Şimdi Ara

SilverStone 400 Watt kapasiteli ve pasif soğutmalı yeni güç kaynağını satışa sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir bilgisayarı meydana getiren temel bileşenler arasında teknik yapısı itibariyle gürültüyü arttıran donanımlardan birisi de güç kaynakları.Yeni nesil modellerde PWM kontrollü fan kullanımı gibi gürültüyü azaltıcı çeşitli önlemlere yer veriliyor olsa bile örneğin oturma odasında kullanılmak üzere hazırlanan düşük güç tüketimli ve sessizlik odaklı yeni bir medya bilgisayarında pasif soğutma yani gürültü oranı 0dbA olan güç kaynaklarına yer verilmesi gerekebilir. İşte bu ihtiyaçtan yola çıkan SilverStone ürün gamına pasif soğutmalı yeni bir güç kaynağı da eklemeye hazırlanıyor.

Firmanın satışına önümüzdeki hafta başlanacağı belirtilen 400 Watt gücündeki ST40NF kod adlı yeni güç kaynağı, medya bilgisayarların yanı sıra pek çok masaüstü sistemi besleyebilecek kapasiteye sahip. 80 Plus Bronz sertifikasına sahip olan ve %20-%100 yük durumlarında %82-%86 verimlilik değerlerine ulaşabilen yeni güç kaynağında sunucu sistemlerde kullanılan yüksek kalite komponetlere yer verildiği ve bu sayede pasif yapısına rağmen yüksek dayanıklılık ve stabilite sağlanabildiği belirtiliyor. ATX 12V 2.3 ve EPS 12V standartlarıyla uyumlu olan ayrıca aktif PFC özelliği ile donatılan 400 Watt gücündeki yeni güç kaynağı Alüminyum kasasıyla da dikkat çekmeyi başarıyor. Bir adet 8-pin ve iki adet 6-pin PCIe konnnektörü ile yeni güç kaynağı güncel ekran kartlarına da destek veriyor.

SilverStone tarafından sessizliğe önem veren kullanıcılar için hazırlanan 400 Watt kapasiteli ve pasif soğutmalı güç kaynağı 130 Avro'luk yurt dışı satış fiyatıyla kullanıma sunuluyor.

• içini açın bi bakın.yarı fiyatına çok rahat mal edilir.güç kaynağı yapmak basit bir iş.
  • 130 avroya 700w OCZ StealthXStream 700W alınır üstüne 60-70 cebine kalır.hem pahalı hemde fiyatına göre wattı az
  • varya şu fan sesi yüzünden alınır deli ediyor beni gürültü fiyatı 120/130$ larda olsa süper olurdu 130 Avro cok para bee
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcon11

içini açın bi bakın.yarı fiyatına çok rahat mal edilir.güç kaynağı yapmak basit bir iş.

Rica etsem bana aynı fiyata 500W imal edermisiniz ?
  • pasif soğutmalı güç kaynağımı olur 2 günde yanar
  • vay be artık büyük balıklar var güç kaynağı yapan bile var =D
  • arkadaşlar aslında arkadaş haksız değil elektronikçi olmayanlar anlayamaz ama gerçekten güç kaynağı ucuz bir devredir ucuza mal edilebilme yönü doğru. öte yandan diğer bi arkadaşın dediği gibi 130 avroya 700w ve pasif soğutucu alınabilir ve biraz uğraşıyla kendi pasif soğutma güç kaynağımızı yapabiliriz. evet bunlar hep olucak şeyler. yani benimde değinmek istediğim nokta 400w için bir hayli pahalı olmuş...
  • evet güç kaynağı ucuza malolur ,pentium zamanında kendi elimle çok power düzdüm,şimdi her şey farklı,şu an ucuza malolanlar nedense 300 watt güç çekip sisteme maximum 150 watt ancak veriyor ayrıca en küçük bir topraksız elektirik kaçağında anakartı hatta işlemciyi ve diğer bileşenleri yakabilir,daha çok haya yzaılabilir burda ama uzatmayalım, eğer bu risklere katlanıyorsanız tabiki ucuza malolur alır kullanırsınız, zaten piyasada iyi sayılabilecek çoğu 400 w 35-70 dolar arası değişiyor, bu özel bir parça ve çok rakibi olmadığı için biraz pahalı olması normal bence ,şahsen gecenin sessizliğinde pc de bişeylere bakarken en sessiz fan bile insana gıcık veriyor, komple fansız bir sistem benimde hayalim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcon11

içini açın bi bakın.yarı fiyatına çok rahat mal edilir.güç kaynağı yapmak basit bir iş.

Bu forumu seviyorum ya
  • @ waltran
    google a fansız güç kaynağı yazarsan modeller ve fiyatları hakkında bilgin olur...hatta incelemelere bakarsan içinin diğer güç kaynaklarına göre nasıl faklı olduğunu görebilirsin...

haber için teşekkürler

bu fiyat gerçekten pahalı, o fiyata daha iyi bi psu alınabilir fan sesi rahatsız ediyosa yük altında olmadıktan sora fanı dönmeyen psular var ama seçim meselesidir saygımız vardır.birileri almıcak olsa o adamlar bunu neden üretsin deil mi :)
  • fansız psuya güvenebileceğimi sanmıyorum, bugün bütün ülke 40 dercede yanıyordu
  • Adamlar bu fiyatı koydularsa vardır bir bildikleri. Silverstone psu ya herzaman güvenirim. Sistemimi 150 voltta bile çalıştırabiliyor.
  • 500-600W versiyonları çıkınca fiyatı daha düşer..
    ama sessizlik konu olunca hakediyor diyebiliriz..
  • Arkadaşalr bende bugün bir pc servisin önünden geçiyordum.güç kaynağı imal edilir yazıyordu.şaşırmışdım şimdide burada ki yorumları okudum demekki harbiden üretilebilebiliniyormş
  • Güç kaynağı trafo ve onu istenilen gerilimlere getirecek regülatörlerden ibaret, olayı abartmayın. neyse..

PSU güzel, ancak açıkta olması lazım, kasa içine bunu koyarsan zaten bir işe yaramaz, bunalar için özel fansız sistemler var zaten..

Ama bence gereksiz, çünkü standart kasa içinde en az fan gürültüsünü zaten PSU yapıyor :)
  • Benim high power'dan en ufak bir ses duymadım şimdiye kadar. 5 Ocak 2008'de 114 liraya aldığımı düşünürsek hala büyük bir kârdayım. :D

Şaka bir o fiyat nedir yav? El insaf!
  • güç kaynağı yapmak gerçekten kolay fakat koruma devreleri işin sıkıcı kısmı. ama iyi bi güç kaynağı alıp sessizleştirmek gerçekten kolay. ancak piyasada fan lı olup sesini hiç duymadığımız psu lar oldukça fazla sayıda. yani ben bu ürünün gereksiz olduğunu düşünüyorum...
  • Türkiye'de satılsa bari. Ne güzel sessiz bir bilgisayarımız olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.