Şimdi Ara

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.803
Cevap
97
Favori
305.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tv den ayarını ses sistemi diye yapıncada bişey fark etmiyor çözümü yokmu bu şekilde mi kullanacağım bilginiz varmı ?
  • Arkadaşlar bende Dali Zensor 7 serisi ses sistemi alarak aranıza katıldım. Hanım bir müddet ailesinin yanına gittikten sonra evi kendi rahatlığıma göre şekillendirdim ve PC yi salonun ortasına yani tamda ses sisteminin göbeğine yerleştirdim. Artık Battlefield 4 gibi oyunlar daha bir zevkli. bu arada sistemimi ve AVR den yaptığım ayarları aşağıda belirteyim ki düzeltmemi tavsiye edeceğiniz birşeyler varsa önerilerinizi bekliyorum.

- Denon AVR X2000
    - Dali Zensor 7 (Front Left-Right)
    - Dali Zensor 3 (Surround)
    - Dali Zensor Vocal Center
    - Dali SUB E-12F Subwoofer

AVR den ayarlarım ise:

Front Left-Right: FULL RANGE SPEAKER -3 db
    Center : Full RANGE -3db
    Surround : SMALL SPEAKER -4db
    Subwoofer Crossover : 120HZ -12db
    Surround Crossover : 80HZ

Bu ayarlar otomatik ayarlar sonucunda ortaya çıkan ayarlar. Ben sadece Surround Crossover Frequency ayarını 40 tan 80 e çıkarttım.

Ayrıca AVR den Speaker Levels ayarlarını kurcaladığımda her kolondan bana eşit ses seviyesinde ses gelecek şekilde ayarladığını görüyorum ancak bu ayarı kullandığım zaman misal Battlefiel 4 oyununa girdiğimde 5.1 i test ederken arkalardan daha fazla ses geldiğini farkediyorum ve ayarlardan surround ı kısıyorum yani avr nin bana sunduğu ayarları değiştiriyorum(ses çıkartan bir nesnenin önünde durup kendi etrafımda dönerek sesin herkolondan eşit geldiğini anlayana kadar) Herhalde doğru yapıyorum.

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

• K@r@K@L3M kullanıcısına yanıt
    sistem güzelde o bilgisayar her zaman orda durmuyor dimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

sistem güzelde o bilgisayar her zaman orda durmuyor dimi

hayır dumuyor :) hanım ailesinin yanına g,d,nce pc yi salona taşıdım ve ses siteminin tadını çıkartıyorum. hep TV den Film izlerken kullanack değiliz ya :)
  • güle güle kullanın
  • Han_09 H kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlamıyorsam dvd playerınız ile film izliyorsunuz değil mi? Bu durumda dvd playerın ses ayarlarından, kaç hoparlörünüz var ise ona göre ayar yapmalısınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Gerçekten mükemmel bir oda ve tarz bence ellerinize sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Gerçekten mükemmel bir oda ve tarz bence ellerinize sağlık

Teşekkür ederim ;) bu evli olup ta kısa süreli hanım ın gitmesini fırsat bilen öğrenci işi ev düzeni :) ama seviyorum ya bu şekilde :)
    Sevilmezmi hocam çok güzel olmuş gerçekten
  • Sistem güzel. Güle güle kullanın. Bobby Car'a bayıldım. Benim ufaklıkta yıllar önce seve seve tur atardı :)
  • onkal kullanıcısına yanıt
    DVD izlerken sorun yok normal tv izlerken ses seviyesi normal tv den daha az çıkıyor
    Normal karasal yayınları mı izliyorsunuz, uydu cihazı ile mi izliyorsunuz?
    Muhtemelen yapmışsınızdır ama aklıma başka bir şey gelmedi; uydu cihazı ile izliyorsanız ses çıkış ayarlarından ses sisteminize çözdürün sesi belki ondan kaynaklı olabilir.
    d-smart kullanıyorum hd olanı bir türlü olmadı tv ayarlarından uydudan ayar varsa bilmiyorum , görmeden olmacaya gibi ilginize teşekkürler
    D-smart uydu alıcının ayarlarından pcm yerine dolby seçeneğini seçerek deneyebilir misiniz?
    Ben de d-smart hd kullanıyorum. Bende pcm seçili amfiye çözdürüyorum sesi.
    @enerji78'nin dediği gibi bir de dolby seçeneğini deneyin belkide uydunun ses işlemcisi daha iyidir.
  • enerji78 kullanıcısına yanıt
    akşam unutmasam mutlaka deneyeceğim tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Han_09 -- 1 Ekim 2014; 14:41:56 >
    denemekte fayda var tşk
  • nacizhane ufak koleksiyonuma yeni bir sistem kattım... sony lbt-d505.. cidden temiz bakılmış (yalnız sag kaset kapagı yok... ps ile yaptım onu , ona bir çare bulucam artık...) Sesi gerçekten çok güzel... Üstteki pikap öylesine koydum daha yer ayarlamadım.. getirir getirmez çektim zaten...

• quote:

Orijinalden alıntı: Devian

nacizhane ufak koleksiyonuma yeni bir sistem kattım... sony lbt-d505.. cidden temiz bakılmış (yalnız sag kaset kapagı yok... ps ile yaptım onu , ona bir çare bulucam artık...) Sesi gerçekten çok güzel... Üstteki pikap öylesine koydum daha yer ayarlamadım.. getirir getirmez çektim zaten...

Neden aldınız bunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• o nasıl soru Canım istedi aldım , tipini sevdim aldım , sesini sevdim aldım. Neden merak ettiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 5 Ekim 2014; 13:32:40 >
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.