Şimdi Ara

Yurt Dışından Cep Telefonu getirmede son durum (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
8
Favori
135.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hat sahibi ile pasaport sahibi aynı olmalı deniliyoru. yoksa imei yine kapanıyormus ne oldu o konu haberi olan var mı?
  • gerekli degil, etrafimda baskasinin pasaportunu kendi telefonunu kayit ettirmek icin kullanmis bir cok kisi var, henuz kapanan telefon duymadim.

yakin zamanda mevzuat degistiyse, o zaman baska.
  • selam arkadaslar bi sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim yurt dısından s3 lte telefon geldi pasaportum yok farklı bi şehirden arkadasım yurtdısına gidecek yakında onun pasaportuna işletmem için telefonu göndermem mi gerekiyor yoksa sadece imei numarası yeterli mi
  • normalde telefonu goturmeniz gerekmemeli, sadece imei numarasi yeterli, fakat kimi turkcell iletisim merkezleri puruz cikarabilirler, eger yapmazlarsa kibarca tesekkur edip baska magazaya gidersiniz.
  • arkadaslar turk vatandasi amerikan pasaportlu biri telefon kaydi yapabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: masalvekahraman

quote:

Orijinalden alıntı: msahans

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Ben yaklaşık 20 gün önce Avusturya'dan Türkiye'ye bir arkadaşıma postaneden zarf içinde (paket olarak değil) bir adet Samsung Galaxy S3 gönderdim. Postanede çalışan kadın bir şey demedi telefon gönderirken. Fakat telefonun arkadaşıma ulaşmadığını öğrenip gidip tekrar sorduğumda, bir başka kadın Türkiye'ye telefon göndermenin yasak olduğunu ve telefonun gümrükte kalabileceğini söyledi ve ekledi, o arkadaşın telefonun gümrük vergisini öderse telefonu alabilir dedi. Ben ilk defa gönderdiğim için bir bilgim yoktu, araştırmamıştım. İlk kadın da bir şey söylemediğinden dolayı direkt göndermiştim. Ama garantili ve geri göndermeli olarak yolladım telefonu, gümrükten alınmazsa eğer, bana Avusturya'ya geri gelecek. Ama yine de içim rahat değil. Bilen birilerinin yardımına ihtiyacım var. Arkadaşım gerçekten kadının dediği gibi gümrük parasını ödeyip telefonu gümrükten alabilir mi ?

Biraz geç olacak ama cevap vereyim. Yurtdışından posta ve kargo yoluyla telefon getirmek yasaktır. Vergilerini ödeyerek dahi olsa yurda sokamazsın.

Bunun dışında, yurtdışından gelirken kullanımındaki telefonun yanında 2 takvim yılında 1 adet telefon getirme hakkın var. İşte vergi dairesinde 115 tl ödeyip açtırma olayı sadece bu telefon için geçerli. Fazlasına, fark ettiği taktirde gümrük el koyar. Vergisini ödeyerek dahi yurda sokamazsın. Ambara alınır ve eline bir makbuz tutuştururlar. Talebin halinde yurtdışına geri çıkarken iade ederler.

Ben sıyrılıp geçmesini bilirim, hem bi kaç fazla telefona bişey demezler diyorsan, o senin riskin derim. Bir de gümrük el koysa bile nasılsa geri dönerken alabilirim diye düşünmemek lazım. Bu defa geri döndüğünüz ülkenin gümrüğü pürüz çıkarabiliyor.

Peki üstad yurt dışandan gelmiş Iphone 5 yada S4 alsam bunu pasaport olmadan nasıl kayıt ederim ? Ailem başka şehirde ve yurt dışına en son 1 sene önce çıktılar . Ne yapabilirim yardımm .s

• ben yurt dışından htc one getitmek isityorum amerikadan.normalde yurt dışından telefon alınca guncelleme yapınca telefon kitleniyo , şarzını bitmemesi lazım vs. bu htc one da da dahilmi ve eger oyleyse nasıl duzelttirebilirim
  • Pasaportlu bir vatandaş olarak benim de bir sorum olacak... ebay üzerinden LG G2 32Gb almak istiyorum. Satıcı avusturyada... Fiyat olarak kargo dahil 1060 Tl ye geliyor ama Bulgaristana. Türkiye gönderimi yok... Bulgaristan'daki akrabamın adresine telefonun gönderilmesini isteyeceğim. ama Bulgaristan gümrüğünde takılır mı acaba? Bulgaristan AB üyesi sonuçta yurtiçi gönderir gibi sıkıntı çıkmaması lazım diye düşünüyorum. Edirnede oturduğum için akrabamdan telefonu almam sınırdan geçirmem de kolay ve masrafsız olacak.
    Not: Bulgaristandaki telefonun fiyatı: 1400 TL ye geliyor o yüzden böyle bir yol izlemeye karar verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dulger007

quote:

Orijinalden alıntı: masalvekahraman

quote:

Orijinalden alıntı: msahans

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Ben yaklaşık 20 gün önce Avusturya'dan Türkiye'ye bir arkadaşıma postaneden zarf içinde (paket olarak değil) bir adet Samsung Galaxy S3 gönderdim. Postanede çalışan kadın bir şey demedi telefon gönderirken. Fakat telefonun arkadaşıma ulaşmadığını öğrenip gidip tekrar sorduğumda, bir başka kadın Türkiye'ye telefon göndermenin yasak olduğunu ve telefonun gümrükte kalabileceğini söyledi ve ekledi, o arkadaşın telefonun gümrük vergisini öderse telefonu alabilir dedi. Ben ilk defa gönderdiğim için bir bilgim yoktu, araştırmamıştım. İlk kadın da bir şey söylemediğinden dolayı direkt göndermiştim. Ama garantili ve geri göndermeli olarak yolladım telefonu, gümrükten alınmazsa eğer, bana Avusturya'ya geri gelecek. Ama yine de içim rahat değil. Bilen birilerinin yardımına ihtiyacım var. Arkadaşım gerçekten kadının dediği gibi gümrük parasını ödeyip telefonu gümrükten alabilir mi ?

Biraz geç olacak ama cevap vereyim. Yurtdışından posta ve kargo yoluyla telefon getirmek yasaktır. Vergilerini ödeyerek dahi olsa yurda sokamazsın.

Bunun dışında, yurtdışından gelirken kullanımındaki telefonun yanında 2 takvim yılında 1 adet telefon getirme hakkın var. İşte vergi dairesinde 115 tl ödeyip açtırma olayı sadece bu telefon için geçerli. Fazlasına, fark ettiği taktirde gümrük el koyar. Vergisini ödeyerek dahi yurda sokamazsın. Ambara alınır ve eline bir makbuz tutuştururlar. Talebin halinde yurtdışına geri çıkarken iade ederler.

Ben sıyrılıp geçmesini bilirim, hem bi kaç fazla telefona bişey demezler diyorsan, o senin riskin derim. Bir de gümrük el koysa bile nasılsa geri dönerken alabilirim diye düşünmemek lazım. Bu defa geri döndüğünüz ülkenin gümrüğü pürüz çıkarabiliyor.

Peki üstad yurt dışandan gelmiş Iphone 5 yada S4 alsam bunu pasaport olmadan nasıl kayıt ederim ? Ailem başka şehirde ve yurt dışına en son 1 sene önce çıktılar . Ne yapabilirim yardımm .s

Impossible... Pasaport dışında çözüm yok

• Ben yurt disina okulla gidicem aile bireyleri yok yasimda 18 altinda nasil yapabilirim

• merhaba bende telefon kayıt ettircem yakınımın pasaportuna fakat türkiyeye ggirişi 3yılolmuş son Türkiyeye girşi 1aymı olmalı böyle bir şartmı var ya? kendisi vize süremi uzatırım öyla yaparız diyor vize süresi uzatınca oluyormu?
  • Yol olmuş 2017 durum hala aynı mı
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.