Şimdi Ara

DirectX 11 destekli ATi ekran kartlarının detayları netleşiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • DirectX 11 destekli yeni ekran kartlarını Eylül ayında lanse etmeyi ve Windows 7 öncesinde pazarda yaygınlaştırmayı hedefleyen AMD-ATi'nin bu yöndeki çalışmalar son sürat devam ediyor. Haziran ayı başında Donanimhaber.com olarak bizim de katıldığımız Computex 2009 fuarında DirectX 11 destekli 40nm GPU demosu gerçekleştiren firma, Evergreen kod adıyla anılan RV870 tabanlı yeni kartlarını Eylül ayı için planlarken farklı segmentlere yönelik alternatif model çalışmalarını da sürdürüyor. Yüksek performans, orta segment, maliyet odaklı ve giriş seviyesi sistemler için DirectX 11 destekli yeni GPU çözümleri hazırlayan firma cephesi henüz sessizliğini korurken, yeni modeller için kullanılan kod adlarının hangi seriye karşılık geldiği sonunda netliğe kavuştu.

İşte kod adlarıyla AMD-ATi'nin DirectX 11 destekli yeni modelleri;

- Cypress - RV870 GPU'sunun çiftine sahip olacak yeni "X2" modeli, bilinen kod adıyla R800.

- Juniper - RV770 tabanlı Radeon HD 4800 serisinin yerine geçecek olan RV870 GPU'lu yeni seri.

-
    Redwood - RV730 tabanlı Radeon HD 4600 serisinin yerine geçecek RV830 tabanlı yeni seri.

-
    Cedar - RV710 tabanlı Radeon HD 4300 serisinin yerini alacak RV810 tabanlı yeni seri.

-
    Hemlock - Henüz detayları bilinmiyor.

AMD-ATi'nin DirectX 11 destekli yeni modellerini hangi seri altında lanse edeceği de henüz resmiyet kazanmış değil. Uzunca bir süredir yeni modellerin geleneksel isimlendirmenin devamı olarak Radeon HD 5000 serisi altında lanse edilecekleri konuşulsa bile, AMD-ATi'nin Windows 7 rüzgarından da faydalanabilmek adına yeni kartları "Radeon 7" serisi altında duyurabileceği de konuşuluyor.

• Radeon 7, Win7 ile iyi gider diye düşünüyorum.
  • Radeon 7 nasıl olacakki 7870,7890 mı yoksa 770,790 gibimi?
  • nedenini bilmesemde bu ati yi seviyorum. koş ati koş
  • parayı hazırladık ama d11 lere bir bakalım ilk kartlar nasıl performans sunacak
  • İsimlendirme dediğin böyle olur.

Radeon 7 Ultimate Gamer (5870x2)
    Radeon 7 Pro Gamer (5870)
    Radeon 7 Premium Gamer (5850)
    Radeon 7 Basic Gamer (5600 serisi)
    Radeon 7 Starter Gamer (5400- 5300 serisi)
  • "Radeon 7" ilginç olacak galiba yıllar öncesine tekrar dönmek gibi! Radeon 7000 li yılları hala hatırlıyorum.

"Back to past!!!"
  • quote:

Orijinalden alıntı: musandia

Radeon 7, Win7 ile iyi gider diye düşünüyorum.

bu isimlendirmenin amacı insanlar böyle düşünsün diye zaten
  • mav1li
    sana katılıyorum bu şekilde olursa tam bir wintel yerine ms7amd olabilir bence :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

quote:

e düşünün o zaman...
  • ya bu kendini pc den anlıom die gecinenler (bu benim yakınımda tanıdıklarım) neden ati alma gforce kesinlikle dior anlamam bse sormak istiorum amd işlemcide ati daha ii olur dye bi solenti var ne kadar doru.demek istediğim bu ati alma gforce al dienler marka ayrımcılıgımı yapıorlardır yoksa genelde pclerin intel oldugunu dusundukleri içinmi?
    cok soru sordm deme:)
  • dx 10.1 diye bas bas bagiran ati onerenler vardi
    aha 10.1 li oyun cikmadan 11 cikiyor
  • quote:

zaten onlar da bu mantıkla iyi bir satış taktiği çıkarmışlar, herkes kendi cebini düşünüyor zaten atinin bizi düşündüğü felan yok merak etmeyin
  • bu gidişle 2-3 seneye ati gene sıfırlar kilometreyi . radeon 7000 , radeon 8000 , radeon 9000 , radeon 1000 .
  • Birde şu CCC programını düzenleseler tam olacak. Laptoplara bir üst versiyon CCC kurmada ciddi sıkıntılar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci

Birde şu CCC programını düzenleseler tam olacak. Laptoplara bir üst versiyon CCC kurmada ciddi sıkıntılar var.

riva tuner ın yaptığı işi yapsın yeter bana, otomatik fan ayarı yapıyosun kart yanıyor
  • Şu dx 11 li ilk kartı görmeyi istedigim kadar başka hiç bir donanımı görmek istemedim niyeyse.
  • istahim kabardi
    cikar cikmaz alacagim
    yasasin bilincsiz tuketim
  • EŞREF_37 bende senin gibi düşünenlerdenim :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.