- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Araba kullanmayı ne kadar zamanda öğrendiniz?
75 Cevap8693 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Mesaj


241 Mesaj
27 Temmuz 2009; 1:01:59 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar bu araba kullanmak çok mu basit bir olayki ben 4 günde kavrayamadım (babama göre). Geçen sene ehliyeti aldım. Ama tam 8 ay arabayı kullanmadım. 4 gün önce yeniden kullanayım dedim. Babam yanımda şunları şunları yap diyor. Yapıyoruz ama bazen karıştırabiliyorum. Ne bileyim yavaşlayıp duruyorum soluma sağıma bakıyorum ama kalkerken vitesi 2 de unutuyorum. Araba yalpalıyor. Kızıyo bana sanki hiç hata yapmamam gerekliymiş gibi. Birde geri geri gelip park edicem kaldırımın yanına. İşte geldim geri geri. Tamam frene bas dedi yanlışlıkla gaza bastım ve kaldırıma çıktım. Bana o güne kadar bağırmadığı kadar bağırdı Dedim "Sanki ben bile bile kaldırama çıkmak için gaza bastım" Sonra kendi de farkına varıyor çok bağırdığının. O da üzülüyor bende ama hatayı hiç kabul edemiyor. Sürekli eleştiriyor. 2 tane taş koydu arasına giricem. Gayette güzel girdim. Dediki iyi ama çok içerde girdin ya yanı kaldırım olsaydı. Yok artık dedim yani hiç böyle cesaret vermiyorda eksik yönleri söylemek için yer kolluyor gibi. Neymiş efendim vites değiştirirken vites kolundan ses geliyormuş. Annemde bende bunu yapıyormuşuzda kendisi hiç yapmışyormuş. Çok sinir oldum. Kendisine sordum sen kaç günde öğrendin diye cevap vermedi tam olarak.

Ya arkadaşlar şunun şurasında 4 gündür sürüyorum günde yarım saat. Adam benden fevkalede bir şey bekliyor. Siz kaç günde öğrendiniz arabayı? Çok kolay bir şeyde ben mi yapamıyorum?


_____________________________629 Mesaj
27 Temmuz 2009; 1:10:29 

ilk sürüşmden beri usta gibi

edit: baba yanındayken iyi sürmen zor, hep heycan hep bi telaş bnde babam yanmda olunca elim ayagım dolasır< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OgzKC -- 27 Temmuz 2009; 1:11:50 >


_____________________________
842 Mesaj
27 Temmuz 2009; 1:11:09 

ohooooo ben ucak kullanmaya basladım.Ne arabası sen cok gec kalmışsın


_____________________________
Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napoléon Bonaparte


1848 Mesaj
27 Temmuz 2009; 1:11:51 

ilk arabayı 12 yaşında sürdüm.Hiç sorunsuz kaldırmıştım.2 günde falan öğrenmistim.Bir kaç kere İstanbul trafikte kullandım.Pratik çok önemli.Sık sık pratik yap.Yavaşladıgın zaman Elin viteste olsun.Devirlere dikkat et.Ehliyeti alalı 1 yıl oldu ama babamla arabaya bindiğimzde bana laf yapıyor.Cıkabiliyorsan kendin yalnız çık kullan daha güzel olur.Hiç değilse baba stressi olmaz.Sormak istediğin birşey olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olurum..


_____________________________

Wir Leben Autos


241 Mesaj
27 Temmuz 2009; 1:12:43 

Hayır araba kullanmayıda sevmeye başlamıştım yavaş yavaş. Böyle hız falan yaptım düz yolda 130 falan

ama işte bütün şefkim kırldı. Üniversiteye gitmeden önceden de böyle bişey olmuştu. Yine bırakmıştım kullanmayı


_____________________________2732 Mesaj
27 Temmuz 2009; 1:14:56 

1 haftada sorunsuz götürebiliyordum. daha sonradan ufak tefek hatalarımıda pratikle halleetim. 1 aylık bir süreç diyelim.


_____________________________4205 Mesaj
27 Temmuz 2009; 1:17:56 

Kardeş kişiye ve arabaya göre değişir bu. Otomatik vites bir Mercedes ise herkes 1 günde öğrenir...


_____________________________


"Ben bir Türküm, dinim, cinsim uludur." Duyar duymaz içim titremişti. Şair bu şiiriyle 'Diril Ey Türk!' diye bağırıyor ve bizi uyanmaya çağırıyordu. Bu bağırışı duyduk, bu çağrıya uyduk. Bir arayış, uyanış ve sonunda diriliş başladı. Bir kuru kalabalık değil bir millet olduğumuzu anlamaya başladık. İbrahim Binbaşı doğru söylemiş, yeniden doğuyoruz, canlanıyoruz, diriliyoruz. Türk geri geliyor! Tarih bir millete bir kez dirilme hakkı verir. Yeniden uyursak, oyuna gelirsek, bir daha dirilemeyiz. Biz olmaktan çıkar, kaybolur gideriz. Bu sözümü unutmayın!
Yüzbaşı Kadri Bey
22 Nisan 1915

Dokuz Eylül Üniversitesi-2011

Satılık 2. EL YGS&LYS Görüntülü Eğitim CD'leri, Makul fiyat. (TIKLA)


670 Mesaj
27 Temmuz 2009; 1:18:19 

araba kullanmayı öğrenmek en fazla 10 dk sürer.ama trafikte sürmeyi öğrenmenin sonu yoktur.14 yaşından beri sorunsuz sürüyorum arabayı.şimdi ehliyeti de aldım ama hala araba sürmeyi bildiğimi iddia etmiyorum.tamam istediğim şekilde istediğim yere santim santimine park ediyorum.her türlü trafikte rahatlıkla kullanabiliyorum arabayı ama daha hiç ani fren yapmam gereken vs. bi duruma karşılaşmadım.karşılaşsam bile araba her ani frene aynı tepkiyi vermez falan felan uzun lafın kısası;öğrenirken babanı at yanından öyle sürmeye bak.baba yanda otururken öğrenilmiyo çünkü.kaç yaşına geldim,ehliyetim de var,gene de babam ne zaman yanıma otursa illa bi kusur bulur.kendi kusurunu söyleyince de surat asar.senin yaşın kdr şoförlüğüm var triplerine girer boşver sen.he de geç


_____________________________

.


241 Mesaj
27 Temmuz 2009; 1:20:55 

Diyo ki daha 10 saatin var sana arabayı tek başına kullanmanasın diye vermem için.
yarın tek başıma alıp gitsem ne yapar acaba hiç söylemeden


_____________________________1827 Mesaj
27 Temmuz 2009; 1:24:34 

6 yaşında direksiyona geçtim (gaz debriyaja basamıyordum) 14 yaşında kullanmaya başladım. 21 yaşındayım şuan çok şükür arabamda var ama benzin fiyatlarının fırlaması üzerine otobüs ve tabanvay ile seyahat ediyorum.


_____________________________

Psn:Voilette

Metal Gear Solid 4 | Battlefield 3


325 Mesaj
27 Temmuz 2009; 1:45:37 

caddelerin tozunu dumana katsanda, art arda 8-10 makas atarken tampondan toz alsanda, hatta al sana abartı F1 i kazanıp İstiklal Marşı'nı okutsanda babanın yanında araba kullanırken illa ki bir eksiğin olur, olmasa da olur babanın yaptığı çok doğru, arkadaşlarımın babaları da dahil olmak üzere benim babamda "bağırık" yöntemiyle araba kullanmayı öğrettiler, hatta bir arkadaşım var o kursta öğrenirken bile ona yüksek ses tonuyla anlatıyorlarmış. bence çok haklılar, çünkü araba kullanmayı öğretmenin en etkili yolu bu, o an aldığınız reaksiyonla kaza anındaki reaksiyon aynı gibi, normal hayatta heyecanlansan dahi olağan dışı bir durumda o koltukta normal tansiyonunu koruman gerektiğini zor yoldan kavratmaya çalışıyorlar tahminim, çünkü arabayla hata yapmak iyi olmaz, trafikte giderken tek değilsiniz, başkalarının hayatları söz konusu ve hayatın şakası olmaz.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdanger -- 27 Temmuz 2009; 1:48:46 >


_____________________________

...GTI (Grand Turismo Injection)...


310 Mesaj
27 Temmuz 2009; 1:47:04 

2 gün pratik 3.gün trafikteydim.


_____________________________359 Mesaj

[7 Mart 2015; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

27 Temmuz 2009; 2:24:58 

14 yaşında babamın ve arabasına bindiğim insanların ne yaptıklarına bakarak öğrendim. Bir gün arabayı kaçırdım teklemeden kaldırdım ve sürdüm durmayı becerememiştim viteste iken debriyajsız frene basmıştım tek hatam oydu. Şuan yaş 19 ehliyetim yok ve her hafta araba kiralar nacizane yarışlara katılırım. Bizimkiler bırak arabayı vermeyi anahtara bile dokundurmuyor. Yarım saatte olsa verdiklerine şükür et panik yapma sakin ve kendi bildiklerin doğrultusunda hareket et.


_____________________________ 
515 Mesaj
27 Temmuz 2009; 3:38:28 

sana otomatik şart


_____________________________637 Mesaj
27 Temmuz 2009; 3:44:55 

2-3 stop ettikten sonra sorun kalmadı

ama sakın otomatiğe alışma..otomatiğe alışınca manuel kullanamıyorsun.._____________________________1112 Mesaj
27 Temmuz 2009; 3:52:07 

20 dönüm boş arazide yaklaşık 5 6 saat boyunca kullanarak öğrendim

Lise okuyodum pederle beraber iş için bi yere gitmiştik, iş yerinde sıkılınca dışarı çıktım arka taraftaki arazinin büyüklüğünü görünce pederden anahtarı istedim, o gün saatlerce orada turladım.. işin doğrusu o gün öğrendim aradan 4 yıl geçti şuan gayet iyi kullanıyorum, ustamıyım bilmiyorum ama 130km hızla Q7 ile 0 makaslara giriyorum bi sefer kamyonun tekine dikiz aynamı bıraktığım olmuştu, kısaca kullandıkça bişeyler öğreniyorsun


_____________________________

Stay hungry, Stay foolish!


286 Mesaj
27 Temmuz 2009; 3:52:21 

Ben de şubatta aldım ehliyeti fakat yaza kadar pek sürmek nasip olmadı, geçiştirdi bizimkiler. 3 hafta önce falan bir tanıdıkla, bizim arabamızla bir hafta çalıştım. Şimdi eskiye göre iyi sürüyorum. Annem de sürüşümü beğeniyor. Benim tavsiyem aileden biriyle çalışma. Tanıdık birileriyle konuş, onunla bir hafta, günde 1 saat, sizin arabanızla çalış. Çok daha yararlı oluyor. Kızan, bağıran olmuyor. oluyorsun ve ailedekiler de her şeye karışmıyor. İşi ailenden birinden öğrenmediğin için senin de güvenin kendine gelir ve ailedekiler de fazla karışmaz. Ama elbetteki ne kadar iyi olursan ol aileden bir, yavaş, dur, kalk gibisinden karışıcak.


_____________________________637 Mesaj
27 Temmuz 2009; 3:58:16 


quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

20 dönüm boş arazide yaklaşık 5 6 saat boyunca kullanarak öğrendim

Lise okuyodum pederle beraber iş için bi yere gitmiştik, iş yerinde sıkılınca dışarı çıktım arka taraftaki arazinin büyüklüğünü görünce pederden anahtarı istedim, o gün saatlerce orada turladım.. işin doğrusu o gün öğrendim aradan 4 yıl geçti şuan gayet iyi kullanıyorum, ustamıyım bilmiyorum ama 130km hızla Q7 ile 0 makaslara giriyorum bi sefer kamyonun tekine dikiz aynamı bıraktığım olmuştu, kısaca kullandıkça bişeyler öğreniyorsunbizde bi kez kamyonun arkasına yapışmamak için emniyet şeridine attık kendimizi arkadaşla..

aman dikkat..

bi kerde 180 le benzin istasyonuna girdik içerde pompacılar kaçışıyordu..pompalardan birine patlasak facia yaşanırdı


_____________________________ 
1358 Mesaj
27 Temmuz 2009; 12:02:58 


quote:

Orijinalden alıntı: deniz c
Q7 ile


3.0 motoru var beah


_____________________________4231 Mesaj
27 Temmuz 2009; 12:24:08 

quote:

Orijinalden alıntı: ALONSO_06

araba kullanmayı öğrenmek en fazla 10 dk sürer.ama trafikte sürmeyi öğrenmenin sonu yoktur.14 yaşından beri sorunsuz sürüyorum arabayı.şimdi ehliyeti de aldım ama hala araba sürmeyi bildiğimi iddia etmiyorum.tamam istediğim şekilde istediğim yere santim santimine park ediyorum.her türlü trafikte rahatlıkla kullanabiliyorum arabayı ama daha hiç ani fren yapmam gereken vs. bi duruma karşılaşmadım.karşılaşsam bile araba her ani frene aynı tepkiyi vermez falan felan uzun lafın kısası;öğrenirken babanı at yanından öyle sürmeye bak.baba yanda otururken öğrenilmiyo çünkü.kaç yaşına geldim,ehliyetim de var,gene de babam ne zaman yanıma otursa illa bi kusur bulur.kendi kusurunu söyleyince de surat asar.senin yaşın kdr şoförlüğüm var triplerine girer boşver sen.he de geç

valla yorumun hoşuma gitti..14 yaşından beri kullanıp kendini schumaer sananlar var..birde bunu övünerek anlatanlardan var..ama seni alkışlıyorum


_____________________________


BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.


2934 Mesaj
27 Temmuz 2009; 12:25:51 

1 sene önce arabamız yoktu. abim şirketten 96 model renault express getiriyordu. gözümü kararttım ve saat 10-11 gibi anahtarı gizlice alıp çıktım. akşam olduğu için fazla trafik yoktu. direk trafiğe girip çok güzel öğrendim. nisanda araba aldık. bir kere yedek anahtarı kaçırmıştım. şansa gece cebimden düşmüş. abim gördü bunun sende ne işi var falan dedi. sonra anahtarı tekrar kaçırdım. tam aşağıya indim. motoru çalıştırdım. nasıl olduysa anahtarın olmadığını anladılar. bayağı bir azar işittikten sonra 3 aydır anahtara elim 3 veya 4 kere değmiştir.

şimdi ehliyet kursuna yazıldım. 22 ağustosta sınavım var. ailede bir tek annem kursa yazıldığımı biliyor. ramazan bayramında ehliyetimi alıp masaya atıcam


_____________________________

Acer Aspire 3830TG TimelineX
Intel Core i5-2430 2.4-3.0GHz | 4GB 1333MHz DDR3 | Nvidia GT540M 1GB DDR3 128Bit | 13.3" HD LED | 500GB 5400RPM HDD | 8 Saate kadar pil ömrü :)


3314 Mesaj
27 Temmuz 2009; 12:26:36 

Kafana takma, ben nasıl başladığımı dahi hatırlamıyorum, zamanla olur dostum


_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Temmuz 2009; 12:28:03 

3 4 Haftada Öğrendim

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
9 gün 11 sa. 37 dk. kadarı kaldı.
27 Temmuz 2009; 12:31:21 

araba sürmeyi çocukken öğrenmiştim..Ehliyeti aldığım ilk günlerde babam da çok karışırdı ama ben de kendimi savunacak bişey bulurdum....Artık ben araba sürerken babamın söylediği tek şey; yavaş!!


2423 Mesaj
27 Temmuz 2009; 12:31:31 

2 haftada ögrendim 2 yıl olcak neredeyse babam kızmaz öyle parktan vs yerlerden ben cıkartırım yaşım 15< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ©@®SI -- 27 Temmuz 2009; 12:35:43 >


_____________________________4133 Mesaj
27 Temmuz 2009; 12:46:08 

2001 den beri ehliyetliyim ne zaman kullanmaya başladım.. Hmm sanırım 1994 de, ilk arabamız Şahini alınca. Onda öğrendim kullanmayı, babamın tokatlarıyla :) Ancak yorumum şudur, ileri sürüş kurslarına katılıp prof. (dikkat usta değil) insanlardan eğitim almadıkça kimse ben süperim uçar kaçarım demesin.

Alışmam sanırım birkaç hafta sürmüştü. Araba kaldırmayı öğrenmeyi sürmekle karıştıran kardeşlerim var sanırım. 2 günde öğrendim diyen adamın yaşına başına bakmaz elini öperim ( yaş 27)< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clarion -- 27 Temmuz 2009; 12:47:15 >


_____________________________

I can feel the flame


 
905 Mesaj
27 Temmuz 2009; 12:49:11 


quote:

Orijinalden alıntı: Versace precious
bizde bi kez kamyonun arkasına yapışmamak için emniyet şeridine attık kendimizi arkadaşla..

aman dikkat..

bi kerde 180 le benzin istasyonuna girdik içerde pompacılar kaçışıyordu..pompalardan birine patlasak facia yaşanırdı

yalandan kim ölmüş ki..


_____________________________2840 Mesaj
27 Temmuz 2009; 12:51:48 

Ehliyetin olmasına rağmen frenle gazı karıştırıyorsan bence bir daha arabaya binme. Mobilet kullan


_____________________________

Acer S7-391 Ultrabook
Intel® Core™ i5 3337U 1.8 Ghz@2.60 Ghz | 4 GB DDR3 1600 Mhz Ram | 13.3" Full HD IPS Dokunmatik LED | 64 GB x 2 / 128 GB RAID0 SSD | 1.3 KG76 Mesaj
27 Temmuz 2009; 12:54:50 


quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Ehliyetin olmasına rağmen frenle gazı karıştırıyorsan bence bir daha arabaya binme. Mobilet kullan


bir konuyada ters mesaj yazmayıp konuyu kirletmesen ?


_____________________________

developer


3222 Mesaj
27 Temmuz 2009; 13:04:54 

Araba sürmek standart bir şey değildir ki ne kadar çok sürersen o kadar iyi sürersin, ben hiç rastlamadım ilk 2 sürüşünde arabayı süremeyip 3. sürüşünde şehirler arasında araba kullanabilene. Öğreten kişiye, öğrenilen markaya vs vs göre değişir ama çok da zor değildir.


_____________________________

Türkçede cümleler büyük harfle başlar, nokta ile biter.Bi, diil, ii, gelio, gelcem, ole Türkçe değildir; Bir, değil, iyi, geliyor, geleceğim, öyle denir. Türkçede q, w, x harfleri yoktur dolayısıyla we denmez ve denir. Soru ekleri kelimeden ayrı yazılır: Oldumu denmez oldu mu? denir. Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Bende denmez ben de denir. Yani "de" ekini cümleden attığınızda anlam bozulmuyorsa o zaman ayrı yazmanız gerekir. Ayrıca mesajlarınızdaki vurgular da ifadelerinizle hayat bulur, parmağınızın bir tuşa basılı kalmasıyla değil. Seviyoooommmmm yaaaaaaaaaaa denilmez, gerçekten çok seviyorum denir. Klavyeniz İngilizce ayarlı değilse i, o, s, g, u, c harfleri ı, ö, ş, ğ, ü, ç yerine kullanılmaz. Türkçede -bilite diye bir ek yoktur, bu tarz yazımlar Türkçeyi yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Temmuz 2009; 13:10:20 

1 ay boş arazide dur kalk yaptim. daha sonra sokaklarda arabalarin fazla geçmedigi yerlerde sürdüm.Geceleyin ankara turu atiyordum babamla. İşte 14 yaşlarımda sürmeye başladım.2 ay sonra felan trafige çıktım.Marifet değil tabi kendime babamada Neyseki aldik ehliyeti


1596 Mesaj
27 Temmuz 2009; 13:16:55 

2 sene önce arabayı aldık.Gittik babamla boş bi arsaya.Bikaç defa stop etti tabi kaldıramadım.Sonra kaldırdım 1 saat boyunca daireler çizdim koca arsada .Haftada 1 gün yarım saat falan sürdürmeye başladı.İlk sokak arasında sürmeye başladım.Sonra da gerisi geldi zaten.Ben sokak arasına çıkana kadar 2 ay geçti ama


_____________________________

**CÜNEYT ARKIN FAN CLUP**


2934 Mesaj
27 Temmuz 2009; 13:20:01 


quote:

Orijinalden alıntı: .OkN.
bir konuyada ters mesaj yazmayıp konuyu kirletmesen ?


bence son derece haklı.

kırmızı ışıkta durmak için frene basıcam diye gaza basıp birini ezersen ne olacak?

trafiğe çıkmadan önce bayağı çalışman lazım arkadaşım.


_____________________________

Acer Aspire 3830TG TimelineX
Intel Core i5-2430 2.4-3.0GHz | 4GB 1333MHz DDR3 | Nvidia GT540M 1GB DDR3 128Bit | 13.3" HD LED | 500GB 5400RPM HDD | 8 Saate kadar pil ömrü :)


1126 Mesaj
27 Temmuz 2009; 13:32:17 

2005 model accentte öğrenmiştim bindim direk başladım sürmeye önceden bilgim vardı ondan heralde :)


_____________________________ 
6650 Mesaj
27 Temmuz 2009; 13:41:06 

yabancı birisinden araba kullanmayı öğrenmek en stressiz yoldur.Diğer bir şey ise araba sürmeyi gerçekten öğrenmek veya tecrübeliyim diyebilmek için en az 50.000 km yol yapman lazım Arabaya pati çektirmek,makasa girmek. 240 basmak, modifiye yapmak usta sürücü demek değildir


_____________________________76 Mesaj
27 Temmuz 2009; 14:53:22 


quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko
bence son derece haklı.

kırmızı ışıkta durmak için frene basıcam diye gaza basıp birini ezersen ne olacak?

trafiğe çıkmadan önce bayağı çalışman lazım arkadaşım.


iyide adam ztn çalışırken yapmış hatayı , çalışmadan öğrenmesini nasıl beklersiniz . bide git mobilet kullan demiş.


_____________________________

developer


2840 Mesaj
27 Temmuz 2009; 14:57:22 


quote:

Orijinalden alıntı: .OkN.
iyide adam ztn çalışırken yapmış hatayı , çalışmadan öğrenmesini nasıl beklersiniz . bide git mobilet kullan demiş.


Adam EHLİYETİM VAR diyor ne çalışmasından bahsediyorsun? Ehliyeti olan adamın çalışmaları tamamlanmıştır ve o şekilde almaya hak kazanmıştır o ehliyeti. Ehliyeti var diye bu adam trafiğe çıksa arkadan gömse birine ne olacak peki?


_____________________________

Acer S7-391 Ultrabook
Intel® Core™ i5 3337U 1.8 Ghz@2.60 Ghz | 4 GB DDR3 1600 Mhz Ram | 13.3" Full HD IPS Dokunmatik LED | 64 GB x 2 / 128 GB RAID0 SSD | 1.3 KG76 Mesaj
27 Temmuz 2009; 15:03:20 

birbirimizi kandırmıyalım ehliyeti alan herkez hemen süper araba süremiyo , almak çok kolay , ogrenmesi için deneme yapması şart ..


_____________________________

developer


1587 Mesaj
27 Temmuz 2009; 15:11:38 

Arkadaslar bu 3. günden trafığe çıkan dostlarımın önüne umarım bırgün köpek çıkmaz Bızde otom. vıtes bı corsa var ve emın olun kaza anında napıcağınızı sasırırsınız otom. vıtes bı arabayı bıle stop ettırırsınız...


_____________________________ 
1791 Mesaj
27 Temmuz 2009; 16:02:38 

2 gün ders 3. gün trafikteydim


_____________________________241 Mesaj
27 Temmuz 2009; 16:06:43 


quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]
Adam EHLİYETİM VAR diyor ne çalışmasından bahsediyorsun? Ehliyeti olan adamın çalışmaları tamamlanmıştır ve o şekilde almaya hak kazanmıştır o ehliyeti. Ehliyeti var diye bu adam trafiğe çıksa arkadan gömse birine ne olacak peki?


Arkadaşım saçmalıyorsun bence çünkü okumamışsın yazdıklarımı galiba. Veya işine gelen yerleri alıyorsun. Tamam ehliyetim olabilir ama ehliyet alırkende çok kullanmadım ve ayrıca üzerinden 8 ay geçti. Unutmuş olmam bana gayet normal geliyor. Şimdi de alıştırma yapıyorum doğal olarak. Bende trafiğe çıkmadan önce çok çalışmam gerektiğini biliyorum


_____________________________796 Mesaj
27 Temmuz 2009; 16:21:09 


quote:

Orijinalden alıntı: ALONSO_06

araba kullanmayı öğrenmek en fazla 10 dk sürer.ama trafikte sürmeyi öğrenmenin sonu yoktur.14 yaşından beri sorunsuz sürüyorum arabayı.şimdi ehliyeti de aldım ama hala araba sürmeyi bildiğimi iddia etmiyorum.tamam istediğim şekilde istediğim yere santim santimine park ediyorum.her türlü trafikte rahatlıkla kullanabiliyorum arabayı ama daha hiç ani fren yapmam gereken vs. bi duruma karşılaşmadım.karşılaşsam bile araba her ani frene aynı tepkiyi vermez falan felan uzun lafın kısası;öğrenirken babanı at yanından öyle sürmeye bak.baba yanda otururken öğrenilmiyo çünkü.kaç yaşına geldim,ehliyetim de var,gene de babam ne zaman yanıma otursa illa bi kusur bulur.kendi kusurunu söyleyince de surat asar.senin yaşın kdr şoförlüğüm var triplerine girer boşver sen.he de geç

aynen katılıyorum.

10 yaşındayken traktörle bağ yollarında başladım öğrenmeye(araba sürmek gibi olmasada durma kalkma mantığı aynı sonuçta) 14 yaşımdayken ilk arabamızı aldık onda bayağı öğrendim babamın azarlamalarıyla
o zamandan beri her araba aldığımızda yedek anahtarı bana verir babam istediğim zaman kullanırım şu anda 21 yaşındayım ehliyetim olmasına ve senelerdir kullanıyor olmama rağmen hala yanımda otururken bana müdahale eder ya vitesi değiştirmemi söyler ya yolda nasıl gittiğime karışır yani illaki karışacak kızacak bişeyler bulur.
anneme kardeşime bazı arkadaşlarıma araba kullanmayı öğretme girişiminde bulundum zaman zaman ama sanki kendim o yollardan geçmemişim gibi bir süre sonra kendimi şöför koltuğunda oturan kişiye bağırırken buluyorum farkında olmadan sinirleniyorum ondan sonra babama hak verdim bu konuda. tecrübesi olanlarda araba sürmek zaten refleks haline geliyor vites değiştirmen gerektiğini düşünüyorsun ve elin vitese ayağın debriyaja gidiyor kendiliğinden. yeni öğrenenlerden kısa sürede bunları beklememek lazım
zamanla olur hepsi takma kafana şunuda unutma baban sana müdahale etmekten hiçbir zaman vazgeçmeyecek


_____________________________

207 HDI


637 Mesaj
30 Temmuz 2009; 13:31:10 


quote:

Orijinalden alıntı: ®edyalandan kim ölmüş ki..


anadolu yakasından avrupa yakasına geçişte 2. köprüden önce son benzinci..git sor plaka kesin akıllarındadır


_____________________________ 
2 Mesaj
15 Eylül 2009; 0:31:24 

Ehliyetimi alalı 3 yıl olmuş.hiç araba merakım yoktu o sıralar ailemin zoruyla aldım.o gün bugündür ehliyetle sürücü koltuğuna bugün oturdum(ehliyetten önce birazcık kullanmışlığım vardı tabi atıyosun demeyin hemen)...bugün ilk arabamı aldım ve BİSMİLLAHİRAHMANİRAHİM dedik oturduk koltuğa yaş geçmeden adam akıllı öğrenmek gerekiyor. ucuz yollu bi araç aldım bir kere stop etti ama. aracı aldığım yerden Eve kadar diğer araçtakilerin garip bakışları eşliğinde getirdim.elim ayağım halen titriyor aslında benimkisi anlık cesaretti kabul ediyorum 1-2 hafta pişmeden kolay kolay çıkmam trafiğe daha...

BENİM KENDİME "TELKİNİM" ŞU YÖNDE ,DUNYADAKİ İNSANLARIN NERDEN BAKSAN %40 I KULLANIYOR BU İCADI .ÖĞRENMEK O KADAR KOLAY BU YÜZDEN ÖĞRENEMEYECEĞİNİ DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR KENDİLERİNE GEREKLİ GÜVEN İÇİN BUNU DÜŞÜNSÜNLER (AŞIRI GÜVEN ÖLDÜRÜR SÜPHESİZ.)_____________________________2966 Mesaj
15 Eylül 2009; 0:41:03 

12 yaşımda babam ehliyet almıştı onunla beraber öğrendim 10 yıldır kullanıyorum kısmet olursa 4 ekimde dreksiyon sınavına girip ehliyetimi alacağım


_____________________________

uzaktan taş gelmez

gerçek işini kolaylaştırır

düşenin dostu ol


728 Mesaj
15 Eylül 2009; 0:41:21 

30dk'da öğrendim. ilk sürüşüm oldu ve sorunsuzdu


_____________________________1869 Mesaj
15 Eylül 2009; 0:44:19 

1 ay kurs aldıktan sonra sorunsuzca sürebiliyodum.. hala da sürüyorum.. allah kaza göstermesin..


_____________________________4537 Mesaj
15 Eylül 2009; 0:44:24 

1 haftada trafikteydim


_____________________________

Astra Coupe Turbo VMAX Stage 4 300HP LG 60LB870V LG BH9540TW 5.1.4 1460W Sound Accoustics Isolation


 
1181 Mesaj
15 Eylül 2009; 0:53:09 

Bende kursa gidiyorum 4 sene boyunca belli aralıklarda araba sürüyordum. Araç kullanmayı biliyorum. Tek sorunum biraz trafik tecrübem yok. Fakat oda kullana kullana çözülecektir. Araba sürmek basit bişi, birazda trafik tecrübesi olduğunda gerisi kolay zaten.


_____________________________712 Mesaj
15 Eylül 2009; 0:58:55 

1 gunde ogrendım ve gerıye sadece bıraz pratık yapmak kaldı hepsı bu. araba kullanmak cook kolay. aslında yolda yurumek gibi bisey. dikkatsiz olmadıgın ve asırı hız yapmadıgın surece tabi


_____________________________

cesareti olmayanın hep bir bahanesi vardır


708 Mesaj
15 Eylül 2009; 1:00:12 

ben 5 dk da öğrenmiştim, oto vites di gayet basitti :)


_____________________________ 
226 Mesaj
15 Eylül 2009; 1:03:11 

Teorik olarak... Hala ogreniyorum.... Yani Ogrenmedeki kasit nedir? Vites degistirirken debraja basmakmi? Eger oyleyse 2 saniye....


_____________________________

Beyaz Baret - Motorola Vertex Standart Telsiz - Skoda Octavia 1.8T 2008 - Sony Xperia Z 6603 - Sony Xperia Z2 D6503 - Sony Smartband SWR10 - Nokia X1 Black - Samsung SG-P605 (4G) 10.1 2014 Edition - Nikon D7000 - ProCAM XC7 - Samsung Smart Tv 32inc - Asus All In One ET2702IGKH - Cobra RU 830 - Yukon 20-50x50 - Fossil CH2600 - Casio EF-558D-1A


2681 Mesaj
15 Eylül 2009; 1:54:59 

~20 yıldır kullanıyorum. Halen her gün bir şeyler daha öğreniyorum.
"Araba kullanmayı öğrendim" demeyin. Hayat sürprizlerle dolu.
Allah kaza bela vermesin. Ama "180le benzinciye girmek" veya "130Km/h ile makas atmak" gibi bir cümle evvelki duamı zorlayacak hareketlerden de -1 arkadaşını o makasların birinde, araçtaki diğer 4 arkadaşı ile birlikte kaybetmiş bir sürücü olarak- kaçının derim.
(Ben araçta değildim. Yanlış anlaşılmasın)


Zîrâ :

"Kula bela gelmez Hak yazmayınca,
Hak bela yazmaz, kul azmayınca"Sağlıklı günler ve dikkatli sürüşler dilerim.


_____________________________

"VAZİFEYİ İHMALE SÜRÜKLEYEN MERHAMET, MEMLEKETE İHANETTİR."
"SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR."
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


3367 Mesaj
15 Eylül 2009; 10:44:05 

Öğrenmenin sonu yoktur. Bu meret sürülerek öğreniliyor. Aracı kontrol edebiliyorsanız, yol çizgisi olmadığı halde şeridinizi takip edebiliyor ve doğru şeridi kullanıyorsanız işin zor kısmını atlatmışsınızdır. Kendi arabamı almadan önce bu kadar biliyordum sadece.

Araç kullanırken babam bana da bağırır. Üstelik arabasını kullanmama izin vermez. Ehliyetim var, araçta kasko var ama binemem. Ben de azmettim, para biriktirip araba aldım. İstediğim araba olmasa da öğreniyorum. Geri viteste hız yapabiliyor, rampada kalkış yapabiliyorum. Park etmeye biraz daha çalışacağım. Kaldırıma yanaşırken ara sıra sorun oluyor.

Arabayla yanlamayı da deniyorum ama konuyla ilgisi yok.

Kimse usta sürücü değildir. Öyle düşünen arkadaşlar tekrar düşünsünler. Çünkü usta olduğunu iddia eden sürücüler kaza yapıyorlar.


_____________________________8823 Mesaj
15 Eylül 2009; 11:03:56