Şimdi Ara

Forum için mobil sürüm yayında (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.222
Cevap
5
Favori
132.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gun

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: gun

quote:

Mobil sürümle sınırlı olmayabilecek bir hata bulduğumu düşünüyorum. Mesaj attığınızda mesaj sayınız haliyle 1 artıyor. Lakin o mesajı yine kendiniz silince sayı azalmıyor, aynı kalıyor. Buna dikkat eden oldu mu?

Sistem hemen silmiyor olda gerek. Daha çok arada bir saydırmaya göre ayarlamıştık diye hatırlıyorum.

Mesaj veritabanından anında siliniyor, olması gerektiği gibi, ancak (dilerseniz deneyin) sayı sanırım beklesinizde 1 eksilmiyor. Sql'de toplam mesaj sayısını COUNT ile alırken mesaj var olmadığı halde sayısın halâ 1 fazla olması bana ilginç geldi. Ayrıca yeni bir mesaj atınca var olan mesaj sayısı artmaya devam ediyor. Bu demektir ki, yaz-sil-tekrar yaz-sil... döngüsü ile dilediğiniz kadar mesaj sayısına ulaşabilirsiniz.

Sorunun dediğiniz gibi anlık veya geçici oluşup oluşmadığını anlamak için ek denemeler yapılması gerekebilir.

Mesajlar asla silinmiyorlar sadece normal üyelere görünmez oluyorlar. Kanuni yükümlülüklerden dolayı silmiyoruz. Ayrıca count işlemi ilede almıyoruz o rakamı. O rakam hali hazırda konunun tutulduğu yerde bekliyor. Biz mesaj geldiğinde bir arttırıyoruz.

Anladım, bunu öğrendiğimiz iyi oldu. Sanırım herhangi bir iddiada hukuki delil olması amacıyla silindiğini düşündüğümüz kayıtlar halka kapalı başka bir tablo veya veritabanına ekleniyor.

En azından üyelere görünen mesaj sayısının biz mesajı sildiğimizde, daha doğrusu sildiğimizi zannettiğimiz mesajı sildiğimizde beklendiği gibi eksilmesi gerektiğinin normal olduğunu düşünüyorum.

Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende Samsung wifi S3653 var. Ana sayfa açılıyor ama herhangi bir foruma giremiyorum, tıklanmıyor. Telefonla mı alakalı acaba sorun?
  • Bir problem daha var bazı sayfalarda. Örneğin linkteki başlığın 126. sayfasında:

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=41878337&p=126

Sorun: Son 13 mesaj gönderenin nickinin karşısındaki olması gereken 'işlem' isimli dropdown düğmesi yok. Son mesaj atanın (126. Sayfanın, razor9119) 'işlem' butonu sayfanın en sağ üstüne kaymış görünüyor. Emin değilim Opera Mobile'da mı böyle çıkıyor lakin kontrol etmenizde fayda var..

Edit: Diğer mobil tarayıcı ile de aynı problem görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 4 Kasım 2012; 10:10:27 >
  • Donanımhaber Mobilden girmeye çalıştığımızda resimdeki gibi uyarı alıyorum??
    [simage]
     [sizer]Forum için mobil sürüm yayında
    [/simage]

Düzeltilmesini bekliyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEM0KA

Donanımhaber Mobilden girmeye çalıştığımızda resimdeki gibi uyarı alıyorum??
    [simage]
    [/simage]

Biraz önce vardı, şuan sorun yok. Yoğunluktan kaynaklı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CEM0KA

Donanımhaber Mobilden girmeye çalıştığımızda resimdeki gibi uyarı alıyorum??
    [simage]
    [/simage]

Biraz önce vardı, şuan sorun yok. Yoğunluktan kaynaklı.

Evet düzelmiş görünüyor, sağolun

• Birbaşka uzun zamandır var olan sorun 'cevap yaz' butonuna basıp açılan cevap yazma sayfasında 'gönder' butonunun solunda virgülle ayrılmış ID numaraları yazıyor. Örnek:

33391143, 33391143, 514 GÖNDER

...gibi.

Haberiniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

Tasarımını esas olarak iPhone için hazırladığımız, ancak farklı mobil cihazlar için de kullanılabilecek olan forumun mobil sürümü kullanıma açıldı. İlk etapta sizden geliştirmeye yönelik önerilerinizi alacağımız bu sürüm, bu öneriler doğrultusunda daha kullanışlı hale gelecek.

Mobil servis sağlayıcılarının sunmuş olduğu çeşitli internet paketleri, kullanıcılara indirdikleri veri miktarını eskisi kadar önemsemeksizin daha rahat internette dolaşma özgürlüğü verdiğinden dolayı bu sürümün hazırlanmasındaki gereklilik artmıştı, bundan dolayı kaçınılmaz olan bu hizmeti başlatmış olduk.

Önerileriniz için bu konuyu kullanabilirsiniz.

Mobil sürüm:https://forum.donanimhaber.com/

Mobilde blok neden çalışmıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: bulamadımbirşey

quote:

Tasarımını esas olarak iPhone için hazırladığımız, ancak farklı mobil cihazlar için de kullanılabilecek olan forumun mobil sürümü kullanıma açıldı. İlk etapta sizden geliştirmeye yönelik önerilerinizi alacağımız bu sürüm, bu öneriler doğrultusunda daha kullanışlı hale gelecek.

Mobil servis sağlayıcılarının sunmuş olduğu çeşitli internet paketleri, kullanıcılara indirdikleri veri miktarını eskisi kadar önemsemeksizin daha rahat internette dolaşma özgürlüğü verdiğinden dolayı bu sürümün hazırlanmasındaki gereklilik artmıştı, bundan dolayı kaçınılmaz olan bu hizmeti başlatmış olduk.

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Telefon modeli nedir? Ekran görüntüsü alabilir miyiz?

• quote:

Birbaşka uzun zamandır var olan sorun 'cevap yaz' butonuna basıp açılan cevap yazma sayfasında 'gönder' butonunun solunda virgülle ayrılmış ID numaraları yazıyor. Örnek:

33391143, 33391143, 514 GÖNDER

...gibi.

Haberiniz var mı?

Düzelttik, teşekkür ederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erchamion

İlk mesaj görüntülenmeme sorunu hâlâ devam ediyor.

Bir de engelleme özelliğini (block) mobil sürüme de koyun lütfen.

Çözdüğümüzü düşünüyoruz, bir kontrol eder misiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bulamadımbirşey

quote:

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Telefon modeli nedir? Ekran görüntüsü alabilir miyiz?

Şimdi kontrol ettim duzelmiş. Tebrikler ve teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Erchamion

İlk mesaj görüntülenmeme sorunu hâlâ devam ediyor.

Bir de engelleme özelliğini (block) mobil sürüme de koyun lütfen.

Çözdüğümüzü düşünüyoruz, bir kontrol eder misiniz?

Onu açıklamıştı Gün Bey. Silinen konular mobilde silinmedi olarak görünüyormuş, ondan oluyormuş. Bir de kaç gün olmuş, unuttum hangi konularda olduğunu. Bir daha rast gelmezsem düzelmiş demektir.

Bu arada blok etmeyi denedim biraz önce sizi, ama çalışmadı mobil sürümde. Sayfa yenileniyor ama engellenmiş olarak görünmüyorsunuz, mesajınızı okuyabildim.

• Hayılrı olsun
  • RBWRY
  • 1000. mesaj da benden olsun!!
  • Yeni gelen kutusu güzel olmuş.
  • yeni gelen kutusunda gönderdiğim pm lar gitmiyor ve gelmiyor.
    pc den girince görebiliyorum ancak pm ları.
  • http://m.donanimhaber.com

deyince yani m ile yazınca daha düzgün çıkar telefonda tüm siteler burasıda öyle...
  • Mobilden gonderilen ozel mesajlar gitmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.