- x
FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç)
913 Cevap164314 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : hoca1677

Ekleyen : hoca1677
Giriş

330 Mesaj
30 Temmuz 2009; 13:31:16 

Herkese merhabalar.

Tüm yeni yada eski model transit kullanıcıları burada buluşuyor. Ford Transit hakkında herşey konuşabilir yada tartışılabilir arkadaşlar. Herkes kendi bilgisince bişeyler ekleyebilir transitçiler birbirine yardımcı olabilir. Ve herkes kendi transitini burada gösterip hakkında bilgi verebilir.

Başta ben kendi aracımdan kısaca bahsedeyim;

Arkadaşlar 10 aydır Transit kullanıyorum. Daha önce starex ve sonrasında ise mıtsubıshı L300 sahibi idim. Şu sahip olduğum araç 2004 model arkadan itişli 120 T310 Ford Transit Journey modeli. Full bir araç. 2008 eylülde aldığımda 22.500 km.de orjinal tertemiz hatasız ve daha ilk 10.000 km. bakımını serviste yaptırmış idi. Ben aldıktan sonra ilk işim aracı minibüse çevirmek oldu. 5+1 yani arkada sadece kafalıksız tek sıra 3 lü koltuk vardı. Bu sıra koltuğa sadece kafalıkları olmadığı için 3 kafalık arkasına bi sıra daha 3 lü koltuk ve en arkayada bagaj lazım olduğunda katlanıp yer açılsın için özel dizayn 4 lü koltuk yaptıdım. Ve bunlarıda ford araçlarına koltuk üretimi yapan kaliteli bir firmaya yaptırdım. Yani kumaş desenleri orjinali ile birebir aynı. Araç bu şekilde 5+1 yandan camlı kamyonet iken, proje çizdirip ruhsata 12+1 minibüs olarak işlenmiş oldu. Aracı alır almaz direk döşemeciye gitmişti. Bu işlemlerden sonra doğru Yalova/Erdeğer yetkili Ford servisine gitmek oldu. Km. 22.500 de olduğu için 20.000 bakımı yapıldı. Ve araç şu an 70.000 km. ye yaklaştı. Yani alındığından beri neredeyse 2 ayda bir 10.000 km.yi doldurdum ve her seferindede aynı servise gittim. Bakımlarda yağ-filtreden ekstra olarak 40.000 km. de ön fren balatalarım ve orj. fabrika çıkışı pirelli marka lastiklerim 4 adet michelin marka lastiklerle değişti. Ve 53.000 km.de ise özel bir serviste çatlayan klima borusu tamir edildi ve çok öttüğü için arka fren balataları değiştirildi. Ve son olarakta 60.000 km. bakımında fren vakum pompsından hidrolik, termostatan ise su sızdırıldığı görüldüğü için fren vakum pompası ve termostat orj. parçalar ile değiştirildi. Aracıma gözüm gibi bakıyorum. İşimiz gereği aylık 5000-5500 km. yol yapıyorum. Ama neredeyse aracı hergün yıkatıyor yada yıkıyorum. Tozlu gezmeyi hiç sevmiyorum. Bakımlardan eksta olarak aracıma sağ-sol krom basamak - kapılar kilitlendiği zaman açık olan camların otomatik kapanması için cam kaldırma modülü - monza marka xenon kit - krom kaplama kapı kolları - cenmax arka park sensörü - servisten yeni kasa orj. transit jant kapakları - app plaka - önler açık arkalar koyu komple çizilmez cam filmi - ön ve arka muz silecekler - paslanmaz krom egzos ucu - boya koruma - bagaj kapağındaki ford logosu bulunan ve siyah olan plakalığı araç rengine boyama işlemi yaptırdım. Bu işlemlerin % 95 i herzamanki yetkili servisimde yapıldı. Şimdi sırada ise yeni model jorneylerde bulunan arka tamponların orta kısmındaki basamaklı tampondan serviste montaj yapılması ve birde ön sis farlarının farklı modellerle değiştirilip, xenon kitten daha fazla verim almak ve ışığımla kimseleri rahatsız etmemek için farlara mercek montajı yapmak var. Araçtan çok memnunum gidişi çok güzel. 140 km. yi çok rahat görüyor kısa bir süre sonrada 155 km. ye ulaşıp oradan ileri gitmiyor motor ömrü için devir burada son buluyor. Tek sıkıntım aracın boşken çok fazla sarsması ve devir düşünce 2 ile devam etmeyip illa 1 . vitese geçirmek gerekmesi. Ve tabikide bu sıkıntılar bu model transitlerin bildiğim kadarı ile en doğal halleri. Araç taş gibi maşallah yıpratmak çok zor.

İşte birkaç resim;

0

0

0

0

0

0

-----------------------------------------------------------------------------------------------

[font="Trebuchet MS"]İMZAMIZ; (Linki kopyalayıp imza alanınıza yapıştırınız...!!)

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_33384635/mpage_1/kea<y_/tm.htm][center]
[image]http://i.imgur.com/xrQba.jpg[/image]
[b] [u][color=#660000][size=3]**TRanSiT TaKıMı**[/size][/color][/u][/b][/size][/center][/link]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 9 Eylül 2011; 19:06:36 >

330 Mesaj
5 Ağustos 2009; 13:38:14 

Bu aracı satmak istiyorum arkadaşlar. Sebebi ise farklılık olsun. Renault Trafic düşünüyorum. İlgilenenler buradan yazabilir.

http://www.sahibinden.c...29632WQQpXQQdisplayitem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 7 Ağustos 2009; 21:02:21 >

412 Mesaj
7 Ağustos 2009; 12:06:59 

Transitlerin L300lere göre yakıt tüketimi nasıldır?Daha önce L300 kullandığınız için kıyaslayabilirmisiniz.

Opel Corsa C 1.4 Easytronic

330 Mesaj
7 Ağustos 2009; 21:06:55 

L300 den yakıtını daha yüksek olduğunu düşündü arkadaşlar herzaman ama öyle değil. şu an şehiriçi 26 kr. Şehirdışı ise 19 kr yakıyor.

412 Mesaj
13 Ağustos 2009; 9:21:06 

Yakıt fiyatları devamlı oynadığı için litre olarak en son uzun yolda 7 lt.yaktım L300'le.Şehiriçinde 10-11 lt arasında oynuyor trafik durumuna göre kışında 12-13 lt yaktığı oluyordu

Opel Corsa C 1.4 Easytronic

330 Mesaj
13 Ağustos 2009; 11:34:06 

Bende şu an 9 litre yakıyorum şehir içinde Transit ile. O zaman araçların ağırlığına kıyaslayacak olursak transitler L300 den az yakıyor. Öyle değilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 13 Ağustos 2009; 11:34:09 >

631 Mesaj
16 Ağustos 2009; 22:55:05 

ben daha cuma akşamı T 330 S Van yüksek kasa transitle hemde özel bu araç zırhı 2500 kiloluk araç 80 litre depoya sahip 200 tl deposu doluyor ortalama 201 tl lik aldım cuma günü istanbul güneşliden çıkıp samsuna yakın 80 km kala olan Havza dan mazot aldım..üstelik mazot alırken 89 km lik daha mazotumda vardı tabi bu normal bir araç değil tonajı normalden ağır ve extra klimalı siz düşünün normal bir transit ne kadar yakar üstelik 2010 model ve motoru henüz açılmamış 0 bir araç daha fazla yakmasıda lazım ortalama km de 300 lira yakmış diye tahmini hesaplama yaptım ..

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prıvacy -- 16 Ağustos 2009; 22:55:53 >

~~~ Apple iPhone 3G 8GB 4.1 Jailbroken ~~~

330 Mesaj
16 Ağustos 2009; 23:25:24 

quote:

Orijinalden alıntı: prıvacy

ben daha cuma akşamı T 330 S Van yüksek kasa transitle hemde özel bu araç zırhı 2500 kiloluk araç 80 litre depoya sahip 200 tl deposu doluyor ortalama 201 tl lik aldım cuma günü istanbul güneşliden çıkıp samsuna yakın 80 km kala olan Havza dan mazot aldım..üstelik mazot alırken 89 km lik daha mazotumda vardı tabi bu normal bir araç değil tonajı normalden ağır ve extra klimalı siz düşünün normal bir transit ne kadar yakar üstelik 2010 model ve motoru henüz açılmamış 0 bir araç daha fazla yakmasıda lazım ortalama km de 300 lira yakmış diye tahmini hesaplama yaptım ..

saygılarımla

Araç kaç model?

Banka aracımı?

Çokta fazla yakmamış yapılan extralara göre.

330 Mesaj
21 Eylül 2009; 22:28:17 

İşte Türkiyede ilklerden sanırım. Aracın farlarına son model araçlarda bulunan merceklerden monte ettik. Böylelikle hem xenon ışığımız kimsenin gözünü almıyor hemde diğer transitlerden farklı bir yanımız oluyor.

0

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 21 Eylül 2009; 22:33:40 >

2960 Mesaj
21 Eylül 2009; 22:49:45 

bu kısa şase alçak tavanda en büyük motor kaç ps lik. şu 200 ps var mı kısa şase alçak tavanda.

mercek yakışmış.

ayrıca senelik masrafı ne kadar tutuyor. güncel kasadan önceki makyajsız kasa şu üstte rsmi olan için vergi bakım muayene

330 Mesaj
21 Eylül 2009; 22:54:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

bu kısa şase alçak tavanda en büyük motor kaç ps lik. şu 200 ps var mı kısa şase alçak tavanda.

mercek yakışmış.

ayrıca senelik masrafı ne kadar tutuyor. güncel kasadan önceki makyajsız kasa şu üstte rsmi olan için vergi bakım muayene

Yeni modellerde 140 ps mevcut. İstek üzerine 200 ps.lik getirtilebiliyor.

Teşekkürler.

Senelik masrafı;

muayene 130 - Periyodik bakım 300 - vergi 471 - Toplam = 901. Genelleme yaparsak 1000 lira civarı.

Tabi ben bakıma iş gereği çok yol yaptığımız için senede beş sefer giriyorum. Bakımları 10.000'de bir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 21 Eylül 2009; 22:58:28 >

330 Mesaj
1 Ekim 2009; 15:26:57 

Araca son kasa journey lerde bulunan orj. alaşımlı jant montajı yaptık. Nasıl olmuş??

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 1 Ekim 2009; 15:31:31 >

176 Mesaj
1 Ekim 2009; 18:38:03 

Güzel olmuş.

2960 Mesaj
1 Ekim 2009; 18:46:16 

focus stnin jantı uyar mı acaba transite :D çok afilli olur. 5*108 di sanırım aralığı

330 Mesaj
2 Ekim 2009; 18:26:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

focus stnin jantı uyar mı acaba transite :D çok afilli olur. 5*108 di sanırım aralığı

bencede eminim çok güzel dururdu. Fakat st jantlarının bijon aralığı bizimkilerdfen farklı. Transitin ölçüleri: 5x160. Belki uydurulabilir. Üstelik fiyatlarıda benim aldığım jant ile aynı. İçime şimdi bir kurt düşürdünüz.

0

0

http://www.sahibinden.c...24215WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.c...em&keyword=transit%2016

28 Mesaj
12 Ekim 2009; 16:41:30 

Merhabalar. Ben geldim.

Ve buda benim Transit'im Hız yönünden çok iyi 6 vitesli 140 Beygir

http://img202.imageshac...mg202/1395/sdc10456.jpg

http://img522.imageshac...img522/369/33768211.jpg

Resimler çok büyük olduğu için linki verdim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V u R a L -- 12 Ekim 2009; 16:40:57 >

1258 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
12 Ekim 2009; 21:54:57 

hayırlı olsun kardeş.allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin. bende jumbo olansı var .200 beygir olandan. çok güüzel makine

valla.kısmet olur da yaşarsak o güne kadar 2011 veya 2012 de yeni kasa çıkacak. onu alırım inşallah

Anam dedin, Babam dedin,Atam dedin Bayrağa;
hem Al Bayrak oldun işte, hem Bayrakta al oğul!!!

28 Mesaj
13 Ekim 2009; 16:11:07 

quote:

Orijinalden alıntı: baterist_serkan

hayırlı olsun kardeş.allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin. bende jumbo olansı var .200 beygir olandan. çok güüzel makine

valla.kısmet olur da yaşarsak o güne kadar 2011 veya 2012 de yeni kasa çıkacak. onu alırım inşallah

Sağol kardeş. Ben yeni almayıp buna modifiye düşünüyorum

farları böyle yapsam

0

Nasıl Olur ???????

330 Mesaj
15 Ekim 2009; 13:24:42 

quote:

Orijinalden alıntı: V u R a L

Merhabalar. Ben geldim.

Ve buda benim Transit'im Hız yönünden çok iyi 6 vitesli 140 Beygir

http://img202.imageshac...mg202/1395/sdc10456.jpg

http://img522.imageshac...img522/369/33768211.jpg

Resimler çok büyük olduğu için linki verdim...

0

0

Aracınızın resimlerini küçülterek sayfaya yerleştirdim. Aracın çok güzel maşallahı var. Kaç model bu?

Zamanında bende bunlardan alıyordum ama son anda bankada problem çıkınca bunu aldık. İyikide problem çıkmış. malum ortalık perişan krizden dolayı.

Birde resmini koymuş olduğun şekilde farlarını modifiye edersen çok güzel olur. Merceğin ışığıda ayrıcalığıda harika..!!

Bu arada yeni model 2012 de piyasaya çıkacak inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 15 Ekim 2009; 13:25:19 >

28 Mesaj
15 Ekim 2009; 19:01:51 

2009 model 2008'in aralık ayında alındı süper araba ama sizinkide çok güzel

1258 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
15 Ekim 2009; 21:12:59 

evet 2012 de çıkıyormuş. çok merak ediyorum.

biz servis işi yapıyoruz ve taşıdığımız personel de FORD un gebze tübitak taki

AR-GE mühendisleri.

EGR deki hatayı düzelteceklermiş garantisi dolmayanların.haberiniz olsun.

1258 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
15 Ekim 2009; 21:16:32 

vural kardeş. o mercekli farlar ne kadar acaba?çok güzeller ya.

28 Mesaj
16 Ekim 2009; 13:43:04 

Sahibinden.Com'da vardı şimdi ''İşlemi gerçekleştirmek için gerekli ilan verisi bulunamadı.'' yazıyor

Yani fiyatını bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V u R a L -- 16 Ekim 2009; 13:44:51 >

28 Mesaj
16 Ekim 2009; 13:50:22 

sis farı yerinde mercek far nasıl olur?

1258 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
17 Ekim 2009; 0:44:27 

quote:

aslında çok güzel olur ama,karşıdakinin gözünü almaz mı? benim araçta sis farları yok.

bi ara sislerin yerine patlayan çakar(flash) lambalardan takmayı düşünüyordum. elimiz değmedi bir türlü.

acaba nasıl olur yapsak?

28 Mesaj
17 Ekim 2009; 8:12:53 

Güzel olur. Bİr de gezerken bir kişi arabasının altına flash taktırmış polis siren ışıkları gibi önce ön tamponun oradakinler yanıyor sonra arka tamponun oradakinler yanıyor güzel görünüyordu.. transit te nasıl olur??

bunlara bakınız Almanya'nın transitleri hepsinin ön tarafı FORD TRANSİT JOURNEY gibi

sitesi http://www.ford.de/Nutzfahrzeuge

resimler

________________________________________________________________________________________________________
Sizinkisinden bu

http://www.ford.de/cs/B...214324934096&blobkey=id
________________________________________________________________________________________________________
Benimkisinden bu

http://www.ford.de/cs/B...214325103427&blobkey=id

http://www.auto-motor.a...AWD_high.jpg?1158759968

http://www.auto-motor.a...CNG_high.jpg?1158760004

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V u R a L -- 17 Ekim 2009; 8:18:19 >

330 Mesaj
26 Kasım 2009; 21:35:12 

quote:

vural kardeş. o mercekli farlar ne kadar acaba?çok güzeller ya.

Farlarınızı veriyorsunuz içine mercek montajını 300 liraya yapıyor arkadaş. İlgilenen olursa telefon numarasını veririm. Orjinal gibi oluyor. Su alma buhar yapma gibi sıkıntısı yok.

330 Mesaj
26 Kasım 2009; 21:37:57 

quote:

Sis farlarının içine daha ufak mercek montajı yapılabilir tabi. Kaliteli hiçbir mercek mümkün deil göz almaz. Ama sislerdense farlara mercek takmak ilk sıra olmalı bence..

330 Mesaj
26 Kasım 2009; 21:56:17 

Aracı dahada farklı yapmaya devam ediyoruz. Hep dış mekana çalışacak değiliz birazda içeriye el atalım değilmi. İç tarafa şerit ledden aydınlatma yaptık.

Ön taraf;

0

Arka taraf;

0

0

Kapı basamağı;

0

0

Seyahat otobüslerinden esinlenerek yolcuların göremeyeceği fakat geceleri muhteşem bir görüntü oluşturan mor led yer aydınlatması. Bir mana gece lambamız : ;

0

Bunlarda gece resimleri;

0

0

0

Bunlarda genelde yeni nesil araçlarda orjinal olarak bulunan ayak aydınlatmalarımız;

0

0

Aracın orjinal tavan aydınlatma lambalarından elektrik alarak şerit ledlerimize enerji verdik. Tavan aydınlatması ve ayak yeri aydınlatması bu şekilde olmuş oldu. Orta kayar kapının ledleride kapının basamağının yan tarafında bulunan orjinal küçük basamak aydınlatma ışından elekrik alarak hayat buldu. Ledli ışık donanımına geçince aracın kendi lambalarında bulunan tüm eski demode :) ampüller söküldü..

Ek olarak, yolcu otobüslerinde bulunan koridor aydınlatmasından esinlenip hoş bir görüntü oluşacağını düşünerek, koltukların altına mor şerit led döşendi. Bunun için aracın ön tarafına düğme için tetsisat çekip aracın elektrik aksamını dahada karmaşık yapmak yerine mor ledlerin düğmesi 2. ci sıra koltuğun altına yerleştirildi. İstenildiği zaman oraya uzanıp açıyoruz artık ne yapalım. :)

Şu an için ortadan tesisat geçmiyor hepsi araç döşemesi altında gizli. Mor ışıklara gelince, fotolarda belki çok canlı çıkmış olabilir ancak ışığın şiddeti çok düşük. Amaç, hem biraz olsun faklılık hemde arkada yolculuk edenlere görsellik sağlamak. Çok estetik durdular. Gece lambası görevi yapıyorlar yani. Mor led ışıklara herhangi birşeyin çapması ise çok düşük bir ihtimal. Çünkü ledler epey içerde saklı. Fotoyu çekerken bile gözüksün diye eğilip büzüldüm diyebilirim. Son olarak araçta cam filmi olmasına karşın yinede ışığın şiddeti biraz fazla, aracın dışardan içi gözüküyor. Ledlerden birkaç tane makasla kesmeyi düşünüyorum..

330 Mesaj
26 Kasım 2009; 22:10:33 

1 Haftaya kadar nasip olursa led stop sistemine geçeceğiniz. Yani park, fern ve sinyal lambalarımız ledolacak. (passat ve jetta gibi) Bayramdan hemen sonra montajı yapılacak inşallah.

Yapım aşaması;

0

Stoplarmız led olunca cam içinde bulunan ve içinde 5 adet normal ampül bulunan orjinal 3. cü stop lambamızında ledlenmesi gerek. Çünkü frene basılınca ledler daha önce yanıyor ampüller çok kısada olsa daha sonra yanıyor. Tersi piyasadaki araçlarda zaten mevcut. Mesela fabrika çıkışlı 3.cü stop lambası led olan araçlara frene basınca dikkat edin. Led olan 3.cü stop lambası normal fren lambalarından daha önce yanar. Bizde madem bu kadar uğraştık 3.cü stop lambasını led yapmamk olmaz diye düşündük.

İşte 60 ledli cam içi led stobumuz;

0

Fiyatı oldukça uygun. 9.14 TL. Ancak otomobil tipi araçlara büyük gelip sırıtabilir. Daha az led sayısına sahip olanlardan tercih etmelerini öneririm.Satış linki aşağıda;

http://www.hepsiburada....ductid=otm501112#tablnk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 26 Kasım 2009; 22:13:44 >

1258 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
26 Kasım 2009; 23:45:15 

kardeş bir transit sahibi olarak çok imrendim çalışmalarına.

ben de yapmak isterdim ama askere gidiyorum 4 aralıkta.

yaş geçti artık(25 olduk )

artık askerden sağ salim gelebilirsek kafamda birçok proje var. sana kolay gelsin dostum.

330 Mesaj
26 Kasım 2009; 23:55:27 

quote:

kardeş bir transit sahibi olarak çok imrendim çalışmalarına.

ben de yapmak isterdim ama askere gidiyorum 4 aralıkta.

yaş geçti artık(25 olduk )

artık askerden sağ salim gelebilirsek kafamda birçok proje var. sana kolay gelsin dostum.

Bizden geçti askerlik çok şükür. Hayırlısıyla git gelde buradan birlikte hayata geçiririz inşallah yapacağın projeleri.. :)

1173 Mesaj
27 Kasım 2009; 0:01:37 

slm slm slm sizin su arkadaşınızın telefon nosunu alabilirmiyiz bi xenon için benim ford connect için olabilirmi acaba ? onu sorucaktım kac günde teslim eder merceğin markasın da alabilirmiyiz mersedesin merceğimi bir onu soracaktım

**CoNNeCT TeaM** 2011 GLX 90 HP SILVER 2009 Mıtsubıshı Fuso canter ...Bizi Esqiler Tanır Yeniler Ö®neq Alır Görenle® Anlatır!!! Elantrik TEKNİKERİ ARTIKIN xd
...

330 Mesaj
27 Kasım 2009; 0:11:07 

quote:

Orijinalden alıntı: kral_cennect

slm slm slm sizin su arkadaşınızın telefon nosunu alabilirmiyiz bi xenon için benim ford connect için olabilirmi acaba ? onu sorucaktım kac günde teslim eder merceğin markasın da alabilirmiyiz mersedesin merceğimi bir onu soracaktım

Arkadaşın adı İlker Kemal Bikeç Tel: 0532 387 10 18 Numarayı Yalova'dan hocadan aldım derseniz daha çok ilgi göstereceğine eminim. Çok kaliteli ve kültürlü bir arkadaş. Kullandığı mercekler son kalite ve güncel ürünler. Farınızın iİçi siyahta olabilir orj. de kalabilir. Audi gibi şerit led te yapabilir yada angel'de takabilir. Nasıl arzu ederseniz.

Mesela böyle;

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 27 Kasım 2009; 0:15:52 >

28 Mesaj
29 Kasım 2009; 22:26:26 

çalışmalarınız çok güzel olmuş ledleri meak ettim :)

1258 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
30 Kasım 2009; 2:40:18 

bu led ve mercek olayı tutar bence transitlerde. yakışıyor gavurun farlarına.

askerden gelince ilk işim bundan yaptırmak olacak. inşallah demode olmaz

330 Mesaj
30 Kasım 2009; 17:02:45 

quote:

bu led ve mercek olayı tutar bence transitlerde. yakışıyor gavurun farlarına.

askerden gelince ilk işim bundan yaptırmak olacak. inşallah demode olmaz

Merceğin bir üstü geliştirilene kadar kolay kolay demode olmaz..

1173 Mesaj
1 Aralık 2009; 22:54:14 

teşekkür ederim emeğinize sağlık

**CoNNeCT TeaM** 2011 GLX 90 HP SILVER 2009 Mıtsubıshı Fuso canter ...Bizi Esqiler Tanır Yeniler Ö®neq Alır Görenle® Anlatır!!! Elantrik TEKNİKERİ ARTIKIN xd
...

330 Mesaj
8 Aralık 2009; 23:31:57 

Rica ederim ne demek. Ben teşekkür ederim..

1173 Mesaj
9 Aralık 2009; 23:15:34 

baterşst serkan hayırlı teskereler

...

330 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:58:49 

quote:

Orijinalden alıntı: hoca1677

1 Haftaya kadar nasip olursa led stop sistemine geçeceğiniz. Yani park, fern ve sinyal lambalarımız ledolacak. (passat ve jetta gibi) Bayramdan hemen sonra montajı yapılacak inşallah.

Demiştik. Şimdi sıra geldi eksik olan led stoplarımıza..

Led stop yapımı İstanbul'da bulunan bir arkadaşa ait. Kendisine bir çift yeni kasa Transitlerde kullanılanlardan bir çift sıfır stop gönderdim. Oda aşağıdaki resimlerdende gördüğünüz gibi güzel bir işçilik çıkarmış.

En üst ve alt park (ferene basılınca çoğalıyorlar) Sis lambasının olduğu en alttaki yerde park ve fren olmuş oldu. Üstten ikinci ise; sinyal. Sinyalin altındada geri vites lambası. Şayet geri vites lambasınıda led yaparsak yeterli ışık alamayacağımız için orjinal hali ile kullanma gereği duyduk.

0

Sinyal ve geri vites lambası kapalı. Fren lambaları yanık iken. (3.cü stop lambamızın içinde 5 adet ampül bulunuyordu. Led stopların yanında yanarken çok azda olsa gecikmeli yanacağı için uyum sağlaması açısından 60 ledli stop lambası ile değiştirildi)

0

0

Biraz görsellik, farklılık katmak ve birazda sinyal ışığının (stobun içinin kararmasından dolayı) artması için stop camına folyo çektik. (Fotolar gerçeği fazla yansıtamıyor.)

0

0

Sonuç olarak.. Böyleydi;

0

Böyle oldu;

0

Işığın şiddeti fotolarda az çıkıyor. Özellikle sinyallerde. Ancak burada göründüğü gibi değil. Herşey çok güzel..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 10 Aralık 2009; 14:02:26 >

28 Mesaj
12 Aralık 2009; 22:01:32 

ledler süper olmuş. Ellerinize sağlık arabanıza çok düşkünsünüz :) sis farlarınız xenon mu merak ettimde xenonlar nasıl olur sislerde

330 Mesaj
13 Aralık 2009; 18:36:29 

quote:

ledler süper olmuş. Ellerinize sağlık arabanıza çok düşkünsünüz :) sis farlarınız xenon mu merak ettimde xenonlar nasıl olur sislerde

Çok teşekkür ederim.

Sislere gelince; Merceksiz olduğu için xenon takmak istemedim. Diğer sürücülere rahatsızlık verir çünkü. Sislerin görevini yapabilmesi için sarı olması daha doğru diye düşünüyorum.

330 Mesaj
13 Aralık 2009; 18:46:29 

İşte bunlarda gece resimleri. Olması gerekenden eksik bir durum söz konusu değil. Yinede fotolarda güzel çıkmıyor. Telde çekildiği için sanırım. Ledlerim dizilimi yanış şekli hepsi çok güzel ayarlanmış. Fotoda yamuk gözüküyor hepsi o...

0

0

0

65 Mesaj
20 Aralık 2009; 22:38:54 

gerçekten led stop güzel olmuş. Yalnız cam içi ledli stop taktırmamışsınız galiba.O da olsa tamamlayıcı olurdu.

2011 HONDA Civic Siyah

HP Pavilion DV6 - 3104 ET

330 Mesaj
21 Aralık 2009; 11:39:46 

quote:

Orijinalden alıntı: merkur44

gerçekten led stop güzel olmuş. Yalnız cam içi ledli stop taktırmamışsınız galiba.O da olsa tamamlayıcı olurdu.

Resmini koymamışım kusuruma bakmayın. Cam içinde bulunan orj. 5 ampüllü 3. stobu iptal edip yerine 60 ledli 3.cü stop bağladık. Bu şekilde gerçekten tamamlayıcı oldu.

0

65 Mesaj
21 Aralık 2009; 17:32:04 

Sayın hoca1677 güzel olmuş.Emeklerinizi takdir ediyorum. Ford ambleminin olduğu arka plaka üstünü bile gri yapmışsınız şimdi farkettim.Sizler gibi araçlarımıza iyi bakabilsek keşke bizler de.Bu arada arka park sensöründen memnun musunuz ve kaça maloldu? Selam ve saygılar

2011 HONDA Civic Siyah

330 Mesaj
21 Aralık 2009; 17:56:50 

quote:

Sayın hoca1677 güzel olmuş.Emeklerinizi takdir ediyorum. Ford ambleminin olduğu arka plaka üstünü bile gri yapmışsınız şimdi farkettim.Sizler gibi araçlarımıza iyi bakabilsek keşke bizler de.Bu arada arka park sensöründen memnun musunuz ve kaça maloldu? Selam ve saygılar

Övgüleriniz için çok teşekkürler. Evet dediğiniz gibi arka plakalığı aracın rengine çevirdik. Benim aracım journey bizim kasalarda orası siyah olarak üretilmiş ama yeni kasaların journey modellerinde bu şekilde boyalı olarak çıkarıyorlar. Jantlarımızda aynı şekilde orjinal yeni kasa journey jantı. Elimden geldiğince orjinallikten ve sadelikten uzaklaşmamaya çalışıyorum.

Park sensörüne gelince; yaklaşık 10 ay önce ford yetkili servisinde taktırmıştım. Fiyatı o zaman montaj dahil 130 lira idi. Fakat bana sorduğumda yetkili 100 lira fiyat vermişti ve birazda bizi tanıdıklarından sebep fiyatı değiştiremediler bizde 100 liraya taktırmış olduk. Park sensöründen oldukça memnunum. Özellikle bu türbüyük araçlarda lazım olan bir donanım diyebilirim. İşim gereği günde yaklaşık 15-20 sefer aracı dar yerlere park etmek zorunda kalıyorum. Bu şekilde oluncada spark sensörü benim için bir kaçınılmaz oldu. Kalite olarak kendini kanıtlamış cenmax marka ürünü tercih ettim. Kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik bir araya gelince ortaya son derece güzel birşey çıkıyor.

Aşağıdaki linkte bulunan ürün aracımdaki sensör ile aynı ürün;

http://www.parkmatik.com/4105.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 21 Aralık 2009; 17:59:21 >

65 Mesaj
21 Aralık 2009; 18:23:17 

quote:

Övgüleriniz için çok teşekkürler. Evet dediğiniz gibi arka plakalığı aracın rengine çevirdik. Benim aracım journey bizim kasalarda orası siyah olarak üretilmiş ama yeni kasaların journey modellerinde bu şekilde boyalı olarak çıkarıyorlar. Jantlarımızda aynı şekilde orjinal yeni kasa journey jantı. Elimden geldiğince orjinallikten ve sadelikten uzaklaşmamaya çalışıyorum.

Park sensörüne gelince; yaklaşık 10 ay önce ford yetkili servisinde taktırmıştım. Fiyatı o zaman montaj dahil 130 lira idi. Fakat bana sorduğumda yetkili 100 lira fiyat vermişti ve birazda bizi tanıdıklarından sebep fiyatı değiştiremediler bizde 100 liraya taktırmış olduk. Park sensöründen oldukça memnunum. Özellikle bu türbüyük araçlarda lazım olan bir donanım diyebilirim. İşim gereği günde yaklaşık 15-20 sefer aracı dar yerlere park etmek zorunda kalıyorum. Bu şekilde oluncada spark sensörü benim için bir kaçınılmaz oldu. Kalite olarak kendini kanıtlamış cenmax marka ürünü tercih ettim. Kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik bir araya gelince ortaya son derece güzel birşey çıkıyor.

Aşağıdaki linkte bulunan ürün aracımdaki sensör ile aynı ürün;

http://www.parkmatik.com/4105.html

daha pahalıdır diye düşünmüştüm.Yarın ben de servise gidip hemen bilgi alayım.
Benim araç mayıs çıkışlı 2009 model van kasa.300s. İşyerimizde kullanıyorum ben de sürekli park ederken sıkıntı yaşıyorum.Malum istanbul trafiğinde park yeri bulmak zor oluyor hele bir de tahtakale vb. dar yerlere gidersen yandın.Netice olarak bir an önce taktırmakta fayda var.
Tekrardan teşekkürler

2011 HONDA Civic Siyah

330 Mesaj
21 Aralık 2009; 20:19:25 

quote:

daha pahalıdır diye düşünmüştüm.Yarın ben de servise gidip hemen bilgi alayım.
Benim araç mayıs çıkışlı 2009 model van kasa.300s. İşyerimizde kullanıyorum ben de sürekli park ederken sıkıntı yaşıyorum.Malum istanbul trafiğinde park yeri bulmak zor oluyor hele bir de tahtakale vb. dar yerlere gidersen yandın.Netice olarak bir an önce taktırmakta fayda var.
Tekrardan teşekkürler

Kesinlikle tavsiye ederim. Kaliteden şaşmayın. Mesela canmax bu konuda kendini kanıtlamış bir marka. Sahibinden.com yada gittigidiyor gibi sitelerde 130 liradan satılıyor bendeki sensör. Servis işçilik ücreti olarak saat başına 50 lira alıyor. Bir sensörün montajıda 1 saatten fazla sürmeyeceği için size en fazla 180 lira fiyat çıkarmaları lazım. (cenmax için tabi) Fiyat yüksek olur yada takacakları sensörü beğenmezseniz dışardan alır bildiğiniz temiz bir elektrikçiye montajını yaptırırsınız. Etrafta çok sensör var 40 liraya bile var am, ömrü en fazla 1 senelik. Ve olur olmaz heryerde ötüyor. Bunlara aldanmayın..

65 Mesaj
22 Aralık 2009; 17:14:37 

Az önce arka park sensörünü taktırdım yalnız bulunduğum bölgede cenmax yoktu o yüzden desi markalı park sensöründe karar kıldım.Daha önce alarmını kullandığımdan bildiğim ve memnun kaldığım için pek düşünmeden desi bayisinde fiyat sormaya girdim ama montaj yaptırıp çıktım :) Montajıyla beraber 125 lira aldı.Yalnız ekranı lcd değil daha basit.Dijital saat ekranlarına benziyor.Birkaç deneme yaptım gerçekten başarılı gibi.
0

yalnız araba biraz kirli idare edin :)

0

2011 HONDA Civic Siyah

330 Mesaj
22 Aralık 2009; 19:43:52 

Oldukça güzel olmuş. Güle güle kullanın. Desi markada kalitelidir. İyi tercih olmuş. Ekranının resmini koyabilirmisin. Nasıl bişey görmek istedim..

65 Mesaj
23 Aralık 2009; 9:14:58 

0

0

bu şekilde görünüyor.Sesli ikazı da var.4 algılayıcının ışıkları mesafenin iki yanında bulunan 2 grupta yanıyor.

2011 HONDA Civic Siyah

330 Mesaj
23 Aralık 2009; 11:45:59 

quote:

bu şekilde görünüyor.Sesli ikazı da var.4 algılayıcının ışıkları mesafenin iki yanında bulunan 2 grupta yanıyor.

Yeride kendide gayet güzel. Tekrar hayırlı olsun. Araç ile ne tür bir iş yapıyorsunuz..??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 23 Aralık 2009; 11:46:21 >

65 Mesaj
23 Aralık 2009; 17:16:16 

quote:

Yeride kendide gayet güzel. Tekrar hayırlı olsun. Araç ile ne tür bir iş yapıyorsunuz..??

Teşekkürler.
Genellikle ağır metal parçalar taşıyorum.Çok fazla kilometre yapmıyorum genelde şehiriçi kısa mesafelerde kullanmaktayım.Mayıs ayından bu yana 4900 km yapabilmişim.Ayda 700 km gibi birşey.İş amaçlı aldık daha önceden işyerimizde connect vardı.Ötv indirimi bahanesiyle onu satıp transite geçtim.Gayet güzel bir araç.Tam esnaf işi.Ağır yüklere bile bana mısın demiyor.:)
Selamlar

2011 HONDA Civic Siyah

330 Mesaj
24 Aralık 2009; 20:58:17 

Adamın biri ehliyetini alır almaz bir ford transit satın alır.
arkadaşları der ki;
"-hocam bizi gezdir şu arabayla."
"-tabi neden olmasın." der.
dolarlar 15 kişi arabaya.
Adam yokuş aşağı zikzaklar çizerek inmeye başlar.
Arkadaşlarından biri;
"-Aman yavaş ol. " der.
Adam;
"-hocam sen ford transit nedir bilir misin?"
adam susar ve yerine oturur.
birazdan biri daha;
"-ne olur yavaş .." diyecek olur..
Adam;
"-hocam sen ford transit nedir bilirmisin?"
o da susar yerine oturur.
biraz sonra biri dayanamaz haykırır;
"- ülen durdur şu arabayı.."
Adam;
"-sen bilir misin ford transit nedir?"
adam;
"- bilirim, ülen!...."
Adam;
"-söylesene be kardeşim, nerde bunun freni?!.."

65 Mesaj
21 Ocak 2010; 16:36:35 

transit kullanan arkadaşlardan xenon far kiti taktıran oldu mu? Fiyatı nasıl memnun musunuz? Gerçi bizim ağır işçiye lüx olur ama olsun hakediyor :) :)

0

2011 HONDA Civic Siyah

330 Mesaj
21 Ocak 2010; 18:49:03 

Farlarımda mercek olmadan öncede xenon kitim vardı fakat içim hiç rahat değildi. Merceksiz farda xenon diğer sürücülerin gözünü alıyor. Mercek taktırmadan kit taktırmanızı tavsiye etmem.