Şimdi Ara

Yurt Dışından Cep Telefonu getirmede son durum (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
8
Favori
135.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: loko

quote:

Orijinalden alıntı: isyanimvar

quote:

quote:

mrb beyler bi sorum olacak, bi tanıdığım parkistan'dan nokia bi cep telefonu getirmiş kutusunda imei numarası vs. herşey yazıyor ancak telefon geleli sanrm bi 4-5 ay oldu ve öyle yatıyodu telefonu ben alcam fakat onaylatma işlemi var pasaport vs.. de var nasıl yaparım yardımcı olablrmisinz ancak telefon geleli 4-5 ay oldu.

Telefon ne zaman geldigi önemli degil.30 gün içerisinde ülkeye giriş yapmış bir pasaport ile Turkcell veya vodafone bayisine gidiyorsunuz ve kolaycana kayıt ettirebiliyorsunuz.

anladım tşk.ederm peki ücret olarak ne alıyorlar bilginiz varmı ? Ve işlem ne kadar sürüyor.?

5-10 tl arası degişiyor operatöre göre.İşlem bayide birkaç dakika sürüyor,iş günü olursa Akşam bile kayıt işlemi tamamlanıyor.

hattım avea ama açık hat ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

mrb beyler bi sorum olacak, bi tanıdığım parkistan'dan nokia bi cep telefonu getirmiş kutusunda imei numarası vs. herşey yazıyor ancak telefon geleli sanrm bi 4-5 ay oldu ve öyle yatıyodu telefonu ben alcam fakat onaylatma işlemi var pasaport vs.. de var nasıl yaparım yardımcı olablrmisinz ancak telefon geleli 4-5 ay oldu.

Telefon ne zaman geldigi önemli degil.30 gün içerisinde ülkeye giriş yapmış bir pasaport ile Turkcell veya vodafone bayisine gidiyorsunuz ve kolaycana kayıt ettirebiliyorsunuz.

anladım tşk.ederm peki ücret olarak ne alıyorlar bilginiz varmı ? Ve işlem ne kadar sürüyor.?

5-10 tl arası degişiyor operatöre göre.İşlem bayide birkaç dakika sürüyor,iş günü olursa Akşam bile kayıt işlemi tamamlanıyor.

hattım avea ama açık hat ?

problem olmaz.Pasaportunuzu alın gidin yaptırın işleminizi.Sorun çıkarsa zaten ordaki yetkililer sizi yönlendirir.

• arkadaşlar 3 ay önce giriş yapmış olan bir pasaportla işlem yaptırma ihtimalimiz var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SharpSnip

arkadaşlar 3 ay önce giriş yapmış olan bir pasaportla işlem yaptırma ihtimalimiz var mıdır?

Hayır bir ay içinde giriş yapılmalı.
  • Konuyu küçük bir hort yaparak yukarıya çıkarmak istiyorum.

sahibinden.com ve gittigidiyor.com gibi sitelerde sürü ile İP4 gibi yurt dışından getirilen telefonlar satılıyor. Bu Telefonları nasıl sokuyorlar bilginiz varmı arakadaşlar. Ayrıca Bende kargo ile ip4 getirmeyi düşünüyorum. Telefonu çikolata kutusunun içine yada haporlör gibi bir aletin içine yerleştirsek geçme ihtimali var mı?
  • ayni olayi bende yapmak istiyorum babam amerika da yasiyor ve vatandasi surekli gelip gidiyor ama yakin bir zamanda gelmeyecek kargo da veya gumrukte fark ettirmeden gecis yapmanin bir puf noktasi yokmudur ?
  • eger gumrukte bir tanidiginiz yoksa, ya da bir sekilde tanidigi olan birini tanimiyorsaniz, yani kisaca size goz yumacak biri yoksa KANUNEN yurt disindan posta ile telefon gelmesi YASAK.

kendi yasadigim bir olayi anlatayim; ilk iphone ciktiginda (edge modeli) turkiye'ye amerika'daki arkadaslarim sayesinde birkac tane iphone getirtmistim. amacim satmak falan da degildi, kardesime birkac akrabama falan verdim. neyse bir alti ay sonra tekrar 1 tane daha telefon getirttim fakat bu sefer gumrukte takildi, topkapi ptt merkezine gitmem gerekti. gumruge isi dusenler nerede oldugunu bileceklerdir. iceri girip paketimi sordum beni icerideki bir birime yonlendirdiler, orada paketim bulundu. gorevli memur paketi onumde acti ve telefon oldugu icin bunun vergisini vermem gerektigini soyledi, ben de ne kadar diyince, bana $400 civari bir masraf cikarttilar, icinde telekom vergisi bilmem ne vergisi, anlayacaginiz hersey vardi. sonra ben dogal olarak kabul etmedim, ve geri arkadasima postalamak istedim. bu sefer de bana sanki ihracat yapiyormusum gibi ayrica bir vergi cikardilar. tam bir komedi. o da yanlis hatirlamiyorsam $400'a yakin bir mebla idi. onu da kabul etmedim tabi. bu sefer telefonu birakmaya mecbur ettiler, formlari doldurdum, resmi olarak telefonu devlete hediye etmis oldum :)
    sozun ozu gumrukler tam bir curcuna, kimin ne yaptigi belli degil, takip etmek de cok zor. dusunsenize her sene gumruklerde kalan mallarin acik artirimi ile satisi yapilir. hic bu satislarin birinde bile sadece birinde bile iphone satildigini goren duyan var mi? ya da para eden bir seylerin satildigini? bir sekilde aci ama gercek, kitabina uyduruluyor.

basta da dedigim gibi bu isin puf noktasi "tanidik" bulmaktir, ya da acikca iceriden birine rusvet vereceksin, o zaman degil iphone kutu icinde ne istiyorsan sokabilirsiniz

• merhaba arkadaşlar. iphone 3 kayıt ettireceğim. pasaport bende fakat telefon bende değil. turkcell bayine telefonu götürmem gerekiyor mu ?
  • evet gerekiyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: [R]adoN

kafamdaki soruların bolluğundan dolayı konuyu hortlatasım geldi

Ben Amerikaya giderken yanımda kendi telefonumu goturdum şimdi yanıma 3 telefon daha alıp geleceğim bunun havaalanında sorun çıkartmasından korkuyorum.

sorun olabilir zira bir gümrük görevlisi arama yaparsa fazla olan 2 telefona el koyabilirler.

Ben Amerikadan Geldim ve yanımda tam 1dslr 1laptop 1ipad 6 telefon getirdim iyi gümrük görevlisine denk geldiğimden kaynaklıdı veya bu iş boyle bunlar ne için diye sordu bende hedıye dedım ve geçirdi ama laptop'ları 1'den fazla geçirmediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Konuyu küçük bir hort yaparak yukarıya çıkarmak istiyorum.

sahibinden.com ve gittigidiyor.com gibi sitelerde sürü ile İP4 gibi yurt dışından getirilen telefonlar satılıyor. Bu Telefonları nasıl sokuyorlar bilginiz varmı arakadaşlar. Ayrıca Bende kargo ile ip4 getirmeyi düşünüyorum. Telefonu çikolata kutusunun içine yada haporlör gibi bir aletin içine yerleştirsek geçme ihtimali var mı?

bütün paketler xray cihazlarının içinden geçiyor istisnasız ve midenizde getirmeye kalkmayın sizide bişeyden geçiriyolar noldugunu anlamadım ama çıplak gösteriyodur buyuk ihtimal

• şimdi son durum nedir arkadaşlar bi tanıdık gelecek yurt dışından onun kendi kullandığı telefon ve ayrıca 2 tane kapalı kutu telefon getirecek acaba bir sıkındı oluşurmu türkiyedeki havaalanında ?
  • Peki bir başka soru:

Yakın bir tarihte Hollanda'ya gideceğim ancak Amerika'ya giden arkadaşımdan telefon istedim. Bu durumda ABD'den gelecek olan telefonu (Hollanda giriş çıkışı yapmış olduğum) kendi pasaportuma işletebilir miyim??
  • nereye gittigin onemli degil, tek onemli olan, yurt disindan son 1 ayda giris yapman. sadece bu kadar.
    yoksa kimse telefonu nereden aldin, faturasi nerede gibi sorular sormuyor, soramaz da.
  • iyi geceler arkadaşlar ortalama 2006-07 da bu forumla tanıştım google nin karşıma çıkartmış olduğu bana en uğurlu gelen sitelerden birisi oldu forumun içindeki dayanışma bütünleşme çok güzel, her defasında bilgi edinip kapattım yıllarca hiç üye olma gereksinimi duymadım ve çoğu zaman üşendim ama bu gece buraya tekrar uğrayışımda gerçekten bu foruma üye olamam gerektiğini anladım. çünkü gerçekten bilgili arkadaşların yardımına ihtiyacım var;

bir kaç saat önce ebay dan "dell venue pro mango" satın aldım ödemeyi yaptım ve yurt dışından sürekli ürün almaktayım ama ilk defa bi cep telefonu aldım ama yasalara göre 2007 den beri dışardan satın alıp getirtmek yasakmış kimsenin bi bilgisi yokmu bu konu hakkında lütfen aydınlatın beni yoksa para boşa gidecek şimdiden çok teşekkür ederim

• arkadaslar hic bilgisi olan yokmu bu konu hakkinda lutfen yardm edin konuyu tekrar anlatacagim

322 dolar degerinde `dell venue pro mango` marka model bir cep telefonu satin aldim ebay dan ama kanunlara gore cep telefonu getirtmek yasakmis kargo ile parayi odemis bulunmaktayim paypal uzerinden. bugun ptt kargoyu ve topkapi gumrugu aradim geldigi gibi geri gider dediler yanliz satici sayfasinda gumruk sorunlari bizim sorumlulugumuzda degildir eger gumrugu sorunlu bir ulkede yasiyorsaniz satin almayin diye not yazmis suan posta kayit numarasida sisteme daha dusmedi ne yapmam lazim lutfen yardimmm edin

ayrica USPS Express Mail International : US $42.70 tutu

• Arkadaşlar acil cevap lazım lütfen cevap yazın.

Tel 2 saat sonra gelicekte benim kuzenimin pasaport 10 gün sonra gelcek.Benim teli pasaportsuz kullanma sürem kaç gün ??
    ve bir arkadaş hatsız kullanabilirsin kapanmadan fln diyordu doğrumu yanlışsa hatsız kaç gün kullanabiliyorum lütfeeen cevap verin
  • telefonu kayit ettirmeden su kadar gun kullanabilirsiniz diye birsey yok. telefonunuza sms gelecek "kayit ettirin yoksa kapanacak" gibisinden, ondan sonra da kimi zaman 1 kimi zaman 2 hafta icinde kapaniyor.
  • okuma yazma bileniniz varsa topu topu 3 sayfalık konuyu okur. hemen hemen her soruya cevap verilmiş zaten

illa yok ben önceki sayfaları okumam diye kasacaksanız

http://www.mcks.gov.tr/tr/SSSorular.php

http://www.tk.gov.tr/tuketici/sss/
  • quote:

Orijinalden alıntı: brave5213

telefonu kayit ettirmeden su kadar gun kullanabilirsiniz diye birsey yok. telefonunuza sms gelecek "kayit ettirin yoksa kapanacak" gibisinden, ondan sonra da kimi zaman 1 kimi zaman 2 hafta icinde kapaniyor.

çok teşekkür ederim..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.