Şimdi Ara

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
962
Cevap
11
Favori
305.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar bu cumartesi servis randevum var araç sadece yağ bakımına girecek mazat yağ hava fitresi filan yetkili serviste bunlar işçilikle beraber kaça mal olur enson gittiğimde 750 tl paramı aldılar ve servis dışınada götürmek istemiyorum...siz ne kadar ödüyorsunuz ???
  • nee??? sadece filitre ve yağ içinmi o kadar para ödedin? son model mercedes bile olsa o para etmez yahu ben hava filitresini 5 yağ filitresini 5 benzin filitresini 15 yağ 30'a alıyorum bunlar içinde 20 lira işçilik ödüyorum
  • Standart bakım en fazla 300 tl tutar...
  • arkadaşlar öncelikle hepinize merabalar transitin 50. yıl özel serisinden almak istiyorum fakat aracın teknik donanım özelliklerini hiç bi yerde bulamadım katalog ve benzeri gibi aracın donanımsal tenıksel özelliklerini inceleyebileceğim bi adres varsa sizde bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim . saygılarımla
  • ARKADAŞLAR 2010 TRANSIT 50. YIL SERİSİ YAKITI NASIL BİLENİNİZ VARMI
  • Merhaba arkadaşlar,

Bende 2007 model 2.2 tdci 130 ps önden çeker var. Aracımdan her anlamda memnundum taa ki hararet belasına bulaşana kadar
    Aracım 245000 de yağı suyu tamken hararet göstergesi ortadayken yolda stop etti. Kaputu açtığımızda anladık hararet yaptığını ve piston sarmış Aracın motorunu ford özel servisinde yaptırdık. Rektefiyesi fordun yetkili rektefiyecisinde yapıldı. Ancak henüz 1000 km olmadan sapancada dümdüz otobanın ortasında 130 civarı bir süratte motor kitledi. Hararet göstergesi ortadaydı ancak yine piston sarmış ve su da kaynamaya başladı. Garantiden tekrar motor yapıldı radyatör fanı ve yağ soğutucu da değişti. Şu anda aracım biraz daha gürültülü çalışıyor, çekişinde bir sıkıntı yok ancak turbodan uğultu geliyor. Ayrıca yaklaşık 800 km yaptım ne çalışırken ne de stop halinde fanın çalıştığına şahit olmadım. Dünde yağı eksik olmamasına rağmen 3 kez yağ lambası yandı. Su ve yağ hortumları adamın elini yakıyor. Serviste cihaz bağlayıp tecrübeye çıkıyorlar bir sorun görünmüyor. Tekrar sorun çıkaracak diye ödüm kopuyor. Arabadan soğudum direksiyona oturmak istemiyorum.

Bu araçlarda motor yapıldığında böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Normalde motor sıcakken stop edilmiş dahi olsa fanın çalışması gerekmez mi. Hararet göstergesi ortanın üzerine çıkmadığı halde neden hararet yapıyor. Bu konuda bir fikri ya da tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.

Teşekkürler, iyi günler.

• ARKADAŞLAR MERHABA BENDE 2009 140'LIK 300SF BİR SORUNUM VAR KONTAĞA BASTIĞIM AN ESKİSİ GİBİ BASI BASMAZ ALMIYO 2. 3.DE ALIYO
    ACABA SORUN AKÜDEMİ YOKSA KONTAKTAMI Bİ YARDIMCI OLUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa0666 -- 23 Şubat 2013; 13:57:33 >
  • ARKADAŞLAR BİDE BENİM ARABANIN HARARET GÖSTERGESİ ORTADA BİR SORUN OLURMU
    VE GÖSTERGELER ARASINDA ANAHTAR İŞARETİ YANMAYA BAŞLADI BİR SORUN OLURMU VEYA NASIL GÖSTERGE KAPANIR
    İYİ GÜNLER TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa0666

ARKADAŞLAR BİDE BENİM ARABANIN HARARET GÖSTERGESİ ORTADA BİR SORUN OLURMU
    VE GÖSTERGELER ARASINDA ANAHTAR İŞARETİ YANMAYA BAŞLADI BİR SORUN OLURMU VEYA NASIL GÖSTERGE KAPANIR
    İYİ GÜNLER TEŞEKKÜRLER

Hararet zaten ortada olmalı.
    Göstergeler arası anahtar işareti dediğiniz immobilizer uyarısı olabilirmi? Akünüzü de ölçtürmekte yarar var ancak, muhtemelen sorun anahtarınızda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Etms

quote:

ARKADAŞLAR BİDE BENİM ARABANIN HARARET GÖSTERGESİ ORTADA BİR SORUN OLURMU
    İYİ GÜNLER TEŞEKKÜRLER

Hararet zaten ortada olmalı.
    Göstergeler arası anahtar işareti dediğiniz immobilizer uyarısı olabilirmi? Akünüzü de ölçtürmekte yarar var ancak, muhtemelen sorun anahtarınızda.

Aynen aku zayif gibi gorunuyor. Ayrica o anahtar isareti bakim zamani gelince yaniyor. Onu sondurme methodu var ancak suan aklimda degil. Onun yanmasi sorun yaratmaz ancak aracinizin bakimini gecirmemeye calisin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç)
  • ARKADAŞLAR O YANAN ANAHTAR ŞEKLİNDE GÖSTERGE NASIL SÖNER. BİZ YAPABİLİRMİYİZ
  • quote:

ARKADAŞLAR O YANAN ANAHTAR ŞEKLİNDE GÖSTERGE NASIL SÖNER. BİZ YAPABİLİRMİYİZ

*Kontağı Kapatınız
    *Gaz Pedalı Ve Fren Pedalına Ayağınızı Basılı Tutunuz.
    *Ateşlemeyi Açınız
    *Pedalları,Ses Duyulduktan Sonra Bırakınız.
    *Kontağı Kapatınız.
    *Sistem Yeniden Başlatıldı.
    ****alıntıdır..
  • fORD TRANSİT ORJİNAL ANAHTARI VAR YEDEĞİNİ ÇIKARTMAK İSTİYORUM NE KADARDIR
  • Bizim sehir icinde kullandigimiz servis attigimiz transit 2009 model olan arac 15 litre mazot yakiyor

• transit t v 100 alayımmı ne dersiniz yakıtı üzmez demi
  • Beyler 2011 model 200 hp cift teker 16+1 transitimizin 75.000 km bakimini yetkili serviste yaptirdik.

Butun filtreler degisti.
    yag degisti.

Viraj demiriinden ve vitesten gicirti seklinde ses geliyordu. Viraj demiri garantiden degisti.

Vitesde yaglanacak olmus halledildi. Orijinal bir cift silecekte hediye edildi. En son ic dis bir guzel yikayip teslim ettiler.

510.00 tl ye ayrildik servisten.

• arkadaşlar merhaba ford transit,starex arasında kararsız kaldım.starexlerin piyasası çok ucuz.ben inşaat işlerinde çalıştığımdan dolayı hem yük koyabileceğim hemde ailemle binebileceğim bir araç arıyorum.yaklaşık 22 bine kadar bütçe oluşturabilirim.acaba starex crdi ile transit 100 bg lik ler arasında çok fark olurmu.ayrıca yeni kasa ford transit lerde önden çekişlilermi daha iyi acaba yoksa arkadan çekişlilermi?transit alırsam yeni kasa düşünüyorum.sizce bu fiyatlara yeni kasa camlı bulabilirmiyim.yeni kasa derken 2006 2007 2008 modellerini kastediyorum.fikirlerinizi bekliyorum
  • selam arkadaslar. 2005 model panelvandusunuyorum. arkadan itisli,sizce nasil o modeller. zincirli ve biraz fazla yakiyor diye duydum. bir de adamin yanina gidip rezil olmayayim diye soruyorum 2005 330 s lerin motor sasi nerede yazar?

• quote:

Orijinalden alıntı: oknozd74

selam arkadaslar. 2005 model panelvandusunuyorum. arkadan itisli,sizce nasil o modeller. zincirli ve biraz fazla yakiyor diye duydum. bir de adamin yanina gidip rezil olmayayim diye soruyorum 2005 330 s lerin motor sasi nerede yazar?

Şasi no ön camda şoför tarafında dıştan bakınca görünür, motor no nerede tam hatırlamıyorum. Bizde aynısının 2004'ü vardı. CR sistem olmadığı için daha dayanıklı diyebiliriz. Yakıt konusunda hassas değil yani. Temiz bir araçsa alınabilir.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.