Şimdi Ara

Acer 11.6-inç ekranlı Timeline 1810T modelini satışa sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
3
Favori
13.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ultra-taşınabilir dizüstü bilgisayar segmenti için Intel CULV platformunu temel alan Timeline serisi yeni modelleriyle dikkat çekmeyi başaran Acer, seriye 11.6-inç ekranlı yeni bir model daha ekliyor. Firmanın Timeline 1810T kod adlı yeni dizüstü bilgisayarının Ağustos ayı ortalarına doğru satışa sunulması beklenirken, yurt dışı satış fiyatları da netleşmeye başladı.

Acer kompakt tasarımıyla dikkat çeken ve sadece 1.4 Kg ağırlığında olan Timeline 1810T modeline Intel'in 1.4GHz'de çalışan tek çekirdekli Core 2 Solo SU3500 işlemcisi güç veriyor. Ekran çözünürlüğü 1366 x 768 piksel olan Timeline 1810T, 2GB sistem belleğine, 250GB kapasiteli sabit disk ve DirectX 10 destekli GMA X4500M HD entegre grafik birimine sahip.

Kablosuz iletişim için WiFi ve Bluetooth teknolojilerine destek veren Timeline 1810T modelinde ayrıca HDTV/LCD monitörlerle bağlantı için HDMI konnektörüne ve Gigabit Ethernet gibi ek özelliklere de yer veriliyor. 6 hücreli pil ile 8 saate kadar çalışma süresi sunabildiği belirtilen dizüstü bilgisara işletim sistemi olarak sa WindowsVista Home Premium'un eşlik edeceği bildiriliyor.

11.6-inç ekranlı Acer Timeline 1810T modelinin 499$'dan başlayan fiyatlarla Ağustos ayı ortalarına doğru yurt dışında satışa sunulması bekleniyor.

• ah beee, 13.3 olanini siparis etmistim, yapilir mi bu simdi acer!!!
  • Notebook.de adresi ön siparişe başlamış. Ağustos ortası piyasada yer alacak deniliyor. Aspire One 751 modeline nazaran daha performanslı ve aynı ölçülerde... 751'e sahip olmama rağmen ciddi ciddi düşünüyorum bunu almayı.

haberin kaynağı...
  • http://acer1810treview.blogspot.com/ adresinde detaylı bir inceleme ve videoları var. Videoda adamın dediğine göre sene içerisinde çift çekirdekli işlemciye sahip olan bir model daha çıkaracaklarmış. Bekle bekle bunun sonu yok tabi. Bir yerden girip almak gerek
  • Acer Türkiyeyi arayan var mı ? Türkiye ye ne zaman gelecek ve fiyat ne olacak acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 911GT3

709 liraya bir model geldi

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-aspire-one-ao751h-52bb-z520-1.33ghz-1024mb-ddr2-160gb-11.6cb-1.3cam-wxphome/productDetails.aspx?I_ID=39822

bu netbook modeli. aynı kasa ama atom işlemcili. bu zaten çoktaaaan piyasada vardı. teknosa yakın 3 aydır falan satıyor bu notebook'u. sadece 3hücreli bataryası vardı, 1ay kadardır da 6hücreli bataryalı olanı yani link'te verdiğiniz modeli zaten satıyor. bize 1810T lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Mene

quote:

Orijinalden alıntı: 911GT3

709 liraya bir model geldi

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-aspire-one-ao751h-52bb-z520-1.33ghz-1024mb-ddr2-160gb-11.6cb-1.3cam-wxphome/productDetails.aspx?I_ID=39822

bu netbook modeli. aynı kasa ama atom işlemcili. bu zaten çoktaaaan piyasada vardı. teknosa yakın 3 aydır falan satıyor bu notebook'u. sadece 3hücreli bataryası vardı, 1ay kadardır da 6hücreli bataryalı olanı yani link'te verdiğiniz modeli zaten satıyor. bize 1810T lazım

Kesinlikle lazım dört gözle bekliyorum . Acaba türkiye acer ön sipariş alıyor mu?

• Amazon'da çeşitli mağazalarda satışa çıkmaya başladı. 450$ fiyatı.
    quote:

Product Description
    Acer® Aspire AS1410-8414 Notebook comes with these specs:

Intel® Centrino® Mobile Processor Technology- Intel® Core™2 Solo Processor ULV SU3500,
    Windows Vista® Home Premium with Service Pack 1,
    11.6" HD WXGA Acer CrystalBrite™ LED-backlit Display,
    Mobile Intel® GS45 Express Chipset,
    2048MB DDR2 667MHz Memory,
    Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD,
    250GB SATA Hard Drive,
    Acer Crystal Eye Webcam,
    Multi-in-1 Digital Media Card Reader,
    Dolby Sound Room® Audio Enhancement,
    Intel® WiFi Link 5100 802.11a/b/g/Draft-N,
    3 - USB 2.0 Ports,
    1 - HDMI™ Port,
    Multi-gesture Touchpad,
    6-cell Li-ion Battery (4400 mAh), up to 6-hours of battery life,
    3.08 lbs. | 1.4 kg (system unit only),
    AC Power Adapter,
    AC Power Cord,
    Wireless Setup Card,
    Registration/ Limited Warranty Card,
    McAfee® Internet Security Suite (60-day insert).

Acer'ın kendi sitesinde Windows 7 upgrade seçeneği olduğu da yazıyor.

Amazonda satan firmaları görmek için buraya tıklayabilirsiniz...

• Gördüğüm kadarıyla Amerika da tek işlemci seceneği var o da su3500
  • quote:

Orijinalden alıntı: sejder

Gördüğüm kadarıyla Amerika da tek işlemci seceneği var o da su3500

Eylül'ün 20'si 25'i gibi gelecek bir arkadaşıma sipariş ettim dün J&R üzerinden. Bir ay kadar sonra elime geçecek inşallah. İnternette hakkında konuşulanlar olumlu yönde gibi. W7 ile daha da iyi olduğunu söylüyor kullananlar.
  • W7 olanı hangisidir işlemcisi çift çekirdek olan mı?
  • w7'li ayrı yok. Amerika'da satın alanlar alıp üzerine w7 kurmuşlar. Onların yorumlarını okumuştum.
  • Bilmiyorum kim aldığı laptopu hemen acıp icini işlemci değiştirmek ister ama
    SL9600 ya da Su9600 Takmak güzel olur bu 1810T 3810T ve x340 gibi cihazlara ne de olsa PS45 tabanındalar

Su3500 5.5Watt TDP değerine sahip

Dual Core olması ayrı bir zevk verir herhalde;
    Pilden fedakarlık edebilenler için SL9600
    cift cekirdek 2.13Ghz 17 Watt TDP FSB 1066Mhz 6 MB L2 bunu taktığınızda 6600Mah civarinda bir piliniz olmas lazım gerci 3.5-4 saat götürür.
    Belki MSI X340 icin olabilir. Hem de Ebay de 130$ iken. Böylelikle 4 milyar satılan Sony Z serisini rahatca oldurebilirsiniz :).

Ya da

SU9600 satın alıp takınca netbook-killer kıvamına gelir herhalde 5.5 wattan 10Watt a cıkıyor ancak
    bu da cift cekirdek 1.6Ghz bu tarz urunler icin fantaziye kacmadan yapılması gereen bir modifikasyon ama bulamadım gerisi Su3500 ile aynı Fiyatını bilmiyorum ama yakında görürüz e-bay de.

Yoksa Su3500 ile biraz yorulursunuz diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 1 Eylül 2009; 21:53:41 >

• ürünü geçen hafta Tayland'a yapmış olduğum gezide gördüm, kullandım. kesinlikle atom işlemcili bir netbook'a göre çok çok daha performanslı. yalnız fiyatı pahalı geldi bana. oradaki satış fiyatı yaklaşık TL olarak 1100~1150TL gibi bir rakama geliyordu.
  • quote:

ürünü geçen hafta Tayland'a yapmış olduğum gezide gördüm, kullandım. kesinlikle atom işlemcili bir netbook'a göre çok çok daha performanslı. yalnız fiyatı pahalı geldi bana. oradaki satış fiyatı yaklaşık TL olarak 1100~1150TL gibi bir rakama geliyordu.

Pahalıymış cidden. Amazon mavi olanını 437 $'a düşürdü Amerika satış fiyatı olarak...

http://www.amazon.com/Acer-Aspire-AS1410-8414-11-6-Inch-Sapphire/dp/B002LEXA64/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1252389402&sr=8-1

Tabi bu arada uzak doğuda 1810TZ diye bir modeli daha var. Onun üzerinde çift çekirdekli işlemci geliyor. Belki sizin gördüğünüz o modeldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

ürünü geçen hafta Tayland'a yapmış olduğum gezide gördüm, kullandım. kesinlikle atom işlemcili bir netbook'a göre çok çok daha performanslı. yalnız fiyatı pahalı geldi bana. oradaki satış fiyatı yaklaşık TL olarak 1100~1150TL gibi bir rakama geliyordu.

Pahalıymış cidden. Amazon mavi olanını 437 $'a düşürdü Amerika satış fiyatı olarak...

http://www.amazon.com/Acer-Aspire-AS1410-8414-11-6-Inch-Sapphire/dp/B002LEXA64/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1252389402&sr=8-1

Tabi bu arada uzak doğuda 1810TZ diye bir modeli daha var. Onun üzerinde çift çekirdekli işlemci geliyor. Belki sizin gördüğünüz o modeldir.

walla ilk fiyatı görünce ben de öyle zannettim ama model numarası 1810T idi ve direkt işlemcisine baktım CULV SU3500 idi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

walla ilk fiyatı görünce ben de öyle zannettim ama model numarası 1810T idi ve direkt işlemcisine baktım CULV SU3500 idi.

Valla 1410T 'nin Amerika fiyatı 439dolar gözüküyor . Amerika'dan toplu getirtmek mümkün olur mu?
    Yada ingilere'de 1810TZ 550Pound her ikisi de iyi bence .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sejder -- 11 Eylül 2009; 9:42:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sejder
    Valla 1410T 'nin Amerika fiyatı 439dolar gözüküyor . Amerika'dan toplu getirtmek mümkün olur mu?
    Yada ingilere'de 1810TZ 550Pound her ikisi de iyi bence .

Kanada'da Acer'ın alt markası Gateway, aynı donanımı sadece kasa görüntüsü farkıyla 500 Kanada doları fiyatıyla satışta

http://www.silentpcreview.com/article974-page1.html

Öte yandan Acer butik tasarımlardan AMD'li bir 11.6 daha çıkarıyor.

http://www.engadget.com/2009/09/10/acers-11-6-inch-ferrari-one-finally-a-netbook-with-speed/

Toplu getirtme olayı için şöyle bir çözüm düşünülebilir. UPS gibi firmaların yeni sistemleri var. Siz bu kargo şirketinde bir hesap açıp Amerika'da sabit adres edinmiş oluyorsunuz, yaptığınız alışverişleri o adrese (mesela UPS'teki deponuza) gönderiyorsunuz. Sonra dilediğiniz dönemde toplu olarak gönder dediğinizde ayrı ayrı kargo masrafından kurtulmuş oluyorsunuz...

Bu arada bing cashback gibi geri ödeme sistemlerini kullanıp 365 dolar civarına bu ürünü alabilenler var Amerika'da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igtx -- 11 Eylül 2009; 10:57:57 >

• Sonunda dün arkadaşım getirdi sağolsun. Amerikada 1410 ismiyle satılan modeli. Oldukça seri ve sorunsuz şu an için. 4GB RAM ile destekledim. Aksamadan masaüstü gibi çalışıyor nazar değmesin

Sorusu olan varsa cevaplamaya çalışırım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.