Şimdi Ara

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.803
Cevap
97
Favori
305.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • acaba şuan yada eski markalar en iyisi hangisidir kaliteli ses ve bas icin komple set yapıcam .. aslında technics aşığıyım eskilerden toplama yapılabilir ;) öerilerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: Devian

hocam çok hoş olmuş güle güle kullanın.Birşeyi merak ettim bu panel sıfır olmuyor dimi duvara ? malzemesi nedir bu panellerin ? Ne için soruyorum duvarım nem alıyor.. boya 1 sene idare ediyor sonra kabarıyor ne yazikki... Bu panellerden kullansam çözüm yaratmıs olurum herlade ?

Panel duvara deniz tutkalıyla doğrudan yapışabiliyor, ben kablo geçirebilmek için kargas yaptım.
    Panel ABD'den ithal, lamine edilmiş değişik bir malzeme, çivi çakarken çekiçle kuvvetli vurmama rağmen eğilme, kırılma belirtisi göstermedi.
    Kolay kolay nem alacağını sanmıyorum.
    Fakat Praktiker kapandığı için aynı malzemeyi nerden temin edersiniz bilmiyorum.

teşekkürler praktikerde varsa bahaouse yada koçtaşda vardır.Bi bakıcam haftasonu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Devian

hocam çok hoş olmuş güle güle kullanın.Birşeyi merak ettim bu panel sıfır olmuyor dimi duvara ? malzemesi nedir bu panellerin ? Ne için soruyorum duvarım nem alıyor.. boya 1 sene idare ediyor sonra kabarıyor ne yazikki... Bu panellerden kullansam çözüm yaratmıs olurum herlade ?

Panel duvara deniz tutkalıyla doğrudan yapışabiliyor, ben kablo geçirebilmek için kargas yaptım.
    Panel ABD'den ithal, lamine edilmiş değişik bir malzeme, çivi çakarken çekiçle kuvvetli vurmama rağmen eğilme, kırılma belirtisi göstermedi.
    Kolay kolay nem alacağını sanmıyorum.
    Fakat Praktiker kapandığı için aynı malzemeyi nerden temin edersiniz bilmiyorum.

bauhauss da benzer malzemeler var

• Ha evet Koçtaş'ta vardı, şimdi hatırladım.

edit: link
    Linki de burda, ben 100 TL'ye almıştım daha da ucuzlamış:
    http://www.koctas.com.tr/ahsap-urunler/168-umber-stone-dekoratif-duvar-paneli/4117-7743/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albati -- 6 Ağustos 2014; 14:30:35 >
  • yeni aldıgım sistemde eqo çok kirliydi biraz temizliyeyim dedim

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

Pırıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 7 Ağustos 2014; 1:57:39 >

• herkes tatildemi yaw... :) Ufak bir çekim yaptım...

• Yazın buralar hepten çöl oluyor
    Ekim'den sonra virüs aktif hale gelir.
    Kışın en sevdiğim yönü hi-fi ve kahvedir.

Bu arada videoda odaklama sıkıntısı olsa da ses olarak gayet temiz ve canlı geliyor, orda dinlemek isterdim.

Zaten işin en güzel yanı sisteme kendinden, özgün bişeyler katmak, hele de eliniz yatkınsa başka türlü bir zevk oluyor.

Güle güle dinleyin.
  • Devian kullanıcısına yanıt
    kullandiginiz malzeme siyah aluminyum panellerdede işe yararmı acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yazın buralar hepten çöl oluyor
    Ekim'den sonra virüs aktif hale gelir.
    Kışın en sevdiğim yönü hi-fi ve kahvedir.

Bu arada videoda odaklama sıkıntısı olsa da ses olarak gayet temiz ve canlı geliyor, orda dinlemek isterdim.

Zaten işin en güzel yanı sisteme kendinden, özgün bişeyler katmak, hele de eliniz yatkınsa başka türlü bir zevk oluyor.

Güle güle dinleyin.

Video evet sorunlu oldu 600D fotograf makinesi ile çektim videoyu otomatik netlemediği için net olmamış Bende salonun diğer tarafında sinema sistemi olarak kullandıgım sony str 520 ve jamo 526 lar var , onda muzik dinliyordum daha dogrusu muzik dinlediğimi sanıyormuşum... bunda muzik dinleyince agzım kulaklarıma vardı desem yeridir.Bu kadar fark olurmu denebilir hakkaten oluyormuş... Muzikden sistemlerden hiç anlamayan nişanlıma dinlettiğimde bile "oha inanılmaz" dedi ses'e Bu çaldıgım tabletten mp3 idi... Ne yazikki plak hiç dinleyemedim Sistemi kurarken yeni aldıgım pikapın ignesi kırdım ne yazikki O kadar plak da aldım sesini duyamadım... Kesin plakla çok daha güzel oluca ses... İğne almadım 100 lira ignesi var.. Onun yerien çok güzel fisher pikap buldum , ay sonu maaş ı bekliyorum onu alıcam...

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

kullandiginiz malzeme siyah aluminyum panellerdede işe yararmı acaba?

hocam ben bunda bile yaparken yazıları cıkarırmı diye korktum ama cıkarmadı... Siyah de inan ne olur bilmem belki çok bastırmadan yaparsan temizleyebilir.Siyah biliyorsun boya oldugu için bu sürdüğüm kremde bildiğin pasta yüzeyi incede olsa kazıyor... Riskli yani bir köşesinde önce denemek lazım.
    merhaba hocam güzel bir uygulama yapmışsınız bir zamandan sonra cihazlar aynı çocuklarımız gibi oluyor ara sıra bakım ve temizlik istiyorlar videoyu izledim gayet güzel bir ses tınısı var eminim canlı daha iyidir size öneri olarak EQ yu flat kullanmaya ve kulaklarını alıştırmaya çalışın biliyorum zor olur ama alışınca sizde hak vereceksiniz bende zamanında çok kullandım halada ara sıra gerektiren durumlarda kullanıyorum birde her hangi bir ses kartı veya dac kullanıyormusunuz birde pikap işi çok zahmet ve özen isteyen bir iş pikap ve plak seçimlerinizi iyi yapmanızı öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi des_955 -- 15 Ağustos 2014; 14:03:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam güzel bir uygulama yapmışsınız bir zamandan sonra cihazlar aynı çocuklarımız gibi oluyor ara sıra bakım ve temizlik istiyorlar videoyu izledim gayet güzel bir ses tınısı var eminim canlı daha iyidir size öneri olarak EQ yu flat kullanmaya ve kulaklarını alıştırmaya çalışın biliyorum zor olur ama alışınca sizde hak vereceksiniz bende zamanında çok kullandım halada ara sıra gerektiren durumlarda kullanıyorum birde her hangi bir ses kartı veya dac kullanıyormusunuz birde pikap işi çok zahmet ve özen isteyen bir iş pikap ve plak seçimlerinizi iyi yapmanızı öneririm

tesekkurler evet ya eq yu flat yapınca cok garip geliyor ses Dinleyemiyorum yani öyle ama şöyle yaparım ara ara dinledikçe tek tek falt a yaklastırırım ayarları yavaş yavaş yaparsam alışarak olur Bilgisayara baglamadım hocam salonun diğer köşesinde sinema sistemi var oraya hdmi kabloları falan gidiyor bilgisayardan , e bilgisayarada yamaha ses sistemi baglı heryer kablo ... bıktım... o yüzden pc den baglantı yapmadım.Kaynagım sadece tablet ve pikap... tablete mp3 atıyorum.. ordan çalıyorum.Şu an için sesten memnunum ek bir cihaz düşünmüyorum yalnız konusu açılmıiken audiokarma da forumda biri konu açmıştı bir alet almış böyle aynı deck in bir parçası gibi ama arkasında anfi için radyo için pikap için vs elektrik prizi girişleri var , bütün hifi ın elektriklerini o alete baglıyorsun girişlerine çıkışıda kendşi elektrik prizine... ne oldugunu anlamadım ama eleman sesin bariz bir biçimde güzelleştiğini söylüyordu sanırım elektrik akımınımı düzenliyor ne yapıyor öyle bir parça.Bakarım bulursam paylasırım.

monster hts

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam yavaş yavaş azaltma olayı güzelmiş senin bağlantılar çok karışık bende kendimdekine karışık diyordum senin dediğin alet akım korumalı ve filteli priz birçok markanın var ama türkiyede hepsini bulmak mümkün değil bir ara monster hts serisi satıldı o ara patlama yaşandı forumda konusu var inceleyip detayları öğrenebilirsin
  • Numark PT01USB Turntable nasıldır bilen varmı ? Bugun mediamarkt ta inceledim fena gelmedi.... 490 tl idi ben dısarda sıfır 280 tl ye buldum.. Almayı dusunuyorum ??

hocam eko zevklerimiz aynıymış ben de hep bu ayarlarda kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

hocam eko zevklerimiz aynıymış ben de hep bu ayarlarda kullanıyorum.

evet ama sanırım bozuyoruz biraz ojinal sesi

Ya arkadaşlar şu pikap konusunda yardımcı olun anlayanlar lütfen... fazla kaynakda yok pikaplarla ilgili forumda olsa hiç sormam okurum ama anlamadıgım çok sey var... Setle beraber yeni pikap aldım biliyorsunuz kurdum sistemimi ama pikabımın ignesi kırdım daha 1 tane bile plak dinlemeden... pioneer PL-Z460 ama sıfır orjinal ignesi vardı adam yıllarca kapagını bile açmamıs pikabın hep kaset dinlemiş.. Neyse 100 liraya yakın igneye istiyorlar (daha da pahalıları var ignelerin) bende daha iyi bir pikap alayım dedim... Sorum şu yeni çıkan sıfır pikap mı almak mı mantıklı yoksa aynı paraya vintage eski bir pikap mı ? Mesela yukarda verdiğim gibi numark ın sıfır ürnleri var piyasada biri 300 (PT01USB) biri 500 tl (TT) civarı fiyatlarda usb den kayıt falan da yapıyor... usb falan kullanmıcam tabi sadece plak dinleyecem sizce bu ürünleri almak mı mantıklı yoksa aynı paralara vintage eski bir pikap mı almak ? Yani nasıl eski anfilerin tonlamaları daha güzel yenilere göre pikaplarda da böyle birşey varmı ? Yoksa iyi bir iğne alıp eski pikabımlamı devam edeyim ? Karar veremedim...

merhaba hocam eğer pikap ile ciddi ilgilenecekseniz bu ürüne boşa para vermeyin piyasada 300-500 arası güzel deck pikaplar var biraz araştırın eski pikabınız ney ? şahsen piyasada satılan numark vb gibi ürünlere para vermek bana pek mantıklı gelmiyor onun yerine 2.elde vintage pikaplar var numark vb. ürünlere taş çıkartırlar ses tonu ise pikapın kartuş ve iğnesinde bitiyor geri kalan ise kablolar ve phono preyede önem vermek gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi des_955 -- 18 Ağustos 2014; 14:55:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam eğer pikap ile ciddi ilgilenecekseniz bu ürüne boşa para vermeyin piyasada 300-500 arası güzel deck pikaplar var biraz araştırın eski pikabınız ney ? şahsen piyasada satılan numark vb gibi ürünlere para vermek bana pek mantıklı gelmiyor onun yerine 2.elde vintage pikaplar var numark vb. ürünlere taş çıkartırlar ses tonu ise pikapın kartuş ve iğnesinde bitiyor geri kalan ise kablolar ve phono preyede önem vermek gerekir

eskisi pioneer PL-Z460... İşte öylede 300-500 arasında 20 tane pikap var sahibinden de mesela... hangisi hangisiden iyidir... İşin kötü yanı gördüğün bir pikabı araştıramıyorsunda baska olmuyor genelde eski oldukları için... Mesela benim hifi cım var ürün aldıgım , 250 yi muhtesem bir vintage fisher pikap var dedi S kollu falan orj iğneli piyasada 500 den asagı istemezler buna dedi.. Gidip onumu alsam ? hatırlamıyorum modelini bakmıstım ama pek kaynak bulamadım ürün hakkında.. sorunda orda zaten...

Sisteminiz hayırlı olsun emeğinize, ellerinize sağlık.
    Pikap konusunda Stereo Mecmuası diye bir forum sitesi var orada hem pioneerın iğnesiyle ilgili hem de genel olarak aklınızdaki pikaplar hakkında eğer biliyorlar ise bilmiyorlarsa da ulaşılabilir teknik verileri varsa onlar üzerinden fikir verme ihtimalleri var.
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.