- x
Yurt Dışından Cep Telefonu getirmede son durum
256 Cevap126517 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3541 Mesaj
31 Temmuz 2009; 15:33:09 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar yasada falan bi değişiklik oldumu yurt dışından telefon getirip burda kayıt ettırme ve imea numrasını kaydetme nasıl?yasa ile ilgili yazıyı enrden bulabılırım bilen varmı?

5766 Mesaj
31 Temmuz 2009; 16:22:07 

Son yasa 2008' de çıkmıştı yanılmıyorsam. Ondan sonra herhangi bir değişklik olmadı diye biliyorum.

Yurtdışından telefon getirme ve kayıt alatına alma ile ilgili yasaya aşağıdaki linkten bakabilirsin.
http://www.tk.gov.tr/Tu...ulanlar.htm#elektronik2

Ben kısaca yasayı özetleyeyim.
Yurtdışından posta veya kargo ile telefon getirtilemiyor. Sadece yurtdışından gelirken yanınızda getirebiliyorsunuz.
Gümrükte telefonla ilgili hiç bir işlem yaptırılmıyor; vergi falan ödenmiyor.
Kayıt işlemi Türkiye' deki GSM operatörlerinden birisinin abone kayıt merkezine bizzat gidilerek yaptırılıyor.
Kayıt için pasaportunuz gerekli. Kayıt için başvuruyu pasaport sahibinin yapması gerekir.
Kayıt işlemini yurda giriş yaptıktan sonra en geç bir ay içinde yaptırmalısınız.
Elinizdeki pasaport ile son iki yıl içinde başka bir telefon kayıt ettirmemiş olmanız gerekir. Çünkü yasaya göre paspaortunuzla iki yılda sadece tek bir telefon kayıt ettirebiliyorsunuz. İki yıl sonra bir tane daha telefon kayıt ettirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 31 Temmuz 2009; 16:23:23 >

3541 Mesaj
31 Temmuz 2009; 16:38:47 

quote:

Orijinalden alıntı: akay635

Son yasa 2008' de çıkmıştı yanılmıyorsam. Ondan sonra herhangi bir değişklik olmadı diye biliyorum.

Yurtdışından telefon getirme ve kayıt alatına alma ile ilgili yasaya aşağıdaki linkten bakabilirsin.
http://www.tk.gov.tr/Tu...ulanlar.htm#elektronik2

Ben kısaca yasayı özetleyeyim.
Yurtdışından posta veya kargo ile telefon getirtilemiyor. Sadece yurtdışından gelirken yanınızda getirebiliyorsunuz.
Gümrükte telefonla ilgili hiç bir işlem yaptırılmıyor; vergi falan ödenmiyor.
Kayıt işlemi Türkiye' deki GSM operatörlerinden birisinin abone kayıt merkezine bizzat gidilerek yaptırılıyor.
Kayıt için pasaportunuz gerekli. Kayıt için başvuruyu pasaport sahibinin yapması gerekir.
Kayıt işlemini yurda giriş yaptıktan sonra en geç bir ay içinde yaptırmalısınız.
Elinizdeki pasaport ile son iki yıl içinde başka bir telefon kayıt ettirmemiş olmanız gerekir. Çünkü yasaya göre paspaortunuzla iki yılda sadece tek bir telefon kayıt ettirebiliyorsunuz. İki yıl sonra bir tane daha telefon kayıt ettirebilirsiniz.

çok teşekkür ederım dostum

3541 Mesaj
31 Temmuz 2009; 18:50:57 

bu arada yurt dışından cep telefonu alırken nelere dikkat etmem lazım kutuda veya telefonda nelere bakmam lazım orda sahtesı olabılırmı kandırılmamak için neler yapmak lazım ? tecrübeli yutr dışından cep telefonu alan bi arkdaşımız varsa yardımcı olabılırmı?????? şimdiden teşekkürler

183 Mesaj
1 Ağustos 2009; 12:13:17 

Kaçak olarak getirip umreden yeni gelmiş birinin pasaportunu alıp kayıt yaptırabiliyorsun.

Alan sensin, veren sen, kılan sen...
Ne verdinse odur, dahi nemiz var...

3541 Mesaj
1 Ağustos 2009; 15:57:15 

quote:

Orijinalden alıntı: alifatih

Kaçak olarak getirip umreden yeni gelmiş birinin pasaportunu alıp kayıt yaptırabiliyorsun.

amacım kaçak olarak getirmek değil normal olarak gürcistandan alıp Türkiye ye sokcam fakat gürcistanda alırken kandırılma olasılığım varmı onu merak edıyorum.mesela ordada kaçak imea nolu yada çin malı ürün kazıklamasınlar bana.onu nasıl anlayabılırım acaba?yurt dışından alan yokmu yaw tecrübelerini paylaşsın lütfen

3541 Mesaj
3 Ağustos 2009; 13:36:00 

UP

141 Mesaj
3 Ağustos 2009; 21:26:53 

söz konusu gürcistansa biraz dikkatli olması öneririm sadece hırsızlık olaylarının çok olduğunu duymuştum yani hırsızlık malı vs satabilirler.

~~ www.softgraph.net ~~
yokluğun cehennemken varlığın mutluluğun nirvanası

Steam ID : s3rht
Origin ID : Skyr3x

3541 Mesaj
4 Ağustos 2009; 17:19:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Skyr3x

söz konusu gürcistansa biraz dikkatli olması öneririm sadece hırsızlık olaylarının çok olduğunu duymuştum yani hırsızlık malı vs satabilirler.

kutuya bakarak anlayamazmıyız?kutunun yanındakı bantlara falan baksak anlayamazmıyız?sıfır açılmamış kutuda bile hile yapabılırlermı?

266 Mesaj
9 Ağustos 2009; 19:31:49 

quote:

Orijinalden alıntı: aliass

kutuya bakarak anlayamazmıyız?kutunun yanındakı bantlara falan baksak anlayamazmıyız?sıfır açılmamış kutuda bile hile yapabılırlermı?

valla dostum ben sıngapurdan ve malezyadan tel ve notebook alan bırıs olarak ılk once bıraz telden anlaman lazım ama herhalde sahte tel ıle gercek telı ayırt edebılırsın sadece aksesuarlarının tam olmasına dıkkat et urunu gormeden para verme sakın mutlaka test et telı ıyıce ıncele acele etme sakın sakın ıncelersen herhalde orjınal oldugunu anlayabılırsın dıye dusunuyorum

Bir tek kuru bir canım var

41 Mesaj
14 Ağustos 2009; 7:39:53 

şöyle bişi var ben 1 ay sonra Amerikadan dönüş yapıcam... burada telefon gerçekten ucuz... ancak , 1 -2 yerde gümrükte faturasını göstermen lazım felan die gördüm zira faturasını kaybettim problem olurmu???

Ölürsem beni Silent Hill'e Gömün!!!

163 Mesaj
19 Ağustos 2009; 17:14:42 

telefonu getirirken gümrükte beyan etmiyoruz yalnızca yetkili bir turkcell vodafone veya avea bayisine gidip pasaportla birlikte kayıt işlemi yaptırıyoruz.
Not faturası olmasına gerek te yok.

SHARP LC-52XL2E LCD TV / PS3 40GB / PSP / Toshiba EP-30 HD DVD / YAMAHA RX-V1800 / Definitive Technology---Center CLR 2002 / Front BP 10B / Rear BP 6B / SuperCube I / INTEL E4300 1,8 @ 3,24 / ASUS P5B / SAPPHIRE X1950Pro Ultimate / GEIL PC2-6400 DualUltra 2x1GB; DDR2-800Mhz4-4-4-12 /Noctua NH-U12 / WESTERNDIGITAL 250GB SATA300 7200rpm; 16MB / NEC DRW / ENERMAX Chakra Big Tower / FSP BLUESTORM 500W / ZALMAN FB123 / Logitech 510 / SAMSUNG - 226BW WideScreen / Ipod 80Gb Video

5518 Mesaj
19 Ağustos 2009; 17:18:06 

telefonu unlock yani anlaşmasız olması gerekli

Xbox 360 Gamertag: Swat882dh - Galaxy S4 - Ipad Mini-Surface Pro 3---Business

41 Mesaj
22 Ağustos 2009; 7:25:13 

teşekkür ederim dostum saolasın şimdi rahat ettim :D

Ölürsem beni Silent Hill'e Gömün!!!

3103 Mesaj
22 Ağustos 2009; 10:35:09 

18 yaş sınırı yok heralde kayıtta? yanılıyor muyum?

22 Mesaj
19 Ekim 2009; 0:40:06 

Telefonu kayıt ettirdikten sonra bir belge veya IMEI nosu veriyorlarmı ?

11 Mesaj
28 Ekim 2009; 2:23:44 

Pasaporta bakıp kımlık ve adres bılgılerını aldıktan sonra bır telefon numarası ıstıyor ve bu numaraya bir mesaj geliyor.
Bu numarayla işlemi bitiriyorlar. artı 5tl vermeniz gerekmekte.

7030 Mesaj
2 Kasım 2009; 1:21:36 

quote:

Orijinalden alıntı: aliass

bu arada yurt dışından cep telefonu alırken nelere dikkat etmem lazım kutuda veya telefonda nelere bakmam lazım orda sahtesı olabılırmı kandırılmamak için neler yapmak lazım ? tecrübeli yutr dışından cep telefonu alan bi arkdaşımız varsa yardımcı olabılırmı?????? şimdiden teşekkürler

Kutudan telefonun orjinal olup olmadığını anlamanız güç.ancak kutu üzerinde üretici markanın logosunun ve varsa garantisinin bulunması gerekir.ayrıca imei numaralarınında kutu üzerinde gösterimesi gerekir.bunlar 3 tanedir.Zaten satıcı bunlardan birini alır ve sistemine telefonun imei numarasını kaydeder.Ben kıbrıstan nokia 5130 model telefonu aldım.Kutu üzerinde nijerya kaynaklı 1 yıl boyunca garantisi olduğu belirtilmiş.Ayrıca cihazın pilini çıkarttığınızda nokia logosunu görmeniz ve hologramı çevirdiğinizde güvenlik noktacıklarını görmeniz gerekli.Pilin alt tarafında ise nokia ismi(üretici firmanın ismi)imei numarasını görmelisiniz.
Ayrıca üretici kodunu nokianın sitesine girerek telefonun orjinal olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.
Bu anlattığım hususlar markalara göre değişebilir
Ayrıca satıcıdan telefonun satıldığına dair bir fatura almanız iyi olur.ancak fatura Türkiyede cihazı kaydettirirken çok da işe yaramamakta.İstedikleri telefon,pasaport ve 5tl.

576 Mesaj
29 Ocak 2010; 10:27:46 

Arkadaşlar patronlarım ABD'ye gidecekler orada telefonlar ucuz kendilerinede telefon alacaklar bende 1 tane getirtmek istiyorum.Fakat yanlarında bir telefon getirme hakları var.Şöyle birşey yapılabiliyormu ? Mevcut kullandıkları telefonlarını götürmeyip oradan 2'şer adet telefon getirmeleri mümkünmüdür ? Yani bir tanesi kendi telefonları gibi diğeride oradan satın alınmış şekilde gelecek.Pasaport işini buradan ayarlarız önemli olan gelmesi.Bu konuda bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Acer Aspire 4820TG

5240 Mesaj
29 Ocak 2010; 11:37:04 

quote:

Orijinalden alıntı: rokobatu

18 yaş sınırı yok heralde kayıtta? yanılıyor muyum?

18 yaş sınırı şöyle; 18 yaşını doldurmamış bireyin imzası geçerli olmayacağından ebebeyni imzalayabiliyor evrakı...

Pentax K5 | Rokinon 85mm F1.4 | Helios 44K-4 58mm F2
Apple iPhone 5 16Gb iOS 7.1.1 Jailbroken By Pangu
Opel Vectra CD 2.0 16V 136hp Automatic || HP Compaq CQ60 125ET
Flickr | Twitter || Elektrik Öğretmeni

7030 Mesaj
29 Ocak 2010; 12:06:31 

Zaten kayıt işleminde pasaport gerekiyor.Pasaporttada ülkeye giriş tarihini 30 gün geçmemiş olması gerekiyor.Dolayısıyla zaten 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.Ayrıca 2 senede bir cihaz kaydettirilebiliyor.Yani şu anda 2007de alınan cihaz(ay ve gün önemli değil)kaydettirilebilir.Ama 2008de almışsanız önümüzdeki yılı beklemeniz gerekmekte.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Şubat 2010; 15:38:32 

Ben K850 mi Bir yakınımın pasaportuna işlettirdim.
Sanırım 15 sene daha o pasaporta cihaz alamaz

396 Mesaj
14 Mart 2010; 19:47:33 

arkadaşlar yurtdışından telefon getirdiğimizde 2 senede sadece 1 telefon kaydedebiliyoruz bunda problem yok da, 2 sene de 1 mi telefon getirebiliyoruz peki?

Yani ben tek başıma 2 telefon getirsem 1 ini kaydettirsem birini ettirmesem sorun oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrypticNS -- 14 Mart 2010; 20:23:17 >

674 Mesaj
14 Mart 2010; 21:19:54 

kaydettirilmemiş telefona bir süre sonra kapatılacaktır mesajı gelir

LANCİA DELTA 1.6 JTD AUTOMATİC

396 Mesaj
15 Mart 2010; 18:50:35 

quote:

Orijinalden alıntı: murat2580

kaydettirilmemiş telefona bir süre sonra kapatılacaktır mesajı gelir

sorum aslında gümrükte ne olur idi?
yani 2 tane telefonu gümrükten sıkıntısız sokabilir miyim?

Kaydını başkasına yaptırırım diğerinin, o sorun değil.

322 Mesaj
15 Mart 2010; 21:53:00 

quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

Zaten kayıt işleminde pasaport gerekiyor.Pasaporttada ülkeye giriş tarihini 30 gün geçmemiş olması gerekiyor.Dolayısıyla zaten 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.Ayrıca 2 senede bir cihaz kaydettirilebiliyor.Yani şu anda 2007de alınan cihaz(ay ve gün önemli değil)kaydettirilebilir.Ama 2008de almışsanız önümüzdeki yılı beklemeniz gerekmekte.

Şimdi ben telefonumu 2007 12. ayda aldım, 2008 1. ayın 14 de kaydettirdim. Buna göre 26 ay önce kayıt yaptırmışım. 2008 de giriş yaptım diye(1. ay bile olsa) 2011 i beklemek zorunda mıyım yeni telefon getirmek için?

SONY HX1

7030 Mesaj
16 Mart 2010; 1:09:09 

Evet.Sistem saçma şekilde gün olarak değil sene olarak kaydediyor.Bende nokia 5130 telefonumu kaydettirebilmek için 2010 yılını beklemiştim.Bir önceki telefonumu 2007 haziranda kaydettirmeme rağmen hemde!
Bunu net olarak söylüyorum çünkü TİM'deki çalışan bana aynen bunu söylemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sungur 13 -- 16 Mart 2010; 1:13:04 >

322 Mesaj
16 Mart 2010; 20:05:53 

quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

Evet.Sistem saçma şekilde gün olarak değil sene olarak kaydediyor.Bende nokia 5130 telefonumu kaydettirebilmek için 2010 yılını beklemiştim.Bir önceki telefonumu 2007 haziranda kaydettirmeme rağmen hemde!
Bunu net olarak söylüyorum çünkü TİM'deki çalışan bana aynen bunu söylemişti.

Şimdi bir telefon alıp getirseniz bir ay içinde kaydettirmek zorundasınız öyle değil mi. Telefonu kullanmadan bir sene bekletip sonra kaydettirmek gibi bir şey olabilir mi?

SONY HX1

7030 Mesaj
17 Mart 2010; 1:12:40 

Bir şey farketmez.Çünkü kayıt için pasaportunuzun son giriş tarihi mührünün bulunduğu sayfanın ve kimlik bilgilerinin bulunduğu bölümün fotokopisini istiyorlar.Ancak Türkiyeye giriş-çıkış yapmanız durumunda 1 senelik telefonunuzu yeniden kaydettirme olanağına kavuşabilirsiniz.Tabi yine son giriş tarihinizden itibaren 30 günü geçmemek şartıyla

396 Mesaj
17 Mart 2010; 3:43:25 

quote:

Orijinalden alıntı: CrypticNS

sorum aslında gümrükte ne olur idi?
yani 2 tane telefonu gümrükten sıkıntısız sokabilir miyim?

Kaydını başkasına yaptırırım diğerinin, o sorun değil.

buna cevap yok mu?

322 Mesaj
17 Mart 2010; 12:56:25 

Gümrükte bildirim yapmazsın valizinde 4 tane de geçirirsin..Arayacakları tutarsa sıkıntı olabilir..Birden fazlası için.

SONY HX1

322 Mesaj
17 Mart 2010; 12:59:42 

quote:

Orijinalden alıntı: MGÜ

Şimdi ben telefonumu 2007 12. ayda aldım, 2008 1. ayın 14 de kaydettirdim. Buna göre 26 ay önce kayıt yaptırmışım. 2008 de giriş yaptım diye(1. ay bile olsa) 2011 i beklemek zorunda mıyım yeni telefon getirmek için?

Daha önce kayıt yaptırdığım avea merkeze sordum, getirebileceğimi ve sorun olmayacağını söylediler..

SONY HX1

2034 Mesaj
11 Mayıs 2010; 21:42:15 

Unlocked telefon dışında olmuyor mu?
Kilidi burada kırdıramıyor muyuz?

100 Mesaj
9 Temmuz 2010; 22:55:27 

şimdi önemli olan pasaportun türkiyeye giriş tarihinden 1 ay geçmiş olmaması mı, yoksa telefonun satın alınmasından sonra 1 ay geçmiş olmaması mı?
amerikadan arkadaşım 1 ay sonra türkiyeye gelecek, bende 20 gün kadar önce avrupada bulundum, şimdi kendi pasaportuma kaydettiremez miyim amerikadan arkadaşım iphone getirdiğinde ?

20 Mesaj
11 Ağustos 2010; 1:09:48 

peki arkadaslar bu sekilde alınan bir telefonun türkiyede garanti durumu nası oluyor,burdaki teknik servislerde gecerlimidir? örnegin ebay amerikadan alınan bir telefon türkiyeye geldi bende aldım bir telefoncuda kayıt ettirdim yasal süreç gecti acıldı ve kullanıyorum cihazı,hersey normal gidiyor ve aldıgım yerden 2yıl garantisi var.bozulması durumunda türkiyede işlem yaptırabiliyormuyuz yoksa farklı prosedürleri varmıdır?

5766 Mesaj
11 Ağustos 2010; 2:41:31 

Shadowfex;
Telefonun satın alındığı tarih önemli değil. Önemli olan pasaporttaki giriş tarihidir. Türkiye' ye giriş yaptıktan sonra en geç bir ay içinde kaydı yaptırmak gerekiyor.

jackal_mete;
yurtdışından getirilen cihazların garantisi Türkiye' de geçerli olmuyor.
Bu tür cihazların uluslararası garantisi oluyor. Uluslararası garantide prosedür nasıl işliyor bilmiyorum. Sanırım telefon nereden alındıysa oraya götürmek gerekiyor.

49 Mesaj
12 Ağustos 2010; 17:43:29 

Bu tamamen telefon kartelinin yüzünden olan salakça bir şey. Böyle bir şey olur mu ya. Sen bavulunda istersen 10 tane telefon getir, ne vergisini öde ne bir şey ama tamam vergimi ödeyeyim de ve kargo ile getirt fakat girişi yasak olsun. Ya buna kargalar kıçı ile güler. Geçen e-bayde blackberry storm 2 gördüm. Türkiye'de alt modelleri 1100 filan. Kaç paraydı dersiniz? 300 dolar yani 450 TL. Varın bu telefon kartelinin kazandığı paraları siz düşünün Türkiye'de fahiş fiyatlarla telefon satarak . Aynı telefon hat ile birlikte 2 yıllık kontratla alınırsa kaç para biliyor musunuz? 44 dolar. Yorumu sizlere bırakıyorum çünkü biraz daha konuşursam kötü laflar çıkmaya başlayacak ağzımdan.

PDA: HTC Diamond

6536 Mesaj
12 Ağustos 2010; 21:24:40 

Ben ebay'den k850i ve c905 aldım hem de ikişer tane ve hiç sorunsuz kapıma kadar geldi Gerçi hepsini sattım ve kullanmadım pasaporttan dolayı ama iyi kar ediliyor cidden. Zira k850i 180tl ve c905 ise 260tlye mal oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
24 Ağustos 2010; 14:14:55 

Bende bi hafta icinde avrupada olacagim ve kisisel kullanim icin cep telefonu almayi düsünüyorum..Acaba alacagim telefon icin gümrükte ötv ya da herhangi bi vergi ödemem gerekiyor mu? Bunun icin getirilmis yeni bi düzenleme falan var mi? Yoksa yukarda belirtildigi gibi geri dönüsümden itibaren 1 ay icerisinde pasaportuma kaydettirip kullanabilr miyim..Simdiden tesekkürler

70 Mesaj
25 Ağustos 2010; 1:27:59 

peki yurtdışından getireceğimiz telefon unlocked olması mı lazım yoksa kontratsız mı olması lazım. yada bunlar aynı şeyler mi. bestbuy'ın sitesinde farklı gösteriyor da ;

http://www.bestbuy.com/...01000.c?id=abcat0801000

6536 Mesaj
25 Ağustos 2010; 1:29:19 

quote:

Orijinalden alıntı: zabadey
peki yurtdışından getireceğimiz telefon unlocked olması mı lazım yoksa kontratsız mı olması lazım. yada bunlar aynı şeyler mi. bestbuy'ın sitesinde farklı gösteriyor da ;

http://www.bestbuy.com/...01000.c?id=abcat0801000

Unlock olması lazım. Kontratsız demek peşin parayla alıyorsun demek. Peşin ödesen bile telefon herhangi bir operatöre bağlıysa unlock yapman gerekir.

70 Mesaj
25 Ağustos 2010; 1:31:10 

unlocked phone'ların fiyatı diğerleriyle baya farklı. garantisi olmadığından bu işlemi türkiyede yapmak nasıl olur? illegal midir yani IMEI numarası falan.

6536 Mesaj
25 Ağustos 2010; 1:40:07 

Bilgim yok ama mesela iphone için unlock yapmaya yarayan program çıkıyor ve onunla hallediyorsun. Diğer telefonları ise telefoncular açabilir belki. Unlock almak en iyisi tabi.

630 Mesaj
25 Ağustos 2010; 17:00:21 

Amerikadan unlocked e72 gelecek, bu telefonu burada kullanmak için herhangibir işlem yapmam gerekirmi arkadaşlar, kayıt vb. ?

6536 Mesaj
25 Ağustos 2010; 17:11:16 

Kayıt gerekir tabi. Pasaport varsa 5tl tutuyor galiba.

630 Mesaj
25 Ağustos 2010; 17:14:59 

peki bir pasaporta 2 telefon kaydedilebiliyormu? Arkadaş hem kendine hem bana alacak. Pasaportsuz olmuyomu?

6536 Mesaj
25 Ağustos 2010; 17:18:33 

1 pasaporta 2 senede 1 tane.

630 Mesaj
25 Ağustos 2010; 17:22:09 

yani napıcaz beklicekmiyiz, kayıtsız olunca sorun çıkıyormu? Başka birisinin pasaportuna kayıt yaptırabiliyormuyuz?

5766 Mesaj
25 Ağustos 2010; 17:29:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr StEaLtH

yani napıcaz beklicekmiyiz, kayıtsız olunca sorun çıkıyormu? Başka birisinin pasaportuna kayıt yaptırabiliyormuyuz?

Telefonu kayıt ettirmeden kullanmaya başlarsanız bir kaç hafta içinde Telekom telefonu kapatıyor.
Başka birisinin pasaportunu kullanabilirsiniz.

630 Mesaj
25 Ağustos 2010; 17:47:17 

Yani teli kullanmaya başlamadan önce kayıt ettirmeliyiz. Peki nerede yaptırıyoruz bu kayıt işlemini ve neler gerekli bu işlem için?

5766 Mesaj
25 Ağustos 2010; 17:54:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr StEaLtH

Yani teli kullanmaya başlamadan önce kayıt ettirmeliyiz. Peki nerede yaptırıyoruz bu kayıt işlemini ve neler gerekli bu işlem için?

Telefonu kullanmaya başlamadan önce kayıt ettirmekte fayda var. Kayıt ettirmeden kullanmaya başlarsanız telefon bir iki hafta içinde Telekom tarafından kapatılır. Gerçi telefon kapatılsa bile kayıt işlemini yaptırdıktan sonra tekrar açılıyor ama riske girmeye gerek yok. En iyisi telefonu kullanmaya başlamadan önce kaydını yaptırmak.

Üstten ikinci mesajda detaylı açıklama mevcut. Takıldığın husus olursa sorarsın yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 25 Ağustos 2010; 17:57:42 >

630 Mesaj
25 Ağustos 2010; 18:02:32 

Tamamdır arkadaşlar teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

81 Mesaj
17 Eylül 2010; 14:05:15 

İki sorum olacak,
-bir kişi farklı pasaportlara işletmek üzere en fazla kaç tane telefon getirebilir
-telefonların girişinde gümrükte telefonu kayıt altına alma gibi yada benzeri bir işlem yapılıyormu yoksa telefon cantada gecıp gıdılıyormu ?

125 Mesaj
17 Eylül 2010; 16:24:31 

quote:

Orijinalden alıntı: gk_hn

İki sorum olacak,
-bir kişi farklı pasaportlara işletmek üzere en fazla kaç tane telefon getirebilir
-telefonların girişinde gümrükte telefonu kayıt altına alma gibi yada benzeri bir işlem yapılıyormu yoksa telefon cantada gecıp gıdılıyormu ?

sadecce 1 tane getirebiliyorsun

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

125 Mesaj
17 Eylül 2010; 16:26:37 

quote:

Orijinalden alıntı: logarkapağı

sadecce 1 tane getirebiliyorsun

geçip gidiyosun sonra kayıt yaptıyorsun

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

12 Mesaj
25 Eylül 2010; 14:01:22 

arkadarlar peki internet uzerinden yaptıgım bir alısweriş sonrası bir telefon aldım ve ups kargoyla kargolandı...sizin dediginize gore şimdi bu telefon gumrukten gecemezmi? ebaydan alan arkadas gectigini soyluyor? napmalıyım,parayı geri istemekte gayet sorun olur sonuçta yurtdısında??? :(((

20 Mesaj
25 Eylül 2010; 23:34:04 

peki yurt dışından bi şekilde pasaportsuz getirilen yada sipariş üzerine yollanan telefonlarda kayıt işlemi nasıl yapılıyor ? Bilindik bi siteden aldım bi telefon, Türkiye satış fiyatı 500-750 TL, ben aldım 350 TL. Elime geçtiiii, açtık SIM taktık ne olacak 1 hafta sonra iptal miyiz ? Nasıl çözebiliriz ? Var aklımda hediye verecem bikaç kişiye sonradan mors olmayalım. Pasaportsuz, sipariş üzerine olsa ???

SAĞLIKTAKİ 7/24 EMEĞİMİZE SAYGI İSTİYORUZ!!!
ACİL VE 112 DEKİ MESLEKTAŞLARIM İYİ Kİ VARIZ!!!
-------------------------------------------------------------
BİZİ DÖVERKEN ELİNİZ ACIRSA SABİM 184 Ü ARAYIN!!!
-------------------------------------------------------------

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
23 sa. 30 dk. kadarı kaldı.
5 Ekim 2010; 22:39:46 

bi şekilde nasıl getirtiyorsunuz peki? bu konuya bende kafayı takmış durumdayım,koca Avrupanın en beter ülkesinde bile adam ebaydan telefon alıyor ve kapısına kadar postayla gelirken, devlet burada vatandaşını soydurmak için sağolsun elinden gelen herşeyi yapıyor tamam madem yasaklıyorsunuz ama bari bireysel kullanıcı için hiç olmazsa yılda bir telefon için bir hak verin yahu,nedir bu posta ve kargo yoluyla hiçbir şekilde telefon geçmezmiş, gümrükten geçmeyen o telefon, bazı gümrük memurlarına sürpriz hediye oluyor ama değil mi?

nefret ediyorum,halkı sürekli düdüklemeye dayalı böyle sistemden

asıl anlamadığım bütün bu yasaklara rağmen, ebaydan,vs telefon getirenler nasıl getiriyorlar peki

583 Mesaj