KIŞLA HİZ.BL. / ANKARA ÇANKAYA / ANKARA

KASIM 2014 !

562 Mesaj
11 Ocak 2010; 13:29:24 

Bagaj isteniyorsa linea degilse Punto evo
Eğer daha ufak birşey lazım ise Getz yerine (üretimden kalkacak zaten) i2O

2008 Honda Civic HB 1.8 İ-VTEC FK2 İ-Shift AMT Sport
112 Acil Sağlık Hizmetleri/Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi
---------------------------------------------------------------
Neden hızlı gidiyorsun ölmek ve öldürmek için acelen mi var..?

6678 Mesaj
11 Ocak 2010; 20:39:25 

quote:

Orijinalden alıntı: over and under

fiat'ı sorunlu ve sağından solundan ses geldiği çabuk döküldüğü için tavsiye etmem

accent era derim getz'e göre daha konforlu

Eski Grande Punto aracımda ne bir sorun ne sağından solundan bir ses nede tek bir dökülme vardı ..

11882 Mesaj
11 Ocak 2010; 21:00:20 

quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

Eski Grande Punto aracımda ne bir sorun ne sağından solundan bir ses nede tek bir dökülme vardı ..

iyi işte sen şanslıymışsın

509 Mesaj
11 Ocak 2010; 21:22:13 

Bu tip forumlarda sadece konu açan kişi değil bir çok kişi benzenr ikilemlerde kaldıkları için faydalanırlar.

Ah bir de; Kendi aracını ya tam olarak göklere çıkarır ya da yerin dibine sokarız bir orta yol bulabilsek keşke çok daha insan fayda görecektir.

Ben 1.6 Style kullanan biri olarak araçtan yakıt hariç (Gerçi benzinli araçların hepsi çok yakıyor ama benim ortalamam 100 / 7.6 idi.) genel anlamda memnundum. Evet biraz süspansiyonu konforsuz ama sınıfına oranla ortalamalarda idi.

Daima Gülümse

3980 Mesaj
16 Ocak 2010; 10:18:22 

grande puntoların en buyuk sorunu dıreksıyon kutusudur..orjınalı 1500 lkıradır...alacak arkadslar dıreksıyon sorunu oldugunu bılsın..nereden bılıyorum arkadsım arac kıralamada operasyonda calısıyor pıyasadakı hangı aracın neresınde en cok sorun var bılıyor..dedıklerıde dogru..mesela era lar..gıdın sorun sahıplerıne yagmur yagdıgında arka amortısolerınden ses gelır ve on takımları sorunludur..kullanan arkadslarda bılırler..

246 Mesaj
16 Ocak 2010; 21:51:41 

punto en iyisi

284 Mesaj
16 Ocak 2010; 22:36:29 

bu mesajın sahibi herhalde puntosunda oturuyodur

DH FIAT PALIO KULÜBÜ

763 Mesaj
17 Ocak 2010; 11:16:12 

selam
bu araçlardan bagaj sorun değilse punto ya da era alınır
linea alınmaz ama lineanın turbo benzinlisi emotion donanım ise sözüm yok
1.4 77 bg lik active donanım alınmaz
bu arada era sahibiyim hiçbir yerinden ses gelmiyo
öntakım da sorunlu değil
olsa binmem satarım babamın markası değil gider başka bir marka alırım
bu forum bana dizaynı hoşuma gitmese bile eninde sonunda vw aldıracak

2009 HYUNDAİ Accent ERA 1.4 Team ABS , Kristal Mavi

3189 Mesaj
17 Ocak 2010; 11:25:57 

Bagaj lazım değilse punto lazımsa linea...Tabi dizel

81 Mesaj
2 Mart 2010; 17:47:47 

Arkadaşlar Accent crdi veya getz crdi almayı düşünüyorum ikisi arasında kararsız kaldım. Performans ve konfor öncelikli hangisini almalıyım? Getz in tipi daha çok hoşuma gidiyor. 88 ps için çok atik ve hızlı diolar bi yandan da accent 110 ps de kalıo aklım. İkisi de baz modeller olcak. Sizce ne yapmalıyım? . Ayrıca Getz in start modelinde abs li modelinden baska hangi eksikleri war bilenler lütfen... Yakıt bakımından da getz daha avantajlı sanırsam. 2. el az kilometre yapmış araç ta düşünüyorum. İkiside siyah ve crdi. Secimim hangisinden yana olmalı??

***S_N_C_R***

81 Mesaj
2 Mart 2010; 17:50:47 

henüz 16.000 km de benzinli getz buldum(siyah) . sizce dizelle arasındaki yakıt farkı çok mu fazladır?. Getz in benzinlisini alsam pişman olur muyum yakıt bakımından?

***S_N_C_R***

760 Mesaj
3 Mart 2010; 1:26:04 

performans ve gets , era , uymaaaaz. güvenli değil.
küçük araç.

paradoks beklenti kanımca.

ama gets şehir içi nefis tir, rahattır.
bagaj ararsan da eraa.. şehir aracı olarak güzeldirler. 5 yıl garanti...

performans dersen asgari c sınıfı düşünmelisin.
33 000tl ye e 2. el golf tsı 140 bg..
alabilecegin en ucuz performans bu.

11882 Mesaj
3 Mart 2010; 1:33:35 

quote:

Orijinalden alıntı: sansansan

Arkadaşlar Accent crdi veya getz crdi almayı düşünüyorum ikisi arasında kararsız kaldım. Performans ve konfor öncelikli hangisini almalıyım? Getz in tipi daha çok hoşuma gidiyor. 88 ps için çok atik ve hızlı diolar bi yandan da accent 110 ps de kalıo aklım. İkisi de baz modeller olcak. Sizce ne yapmalıyım? . Ayrıca Getz in start modelinde abs li modelinden baska hangi eksikleri war bilenler lütfen... Yakıt bakımından da getz daha avantajlı sanırsam. 2. el az kilometre yapmış araç ta düşünüyorum. İkiside siyah ve crdi. Secimim hangisinden yana olmalı??

Era almalısın konfor için getz bu açıdan zayıf kalıyor

Performans olarak era dizel daha iyi ve son hızda era daha önde

Alacağın era dizel olduğu için benzinli olana göre yere daha sağlam basıyor (biraz daha ağır ve uçacak gibi his vermiyor) ancak mutlaka abs'li al özellikle ani frenajda era'nın savrulabilme olasılığı böylece çok azalıyor

Diğer yandan yol tutuş olarak bence era sınıfının en iyi araçlarından biridir

21 Mesaj
6 Mart 2010; 1:04:35 

dostum 110 hp era ya kac para verecan 22-23 bin TL ise al era iyi arabadir.Güvenlik sorunu insanin canini sikabilir.140 km gecince dua etmeye basla diger taraftan 2. el piyasasi ,performans, yedek parca olarak cok iyidir.Bence Linea alinmaz era daha iyi cogu konuda.Bende peugeot 207 var 70hp performans disinda harika diyebilirim.Tek eksigi sert süspansiyon o da yol tutusu için 90 bg + chip tuning taktirsin babalar gibi olur.Simdi burada bazilar peugeot söyle böyle diyecekler aldirma sana tüm samimiyetim ile söylüyor. Cok iyi araba.Bugün bir yere giderken arkadaslarin Yeni Opel astrasina bindim.Ne bilem bana acayip kötü geldi.Benim 207 alacak param yok diyorsan era digerlerinden daha iyi arabadir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kbaki6107@gmail.com -- 6 Mart 2010; 1:10:47 >

409 Mesaj
6 Mart 2010; 12:41:54 

bence punto ilk sırada gelir. sonra linea yada era iyi tercihtir.
punto en güvenlisi ve kalitelisi sonuçta ncap sonuçları ortada

4384 Mesaj
6 Mart 2010; 12:43:37 

Diğer otomobilleri bilmem fakat Hyundai Getz'de 150-200 km arası bir tecrübem oldu.Tavsiye etmem açıkcası ben beğenmedim konforunu ve performansını

11882 Mesaj
6 Mart 2010; 16:51:55 

quote:

Orijinalden alıntı: kbaki6107@gmail.com

dostum 110 hp era ya kac para verecan 22-23 bin TL ise al era iyi arabadir.Güvenlik sorunu insanin canini sikabilir.140 km gecince dua etmeye basla diger taraftan 2. el piyasasi ,performans, yedek parca olarak cok iyidir.Bence Linea alinmaz era daha iyi cogu konuda.Bende peugeot 207 var 70hp performans disinda harika diyebilirim.Tek eksigi sert süspansiyon o da yol tutusu için 90 bg + chip tuning taktirsin babalar gibi olur.Simdi burada bazilar peugeot söyle böyle diyecekler aldirma sana tüm samimiyetim ile söylüyor. Cok iyi araba.Bugün bir yere giderken arkadaslarin Yeni Opel astrasina bindim.Ne bilem bana acayip kötü geldi.Benim 207 alacak param yok diyorsan era digerlerinden daha iyi arabadir.

yeni opel astra pejo 207'den kötü haa yapma artık bu kadar da olmaz

40 Mesaj
6 Mart 2010; 21:05:17 

Dış Görünüm Linea. İç Görünüm ve Konfor Era . Yakıt Tasarrufu Linea . Saglamlıkta Hemen Hemen Eşitler . Donanımlarda Eşit Gibi . Lineada ve Erada Max Hız 179 . Linea 1.3 Era 1.6 Oluyor Çoğunlukla Buda Motor Gücünü Gösteriyor. 1.3 Linea - 1.6 Era dersen Era Derim.1.6 Era - 1.6 Linea Dersen Linea Derim . Diğer 2 Araç Hakkında Pek Bir Bilgim Yok Ne Desem Yanlış Olur Ama Getz Alma Hayatının HATASINI yaparsın.Çıkar Onu Tercihlerden

21 Mesaj
6 Mart 2010; 23:32:05 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kbaki6107@gmail.com

yeni opel astra pejo 207'den kötü haa yapma artık bu kadar da olmaz
dostum yeni dedigin simdi cikanlar degil 2007-2009 model arasi olanlar kullanan biri olarak arasinda cok fark var.bilmeden denemeden kullanmadan lüften konusmayalim.Aksi halde arkadaslarimizi yanlis yönlendirmis oluruz.Hemde sikayetvar.com da en cok sikayet alan arabalardan biride opel. lüften eski inanclarimizi silelim.

3394 Mesaj
6 Mart 2010; 23:34:16 

Fiat kendini aştı ama şımartmamak lazım Dizel Linea alırdım ben olsa idim.

Volkswagen Caravelle BiTDI 180 HP 400 NM
İnceleme için tıklayınız.

542 Mesaj
23 Mart 2011; 2:00:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Fiat kendini aştı ama şımartmamak lazım Dizel Linea alırdım ben olsa idim.

Linea alırdın ama fiyatları konusunda bilgin varmı? Biraz hort oldu zaten konuyu da ben açmışım mazur görün.

1176 Mesaj
5 Haziran 2011; 11:33:16 

quote:

Linea alırdın ama fiyatları konusunda bilgin varmı? Biraz hort oldu zaten konuyu da ben açmışım mazur görün.

Hocam sonuç olarak ne aldınız acaba?

7289 Mesaj
5 Haziran 2011; 13:26:48 

aynen konu var sonuç yok..

mantık..

1812 Mesaj
5 Haziran 2011; 13:32:38 

Bunların arasından fiat punto alırdım, diğerlerinden daha çok ihtiyaçalrımızı karşılar.

donanımhaber

65 Mesaj
6 Haziran 2011; 12:59:37 

Arkadaşlar 2009-2010 ACCENT ERA 1,4 benzinli (20.000 TL) mı yoksa 2007 astra clasic 1,4 benzinli(24.000) mi alınır?

Hyundai Accent Era 2011 BRC

77 Mesaj
6 Haziran 2011; 13:31:17 

punto=era=linea=getz

83 Mesaj
7 Haziran 2011; 13:22:32 

quote:

Orijinalden alıntı: mars02

Arkadaşlar 2009-2010 ACCENT ERA 1,4 benzinli (20.000 TL) mı yoksa 2007 astra clasic 1,4 benzinli(24.000) mi alınır?

2010 20bin liraya arac bulabilirasen hemen bana bildir hacim hemen alayim ön kaputu boyali olmasin yeter

2007 honda city

115 Mesaj
2 Aralık 2011; 10:52:03 

Benim gözlemim şöyle ..
Performans olarak hyundai accent era..
Hacim ve estetik olarak Fiat Linea ..
Hyundai accent era' nın bagajı 390 lt, Fiat Linea' nın ki ise 500 lt !
Linea Çok büyük bir araba .. Şehiriçi ortalama 7.0 yakıyor, şehirlerarasını henüz tecrübe etmedim ..
Linea' nın sürüşü, konforu, süspansiyonları gayet iyi ..
Bu araçlardan en iyisi diye bir şey yok .. Tamamen sizin beklentinizi karşılamasıyla ilgili ..
Herşey yakıt değil, herşey hacim değil, herşey para değil ..
Oturun düşünün kafanıza yatanı alın .. Yoksa herkes bir şey söyler ..

127 Mesaj
3 Ocak 2012; 17:04:08 

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_151322/mpage_1/f_/key_//tm.htm#61895164

10 YILLIK HORT :D

103 Mesaj
2 Şubat 2012; 11:46:26 

Ben olsam accent era'yı tercih ederdim . Dışı mukavva gibi demirdende yapılsa motoru iyidir .
Taksicilerin canıdır .

Hayallerinin peşinde koş ,
elbet bir gün yorulacaklar ..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Eylül 2012; 13:52:47 

Arkadaşlar Tata ile Fiat'ın aynı platformda oldugunu söyledigim konumda bazı Fiat sahibi arkadaşlar gelip konuyu sürekli taciz ediyor ve sürekli şikayet edip konu kitleniyor. Belliki TATA'nın 10 Bin TL daha ucuza çok kaliteli araçlar satmasını sindirememişler. Verdigin linkte "aynı platform" ibaresini görmemişler buyrun link:

http://shiftdelete.net/...-guvenlik_30218-s6.html

Hala göremiyorsanız görenlerde mesaj atsın burda kimin kör olup kimin kör olmadıgını bilelim ona göre davranalım

Yorum yapamıyorsanız altında kalınca surekli şikayet ediyorsunuz ve yandaş yöneticileriniz konuyu sürekli kilitliyorlar. Özgur bir forum istiyoruz

Konu Linkleri (İkisinede bakın lutfen):

http://resim.donanimhaber.com/fb.asp?m=65810999

http://resim.donanimhaber.com/fb.asp?m=65849875

3539 Mesaj
15 Eylül 2012; 14:31:04 

konuları hortlatmayın ban yersiniz

Kanûnî Sultân Süleyman Han
"Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah'ın bir lütfudur."
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » Hyundai Accent Era Mı? Fiat Linea mı? Fiat Punto Mu? Hyundai Getz mi?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.477