Şimdi Ara

CD-Player yerine DVD Player olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Sony deck CD çalıcım bozuldu ve bu aralar yenisini alamam,acaba (daha önce hiç denemedim) DVD çalıcımı ses Cdleri için kullansam kalite farkı çok mu olur?

• bence yerini tutmaz nedenide ikisinin kullanım amaçları farklı örn d/a ses 24bit 320kpbs 96khz olsa bile dvd player ve böyle dvd player çok yinede dec gibi olmaz bir tanesi sırf ses için ürütilmiş diğeri hem ses hem görüntü buda sesi etkiliyecektir büyük ölçüde yinede denemekte fayda var tecrübe olur en azından hem bizimlede paylaşmış olursunuz ayrıca kullandığınız avr ve hoplarınız neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuxeses -- 29 Temmuz 2009; 22:01:17 >
  • Ben de öyle biliyorum,zaten 60 liralık DVD aynı işi görse CD playere en az 300 lirayı kim,niye versin...
  • En azından idare eder.

Yoksa ne yapacaksın. Mecbur.

Madem bozuk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

En azından idare eder.

Yoksa ne yapacaksın. Mecbur.

Madem bozuk.

Doğru söylüyorsun...
  • Forumda zaten kaç kişi Cd Player kullanıyor ki. Büyük çoğunluk Dvd kullanıyor zaten.

Bu arada şu da doğru olmamakla bilinmektedir ki, pek çok ucuz Dvd player'in de şaşırtıcı derece de memnun edici seviyede ses performansı verdiği oluyor. Hatta 50 Tl'lik bile olsa. Tabiki, doğru bir uygulama değil, ama bu da olmuyor değil!

Ayrıca Cd veya DVd Player'de en önemli unsurlardan biri, Dac versiyonu ve güncelliği. Şu bir gerçekki, eski model pek çok Cd çalardan ziyade, yeni model pek çok Dvd Player'in ciddi derece de şaşırtan performanları olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Forumda zaten kaç kişi Cd Player kullanıyor ki. Büyük çoğunluk Dvd kullanıyor zaten.

Bu arada şu da doğru olmamakla bilinmektedir ki, pek çok ucuz Dvd player'in de şaşırtıcı derece de memnun edici seviyede ses performansı verdiği oluyor. Hatta 50 Tl'lik bile olsa. Tabiki, doğru bir uygulama değil, ama bu da olmuyor değil!

Ayrıca Cd veya DVd Player'de en önemli unsurlardan biri, Dac versiyonu ve güncelliği. Şu bir gerçekki, eski model pek çok Cd çalardan ziyade, yeni model pek çok Dvd Player'in ciddi derece de şaşırtan performanları olabiliyor.

Aldım gazı....Akşam hemen deneyeceğim....
  • cd playerin yerini fazla aratmıyorsa işiniz kolay piyasada bi dünya dvd player var ancak player alırkende d/a ses 24bit olmasına dikkat edin derim
  • Gazı aldın ama, alış o alış.

Ne oldu? Denedin mi?

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Aldım gazı....Akşam hemen deneyeceğim....
  • evet arkadaş alsada bi denese altı üstü birtane dvd player alcak deneme sonuçlarını bekliyoruz
  • Yok zaten dvd var (Voxline) şimdi ses kablosunu bir ona bir diğerine takarak deniyorum.
    Tam olarak ifade etmek güç ama dvdden dinlerken seste bir derinlik yok (ekodan bahsetmiyorum).
    Yani sesleri karşıdan baktığınız yürüyen insanlar olarak düşünün, hepsi asker gibi yanyana hizalı yürüyorlar,tamam hepsi görülüyor ama birliktelikte bir ahenk eksikliği var,oysa CD çalarda dinlerken kimisi bir adım geride,kimisi önde,doğal bir grup yürüyüşünde ve bakıldığında derinliği olan bir grup.
    Biraz abuk bir benzetme oldu ama bilmem anlatabildim mi...
    Anlaşılan o ki,bir süre mecburen böyle idare edeceğim ama ilk fırsatta bir CD çalıcı almak şart...
  • Eğer stereo değilde surround bir ses sisteminiz varsa tercihiniz dvd playerdan yana olsun.Dts müzik dinlemenin tadına bir bakın derim ;)
  • bende yeni aldığım teac ar600'ümle bir süre lg dvd player kullanıcam mecburen henüz sistemi kurmadım yorumlarımı iletirim. İkisinin arasında fark olacağı kesin hatta bir zamanlar cdp lere lambalı modifiye bile yapıldığını duymuştum. Eski sistemimle (sony lbt xb5+ lg dvd) lg dvd'yi kullanırken track cd'lerde oldukça başarılıydı ama mp3 tam anlamıyla rezalet tizler yüksek seste rahatsız edici ve gereksiz sertlikte baslar duyuyordum . bakalım teac'le durum nasıl olacak
  • her şeyin yeri ayrı tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan K.

Eğer stereo değilde surround bir ses sisteminiz varsa tercihiniz dvd playerdan yana olsun.Dts müzik dinlemenin tadına bir bakın derim ;)

Maalesef müzik en iyi stereo dinleniyor,hatta dünyada saf müziğe tutkun olup mono (ama lambalı anfi ve çok üst düzeyde hoparlör kullanarak) dinlemekte ısrar eden ciddi sayıda insan var.
    Surround film konusunda bence de tartışılmaz (dvdye 5.1 bağlı) ama müzikte o kadar atraksiyon müzikal keyfin önüne geçiyor ve amacından sapıyor.Yıllarca o şekilde müzik dinlemiş birisi olarak söylüyorum.Müzik dinlemek isteyenlerin anfilere,2 tane hoparlöre binlerce dolar saymaları boşuna değil (ki şu anda bütçem elverse ilk yapacağım şey çok kaliteli bir çift hoparlör almak olurdu).
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan K.

Eğer stereo değilde surround bir ses sisteminiz varsa tercihiniz dvd playerdan yana olsun.Dts müzik dinlemenin tadına bir bakın derim ;)

Maalesef müzik en iyi stereo dinleniyor,hatta dünyada saf müziğe tutkun olup mono (ama lambalı anfi ve çok üst düzeyde hoparlör kullanarak) dinlemekte ısrar eden ciddi sayıda insan var.
    Surround film konusunda bence de tartışılmaz (dvdye 5.1 bağlı) ama müzikte o kadar atraksiyon müzikal keyfin önüne geçiyor ve amacından sapıyor.Yıllarca o şekilde müzik dinlemiş birisi olarak söylüyorum.Müzik dinlemek isteyenlerin anfilere,2 tane hoparlöre binlerce dolar saymaları boşuna değil (ki şu anda bütçem elverse ilk yapacağım şey çok kaliteli bir çift hoparlör almak olurdu).

Tabiki stereo bambaşka,bende sizin gibi düşünüyırum zaten.Ancak anlamamışsınız beni;Stereo değilde surround sisteminiz varsa dedim.Surround'dada stereo müzik dinlenmiceği için ben dvd önerdim :)
  • bu optik okuyucuların hepsi cd audio okusalarda aradaki fark DA (digital to analog) converterlerin kalitesinden kaynaklanır digital cihazlarda kalite converterlerin kalitesine bağlıdır ,dvd playerlerde yüksek bit çöznürlüğüne sahip audio converterler nadir bulunur (üst seri dvd playerler hariç) ama herzaman audio cd yi bi cd playerde dinlemek gerekir bunun bir üst kalitesi de SACD dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 5 Ağustos 2009; 8:37:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: satoyama

bu optik okuyucuların hepsi cd audio okusalarda aradaki fark DA (digital to analog) converterlerin kalitesinden kaynaklanır digital cihazlarda kalite converterlerin kalitesine bağlıdır ,dvd playerlerde yüksek bit çöznürlüğüne sahip audio converterler nadir bulunur (üst seri dvd playerler hariç) ama herzaman audio cd yi bi cd playerde dinlemek gerekir bunun bir üst kalitesi de SACD dir

Kesinlikle haklısın (teknik bilgi için de teşekkür), arada o kadar fark var ki...Sadece DVD'den dinlesem beğenmez miydim? Elbette beğenirdim,sonuçta vasat bir mp3 dosyasından çok daha iyi tabii ama insanın kulağı cd çalıcıya alışınca attan inip eşeğe binmiş gibi oluyorsun...
  • Çok müzik dinlemşseniz ve de kulaklarınız hassassa dvd ile cdp arasındaki farkı zaten hemen anlarsınız, zira cdp daha kapsamlı tasarımla üretilmiştir, en azından dac kalitesi bakımından.
  • Gold Bilgisayara,Onkyo'nun high end bir dvd playeri gelmiş,7500 tl'ye satıyorlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.