Şimdi Ara

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
963
Cevap
11
Favori
305.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yürek47

ozkosif arkadaşım senin dediğin 125 bg lik önden çekerli değilmi? önden çekişliler çok seri ve yakıtta cimri araçlardır. şöyle söyleyeyim. bendeki 105 pslik transporteri dahi tokatlıyor. araçta 125 bg ve bildiğim kadarıyla 340 nm tork vardır. çok seridir. ama sen buna yük atacaksan alma. en fazla 1000kg yük atarsın. ama aile için ise al. ikinci eli diğerleri gibi değil. Allah korusun satmaya kalksan diğerlerine oranla daha çok zarar edersin. herkese hayırlı forumlar...

açık kasalı olanı aldık,
    yeni modeller artık standart olarak 6 ileri 2.2 motor ve 125 ps
  • 80 litre mazotla 900 km genelde şehir içi yakıt tüketimim kesinlikle sert kulanılmamıştır hafif hafif dün yine fulledim bakalım kaç km gidecek...
    2005 model çift kabin 2500...125 ps
    arkadaşlar bu debriyajın havasını alma olayını açarsanız sevinirim benim debriyaj çok sertleşti...
  • BUGÜN JANDARMA DURDURDU Bİ DAHA Kİ SEFER TUTANAK TUTACAM FİLAN DEDİ. BEN 12+1 HUSUSİ ARABAMLA, BERABER ÇALIŞTIĞIM ARKADAŞLARLA İŞE GİTMEM TİCARİYMİŞ. KİMSE PARA VERİYOZ DEMESE DE TİCARİYMİŞ. BEN BU MEVZUYU ANLAMADIM. ANLAYAN BAŞINA BÖYLE BİŞEY GELEN ARKADAŞLAR CEVAP YAZARSA SEVİNİRİM. AÇ KANUNU OKU DİYO, NERDE BU KANUN BEN VALLA BULAMADIM BİLEN VARSA Bİ YARDIMCI OLSUN
  • türkiye burası işte kime sorsan farklı cvb alırsın en güzeli ulaştırma bakanlığı...jandarma karışmaz bu duruma ama sana denk gelmiş...ne belgesi alman lazımmış ne yapmam gerek diye bi sorsaydın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: inside35

türkiye burası işte kime sorsan farklı cvb alırsın en güzeli ulaştırma bakanlığı...jandarma karışmaz bu duruma ama sana denk gelmiş...ne belgesi alman lazımmış ne yapmam gerek diye bi sorsaydın...

BEN BU KONUYU BAYA Bİ ARAŞTIRDIM AMA ADAMLAR BAYA İDDİALI. ÜÇ KERE TUTANAK TUTARIZ MAHKEME FİLAN. BEN SRC FİLAN ALAMAM MEMUR OLDUĞUM İÇİN. VALLA İLGİNÇ Bİ DURUM
  • @üstad84
    kardeşim ben servisçiyim. Aslında böyle birşey yapamaz. Aracın hususi olduğunu söylüyorsun. Aslında birşey dememeleri lazım. Geçen gün başıma bir olay geldi.
    malum servis çektiğimiz için güzergah kullanım belgesi(yol belgesi deriz) alırız yılda bir kez 50 tlye. Benimkinin de biteli 3 gün olmuştu. Şansa kartalda polis çevirdi araçta personel varken. Dedi arabayı bağlayacağım. Dedim etme zaten değiştireceğiz 3 gün geçmiş. Allahtan insafa geldi, arabayı yeni almışsın dedi en az ceza olarak 66 tl yazdı bıraktı. Neyse ben belgemi aldım. Daha sonra bir servisçi arkadaşıma ben yanında iken gecenin 1 inde bomboş yolda(yaptığı yanlış ama akıllandi) kırmızı ışık ihlali yüzünden ceza yazdı. Dedim insaflı olun biraz ve sonra beni çeviren polisin yaptığı şeyi söyledim. O da polisin yol belgesi sorma yetkisi yok dedi. Be adam ben bildim bileli soruyorlar dedim. Cevap veremedi. Yani polis falan kafasına göre takılıyor. Senin sorunun cevabına gelince. Src belgesi alman gerekebilir. Tam emin değilim. Zaten 300 küsur lira birşey. Ama ruhsatta hususi yazan aracı ticari kullanıyorsun diye iddia etmek de saçmalık. Bunu bulunduğun bölgedeki belediyeye bağlı ulaşım daire başkanlığı varsa sorabilirsin. Yol belgesini falan orası veriyor. Inşallah halledersın.

• slm arkadaşlar 2009 model transit kısa şasi pickup kullanıyorum çok fazla kilometre yapmıyorum aylık ortalama 550-600 km birici yılda 7400 km de yağdeğişimi yapıldı(hava,yakıt,yağ filtreleri değişti) bir sonraki yağ değişimi 27400 yazdı servis. şuan 19200 km de aracım değişim yapılalı 2 yıl oldu. kilometrenin dolmasını beklemelimiyim. yetkili servis her yıl değiştir diyo özel servis de km ni doldur öyle değiştir diyo. tecrübeli arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum. bu arada bu arada yakıt tüketimi 38 ila 40 arası değişiyor (yüklü ).
  • BENCE YAĞINI DEĞİŞTİR. EVET SERVİS KİLOMETRE DOLSUN DER. AMA ZAMANLA YAĞ ÖZELLİĞİNİ KAYBEDİYOR. BİDE BİLDİĞİM KADARIYLA ŞUAN SENTETİK ÖZELLİKLİ YAĞ KULLANILIYOR. EN İYİSİ SERVİSE GİDİP O YAĞI DEĞİŞTİRSİN ÇÜNKÜ YAĞINDA KULLANMA TARİHİ VAR. YAKLAŞIK OLARAK 12000 KM YOL YAPMIŞSIN. BUDA YAĞIN KALİTESİNİ ÇOK ETKİLER. DAHA GARANTİNİN BİTMESİNE KAÇ AY VAR.? EĞER GARANTİNİN BİTMESİNE BİR KAÇ AY KALMIŞSA ARACI ZORLAMADAN BİTMESİNİ BEKLE. ÇÜNKÜ BİR TOPTANCI ARKADAŞIMIZ DAHA ARACI 1,5 YILLIKKEN MOTORU KUCAĞINA ALDI. DAHA ARACI 57300 DEYDİ. YAĞIN DEĞİŞİMİNE YAKLAŞIK 2500 KM VARDI. AMA ODA ÇOĞU ZAMAN YÜKLÜ KULLANIYORDU. ALAHTAN 1000 TL VERİP MOTORU SERVİSTE SIFIRLATTI. NORMAL ŞARTLARDA YAPAMAZDI AMA ARKADAŞI ARADA ÇALIŞTIĞI İÇİN VE BAKIMLARINI ZAMANINDA YAPTIRDIĞI İÇİN HALLETTİRDİ
  • yağı değiştir zamanı gelmiş km yi bekleme 1 sene yi geçmiş
  • aracımız geldi yarın 200 km lik yola cıkacağız ve yolun %80 i rampa üzerinde de yaklaşık 1400 kg yük olacak
    önce ki aracımızla aynı yolda en fazla 4 ile gidiliyordu bakalım yeni aracımız nasıl performans sağlayacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkosif

aracımız geldi yarın 200 km lik yola cıkacağız ve yolun %80 i rampa üzerinde de yaklaşık 1400 kg yük olacak
    önce ki aracımızla aynı yolda en fazla 4 ile gidiliyordu bakalım yeni aracımız nasıl performans sağlayacak...

1400 kg bu araçlar için yük sayılmaz ben 2009 modeline 2500 kg atıyorum (makas takviyesi yaptırdım) rampası baya iyi. kaldıki sizinki 125 bg. banamısın demez 1400kg yükle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yorgunfm

quote:

Orijinalden alıntı: ozkosif

aracımız geldi yarın 200 km lik yola cıkacağız ve yolun %80 i rampa üzerinde de yaklaşık 1400 kg yük olacak

1400 kg bu araçlar için yük sayılmaz ben 2009 modeline 2500 kg atıyorum (makas takviyesi yaptırdım) rampası baya iyi. kaldıki sizinki 125 bg. banamısın demez 1400kg yükle.

bizde kantara sokuyorlar istihap haddinden fazla yükleyemiyoruz...

içinde kendi mazotu ne kadar varmı bilmiyorum ama içindekinin haricinde 150 tl lik mazot alındı şuanda yapılan 700 km kalan mazot (yol bilgisayar 90 km diyor) ile 40-50 km daha yol yapacak gibi gözüküyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkosif -- 5 Aralık 2011; 19:36:22 >

• Merhaba dostlar, 2004 model, 330s açık kasa tek kabin transit sahibiyim, sanırım ben büyük bir hata yaptım. Malum havalar soğudu, benim araç sabahları çalışmıyordu, önce ısıtma bujilerindendir dedim, ama sorun aküdeymiş. Aküyü değiştirmeye gittim, akü ölçüldü önce, akü bitik çıktı, zaten yan sanayi 60 amperlik çok kötü bir aküymüş, akücü bu akünün zaten bu araca yetmeyeceğini, daha yüksek amperli akü takılması gerektiğini söyledi, ve yiğit akü'nün prestige modelli 74 amperlik aküsünü taktı. araç şu an çalışıyor, bir problem yok fakat ben eve gelip biraz araştırma yaptım, hatta ford'un sitesine girip baktığımda şok oldum, transit 330 modelinin teknik broşürünü incelediğimde, bu aracın 60 amperlik iki adet akü kullandığını gördüm, hatta 2x12 V 60 amper yazıyordu. Şimdi benim kafam acayip karıştı, ben aslında 60 amperlik 2 adet akü almam gerekirken 74 amperlik tek bir akü alarak çok büyük bir hata mı etmiş oldum, şu an izmir'deyim ama bir kaç gün sonra sivas'a çalışmaya gideceğim, malum sivas'ın geceleri çok soğuk oluyor, - derecelere iniyor hava sıcaklığı, ben bu koşullarda yani sivast'da bu aküyle sorun yaşar mıyım? Veya bu akü arabaya ciddi zararlar verir mi? akü mü gidip değiştirip 2 adet 60'lık veya bir adet 120'lik akü mü almam gerekiyor. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa, ve araçlarının tam olarak modelini ve kaç amperlik aküyle sorunsuz kullandıklarını yazarsa seviniirim.

Not: aracım 2004 model, transit t330s, akü koltuğun altına yerleştirilen cinsten.

Aracın Temsili Resimi:http://imgs.elookat.com/ilan/foto/3/CEPTEN-CEKTIKLERIM624-jpg-11-7374.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon S. Kenndy -- 6 Aralık 2011; 6:52:41 >

• KARDEŞ BENDEDE 2004 MODEL 90T280 TRANSİT VAR. BU ARAÇLARDA TEK AKÜ KULLANILIYOR. ESKİ TİPLERDE YANİ 1993-2002 YE KADAR ÜRETİLEN TRANSİTLERDE 2 ADET 60 AMPERLİK AKÜ KULLANLIYORDU. İÇİNİ FERAH TUT...
  • KARDEŞ BENDEDE 2004 MODEL 90T280 TRANSİT VAR. BU ARAÇLARDA TEK AKÜ KULLANILIYOR. ESKİ TİPLERDE YANİ 1993-2002 YE KADAR ÜRETİLEN TRANSİTLERDE 2 ADET 60 AMPERLİK AKÜ KULLANLIYORDU. İÇİNİ FERAH TUT...
  • merhaba arkadaşlar, az önce transitlerin fiyat listesine bakmak için fordun sitesine girdim, birşey dikkatimi çekti, aşağı yukarı her modelin GP si var, mesela 300s kombi 100ps / 300s kombi 100ps euro4 Gp , aralarından 2 3 bin tl fiyat farkı var

nedir gp olayı bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yucelkrc

merhaba arkadaşlar, az önce transitlerin fiyat listesine bakmak için fordun sitesine girdim, birşey dikkatimi çekti, aşağı yukarı her modelin GP si var, mesela 300s kombi 100ps / 300s kombi 100ps euro4 Gp , aralarından 2 3 bin tl fiyat farkı var

nedir gp olayı bilen varmı

Güvenlik paketi olmalı.
  • Merhaba arkadaşlar,
    aracımız 1100 km oldu gördüğüm tek eksik 2.2 motor bu arabaya güçsüz kalmış rampalarda dur kalk çok sıkıntı verecek gibi gözüküyor.
    yeni olduğu içinmidir bilmiyorum ama önce aracımızla şehir içince 3e atar hiç gaz vermeden rahat bir şekilde gezerdim bunda ise hemen sönecek gibi oluyor.
    eskisine göre en sevdiğim özelliği ön cam ısıtıcılı olması
  • Motor teknolojisi farklı. Alışmak zaman alabilir.

-----------------------

Bizim Transit satılık arkadaşlar..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-minibus-midibus-sahibinden-yalova-da-satilik-ford-transit-12-1-emsali-yok-67686746/detay/
  • hocam inşaallah istediğiniz fiyata satarsınız. journey modeli transitin lüz modeli olarak çıkarıldı. ama ne hikmetse journeyler bizim burada (mardin)de transitten daha ucuzdur. sebebini kimse bilmiyor. herhalde abs hava yastığı klima elektrikli dış dikiz aynalarını millet sevmiyor. bundan 3,5 ay önce galerici bir dostumuz ilk elden 62500 kmde önden çekişli 2006 model yeni kasa journeyi 20750'e aldı. ve inanırmısız yaklaşık 15 gün önce 22100'e zar zor sattı. araba gerçekten çok güzel. İzmire gitti geldi önümde araba bırakmadım dedi. ama piyasa bakımından biraz tutulmayan bir araç. bu arabaları hastası olana vereceksiniz. yoksa galerici milletine verirseniz zarar edersiniz. herkese hayırlı forumlar...
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.