- x
Uydunet & Kablonet IP değiştirmek
164 Cevap49879 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2756 Mesaj
15 Ocak 2010; 4:28:22 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Valla ben çalıştır/cmd , ipconfig/release diyorum modemin fişini çekip 10 sn sonra tıkıyorum , taktıktan 5-6 sn geçince ipconfig/renew yazıyorum bu kadar indirmeye aynen devam......

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Fenerbahçe - Sivasspor
...:: Xiaomi mi3 64GB ::...
Online Games: Crysis 2-3 , MW 3 , Battlefield 3

1232 Mesaj
24 Ocak 2010; 21:06:18 

arkadaşlar bu yöntemler bazen işe yaramıyor neden acaba ?

''zanqexus'' benimle ilgili yaptığı referansı kaale almayın

1477 Mesaj
25 Ocak 2010; 8:07:58 

bendede son günlerde bazen işe yaramıyor

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Ocak 2010; 15:38:55 

xp veya win 7 farkediyormu ?

12907 Mesaj
31 Ocak 2010; 16:11:52 

quote:

Orijinalden alıntı: chakra

xp veya win 7 farkediyormu ?

Ip xp de sorunsuz değişiyorda, win7 de kesinlik yok.

4412 Mesaj
31 Ocak 2010; 18:36:02 

windows 7 'de çalışmıyor normalde. ama ben biraz modifiye ettim ve her denemede ip değişti. fakat modemin elektrik bağlantısını kesmek gerekiyor.

önce altta vediğim dosyayı indirin.
rar dosyası içindeki sleep.exe uygulamasını C:\windows içine atın.

ip değiştir'e çift tıklayın. cmd konsolu açılır açılmaz modeme gelen elektiriği kesin, içinizden 5'e kadar sayıp adaptörü tekrar modeme bağlayın.

bağlantı geldiğinde ip değişmiş olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Time -- 31 Ocak 2010; 18:38:30 >

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.

Fuzuli

3404 Mesaj
1 Şubat 2010; 16:14:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Death Time

windows 7 'de çalışmıyor normalde. ama ben biraz modifiye ettim ve her denemede ip değişti. fakat modemin elektrik bağlantısını kesmek gerekiyor.

ip değiştir'e çift tıklayın. cmd konsolu açılır açılmaz modeme gelen elektiriği kesin, içinizden 5'e kadar sayıp adaptörü tekrar modeme bağlayın.

Siz hangi modemi kullanıyorsunuz? Bu tür yöntemler Netmaster CBW-700V türü router'lı modemlerde işe yaramıyor bildiğim kadarıyla. Çünkü ipconfig /release ve ipconfig /renew türü komutlar modemin size atadığı ip numarasını bırakıp yine almanızı sağlıyor. Yani değişse değişse ağ içindei ip numaranız değişiyor. Router'lı modem kullananlar görev çuvuğundaki bağlantı ışıklarından ip numaralarına baktıklarında nete çıktıkları ip adresini değil, modemin onlara atamış olduğu 192.168.0.2 gibi ip adresini görürler.

The donkey dıgıdak dıgıdak dıgıdak, cup... gulu gulu gulu!

Tercümesi: Eşek koştu koştu koştu, suya düştü... Boğuldu!

4412 Mesaj
1 Şubat 2010; 16:22:38 

bendeki modem aynen bu

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Time -- 1 Şubat 2010; 16:23:28 >

Fuzuli

3404 Mesaj
1 Şubat 2010; 16:26:23 

Sanırım router'sız bir modem. Biz gariban router'lı modem kullanıcıları aynı ip adresine mahkum kaldık. Eskiden 1 ileri 2 geri şeklinde denemeler yaparak manuel giriyordum ip adresimi ama şuan bir sebepten ötürü o da olmuyor. Bir şekilde engellediler mi ne yaptılar artık bilemiyorum. :)

The donkey dıgıdak dıgıdak dıgıdak, cup... gulu gulu gulu!

Tercümesi: Eşek koştu koştu koştu, suya düştü... Boğuldu!

4412 Mesaj
1 Şubat 2010; 19:27:22 

quote:

Orijinalden alıntı: vozer

Sanırım router'sız bir modem. Biz gariban router'lı modem kullanıcıları aynı ip adresine mahkum kaldık. Eskiden 1 ileri 2 geri şeklinde denemeler yaparak manuel giriyordum ip adresimi ama şuan bir sebepten ötürü o da olmuyor. Bir şekilde engellediler mi ne yaptılar artık bilemiyorum. :)

o zaman mac adresini değiştirmeyi dene. öyle de ip değişiyor

http://www.technitium.com/tmac/index.html

Fuzuli

1151 Mesaj
9 Şubat 2010; 2:02:25 

mac os x de nasıl olduğunu blen varmı arkadaşlar?

MacBook Pro 8,2 (17" 2011 Erken model), iPhone 4S; Sony PS3 Sisman.

Uzaklaştırılmış
10 Şubat 2010; 2:30:36 

quote:

Olmuyor

1660 Mesaj
11 Şubat 2010; 16:58:42 

Arkadaşlar ben sırf bu ip değiştirme sorunu yüzünden adsl den çıkıp uydunet'e geçmiyorum. Net bir çözüm bulunsa anında geçeceğim ama yok işte kesin bir çözüm...

4412 Mesaj
11 Şubat 2010; 19:50:45 

quote:

Orijinalden alıntı: chakra

Olmuyor

bende sorunsuz değişiyor. yukardaki modemden mi var sende de?

Fuzuli

20 Mesaj
23 Şubat 2010; 20:59:39 

Ben de kablosuz motorola marka uydunetin verdiği modem var. Win 7 kullanıyorum. Death Time'ınkini kullanıcam bakalım nasıl olacak.

22 Mesaj
28 Şubat 2010; 20:56:25 

bilgisayara restart çekince bende işe yaramadığını fark ettim ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o1adana01 -- 1 Mart 2010; 1:38:21 >

5714 Mesaj
1 Mart 2010; 0:25:07 

Hocam dediğinizi yaptım ama işe yaramadı :(

Ölümüne GALATASARAY

453 Mesaj
5 Mart 2010; 19:30:07 

arkadaslar uydunet her kullanici icin 3 ip adresi atamiştir uyduneti arayip bu ip ler arasinda gecis yapabiliyoruz yani bizim iplerimiz tam anlamiyla static sayilmiyor bu program dns onbellegini temizliyor ve ip degisiyor ben 3 ip arasinda gecis yapabiliyorum bununla gecis yapamayan arakdaslar ilk once bi uyduneti arayip konusmali aramişken onlara soyleyin değiştirsinler

Motosiklet, orgazmın iki tekerlekli halidir.

1069 Mesaj
10 Mart 2010; 23:53:26 

quote:

Orijinalden alıntı: fox-mete

arkadaslar uydunet her kullanici icin 3 ip adresi atamiştir uyduneti arayip bu ip ler arasinda gecis yapabiliyoruz yani bizim iplerimiz tam anlamiyla static sayilmiyor bu program dns onbellegini temizliyor ve ip degisiyor ben 3 ip arasinda gecis yapabiliyorum bununla gecis yapamayan arakdaslar ilk once bi uyduneti arayip konusmali aramişken onlara soyleyin değiştirsinler

ben uydu net i aradım 2 ip adresi veriliyor dediler. siz 3 ip adresini nasıl aldınız?

4793 Mesaj
4 Nisan 2010; 19:47:28 

Bende Speedtest.net sitesinde hız ve ping testi yaparken ISS (İnternet servis sağlayıcı) olarak Türk Telekom görünüyür.Ama Uydunet kullanıyorum.Orada Turksat Uydu Haberleşme yazması gerekmiyor mu?Bu Uydunetin abna verdiği IP ile alakalı mı.Uyduneti arayıp IP değiştirsem Bu durumda değişir mi?Son olarak ping zamanlarımı ve download zamanlarımı etkiler mi bu durum.Çünkü TTnet ile aynı ping sürelerini veriyor bende şu anda uydunet.Bu durum normal midir?

XPERIA Z2 WHITE

12907 Mesaj
5 Nisan 2010; 1:13:56 

quote:

Orijinalden alıntı: WIZARD of WOR

Bende Speedtest.net sitesinde hız ve ping testi yaparken ISS (İnternet servis sağlayıcı) olarak Türk Telekom görünüyür.Ama Uydunet kullanıyorum.Orada Turksat Uydu Haberleşme yazması gerekmiyor mu?Bu Uydunetin abna verdiği IP ile alakalı mı.Uyduneti arayıp IP değiştirsem Bu durumda değişir mi?Son olarak ping zamanlarımı ve download zamanlarımı etkiler mi bu durum.Çünkü TTnet ile aynı ping sürelerini veriyor bende şu anda uydunet.Bu durum normal midir?

Ping süresini etkileyeceğini sanmıyorum. Müşteri hizmetlerini arayın. Durumu anlatın 92 ile bağlayan bir ıp verirlerse uysunet yazacaktır.

4793 Mesaj
5 Nisan 2010; 12:08:32 

Hmm.Sağol hocam.Ama benim merak ettiğim şey acaba birşey değişir mi?

Yani fiber optik falan deniliyor ya uydunet için.O zaman niye Telekom olayı var hala?Acaba heryerde fiber optik yok mu?

Bazı sitelerdeki test sonuçlarında 8 -10 ms lik ping sonuçları var.Eskişehir,İstanbul serverlarına atılmış.Biryerlerde görmüştüm.Şimdi bulsam koyacağım buraya ama hatırlamıyorum.Bende ise 20 ms nin altına inmiyor.Haliyle yurtdışına 150 ms.en az.Oyunlarda falan eziyet çektiriyor bu durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WIZARD of WOR -- 5 Nisan 2010; 12:12:33 >

XPERIA Z2 WHITE

1697 Mesaj
11 Nisan 2010; 3:56:27 

müşteri hizmetlerini aramıştım, dinamik ip 1 gündede değişebilir 1 ayda aynı kalabilir demişlerdi, statik ip de hep aynı kalırmış,
burdaki ve internetteki tüm yöntemleri denememe ramen ip değişmedi, ancak kendi kendine 3-4 günde bir değişiyor.

bide bişi daha denedim, usb modemin mac adresi değişirse ipde değişirmiş dedi birisi, mesela başka bir bilgisayardan yada modemden internete bağlanırsan gibi,
bende modemi ethernet yerine usb den bağladım ve ip değişti, ama tekrar ethernetden bağlarsam aynı ipye geri döndü.
yani 2 ip değiştirebiliyorum en fazla, mac adresini değiştirmenin yolu olursa daha çok değiştirilebilir belkide.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NemesisR3 -- 11 Nisan 2010; 19:28:08 >

498 Mesaj
13 Nisan 2010; 1:13:14 

tamam bu yöntem sadece xp de çalışıyorsa şu şekilde yapsak bende win7 ultimate var xp mode var biliyorsunuz onunla çalışırmı deneyen oldumu?

FinePix S6500FD - HP DV8000 - Panasonic TX-P42GW20 - DENON 1312 XP with 3D DTS - HTC Sensation XE with Beats Audio - Philips HMP5000 Media Player - Logitech Harmony 650 - Yeni Astra (makyajlı) 1.3 DTE 95 BG

745 Mesaj
13 Nisan 2010; 23:40:35 

Bilgisayarıma aynı anda XP ve WİN 7 Ultimate 32 kurdum.XP den açıp ip değiştiriyorum.Sonra yeniden başlatıp WİN 7 ile açıyorum İP değişiyor.

1477 Mesaj
14 Nisan 2010; 8:23:54 

quote:

Orijinalden alıntı: xMANİTUx

Bilgisayarıma aynı anda XP ve WİN 7 Ultimate 32 kurdum.XP den açıp ip değiştiriyorum.Sonra yeniden başlatıp WİN 7 ile açıyorum İP değişiyor.

iyi fikir başka yolu yok zaten

1884 Mesaj
29 Nisan 2010; 10:50:59 

xp modu kursak w7 ye?

yine mi olmaz acaba?

1 Mesaj
23 Mayıs 2010; 14:27:51 

quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

not: windows xp de çalışır.
not 2: modem ile bilgisayara giren ethernet kablosu arasında router gibi ağ çoklandırcı donanım varsa çalışmaz.

http://rapidshare.com/files/194021505/rapid.cmd

linkteki dosyayı indirin 1kb bişey.

daha sonra ağ bağlantılarıma girip, soldan ağ bağlantılarını göstere tıklayın, internet için kullandığınız bağlantının ismini internet olarak değiştirin. daha sonra indirdiğiniz dosyayı açın dos penceresi açılacak. yaklaşık 10 saniye filan bekledikten sonra ip %80 değişmiş olacaktır. ben bu yöntemi 2 yıldır kullanıyorum ve tüm arkadaşlarıma yolladım dosyayı.

ayrıca jdownloader adlı programın ayarlarından dosyayı indirdikten sonra bu dosyayı aça tıklayıp indirmiş olduğunuz dosyaı seçerseniz; program her indirmeden sonra dosyayı açıp IP yi değiştirir ve diğer dosyaları indirmeye devam eder. kısaca rapidshare için çözüm.

Açılmış benzer konular;

kablo internet ip değiştirmek > http://forum.donanimhaber.com/m_26172293/tm.htm

Merhaba,
Öncelikle konuyu paylaşan arkadaşa teşekkür ederim bu yöntem bende işe yaradı

Ben Netmaster CXC-150 modem kullanıyorm arada başka hiçbir şey yok
İşletim sistemim VİSTA idi, bu yöntem çalışmadı
Bilgisayara format atıp XP kurdum ve denilenin aynısını yaptım
Şimdi IP numaram değişiyor
Ve modemi açıp kapatmaya gerek yok
O dosyaya tıklayınca bağlantıyı kesiyo ve 10-15 saniye içinde geri bağlanıyo
bağlanınca IP değişiyor

TAVSİYE EDİLİR

3273 Mesaj
12 Haziran 2010; 1:24:59 

quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

xp modu kursak w7 ye?

yine mi olmaz acaba?

modla filan olacak iş değil. normal xp kurulu olması gerekiyor.

@citcitcit

olduğuna sevindim.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

709 Mesaj
25 Haziran 2010; 16:45:06 

arkadaşlar bende şu kampanyalı motorola modemden war onunla ilgili bişey yazan yok gibi göremedim yani onda nası bi yöntem izliyoruz bilen warmı?

12907 Mesaj
25 Haziran 2010; 21:03:13 

quote:

Orijinalden alıntı: brifing

arkadaşlar bende şu kampanyalı motorola modemden war onunla ilgili bişey yazan yok gibi göremedim yani onda nası bi yöntem izliyoruz bilen warmı?

Ip değiştirme yöntemi modeme göre farklılık göstermiyor.

28 Mesaj
27 Haziran 2010; 13:34:04 

Arkadaşlar bende win7 kullanıyorum modemim motorola svg1501-cn ve acil ip adresimi değiştirmem gerekiyor. Bircok sey denedim ama hicbiri ise yaramadı Lutfen yeni bir yontem bilen yokmu?? Yarım saatte değiştirsede,elle yapılsada yaparım acil lazım. Bide ben 192.168 .. başlayan ip yi demiorm. Şu ip adresini nasıl değiştircem şu anki bu 94.54.70.104 Lutfen yardım. Şimdiden teşekkurler

http://forum.donanimhaber.com/m_62150638/mpage_1/f_/key_//tm.htm

4 Mesaj
1 Temmuz 2010; 2:33:12 

kardeş ben windows 7 kullanıyorum

Scientific Atlanta epc 2203 modemim var ve içine bir türlü giremiyorum ,

yukarıda verilen şifreler işe yaramıyor .... onu bırakın bat dosyası kullanarak ip değiştiremiyorum ,

rapidshare belasında kurtulmak için ip değiştirmem gerekiyor ,

yardımcı olursanız sevinirim ,,, ieş yarar bir bat dosyası varsa windows 7 de çalışan çok makbule geçer ,,,

mail adresim ;

antiochean@hotmail.com .....

25 Mesaj
22 Ağustos 2010; 12:33:09 

Herşey iyi güzel de bu sleep komutu da ne? Benim komut satırı tanımıyor o komutu.

XP Professional SP3

//

İyi güzel dediğime bakmayın. IPyi maalesef değiştiremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !b0 -- 22 Ağustos 2010; 12:35:16 >

552 Mesaj
22 Ağustos 2010; 16:27:28 

peki beyler ben tvye bağlıyorum neti youtube a tvden girebilmem için tvnin ayarlarından dns değiştimem lazım fakat dns içinde ip numaralarını soruyor modemin alt ağ maskesi falan gibi bu modemim cxc-150 ip ile modem ipsini nasıl bulurumda tvde dns değiştiririm bilen var mı?

Yamaha XJ6 - Ford Focus TDCİ 2009 - Logitech Z5500 - HTC One Mini

19 Mesaj
28 Ağustos 2010; 23:38:19 

evet beyler konuyu özetliyorum. bende 2 bilgisayar var win 7 ve xp. ilk msjda verilen link ile xp de degişiyor sorun yok ama windows 7 ile ne yaparsan yap degişmiyor . en iyisi xp yükleyin rahat edin. xp dede switch ile bilg. başlatınca sınırlı baglantı diyor. modemi resetleyince düzeliyor anca. çok dandik uydu net . telefonla destekteki adamlar hostları silme işlemini bile bilmiyor çok dandik ama yapacak bişey yok. al birini vur ötekine

4412 Mesaj
29 Ağustos 2010; 3:54:06 

quote:

Orijinalden alıntı: tygun

evet beyler konuyu özetliyorum. bende 2 bilgisayar var win 7 ve xp. ilk msjda verilen link ile xp de degişiyor sorun yok ama windows 7 ile ne yaparsan yap degişmiyor . en iyisi xp yükleyin rahat edin. xp dede switch ile bilg. başlatınca sınırlı baglantı diyor. modemi resetleyince düzeliyor anca. çok dandik uydu net . telefonla destekteki adamlar hostları silme işlemini bile bilmiyor çok dandik ama yapacak bişey yok. al birini vur ötekine

win7 64 bit kullanıyorum.. yukarıda açıkladığım yönetmle değiştirebiliyorum

Fuzuli

Uzaklaştırılmış
29 Ağustos 2010; 14:39:06 

quote:

win7 64 bit kullanıyorum.. yukarıda açıkladığım yönetmle değiştirebiliyorum

bende windows 7 kullaniyorum yukarida açiklanan hiçbir yöntemle değişmedi ip numaram ama bu yöntemle değişiyor hiçbir program yüklemeye gerek yok

Boş bir notepad belgesi açalım ve aşağıdaki kodları içine kopyalıyalım.Kaydederken uzantısını .txt değilde .bat olarak kaydedelim.
ipconfig
ipconfig /release
pause
ipconfig /renew
pause
Sonra oluşturduğumuz .bat uzantılı dosyaya tıklayalım ve tıklar tıklamaz internet bağlantımız kopacaktır.Sonra modemin elektrik kablosunu çıkartıp 10 saniye bekliyoruz ve yeniden modeme takıyoruz.Status ışığı yanana kadar bekliyoruz.Ve .bat uzantılı dosyadayken SPACE tuşuna basıyoruz ve IP’miz değişiyor.

bende 1 2 denemede yaptim ip degişti win7 32 ve 64 bitte de bundan baska bir yontem yok şu anda ip degistirmek için modemin elektrik baglantisini kesmeden olsa daha iyi olurdu

Uzaklaştırılmış
29 Ağustos 2010; 14:41:09 

bende windows 7 kullaniyorum yukarida açiklanan hiçbir yöntemle değişmedi ip numaram ama bu yöntemle değişiyor hiçbir program yüklemeye gerek yok

Boş bir notepad belgesi açalım ve aşağıdaki kodları içine kopyalıyalım.Kaydederken uzantısını .txt değilde .bat olarak kaydedelim.
ipconfig
ipconfig /release
pause
ipconfig /renew
pause
Sonra oluşturduğumuz .bat uzantılı dosyaya tıklayalım ve tıklar tıklamaz internet bağlantımız kopacaktır.Sonra modemin elektrik kablosunu çıkartıp 10 saniye bekliyoruz ve yeniden modeme takıyoruz.Status ışığı yanana kadar bekliyoruz.Ve .bat uzantılı dosyadayken SPACE tuşuna basıyoruz ve IP’miz değişiyor.

bende 1 2 denemede yaptim ip degişti win7 32 ve 64 bitte de bundan baska bir yontem yok şu anda ip degistirmek için modemin elektrik baglantisini kesmeden olsa daha iyi olurdu

1477 Mesaj
1 Eylül 2010; 12:56:47 

ben 2 yıldır kullanıyorum xp de sorunsuz degişiyor modemi kapamaya bile gerek yok , ttden bile hızlı degişiyor , degişmiyen xp ye geçsin rahat edin ,bu arada programı verenede teşekkürler

53 Mesaj
1 Eylül 2010; 18:13:45 

ben de windows 7 vardı, uydunete geçmiştim 5mbit bağlantı için. geçtiğim gibi dumur oldum çünkü ip değiştiremiyordum.

sonra ne mi yaptım?

hemen format attım, xp yükledim. çatırt diye 20 saniyede değiştirdi ip'yi sayenizde. Allah razı olsun, emeği geçenlerden ve katkıda bulunanlardan. Tekrar, tekrar teşekkürler.

304 Mesaj
17 Eylül 2010; 20:37:26 

WIN 7 DE KESİN ÇÖZÜM MAC ADRES DEĞİŞİMİ VE TMAC HEMEN YAPIYOR AHALİ HABERİNİZ OLSUN...

Uzaklaştırılmış
18 Eylül 2010; 0:22:59 

quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

Ip xp de sorunsuz değişiyorda, win7 de kesinlik yok.

Kod Alanı:

Başlat > Çalıştır > CMD yazıldıktan sonra Enter'e basılır. Çıkan penceredeki alana ipconfig /release yazıp tekrar Enter'e basıyoruz. Sonrasında ekranda 0.0.0.0 şeklinde IP numaraları göründükten sonra modeminizin elektrik bağlantısını yaklaşık 15 saniye kestikten sonra tekrar bağlayın. Modem bağlantıyı sağladıktan sonra IP adresi değişmiş olacaktır.

yukarda yazilani xp yuklu laptop vista ve win 7 yuklu pc de denedim hepsinde oldu yalniz ipconfig /release komutunu tam modemin fişini taktiktan sonra online yani en son yanan işik yandigi anda komutu atinca degisiyor ip bundan baska bir cozum de bulamadim google heryeri aradim

buda win 7 de oluyor kesin tabi modemi geri fişe takinca online status işigi yanar yanmaz space e basmak gerekiyor 2 3 deneme sonunda tutturdum

ipconfig
ipconfig /release
pause
ipconfig /renew
pause
Sonra oluşturduğumuz .bat uzantılı dosyaya tıklayalım ve tıklar tıklamaz internet bağlantımız kopacaktır.Sonra modemin elektrik kablosunu çıkartıp 10 saniye bekliyoruz ve yeniden modeme takıyoruz.Status ışığı yanana kadar bekliyoruz. online status işigi yanar yanmaz space e basmak gerekiyor

10 saniyeye kadar da ip degismis oluyor

Uzaklaştırılmış
18 Eylül 2010; 1:22:02 

uydunet ip degistirme WİN 7 xp uyumlu

Boş bir notepad belgesi açalım ve aşağıdaki kodları içine kopyalıyalım.Kaydederken uzantısını .txt değilde .bat olarak kaydedelim. ben ipchance.bat olarak kayit ettim
ipconfig
ipconfig /release
pause
ipconfig /renew
pause
Sonra oluşturduğumuz .bat uzantılı dosyaya tıklayalım ve tıklar tıklamaz internet bağlantımız kopacaktır . ms dos penceresi açilicaktir Sonra modemin elektrik kablosunu çıkartıp 10 saniye bekliyoruz ve yeniden modeme takıyoruz.Status ışığı yanana kadar bekliyoruz. online veya status modemin markasina gore degisir işigi yanar yanmaz ms dos penceresindeyken space e basiyoruz ve

10 saniyeye kadar da ip degismis oluyor

0

Ekteki dosya (1)

17 Mesaj
14 Ekim 2010; 18:52:41 

Arkadaşlar ben Netmaster cbw-700v kullanıyorum ama ne yeptıysam ip deyiştiremedim, bu modemde ip deyiştirebilen varmı?
Hiç olmadı modemi değiştireceğim tavsiyeniz nedir.

4793 Mesaj
15 Ekim 2010; 11:53:29 

Bende motorola modemle uydunet IP'mi bir türlü değiştiremedim.Windows XP kullanıyorum.Daha önce verilen yöntemleri bat dosyalarını falan hepsini yaptım.Ama bir türlü olmuyor.Anlayamadım gitti.Kimi oluyor diyor kimi olmuyor diyor.Oluyor mu olmuyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WIZARD of WOR -- 15 Ekim 2010; 11:54:42 >

XPERIA Z2 WHITE

Uzaklaştırılmış
15 Ekim 2010; 20:49:56 

quote:

Orijinalden alıntı: WIZARD of WOR

Bende motorola modemle uydunet IP'mi bir türlü değiştiremedim.Windows XP kullanıyorum.Daha önce verilen yöntemleri bat dosyalarını falan hepsini yaptım.Ama bir türlü olmuyor.Anlayamadım gitti.Kimi oluyor diyor kimi olmuyor diyor.Oluyor mu olmuyor mu?

motorola modem de değişmek çok kolay online işiği yanar yanmaz komut dosyasinda space tuşuna bas

1 Mesaj
18 Kasım 2010; 17:59:02 

Ben bunu geçenlerde araştırırken bulmuştum Kablolu Adls De cok işime yaradı Şu kodları METİN BELGESİNE yapıştırp farklı kaydeten BAT Yapınız

MODEMİ kapatmaz açamaz sadece ip deiştirir ve Saniyede size interneti sağlar buyrun Rapid Netloand gibi Linklerde Dostunuz olur :D

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Sadece o kodları Bir metin belgesinde BAT yapcaksınız okadar H.o ii dowloand lar

74 Mesaj
19 Kasım 2010; 15:41:36 

[font="Arial"]Kardeşim sende boşuna yazmışsın hiç bir şekilde değişmiyor allahın belası ip [/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murcielago7 -- 19 Kasım 2010; 15:43:12 >

1 Mesaj
20 Kasım 2010; 20:16:25 

iyi günler ben uydunet kullanıcısıyım. netmaster cbw-560 kablosuz modem kullanıyorum. ilk olarak modem arayüzüne giremiyorum. jdownloader kullanıyorum ama tekrar bağlan ayarlarını yapamıyorum. jdownloader son 1 aydır rapidshareden indirme yapmıyor. "şimdi indirmek mümkün değil" yada "please stop flooding our download server" yazıları geliyor. en başta bi 5 dk bekleme süresi veriyor bazen 46dk veriyor. birazını indirdikten sonra tekrar başa alıyor. geceden bir film koyuyorum indirmek için normalde 2 saate inen şey sabaha kadar indiremiyor yada 1.partını indirip 2.sini indirmiyor. bu sorunlar tekrar bağlan ayarlarıyla ilgili galiba ama dediğim gibi ayarı yapamıyorum bir türlü. önceden modem arayüzüne girebiliyordum şimdi orayada giremiyorum. biran önce yardım ederseniz çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler...

1269 Mesaj
20 Kasım 2010; 23:42:15 

quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

ipconfig
ipconfig /release
pause
ipconfig /renew
pause
Sonra oluşturduğumuz .bat uzantılı dosyaya tıklayalım ve tıklar tıklamaz internet bağlantımız kopacaktır.Sonra modemin elektrik kablosunu çıkartıp 10 saniye bekliyoruz ve yeniden modeme takıyoruz.Status ışığı yanana kadar bekliyoruz.Ve .bat uzantılı dosyadayken SPACE tuşuna basıyoruz ve IP�miz değişiyor.

bu yöntem bendede ise yaradi..tesekkürler

15165 Mesaj
3 Aralık 2010; 16:55:28 

Uydunet ip değiştirmek için en kesin yöntem hangisi son durumda ?

6049 Mesaj
15 Aralık 2010; 23:20:41 

canım istedikçe arıyorum kablonet müşteri hizmetlerini değiştiriyorlar ip'mi =)

Since 2004

345 Mesaj
16 Aralık 2010; 12:25:09 

@achfighter Olur mu ya bu forumda böyle insalarda mı var....

Bu cevap için 10 puan çok doğru.

hsevik by ESK.TKN

1310 Mesaj
17 Aralık 2010; 21:38:16 

router'ınız varsa ip değişmeyecektir. aylarca sabit kalabiliyor.

30 Mesaj
18 Aralık 2010; 0:50:54 

Router üzerinden MAC Clone yöntemi de mi işe yaramıyor?

Aslında şu; ipconfig /renew vs. komutlarını, router üzerinden uydunet sistemine yönlendirecek bir yöntem olsa, sanıyorum o zaman aynı komutlarla ip değiştirilebilir. Tabi bu benim yorumum, işe yarar mı bilmem .

1154 Mesaj
19 Aralık 2010; 20:57:33 

quote:

Orijinalden alıntı: sanane360

Arkadaşlar ben Netmaster cbw-700v kullanıyorum ama ne yeptıysam ip deyiştiremedim, bu modemde ip deyiştirebilen varmı?
Hiç olmadı modemi değiştireceğim tavsiyeniz nedir.

Ayni sorun, ayni modemde bende de var. Cozebilen oldu mu acaba? Yukarida anlatilan not defterine komut yazilan proseduru harfiyen uygulamama ragmen.. Isletim sistemim win7...

KIA Ceed Concept Plus diesel box+sprint booster 160hp 320nm
Galaxy S4
Androide dair herşey Yesilcin.com'da

1269 Mesaj
19 Aralık 2010; 21:25:43