Şimdi Ara

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
962
Cevap
11
Favori
305.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hoca1677
    Hayırlı uğurlu olsun. Fotoları bekliyoruz.

Teşekkürler hoca. Çok sağol. Müsait bir zamanımda yükleyeceğim fotoları.

Arkadaşlar geçen gün diğer aracın şanzımanında problem çıktı. 2008 model 200 ps o da. Araç vitese geçmiyordu. Hemen servise çektik. Baskı balata değişmedi sağlamdı ama volan bilyasi falan gitmiş. Komple volan falan değişti. 1.200 lira işçilikle beraber masraf çıktı. Nasıl sizce bir fikriniz var mi?
  • Transit mekanina selamlar...Alamanyadan bir kac tane emektar

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç)

• 2.nesil

• -

• Resimler için teşekkürler.

Takımımıza hoşgeldiniz..
  • Hosbulduk.
    Evet, minibüs aleminde Ford Transit tartisilmaz bir klasik arac...bir Efsane

• 15 L 100.330M derken 140.350 ye geçiş yaptık 6 vites beygir gücü iyi de yüksek tavan arka tek teker alışamadımya hadi hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: buzu

15 L 100.330M derken 140.350 ye geçiş yaptık 6 vites beygir gücü iyi de yüksek tavan arka tek teker alışamadımya hadi hayırlısı

hocam senin 100t330m eski kasaydı sanırım yeniyemi geçiş yaptın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanfener80

quote:

15 L 100.330M derken 140.350 ye geçiş yaptık 6 vites beygir gücü iyi de yüksek tavan arka tek teker alışamadımya hadi hayırlısı

yok yeni kasaydı 2010 model ama hem kısa hemde alcakltı 140.350 herhalde transit içinde en uzun ve en yüksek tavana sahip olanı dingil tek teker o biraz tuaf geliyor manevralarda arkadaki 100cm fazlalıfgı unutuyorum geri vitese takıcam diye 6 vitese atıyorum yani ilk günlerde bu sorunları yaşadım ama alıştık 40 beygirlik fazlalık yolda farkettiriyor kulandıgım aracın resmi yok ama aşadakilerle aynı ilk olan ile şimdiki

• quote:

quote:

quote:

yok yeni kasaydı 2010 model ama hem kısa hemde alcakltı 140.350 herhalde transit içinde en uzun ve en yüksek tavana sahip olanı dingil tek teker o biraz tuaf geliyor manevralarda arkadaki 100cm fazlalıfgı unutuyorum geri vitese takıcam diye 6 vitese atıyorum yani ilk günlerde bu sorunları yaşadım ama alıştık 40 beygirlik fazlalık yolda farkettiriyor kulandıgım aracın resmi yok ama aşadakilerle aynı ilk olan ile şimdiki

alışırsın ya biraz zaman geçsin ben transite daha yeni yeni alışıyorum 1 buçuk ay fln oldu aracı alalı vites geçişleri kalkışlar kullanış vs hepsine daha yeni alıştırdım kendimi benmkide journey bilirsin arka tamponda çıkıntı var hep onu unutuyordum 3kere fln hafif vurdum orayı allahtan hasar yok:)
    keşke çift teker 200t430 tarzında 200 beygirlik alsaydın yerinde tutamazdın 100 beygir fark olucaK sana fena güç

• Transitlerin performansını çok seviyorum. 140 T300 transitimizle 4. viteste 120 yapıyor. Bu olaya şaşırdım biraz.. 6. viteste 190 yaptı gaza bassak 200 bulacak ama yollar dar :) Hız yaparken dikkatli olun aşırı hızda araba çok sarsılıyor bir hatada ölüme götürebilir..

Arkadaşlar Ford transit'e mercek montajı için hazır Angel far merceği buldum. Bu merceklerden güzel sonuç alabilir miyim? Önerir misiniz?

http://urun.gittigidiyor.com/Z-TECH-UNIVERSAL-ANGEL-FAR-MERCEGI-UZUN-KISA-XE_W0QQidZZ38646937

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V u R a L -- 29 Mayıs 2011; 13:38:33 >

• Fiyat çok uygun. Orjinal ışıktan çok daha iyi olacağı kesin. Bunu alıp geriye far camını açıp birde ekstradan balast almak kalıyor. Vural bunu alıp bir denesen güzel olur. Benimde bu aralar kafamda bir proje var senden sonra bende bu uygulamaya geçebilirim.
  • quote:

Transitlerin performansını çok seviyorum. 140 T300 transitimizle 4. viteste 120 yapıyor. Bu olaya şaşırdım biraz.. 6. viteste 190 yaptı gaza bassak 200 bulacak ama yollar dar :) Hız yaparken dikkatli olun aşırı hızda araba çok sarsılıyor bir hatada ölüme götürebilir..

Arkadaşlar Ford transit'e mercek montajı için hazır Angel far merceği buldum. Bu merceklerden güzel sonuç alabilir miyim? Önerir misiniz?

http://urun.gittigidiyor.com/Z-TECH-UNIVERSAL-ANGEL-FAR-MERCEGI-UZUN-KISA-XE_W0QQidZZ38646937

vural hocanında dediği gibi fiyat uygun.bende xenon yapayım diyorum farları sislerle birlikte ama kaça gelir nasıl bi xenon takmam uygun olur onu bilmiyorum hoca senin bilgin vardır bu konuda fiyat falan

• bendeki 430 Ed de henuz korna sorununu çözemedım,
    kapı sonradan otomatık yapıldığı için aracı kitlediğimde korna çalıyor 1 kere,
    kapıyı açık olarak algılıyor malum otomatık için oradakı aparatı sokuyorlar.
    servise sordum ancak biz yapamayız diyorlar henuz çözemedım araştırıyorum :D

Bu arada on konsola dvd+navıgasyonlu kit için navitech mı pıranha mı seçilmeli tavsıyenız var mı ?
  • quote:

vural hocanında dediği gibi fiyat uygun.bende xenon yapayım diyorum farları sislerle birlikte ama kaça gelir nasıl bi xenon takmam uygun olur onu bilmiyorum hoca senin bilgin vardır bu konuda fiyat falan

Merceksiz fara xenon takmaktan bahsediyorsanız ben hiç tavsiye etmiyorum. Diğer sürücülere zarar veriyor. Sislerde ise xenon takıldığı zaman sis farının işlevi kalmıyor. Bence sisler gerektiğinde kullanılmalı ve orjinal kalmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 30 Mayıs 2011; 12:51:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacki

bendeki 430 Ed de henuz korna sorununu çözemedım,

Bu arada on konsola dvd+navıgasyonlu kit için navitech mı pıranha mı seçilmeli tavsıyenız var mı ?

Otomatik kapı sorunu hakkında aşağıdaki linkten yardım alabilirsiniz. Bursa'da bulunan bu firma otomatik kapı sistemlerinde en iyisi diyebilirim. Vw crafter'lerde bulunan otomatik kapı sisteminide bu firma yapıyor. Araçlar bursaya geliyor ve koltuk, kapı sistemi takılıp satışa çıkıyor. Bu firmaya şu ana kadar 4 farklı araca 4 otomatik kapı sistemi yaptırdım. Ve her seferinde de aynı kapı sistemini kullandım. Yeni aldığım her arabaya, sattığım araçtaki sistemi aktardık. Kalitesini siz düşünün. Tel ile arayıp sorunuzu anlatın yardımcı olurlar.

http://www.enginoto.net/

http://www.enginoto.net/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=55

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 30 Mayıs 2011; 12:56:47 >

• Gündüz farı:

• quote:

Orijinalden alıntı: jacki
    bendeki 430 Ed de henuz korna sorununu çözemedım,

Hocam bu kapıyı kilitleyince korna çalma olayı normal. Bende de 430ED var. Kilitleyince korna çalıyor her seferinde. Yoksa ben mi yanılıyorum? Keza diğer araçta da aynı çünkü.
  • Transicilere selam, yol almaya devam

• 2004 model 120 t310 journeyi geri alıyorum galiba. Hayırlısı bakalım. Araç aynı temizlikte duruyor. sadece 4 lastik takılmış, (michelin) led stoplar orjinalle değiştirilmiş ve farların biri kırıldığı için değiştirilmiş. Biri mercekli diğeri orjinal..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 13 Haziran 2011; 10:08:26 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.