Şimdi Ara

AMD-ATi'nin DirectX 11 destekli ilk ekran kartı göründü ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD-ATi'nin DirectX 11 destekli yeni ekran kartlarını Eylül ayında lanse etmeyi planladığı biliniyor. Firmanın Windows 7 lansmanından önce piyasaya sürmeyi hedeflediği yeni modellerine 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV870 GPU'su güç verecek.. Son gelen bilgilere göre "Radeon 7" serisi altında lanse edilmeleri de ihtimaller dahilinde yer alan yeni kartlar, endüstri tarafından merakla bekleniyor. Uzakdoğu kökenli Chip Hell sitesi, AMD-ATi'nin DirectX 11 destekli yeni modeline ait olduğunu iddia ettiği yeni bir görsel yayımladı.

Açıklanan bilgilere göre yukarıda yer alan görsel, AMD-ATi'nin RV870 tabanlı ve performans odaklı üst seviye modellerinden birisine ait. İki adet 6-pin PCIe güç konnektörüne sahip olduğu belirtilen mühendislik örneği kartın, Radeon HD 2900XT modelinde kullanılandan uzun bir baskılı devre (PCB) üzerine inşae edildiği belirtiliyor.

Şimdilik daha fazla bilgi olmamakla birlikte DirectX 11 ve GDDR5 bellek teknolojilerine destek verecek yeni kartın yerini alacağı mevcut modelden daha hızlı ve daha enerji verimli olması bekleniyor.

• boş işlerle uğraşıyolar... 1 ay daha sabır, sonra zaten görecez.
  • Bu tasarımda olursa görsellik olarak pek puan almaz
  • bugünde amma amd-ati haberi okudum bea:D
  • Amma uzunmuş yaww :D
  • Kartı değil, dx 11'i görmek istiyoruz. dx10 'dan bir cacık yapamadık bununda turşusunu kurmayalım.
  • Çıksın artık da dx 10 ucuzlasın, yoksa şimdilik dx 11 le hiç işim olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

Kartı değil, dx 11'i görmek istiyoruz. dx10 'dan bir cacık yapamadık bununda turşusunu kurmayalım.

Aynen. Millet hurra saldırıyor bence Dx11 den de bi cacık olmaz.
  • ChipHell biraz daha büyük koysaymış logoyu keşke. Zira logoyu göremedik neredeyse karttan...

Radeon 7 ismi çok garip olur ama muhtemelen satışlarını ciddi şekilde arttırır. Görünüşe göre ATi biraz daha yukarıları zorlayacak tek işlemciyle. Bu arada kartın mühendislik örneği iyice ortalarda görünmeye başlamış. Hatta bazı DX11 teknoloji demolarını görme imkânı bulanlar olmuş. Söylentiye göre sağlam geliyormuş bu sefer. Umarım doğrudur...
  • resim gozukmedı
  • :))) sanki piyasaya çıkmamış bi prototip araba gibi kaplama felan yapmışlar. çalınacak bi tasarım var sanki ortada, altı üstü soğutma kapağı var altında. bence fake bu. gerçi model logosu, seri ismi felan yazıyorsa ondan gizlemek istemiş olabilirler ama mühendislik örneğinde ne gezer isim.
  • bunualabilmem icin kasayı degişmem lazım
    oha kücültün şunu oyle bi gösterin ucundan acık
  • kart nerde yaw?????????

yazıdan ben bişey göremedim.

yanlız şu bi gerçek bu kartları biz kasa içinde kullanamıcaz heralde.

kasaları ambara koyup herkes pc leri uzay modla kullanacak.başka çare yok gibi
  • logonun maşallahı var
  • Reklam kokan hareketler bunlar

Bu arada Radeon 7 iyimiş
  • tabut gibi :D
  • Şu an kart almak doğru değil dx 11 beklemek lazım işe yaramasa bile şuanki kartların dx 11 çıkınca değeri bitecek. O zamana kadar yaşlı kurt 8800 gtx idare eder beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

tabut gibi :D

bence odun gibi
  • biraz büyükmü ne..
  • 4850x2 kadar var galiba bu n yaw amiral gemisi gibi mid kasası olan bunu nsl sokacak kasaya
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.