Şimdi Ara

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.804
Cevap
97
Favori
305.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam, forumda arama yapmama rağmen bulamadım, kullanıcıların sistemlerini resimlerle ve detaylarla anlattıkları ortak bir başlık göremedim. Bu yüzden biraz da avforums'un DIY sayfasını da çok sevdiğim için bizim de böyle bir sayfamız olsun istedim.

Yani bu başlıkta herkes kendi sistemlerini, sistemi kurdukları odalarını ve ince detaylarıyla paylaşırsa bence çok güzel olur. Hepsi bir başlık altında toplanmış olur diye düşündüm, umarım sizler de ilgi gösterirsiniz.

Başlığı açan kişi olarak boş geçmeyeceğim tabii bu ilk mesajı. Aşağıda benim nacizane salonu görebilirsiniz. Salon yaklaşık 35 metre kare ve bu eve yeni taşındığım için maddi olarak biraz dar da olmamızın da sebebiyle aman aman bir ses sistemim yok, uzunca bir süre de olamayacak gibi

Salonda kabloların görünmemesi için sizlerin de görebileceği gibi parkelerle uyumlu olması açısından 2 metresi yaklaşık 7 TL tutan kanallar kullandım, bunları Bauhaus'dan temin edebilirsiniz, şahsi görüşüm Koçtaş'ta satılanları almayın fiyat olarak aynı olsalarda malzeme kalitesi çok farklı.

TV : Samsung 37R81B
    Ampli : Kenwood KRF-V6090D-S (100w X 6) AVR
    Hoparölrler : Pure Acoustics Slim Dream
    Sub : Onkyo SKW-150X
    Media Player : Western Digital TV Player
    DVD Player : Samsung HD870
    TV Platform : D-Smart (Standart)

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

• @teknika, teşekkürler üstad bilgi için, sen asıl arkaları görsen onlar da taaa neredeler Sistemin bileşenleri çok başarılı olmadığından istersem en optimum oturma düzenini kursam da ses de zerre fark edeceğini sanmıyorum, keza arka hoparlörlerin kablosu bile uzatma yaparak bağladım düşün

Gene de araları açmayı deneyeceğim tabii.
  • El kadar hoparlör bile olsa, en azından doğru yerleştir bence.

Aralarını açman da her halukar da sağ sol kanalları ve efaktleri daha rahat algılamana sebep olacak zaten.
  • @eozen81
    Güle güle kullanın. Bence de hoparlörleri daha mesafeli yerleştirmek iyi olur.

Benim sislere gösterebilecek kadar güzel bir sistemim yok şu anda. Ama fikir edindiğim ve sizlerin de takip ettiğini bildiğim yabancı sitelerdeki yerleşim, dekorasyon örneklerinden benim son zamanlarda en beğendiğim birinin linkini veriyorum. Mutlaka bir bakın derim.

http://www.flickr.com/photos/32960050@N03/sets/72157610576106283/show/
  • quote:

Orijinalden alıntı: family guy

@eozen81
    Güle güle kullanın. Bence de hoparlörleri daha mesafeli yerleştirmek iyi olur.

Benim sislere gösterebilecek kadar güzel bir sistemim yok şu anda. Ama fikir edindiğim ve sizlerin de takip ettiğini bildiğim yabancı sitelerdeki yerleşim, dekorasyon örneklerinden benim son zamanlarda en beğendiğim birinin linkini veriyorum. Mutlaka bir bakın derim.

http://www.flickr.com/photos/32960050@N03/sets/72157610576106283/show/

süper sistemler var teşekkürler
    başka linkler varsa onları da görmek isterim

• güzel konu hayırlı olsun sn. eozen81. Her gavur forumunda görüyorum, neden dh'de de olmasın. Son derece mantıklı. Umarım yüzlerce sayfaya ulaşır, biz de burada güzel güzel setler görürüz.
  • @darthnihilus, eyv dostum, hepimize hayırlı olsun, ama sistem resimlerini de bekliyoruz

Bu arada yabancı forum demişken adamların %70'inin evi müstkail istedikleri gibi inşaat delme çatma yapıyorlar, bizim gibi ağırlıklı bir çoğunluğu apartman olan kullanıcı kitlesini düşününce durumumuz çok daha zor tabii
  • o bakımdan da şanslılar evet, hem müstakil ev, hem fiyatlar ucuz. Yeme de yanında yat.

Benim sistemim olsun buraya fotoğraf albümü koyarım merak etmeyin
  • Frontları ayırdım, yapışık ikiz kıvamından kurtuldular

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)
  • Korkma daha da aç. Sol kolonu vantilatörün oraya. Sağ kolonu da köşeye doğru.

Sonra dinle. Bak nasıl genişleyecek ses ve hep öyle kalsın.
  • dostum böyle bir üst konu vardı zaten

http://forum.donanimhaber.com/m_4506526/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi live2lift -- 29 Temmuz 2009; 22:19:49 >
  • Artık bu son daha gitmez valla

Edit : @feelulive dostum ben tabii hiç PC Sitemlerine dikkat etmedim, varsın bu topic ev sinema sistemlerine özel olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 29 Temmuz 2009; 22:35:42 >

• olsun benim için sakıncası yok hatırlatmak istedim,
    bu arada hoparlörler simetrik olmamış
  • Heh.

Şimdi oldu işte.

Peki dinledin mi?

Nasıl? Farkı anladın mı?

Ayrıca ben şimdi güle güle kullan diyeceğim.

Çünkü, eski şeklinde kullanılmazdı.

Hayırlı olsun.

Çok daha büyük sistemlere İnşallah.

• @feelulive, evet çok soldaki fazla sola gitti ama hanım Sopranos izliyor heyecanlı bir şekilde akşam akşam bu kadar el atabildim.

@teknika, dostum hızlıca Er RYan'ı Kurtarmak DTS izledim, açıkçası daha geniş alandan geliyor gibi ses ama nedense istediğim sesi tabii ki asla alamıyorum, ben mermileri surround duysam da o mermilerin havada giderken ki tiz gidişlerini arıyorum tabii bulamıyorum Bunun tabii benim sistemle alakası var, gerek ampli gerekse hoparlörler. Şimdilik böyle
  • eozen81

Topik hayırlı olsun
    Ama senden başka foto yok!
  • @elendil sağol, evet ben de pişman oldum aslında topici açtığım için biraz
  • rahatsızlık vermişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by@li -- 30 Temmuz 2009; 18:47:57 >
  • @aliyilmaz

Hiç anlamam o kadar mesafeden nasıl görüyorsunuz tv yi? Yukarda perde varsa o ayrı tabii.

Güzelim sistemlere devasa oturma salonlarında yazık oluyor hep. Koltuklar hem mesafe hem açı olarak çok saçma yerlerde duruyor, ortalık her türden titreşim yaratacak eşyalarla dolu, ses sağa sola çarpıp bozuluyor. Büyük ekranın hiçbir özelliği kalmıyor çünkü o kadar mesafede zaten ufacık kalıyor gene.

Bu sistemi ufak bir sinema odasına koysanız, tv nin 2-3 metre ötesine rahat bir üçlü koltuk koysanız hem görüntü hem ses olarak 5 katı performans alırsınız. Artı misafirlerin ve özellikle çocukların sisteme zarar verme olasılığıda yüksek. Hatta ufak oda olduğu için ses yalıtımı bile yapılabilir ucuza..

@eozen81

Sizinde o figürlere şaşırdım. Tv nin tam önünde dikkitinizi çekmiyor mu?

Amma eleştirdim bende Kusura bakmayın. Ben bekarım tabii o yüzden bazı şeyleri anlayamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: JakX
    @eozen81

Sizinde o figürlere şaşırdım. Tv nin tam önünde dikkitinizi çekmiyor mu?

Amma eleştirdim bende Kusura bakmayın. Ben bekarım tabii o yüzden bazı şeyleri anlayamıyorum.

O figürler evliliğin bir sembolü Açıkçası gözüme takılmıyor sadece tv yi sağa sola çevirirken gıcık oluyorum o kadar

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.