Şimdi Ara

OCZ bazı SSD modellerinde fiyat indirimine gitti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel'in 34nm üretim teknolojisiyle hazırladığı X25-M serisi ikinci jenerasyon katı hâl sürücülerini (SSD) bir önceki jenerasyona kıyasla %60 varan oranda daha düşük fiyatlarla lanse etmesi, SSD pazarında liderliği hedefleyen diğer üreticileri de harekete geçirdi. Model çeşitliliği açısından SSD pazarının zirvesindeki isimlerden birisi olan OCZ, Intel'in 34nm girişimine kayıtsız kalmadı ve fiyatlarında indirime gitti.

OCZ ürün gamının tamamında olmasa bile bazı modellerinde fiyat indirimine gitti. Gelen bilgilere göre firma, Vertex serisi SSD modellerinde fiyatları 60GB, 120GB ve 250GB kapasiteli modeller için sırasıyla 229$'dan 190$'a, 369$'dan 290$'a ve 725$'dan 600$'a, Agility serisi 60GB ve 120GB'lık modellerde ise 197$'dan 160$'a ve 300$'dan 270$ seviyesine çekti.

Şu an için olmasa bile firmanın Indilinx kontrolcü kullanan Vertex EX serisi SSD modellerinde de fiyat indirimine gidilmesi beklenebilir.

• Ağzımı sulandırıyor. Biraz daha düşse iyi olacak. 120 Gb Vertex'in fiyatı fena olmamış..
  • aha fiyatlar düşe düşe başı gözü yarılmış :)
  • rekabet güzeldir
  • en azından süreç başlamış
  • Çok düşmüş aman HDD ile aynı fiyatan düşene kadar yolu var bu işin kimse gidipte 60gb ssd de almaz zaten ilerde 1tane oyun 25-30gb cikarsa ne yapacaklar. Daha o fiyatlar 50kez düşer en düşük ssd 250gb olmasi lazim.
  • Ben Nisan ayında bir tane değil 2 tane 60GB lık Vertex(1 adet Core2Duo işlemcili notebook fiyatına) aldım.
  • İntelin yüzünden fiyatlar düşmüş bugünleri gördüm artık rahatça ölebilirim :D
  • iyi iyi fitil ateşlendi dolarda düşüyor, 2010 a ssd ile girsek fena olmaz demi:))
  • dhaa çok pahalı 250 gb 90 dolar olduğu gün alırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.