Flavor Wave ve Sinbo 5002 mucize fırın incelemeleri!
199 Cevap80092 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1723 Mesaj
25 Temmuz 2009; 13:08:20 

TV'de tanıtımını gördüm. Baya iyi bir alete benziyor. TV'de ve internet sitelerinde 249 liraya satılıyor; ancak birkaç sitede 149 liraya satılıyor. Ürün hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim?
http://www.flavorwave.org

Edit: Sinbo 5002 kullanıcısı arttığı için başlığı değiştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedektif -- 6 Ekim 2009; 19:44:10 >

REKLAMLARLA ALDATAN FİRMALAR!

2998 Mesaj
27 Temmuz 2009; 14:11:47 

çok güzel alet yahu. tv de her çıktığında izliyorum
ama bu resimdeki orjinalinden farklı sanki

bence hemen almamak lazım biraz yaygınlaşsın..
kesin o ışınlar dalgalar sağlığa zararlı diye haber çıkarırlar..

edit:
http://www.amazon.com/A...ewpoints=0&pageNumber=2
şurdaki yorumlar genelde iyi ama en altta gibi çok aşırı sıcaklık veriyor bu da proteinin yapısını bozuyor..et pişince deri ayakkabı gibi oluyor demiş(kayış gibi olmuş derler bizim oralarda )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tracy -- 27 Temmuz 2009; 14:20:25 >

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

3449 Mesaj
1 Ağustos 2009; 20:11:04 

Bence bu üründe diğer bütün doğrudan satışla satılan ürünler gibi işe yaramazdır.
Bir ürün mağazalarda satılmıyorsa kesinlikle fiyatının hakkını verecek bir ürün olmadığındandır.
Forumlarda sonic blade swivel swepper gibi ürünleri alıpta memnun olmayan bir sürü insan var. Bence ürün almak isteyenler bunları iyi düşünmeli.

PM ile tavsiye sorularına cevap vermiyorum. Lüften sorularınızı forum içinde sorunuz.
<Kulaklıklar Hakkında Yorum Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler> || Mair ve Quattro'dan Kulaklık Tavsiyeleri
Samsung Galaxy Note 3 Black
Apple MacBook Pro 13" Early 2011(Intel Core i5 2615M) OCZ Vector 128 GB
Rockbox-ed Sansa Fuze Shure SE215

1493 Mesaj
2 Ağustos 2009; 19:19:50 

Şu doğrudan satış ürünlerini alırsam,
tribinlerdeki seyircilerden bir farkım kalmaz diye düşünüyorum.

Piyasaya düştüğünde benzerini almak daha mantıklı.

Çocuklukta terbiyeli, gençlikte kendinin efendisi, olgun yaşında dürüst, yaşlılıkta yol gösterici, ölürken de yakınmayan kişi ol.

241 Mesaj
2 Ağustos 2009; 22:15:23 

fırın benimde dikkatimi çekti..
149 tl demişsiniz hangi sitede bu acaba yazarsanız iyi olur ..
pm de atsanız olur

290 Mesaj
2 Ağustos 2009; 22:31:46 

Fazla merak etmenize gerek yok sinbad pardon sinbo dan isteyin gelsin hemde üçte bir fiyatına SİNBO:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hs37 -- 8 Ağustos 2009; 17:24:26 >

Siz hiç bir sarrafın bağırdığını duydunuz mu? Kıymetli malı olanlar bağırmaz.NFK

3129 Mesaj
3 Ağustos 2009; 9:17:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Quattro_tr

Bence bu üründe diğer bütün doğrudan satışla satılan ürünler gibi işe yaramazdır.
Bir ürün mağazalarda satılmıyorsa kesinlikle fiyatının hakkını verecek bir ürün olmadığındandır.
Forumlarda sonic blade swivel swepper gibi ürünleri alıpta memnun olmayan bir sürü insan var. Bence ürün almak isteyenler bunları iyi düşünmeli.

+11111111111
Bana göre birşey televizyondan çalışıyorsa kesin işe yaramaz birşeydir...

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

11560 Mesaj
3 Ağustos 2009; 9:41:45 

TV izlemediğim için hiç reklamını görmedim. Ancak cihaz çepeçevre cam olduğundan hem kazalara karşı korumasız, hem de ısı yalıtımı yönünden başarısız görünüyor. Yani sıradan fırınlara göre çok daha fazla elektrik tüketeceği ortada. 149TL normal bir fiyat, ama bence normal fırın varken neden bu cihaz alınsın ki?

1 Mesaj
7 Ağustos 2009; 17:16:50 

evet sinbo bunun aynısını yamış zaten :D:D
http://www.hepsiburada....&productid=mtsinsco5002
buradan bakabilirsiniz ama daha ucuzuda bulunabilir sanıyorum

1094 Mesaj
22 Ağustos 2009; 11:50:55 

ölmeden konuyu dirilteyim istedim. arkadaşlar almayı düşünüyorum sinboyu, var mı olumlu olumsuz tecrübesi olan? hava sirkülasyonu (konveksiyonel transfer) olduğu için ısı dışarı kaçamadan içerideki malzemeye geçiş yapıyor. normal bir fırına göre daha tasarruflu olduğunu tahmin ediyorum. ürünün avantajı gerektiğinde 1-2 kişilik yemeği kolayca hazırlamak ve alt alta farklı besin gruplarını aynı anda pişirebilmek. tavadaki direkt temaslı pişirmeye göre daha sağlıklı ve lezzetli olacağını tahmin ediyorum. siz ne dersiniz?

1083 Mesaj
22 Ağustos 2009; 19:27:01 

Biri alıp denesede bizde alsak sinbo almak daha mantıklı.

1094 Mesaj
22 Ağustos 2009; 20:41:09 

evet bekliyoruz acil ihtiyacı olan biri kendini kurban etse de biz de nedir ne degildir anlayip arkadan dalsak, biri girsin biz her turlu gireriz evelallah :)

28 Mesaj
24 Ağustos 2009; 18:25:09 

merak ettiğim tv reklamlarında kızıl ötesi işıkla pişmeye yardımcı olur falan dio eğer bunda varsa sinboda kesin yoktur o özellik hoş bu üründe varmı nasıl bişey mikro dalga gibi bişeymi bunları araştıran veya bilen bi arkadaştan yararlansak çok iii olacak

1094 Mesaj
24 Ağustos 2009; 21:08:29 

kızıl ötesi dediği içindeki halojen ısıtıcı, hem kızıl ötesi ışınım yapıyor hem ısı üreterek içeride temas ettiği havayı ısıtıyor +fan ile yiyeceğe ısı geçişi konveksiyon şeklinde daha hızlı olarak gerçekleşiyor.

197 Mesaj
26 Ağustos 2009; 17:20:59 

Selam arkadaşlar,

Hem internet üzerinden, hem de amerika'daki sitesindeki yorumlardan faydalanarak iyice araştırıp aldım bu aletten,
Yaklaşık 10 gündür de kullanıyorum. Gerçekten de çok faydalı, izlenimlerimi şöyle sıralamaya çalışayım:

1. Öncelikle hiç koku ve duman yapmıyor, bence bu en büyük artısı.
2. Gerçekten de kısa bir zamanda pişiriyor, bahsedildiği gibi buzluktan çıkarttığınız eti bile yarım saatte pişiriyor.
3. İçine ne koyarsanız koyun, rahat bir şekilde, yemeğin ne zaman hazır olacağını görebiliyorsunuz.
4. İç hacimi çok geniş, alt rafta da olsa, üstte de olsa etleri çok lezzetli pişirebiliyor.
5. Camı çok ağır, aman buna dikkat, musluğun altında falan yıkamaya kalkarsanız elinizden kayabilir ve kırılabilir, camı kalın olsa bile cam sonuçta.
6. Gerçekten de iri bir alet, mutfakta çok yer kaplıyor.
7. Yurtdışından gelmiş olsa bile üzerinde Türkiye'deki bir firmanın garanti belgesi mevcut ve 2 sene garantisi var.
8. Amerika'daki sitesinde ilgiliye sorduğumda bu aletin Amerika'da üretildiğini söylemişti, fakat diğer bütün elektronikler gibi bunun üzerinde de "Made in China" yazıyor :-)

Sonuç olarak gerçekten de bu kadar paraya değecek bir alet diyebilirim. Ben çok memnunum, almak isteyenleri az da olsa aydınlatabildimse ne mutlu bana...
Sormak istediğiniz ilave bilgiler varsa söyleyebilirim.

Olcay

Galaxy Note III / Ipad3 / LG 47LM660S / LG HW300g
Samsung HT-E6750W / Dark Media Mania II
Canon 70D
Fiat Grande Punto 1.4 Fire Dynamic

1094 Mesaj
27 Ağustos 2009; 13:12:56 

oak1969 allah razı olsun arkadasım. butun nette yorum aradım bizden yorum yapan yoktu hiç sayende karar verdim.

quote:

Orijinalden alıntı: oak1969

Selam arkadaşlar,

Hem internet üzerinden, hem de amerika'daki sitesindeki yorumlardan faydalanarak iyice araştırıp aldım bu aletten,
Yaklaşık 10 gündür de kullanıyorum. Gerçekten de çok faydalı, izlenimlerimi şöyle sıralamaya çalışayım:

1. Öncelikle hiç koku ve duman yapmıyor, bence bu en büyük artısı.
2. Gerçekten de kısa bir zamanda pişiriyor, bahsedildiği gibi buzluktan çıkarttığınız eti bile yarım saatte pişiriyor.
3. İçine ne koyarsanız koyun, rahat bir şekilde, yemeğin ne zaman hazır olacağını görebiliyorsunuz.
4. İç hacimi çok geniş, alt rafta da olsa, üstte de olsa etleri çok lezzetli pişirebiliyor.
5. Camı çok ağır, aman buna dikkat, musluğun altında falan yıkamaya kalkarsanız elinizden kayabilir ve kırılabilir, camı kalın olsa bile cam sonuçta.
6. Gerçekten de iri bir alet, mutfakta çok yer kaplıyor.
7. Yurtdışından gelmiş olsa bile üzerinde Türkiye'deki bir firmanın garanti belgesi mevcut ve 2 sene garantisi var.
8. Amerika'daki sitesinde ilgiliye sorduğumda bu aletin Amerika'da üretildiğini söylemişti, fakat diğer bütün elektronikler gibi bunun üzerinde de "Made in China" yazıyor :-)

Sonuç olarak gerçekten de bu kadar paraya değecek bir alet diyebilirim. Ben çok memnunum, almak isteyenleri az da olsa aydınlatabildimse ne mutlu bana...
Sormak istediğiniz ilave bilgiler varsa söyleyebilirim.

Olcay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicknick -- 27 Ağustos 2009; 13:13:26 >

1094 Mesaj
27 Ağustos 2009; 13:23:49 

@oak,

bilgin olsun diye soyluyorum eger sinbo 'nun modeli birebir ayni ise degistirmeyi dusunebilirsin zira sinbo 90 tl flavorwave 250 tl. aradaki fark ile 1 hafta ziyafet yapılır. :D

sorularıma geçiyorum;

- mutfakta kullanırken dışarıya ne kadar ısı veriyor? diğer tencere tava gibi ortamı ısıtıyormu? yabancı yorumlarda dışarı ısı yaymıyor demişler bana biraz abartılı geldi.

- dibine biraz su koyarak buharlı pişirmeyi denedin mi? daha kısa sürede mi pişiriyor bu şekilde?

- teknik ozelliklerini, altinda/yaninda tuketim degeri, teknik bilgi yer alan etiketi varsa bilgi verirmisin? sinbo 'nun 5002 modeli flavor wave 'in birebir aynısı gibi duruyor çünkü resimlerden, eğer ikisi de ayni fabrikada fason çin üretimi ise floavor wave 'e fazladan para vermek istemiyorum.

- pizza, pide vb. gibi hamur işi denedin mi veya denettirdin mi ?:D hava sirkulasyonu oldugundan çok iyi pide yapacağını tahmin ediyorum, pizzacilardaki fırınların çalışma prensibi bununla tamamen aynı sıcak hava ile pişiriyorlar.

- et, patates sebze vs. ne kadar doldurabiliyorsun içine? çok doldurunca performansı etkilenir mi merak ediyorum. bir de yaninda gelen tarifleri, zaman cizelgesini nette gonderme imkanin olursa makbule gecer.

- sana ulaşan ürün konunun başındaki ürünle aynı mı? kontroller dijital mi? resimdeki son modeli sanırım, amerikada satışta.

Gule gule kullan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicknick -- 27 Ağustos 2009; 13:25:00 >

1083 Mesaj
29 Ağustos 2009; 16:46:21 

Reklamdaki gibi turuncu ışık çıkıyor mu kullanırken?

197 Mesaj
31 Ağustos 2009; 0:04:00 

Dışarı çok güçlü beyaz bir ışık veriyor, uzun süre bakmak gözünü yorabiliyor.
Buharlı pişirmeyi denemedim
Pizza pişirdim, gayet güzel oldu. 15 dk.'da pişti.
Yukarıda görülen alet premium modeli, bize gelen ise flavorwave.org sitesinde görülen alettir.
Aradaki fark, biri dijital biri analog göstergeden oluşuyor, bildiğim kadarıyla.
Diğer teknik bilgilere ve tariflere yukarıdaki web sitesine girerek de bakabilirsiniz.
Ayrıca sinbo'nun kendi sitesinde de pişirme tarif ve süreleri ile ilgili bir broşür indirilebilir.
Benzer teknoloji kullanıldığından tarifleri de uygulayabiliriz sanırım.

quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

@oak,

bilgin olsun diye soyluyorum eger sinbo 'nun modeli birebir ayni ise degistirmeyi dusunebilirsin zira sinbo 90 tl flavorwave 250 tl. aradaki fark ile 1 hafta ziyafet yapılır. :D

sorularıma geçiyorum;

- mutfakta kullanırken dışarıya ne kadar ısı veriyor? diğer tencere tava gibi ortamı ısıtıyormu? yabancı yorumlarda dışarı ısı yaymıyor demişler bana biraz abartılı geldi.

- dibine biraz su koyarak buharlı pişirmeyi denedin mi? daha kısa sürede mi pişiriyor bu şekilde?

- teknik ozelliklerini, altinda/yaninda tuketim degeri, teknik bilgi yer alan etiketi varsa bilgi verirmisin? sinbo 'nun 5002 modeli flavor wave 'in birebir aynısı gibi duruyor çünkü resimlerden, eğer ikisi de ayni fabrikada fason çin üretimi ise floavor wave 'e fazladan para vermek istemiyorum.

- pizza, pide vb. gibi hamur işi denedin mi veya denettirdin mi ?:D hava sirkulasyonu oldugundan çok iyi pide yapacağını tahmin ediyorum, pizzacilardaki fırınların çalışma prensibi bununla tamamen aynı sıcak hava ile pişiriyorlar.

- et, patates sebze vs. ne kadar doldurabiliyorsun içine? çok doldurunca performansı etkilenir mi merak ediyorum. bir de yaninda gelen tarifleri, zaman cizelgesini nette gonderme imkanin olursa makbule gecer.

- sana ulaşan ürün konunun başındaki ürünle aynı mı? kontroller dijital mi? resimdeki son modeli sanırım, amerikada satışta.

Gule gule kullan.

Canon 70D

126 Mesaj
7 Eylül 2009; 16:52:14 

Evet arkadaşlar konuyu güncel tutmakta fayda var gerçekten reklamlarda bahsedildiği gibiyse mükemmel bir ürün herşeyden önce sağlıklı yemekler pişirebilmesi + avantaj Diğer kullanıcı arkadaşlar lütfen yorumlarını bizden esirgemesinler. Fakat şu SİNBOya şaşıyorum anında görüntü iyiki varsın diyorum yoksa hiç birinin yanına yanaşılmazdı vallahi kalın sağlıcakla.

317 Mesaj
8 Eylül 2009; 16:11:11 

Selamlar arkadaşlar. Ben de bu fırının sinbo olanından aldım hb den yorumlara bakarak. Her türlü yemek tarifi paylaşımına açığım.
bir kere kullanma şansım oldu alt tarafa et üst tarafa da patates ve patlıcan koymuştum. Patatesleri önceden başka bir kapta yağ ve tuz ile karıştırdım. Etleri de baharat ve tuz. Et fena değildi ama tam istediğim gibi de değildi herhalde derece düşük geldi orda 235 diyordu ama ben patates için 200 derecede ve 35 dk yaptım. Altına acayip yağ birikmişti etin yağı. Patatesler ise çok güzel olmuş tam istediğim gibi ama onların da her tarafının aynı piştiği yalan. ancak hiç biri birbirine değmeyecek şekilde koymak gerekiyor sanırım. çünkü değmeyenler çok güzel olmuştu.
Aklıma bir fikir geldi iki telin arasına bir ızgara teli daha yapıp tamamını patates döşemek ve hiç biri birbirine değmeyecek. o zaman sanki güzel bir tat alacak gibiyim. yoksa hantal yapısına rağmen içine çok az şey koyabiliryorsunuz.
bir de beraberinde hiç tepsi tarzı bir şey gelmemiş o da bir eksiklik. Tefalin actifry çalışma mantığı da arada sıcak hava dolaştırması ve karıştırdığı için bütün patateslere aynı oranda etki ediyor. bence bu sinbo konv. fırın ile de aynı etkiyi alabiliriz tabi patatesler birbirine değmeyecek :D

en kötüsü temizlik olayı yıkaması zor oluyor eğer koaly bir önerisi olan varsa sevinirim. ve tabiki doğru düzgün tarif yok kullanmak için ya deneme yanılma ya da sizlerden gelecek tarifler....

çalışınca turuncu ışık yayıyor ama şunu söyleyim kenarı altı o kadar ısınmıyor çok fazla ısı kaybı yok ve ben çok yağlı bir et koymama rağmen mutfağı kokutmadı bu da önemli bir artı.

1377 Mesaj
8 Eylül 2009; 18:46:19 

Bende almak istiyorum fakat orjinal ürün ve sin bo arasında kaldım çok fiyat farkı var ama orjinalini almak daha sağlıklı gibi..

Katılım zamanı: 26 Kasım 2004

395 Mesaj
9 Eylül 2009; 15:33:15 

Bu ürünü almak istiyorum ama çok erken daha, ne servisi ne kansoriyejen olmadığına dair belgesi ne de garantisi hakkında bilgi var internetten satış yapan firmalarda. Ayrıca büyük sitelerde satışta değil şu an itibariyle. Kullanıcı yorumu da yok, o kadar mucizeyse heryerde olması lazımdı. Bir de tecrübelerimden, diğer tv ürünleri gibi yarı hatta 3te 1 fiyatına ineceğini düşünüyorum 1 yıl içinde.

395 Mesaj
9 Eylül 2009; 16:13:06 

Şimdi biraz araştırdım ve sinbo markalı olan ile tv satışında olan ürün hakkında bikaç bişeyler buldum.

-Sinbonun ürünü 7 litre hacimli ve haliyle boyutları daha küçük. Yanında diğer üründeki gibi 2 kat olacak şekilde ızgaralar yok sanırım. Tek ızgara kısmı var. Bu da derinliğinin az olmasından kaynaklanıyor.
-1300watt gücünde
-Garantisi ve teknik servisleri sinbo bünyesi olduğundan mevcut ve yaygın.
-Kullanıcı yorumları web satış sitelerinde mevcut ve bilgilendirici. http://www.hepsiburada....&productid=mtsinsco5002
- 90-100 lira arası

-Tv ürünü olan 11 litre hacimli ve oldukça iri. Video gösterimindeki gibi 2 kat pişirmeye olanak sağlayacak kadar derin.
-1300wat gücünde
-Garanti konusunda web satışı yapan sayfalarda bir bilgi yok. Teknik servisten bahsedilmiyor.
-Hakkında kullanıcı yorumu yetersiz hatta yok şu an için.
- 230-260 lira arasında değişiyor kimisinin yanında başka hediyeler var(doğrama aparatları v.b.)

araştırdıklarımdan anladığım kadarıyla tavuğu bütün yerine parçalara ayırarak pişirirseniz güzel pişiriyor. Yani çok iri parçaların içinin pişmesi zaman alıyor ve bu da dış kısımları kurutacak kadar fazladan pişme süresi gerektiriyor. elektrik tüketimi ve hızının makul olması cazip kılıyor. kap dolusu yemek pişirmeyecekseniz birkaç kişi için yeterli pişirmeyi hakkını vererek yapabiliyor diye düşünüyorum.

117 Mesaj
10 Eylül 2009; 11:18:57 

Ben de almayı düşünüyorum. Fakat yeterince bilgi yok.. Sinbo nun ucuz olduğundan bahsediliyor (bazı eksiklikleri olabilir diye düşünüyorum).
Kullanan arkadaş (oak1969 - Olcay) hangi modelini aldı merak ediyorum.. Resimlerde iki model var ama siparişte hangisi geliyor acaba. Dijital mi? analog ayarlı mı?

M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 || FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm || SAPPHIRE HD7870 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 || SEAGATE 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm || GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit || AOC 21.5" E2262Vw GENİŞ EKRAN LED || CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH || 2011 Fiat DOBLO 1.3 Multijet Premio ||

126 Mesaj
11 Eylül 2009; 12:17:09 

quote:

Orijinalden alıntı: mbekin

Ben de almayı düşünüyorum. Fakat yeterince bilgi yok.. Sinbo nun ucuz olduğundan bahsediliyor (bazı eksiklikleri olabilir diye düşünüyorum).
Kullanan arkadaş (oak1969 - Olcay) hangi modelini aldı merak ediyorum.. Resimlerde iki model var ama siparişte hangisi geliyor acaba. Dijital mi? analog ayarlı mı?

Merhaba dostum SİNBO da 2 ayrı model yok Sanıyorum 2 ayrı renk var SİNBO nun sayfasından kontrol etmenizde fayda var .

1083 Mesaj
11 Eylül 2009; 19:14:40 

Bende bu ürünü almayı düşünüyordum. Reklamı eşimle izledik alalım bundan dedim. Bizde zaten var dedi. Kaç yıldır hiç kullanmamıştık. Ama bizdekinin alt haznesi cam değil bildiğimiz çelik tencere. Üstünde de halojen ışık değil içinde fan bulunan normal rezistanslı bir şey. Üstünde zaman ayarı ve derece ayarı var. BMS diye bir marka yazıyor üzerinde ama kullanma klavuzu bulamadım. Patates ve tavuk denedim çok güzel oldu. 20 dakika 200 derecede pişirdim. Özellikle patatesler çıtır çıtır ve lezzetli oldu. Tabi arkadaşların söyledikleri gibi heryeri aynı pişmiyor, tencerenin kenarında kalanlar daha çabuk pişiyor. Balığında lezzetli olacağını düşünüyorum deneyince deneyimlerimi aktaracağım burada.

452 Mesaj
11 Eylül 2009; 21:41:07 

quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

Bende bu ürünü almayı düşünüyordum. Reklamı eşimle izledik alalım bundan dedim. Bizde zaten var dedi. Kaç yıldır hiç kullanmamıştık. Ama bizdekinin alt haznesi cam değil bildiğimiz çelik tencere. Üstünde de halojen ışık değil içinde fan bulunan normal rezistanslı bir şey. Üstünde zaman ayarı ve derece ayarı var. BMS diye bir marka yazıyor üzerinde ama kullanma klavuzu bulamadım. Patates ve tavuk denedim çok güzel oldu. 20 dakika 200 derecede pişirdim. Özellikle patatesler çıtır çıtır ve lezzetli oldu. Tabi arkadaşların söyledikleri gibi heryeri aynı pişmiyor, tencerenin kenarında kalanlar daha çabuk pişiyor. Balığında lezzetli olacağını düşünüyorum deneyince deneyimlerimi aktaracağım burada.

Alemsiniz, reklamı görünce mi hatırladınız yani?

789 Mesaj
12 Eylül 2009; 9:29:13 

Bu arada migros broşüründe 11-27 eylül sinbo konveksiyon fırın 12 lt cam hazne 59.90 TL ve ( 4.99 x 12 taksit .... )

bozulsa bile elimde ısıya dayanıklı cam kap kalır

Waterman derki : " Rast gitmeye görsün bir kişinin işi, mermeri keser dişi. Ters gitmeye görsün bir kişinin işi, muhallebi yerken kırılır dişi...... "

1083 Mesaj
12 Eylül 2009; 10:29:33 

O fiyata kaçırmayın alın sadece patates kızartsa bile yeter. Patates kızartmaları hem çok lezzeli hemde yağsız oluyor.

3221 Mesaj
12 Eylül 2009; 12:52:20 

Sinbo 5002 kullananlar varmı?

117 Mesaj
12 Eylül 2009; 12:58:56 

Ben yurtdışından getirilen cihazdan bahsetmiştim 2 çeşit diye.. Sinbo almayı düşünmüyorum. Aynı ürün değil miş gibi geldi..

En üstteki resim ile tv reklamlarında çıkan üründen hangisi satılıyor Türkiye de.. Onu öğrenmek istemiştim..

M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 || FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm || SAPPHIRE HD7870 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 || SEAGATE 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm || GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit || AOC 21.5" E2262Vw GENİŞ EKRAN LED || CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH || 2011 Fiat DOBLO 1.3 Multijet Premio ||

1083 Mesaj
12 Eylül 2009; 15:17:25 

Aynı ürün emin olun
Google da "convection oven" diye arama yaparsanız ürünün aynı ürün olduğunu anlarsınız. Önceki mesajımda yazmıştım bizim evde varmış bu fırın. Çalışma prensibi belli ısınan havayı fan yardımıyla tencerenin içine üflüyor ve ısı tence içinde olabildiğince homojen dağılıyor. 59 tl çok uygun bir fırsat kaçırmayın.

3221 Mesaj
12 Eylül 2009; 20:32:25 

Ben bugün satın aldım çok memnun kaldım tavuk,kırmızı et ve patates pisirdim :) inanın harika bi tadı var..

25 Mesaj
13 Eylül 2009; 13:00:07 

Sinbo fırın kullanan arkadaşlar bu fırında milföy hamuru yada yufka ile börek yapılabiliyormu?

789 Mesaj
14 Eylül 2009; 7:07:12 

İzmir'de 3 migros gezdim yok !... haber verdim... kendim bulamıyorum.. televizyonda 240tl lik ürünü gören migrosa koşuyor sanırım...

migrostan gören veya alan arkadaşlar, ürün gerçekten 12 lt mi? broşürde öyle yazıyor gerçi ama... camı nasıl ağırmı ?....

Waterman derki : " Rast gitmeye görsün bir kişinin işi, mermeri keser dişi. Ters gitmeye görsün bir kişinin işi, muhallebi yerken kırılır dişi...... "

126 Mesaj
14 Eylül 2009; 11:08:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Deniz

Ben bugün satın aldım çok memnun kaldım tavuk,kırmızı et ve patates pisirdim :) inanın harika bi tadı var..

Merhaba bahsettiğiniz fırın Sinbo markamı? pişirdiğiniz etler kaç dakikada pişti biraz bahsederseniz memnun olurum.

213 Mesaj
14 Eylül 2009; 20:23:35 

Arkadaşlar Değirmendere Migros'taki 60 TL kampanyadan 2 adet Sinbo aldım. Yarın tavuk patates yapıp deneyimlerimizi aktarırız. Cam haznesi altında french technology yazıyor. 12 LT 'lik bayağı büyük bir hazne. Fiyat bence oldukça makul. Yemeklerde iyi olursa daha ne isteyelim.

402 Mesaj
14 Eylül 2009; 21:44:11 

Akşam Cevahir Migrostan 60TL ye 6 ay taksitle (12 ayda olabilir) Sinbo aldım. Deneme için patates kızartması yaptık, gayet güzel oldu. Bir çorba kaşığı yağ ile patatesler hafifçe yağlandı ve bir kap içinde 200 C de 25 dk kızartıldı. Bu sürenin 15. dakikasında durdurulup bir karıştırıldı. Tam yağda kızartılmış patates tadı vermiyor ama tadı gayet güzel ve şüphesiz sağlıklı. Sağlıkla kalın

25 Mesaj
15 Eylül 2009; 3:55:31 

Bende dün sinbonun 5002 modelini aldım 2 migros ta aradım bulmadım.Üçüncüsünde Migrosun Metrocity mağazasında buldum, 2 adet kalmıştı birini aldım. Börek yaptığını yazmışlar 12 lt lik cam kabı var.Çapı 33 cm , derinliği 16 cm ,Bir alçak bir yüksek iki tel ızgarası var. Birde maşa türü bir alet çıktı kutudan. 4- 5 tariflik küçük bir yemek kitabı var. Migrosa sadece siyah rengi gelmiş.Beyaz yok. İlgilenen arkadaşlara duyurulur

402 Mesaj
15 Eylül 2009; 8:52:33 

Bu ürünü Migros larda bulamayan ya da bulunduğu yerde Migros olmayan arkadaşlar aşağıdaki link ten Kangurum dan gene 59.90 TL ye alabilirler. Sağlıkla kalın

http://www.kangurum.com...ONVEKS%C4%B0YONEL+FIRIN

5 Mesaj
15 Eylül 2009; 10:51:48 

sinbonun ürünü 15 09 2009 da şok magzalarında 55 TL satılmaya başladı ilgililerin dikkatine

16 Mesaj
15 Eylül 2009; 11:59:17 

quote:

Orijinalden alıntı: esman

Akşam Cevahir Migrostan 60TL ye 6 ay taksitle (12 ayda olabilir) Sinbo aldım. Deneme için patates kızartması yaptık, gayet güzel oldu. Bir çorba kaşığı yağ ile patatesler hafifçe yağlandı ve bir kap içinde 200 C de 25 dk kızartıldı. Bu sürenin 15. dakikasında durdurulup bir karıştırıldı. Tam yağda kızartılmış patates tadı vermiyor ama tadı gayet güzel ve şüphesiz sağlıklı. Sağlıkla kalın

merhaba sayın esman;

acaba kaç kilo ya da gram(yaklaşık) lık bir patates kızartması içindi bu deneyiminiz?

402 Mesaj
15 Eylül 2009; 12:25:07 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ogozen@mynet.com

quote:

merhaba sayın esman;

acaba kaç kilo ya da gram(yaklaşık) lık bir patates kızartması içindi bu deneyiminiz?

Deneme olduğu için 3 orta boy patates kullandım. Bu arada patates kızartmasının tadından herşeyi beğenmeyen kızımda hoşlandı. Sağlıkla kalın

789 Mesaj
15 Eylül 2009; 12:41:05 

quote:

Orijinalden alıntı: merkann

sinbonun ürünü 15 09 2009 da şok magzalarında 55 TL satılmaya başladı ilgililerin dikkatine

Dün migrosta mutlaka geleceğini söylemişlerdi. Ayırtmak için telefon numaramı verdim. Bugün aradılar. gittim aldım . ödeme anında paro puan diye 5 tl düştüler.. şanslımıysınız dediler..( belkide herkeze yapıyorlar bugünden sonra ) 55'e geldi onunda 6 takside aldım. akşama kızıma pizza yapmak istiyorum bakalım nasıl olacak !.....( daha sonra kolaydan zora doğru denerim...)

16 Mesaj
15 Eylül 2009; 12:55:18 

quote:

Deneme olduğu için 3 orta boy patates kullandım. Bu arada patates kızartmasının tadından herşeyi beğenmeyen kızımda hoşlandı. Sağlıkla kalın

çok teşekkürler.siz de sağlıcakla kalın..

740 Mesaj
15 Eylül 2009; 15:18:45 

Ben de bugün Mersin Migros tan aldım. Son kalan cihazdı. Daha denemedim. Kullanınca yorumlarımı yazarım.

740 Mesaj
15 Eylül 2009; 22:30:39 

Bugün ızgara yaptım. Beklediğimden çok daha iyi oldu. Fiyat/performans %100. Aldığımda fan çalışmıyordu. Makina kendini kapatıyordu. Elektrikçi olduğum için çok kolay bi şekilde tamir ettim. Fanın altındaki metal bölme fana değdiğinden dönmüyormuş. Vidaları söküp fanın kulaklarını biraz kıvırdım sorun halloldu. Üründen çok memnun kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkbilir -- 15 Eylül 2009; 22:30:32 >

1083 Mesaj
16 Eylül 2009; 8:23:51 

İsteyenler için Teknosada 100 tlye satılıyor Sinbo, dün Cevahirde gördüm.

126 Mesaj
16 Eylül 2009; 10:19:48 

Arkadaşlar ne bu hız maaşallah duyan alıyor ben biraz erken olduğunu düşünüyorum ama fiyatıda çok cazip ikilemde kaldım diğer yandan tereddütlerim var et yemekleri, hamur işleri vs. gibi pişirmelerde ne derece başarılı deneyimlerinizi bekliyoruz. Yorumlara baktığımda hep patates kızartmasından bahsediliyor önemli olan et türü yemeklerde nasıl olduğu. Kalın sağlıcakla

57 Mesaj
16 Eylül 2009; 10:34:08 

Ankara Via life outlet'in altında açılan Migrostan ben dün aldım . 20 tane kadar daha vardı orada. Genelde beyazı var ben özellikler siyahını aradım çünkü beyazı biraz daha krem rengi gibi.

Eve geç döndüğümüz için sadece patates denedim. Kitapcığında patatesi hafif yağlayıp koyarsanız daha iyi olur diyor ama ben yağlamadan koydum.

Bir patatesi orta kalınlıkta doğrayıp 15 dakika 200 C de kızarttım.
İçleri kumpir tarzında dışı çıtır oldu.
Denemelerim bu akşam tavuk kanadı ile devam edecek.
Sonuçları yazarım.

3 Mesaj
16 Eylül 2009; 12:21:20 

FlavorWave sahibi bir arkadaş ürünle gelen yemek kitapçığını bizimle paylaşabilir mi acaba,
bende dün aldım ürünü Migros'tan
henüz bişey denemedim ancak kullanım kılavuzunu çok başarısız olmuş

402 Mesaj
16 Eylül 2009; 16:50:16 

Eşim kek yaptı. Tavsiye üzerine dar bir kalıp kullandı. Çok güzel kabardı ve içide güzel pişti. Pişirme dıştan içe olduğu için geniş kalıp kullanımında iç kısımlar yaş kalabilirmiş. Arkadaşlar tecrübelerini ve tariflerini yazarlarsa çok faydalı olacak düşüncesindeyim. Kullanma kılavuzu yetersiz kalıyor. Sağlıkla kalın

NOT:160 derecede, kalıbın üstü açık, 50 dakika

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esman -- 16 Eylül 2009; 16:51:04 >

1723 Mesaj
16 Eylül 2009; 21:03:36 

Yok mu tavuk, balık, et, börek pişirip deneyen? Yorumlarınız?

REKLAMLARLA ALDATAN FİRMALAR!

27 Mesaj
17 Eylül 2009; 1:32:07 

bende migrosdan simbonun ürününü aldım fakat ışığı yanıp yanıp sönüyor.sizde de aynı şekilde mi çalışıyor yoksa benim aldığım ürün bozuk mu?

HP PAVILION DV7-2133 ET KULLANANLAR KULÜBÜ
Intel Core2 Quad (2,00GHz) - 6MB Ön Bellek | 4GB DDR2 RAM | ATI GDDR3 1GB HD4650 Ekran kartı | 17,3" 16:9 Ekran | 320GB SATA HDD | İntel Wifi Link 5100 Ağ Bağlantısı ve Realtek ethernet kartı | HP Web Kamerası | 4(4. e-sata ile paylaşılır) USB 2.0, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 5/1 Kart okuyucu | Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R | 8 Hücreli Lityum İyon pil | HP mobil uzaktan kumandası | Entegre Subwoofer |

402 Mesaj
17 Eylül 2009; 7:33:23 

Termostatta verilen ısıyı elde edinceye kadar ışık yanıp çalişıyor. Isıyı elde edince ışık sönüyor. Fırınlar gibi. Bir sorun yok. Sağlıkla kalın

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sadman

bende migrosdan simbonun ürününü aldım fakat ışığı yanıp yanıp sönüyor.sizde de aynı şekilde mi çalışıyor yoksa benim aldığım ürün bozuk mu?

197 Mesaj
17 Eylül 2009; 14:47:11 

Dijital olan gelmiyor arkadaşım, analog olan, yani çevirmeli düğmeleri olan ürün geliyor. Ancak çok da dert değil.
Yapılan iş aynı sonuçta...

quote:

Orijinalden alıntı: mbekin

Canon 70D

126 Mesaj
17 Eylül 2009; 15:09:10