Şimdi Ara

Kıyma Makinesi Öneriniz Nedir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
162.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Annemin kıyma makinesine ihtiyacı var ve ben yardımınızı bekliyorum.Evinde olup da kullanan,memnun olan dayanıklı,kullanışlı,servis ve garantisi olan ve uygun fiyatlı marka ve model hangisidir?
    Ben iki uç beğendim:
    1.TEFAL PASLANMAZ ÇELİK KIYMA MAKİNESİ-1800W
    2.Arzum AR 160 Kıymacı Kıyma Makinesi

• kimsenin önerisi yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: archimuge

kimsenin önerisi yok mu?
    Bahsettiğiniz makinalar ancak evde biber,domates vs salçası yapmak için işe yarar. Çok iyi kuşbaşı ve hafif dondurulmuş etleri çekebilirsiniz.çekeceğiniz bir kaç kilo et için verdiğiniz paraya değermi bilmem ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hs37

Bahsettiğiniz makinalar ancak evde biber,domates vs salçası yapmak için işe yarar. Çok iyi kuşbaşı ve hafif dondurulmuş etleri çekebilirsiniz.çekeceğiniz bir kaç kilo et için verdiğiniz paraya değermi bilmem ?

Alıntıları Göster
    bu iş için kasaplardaki makinaların üzerine bilemiyorum ama ben rastlamadım ,ev aletleri bu işi pek istenilen gibi yapamıyor,ama herkesin tercihinede saygı duyarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PERİSKOP

bu iş için kasaplardaki makinaların üzerine bilemiyorum ama ben rastlamadım ,ev aletleri bu işi pek istenilen gibi yapamıyor,ama herkesin tercihinede saygı duyarım.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: archimuge

teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    Dostum piyasadakiler gerçekten de zayıf kalıyor doğrusunu söylemek gerekirse. Şayet Ortadoğu ülkelerine giden bir tanıdığın varsa Panasonic almanı tavsiye ederim. Piyasadakilerde uzaktan yakından ilgisi yok. Linkten inceleyebilirsin.
    http://www.panasonic.ae/PMM/English/products/ProductList.aspx?CatId=107
  • Bence Arzum ar160 750 watt olması nedeniyle istenilen performansı yakalayamayacaktır. TEFAL 1800 watt ve iyi görünüyor kalitesi piyasada biliniyor ama her firmanın uzmanlık alanı vardır. tefal bu konuda nasıldır onu bilemiyorum, bende bu cevabı aryorum. tefal i 3-5 yıl kullanan birisi yorum yapsa o zaman anlıcam ama şuana kadar nette tefal le ilgili yorum göremedim, panasonic eski adı ile (nasyonel (national)) 1700 watt ve tecrübeyle kalitesini kanıtlamış görünüyor ancak yurda kaçak girmesi nedeniyle garantisinin olmayışı dezavantaj, ayrıca tefal nette en uygun 310 TL ye bulunabiliyorken panasonic 400-450 TL arasında satış fiyatı ile garantisi olmayan bir ürün için yüksek görünüyor. Lakin made in japan olması ve kullanıcı yorumları onu öne geçiriyor. Ayrıca Tefal in "fransız" olması dezavantaj ve çinde imal ihtimali var. Fakat öğrendiğim kadarıyla panasonic in sahtesi çıkar olmuş piyasaya bu da alırken dikkat edilmesi gereken başka bir konu. Netice itibarile

Tefal hachoir 1800 -> 1800 watt - 310 TL fiyat - 2 Yıl garanti - olumlu kullanıcı görüşü yok- made in Fransız
    Panasonic (Nasyonel) -> 1700 watt - 400 TL fiyat - garanti yok - olumlu kullanıcı görüşü 5yıldız- made in japan
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayram.kose

Bence Arzum ar160 750 watt olması nedeniyle istenilen performansı yakalayamayacaktır. TEFAL 1800 watt ve iyi görünüyor kalitesi piyasada biliniyor ama her firmanın uzmanlık alanı vardır. tefal bu konuda nasıldır onu bilemiyorum, bende bu cevabı aryorum. tefal i 3-5 yıl kullanan birisi yorum yapsa o zaman anlıcam ama şuana kadar nette tefal le ilgili yorum göremedim, panasonic eski adı ile (nasyonel (national)) 1700 watt ve tecrübeyle kalitesini kanıtlamış görünüyor ancak yurda kaçak girmesi nedeniyle garantisinin olmayışı dezavantaj, ayrıca tefal nette en uygun 310 TL ye bulunabiliyorken panasonic 400-450 TL arasında satış fiyatı ile garantisi olmayan bir ürün için yüksek görünüyor. Lakin made in japan olması ve kullanıcı yorumları onu öne geçiriyor. Ayrıca Tefal in "fransız" olması dezavantaj ve çinde imal ihtimali var. Fakat öğrendiğim kadarıyla panasonic in sahtesi çıkar olmuş piyasaya bu da alırken dikkat edilmesi gereken başka bir konu. Netice itibarile

Tefal hachoir 1800 -> 1800 watt - 310 TL fiyat - 2 Yıl garanti - olumlu kullanıcı görüşü yok- made in Fransız
    Panasonic (Nasyonel) -> 1700 watt - 400 TL fiyat - garanti yok - olumlu kullanıcı görüşü 5yıldız- made in japan
    internasyonel diye okunuyor simdi yazılısını arayamıcam ama bence bu işte bir numara bıçakda cabuk körlenmiyor genelde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilbilen

internasyonel diye okunuyor simdi yazılısını arayamıcam ama bence bu işte bir numara bıçakda cabuk körlenmiyor genelde

Alıntıları Göster
    BOSCH MFW 1550 KIYMA MAKİNESİ nasıldır arkadaşlar kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 21 Mart 2012; 16:34:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

BOSCH MFW 1550 KIYMA MAKİNESİ nasıldır arkadaşlar kullanan var mı?

Evet ben kullanıyorum. Makinanın kıyma çekme özelliğine diyeceğim birşey yok. On numara kıyma çekiyor. Çok seri. Ancak şöyle bir sıkıntısı var etin kaslı yerlerine gelince ortada dönen kola(eti makinanın içinde ittiren parça) daha fazla yük biniyor haliyle ve o kolun gövdeye bağlı olduğu bir parça var plastikten (bir tarafı su borularında kullanılan kör tıpalara benziyor, su işi ile uğraşanlar bilirler) işte o parçayı kırıyor. Parçanın zayıf olmasında ve kırılmasındaki mantık şu sanırım; makinanın motoruna yük çok binince motoru zorlayıp yakmasın diye o parçayı kırıp, motoru boşa çıkarması. Güzel düşünülmüş bir sistem ancak bu sistemin kullanıcıya şöyle bir külfeti var, o parçanın tanesi servisinde 18 lira. O parça kırıldığında ürün garantiye giriyor ancak sadece yeni bir parça verebileceklerini sonrasında para ile almam gerektiğini söylüyor yetkili servis. Ben aynı parçayı bir tornacıda demir malzemeden yaptırdım ancak parça biraz büyük olmuş, makinaya bağlanmıyor. Şimdi çözüm ne olacak onu bilemiyorum. Plastik aksam çok kolay kırılıyor, demir aksam uymadı ki uysa bile motor zorlanınca motoru yakarmıyım bilmiyorum. Makina 500watt ancak motor gücü 1550 watt. Yani etin arasına kemik v.s. gibi sert bir şey karışmadığı sürece motora zarar vereceğini pek zannetmiyorum. Başka kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.
  • beyler hort olacak ama kıyma makine'sı alacağım hem kıyma hem de köyde salça yapacaz hangi marka ve model önerirsiniz
  • beyler hort olacak ama kıyma makine'sı alacağım hem kıyma hem de köyde salça yapacaz hangi marka ve model önerirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sherefff

beyler hort olacak ama kıyma makine'sı alacağım hem kıyma hem de köyde salça yapacaz hangi marka ve model önerirsiniz
    Evde kullanmak için istiyorsanız ve birazda profesyonellik arıyorsanız bu kıyma makinesi size göre ;

http://erginoks.net/Kiyma-Makinesi-12-lik-220V-125-Kg-s-Kapasiteli

• Aldiniz mi kiyma makinasini
  • tefal, arzum, bosch olur işte bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeraziKefesi

tefal, arzum, bosch olur işte bunlar
    arzum iyi diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SevtapK

arzum iyi diye biliyorum

Alıntıları Göster
    şu üç modelden seçebilirsiniz bence arnica kıyma makinası oldukça kullanılan bi model özellikle fiyat olarakta aşırıpahalı değilhttp://www.extraucuzluk.com/kategori/kucuk-ev-aletleri/gida-hazirlama/kiyma-makinesi.aspx?MarkId=1305,1311
  • quote:

Orijinalden alıntı: havvaturna

şu üç modelden seçebilirsiniz bence arnica kıyma makinası oldukça kullanılan bi model özellikle fiyat olarakta aşırıpahalı değilhttp://www.extraucuzluk.com/kategori/kucuk-ev-aletleri/gida-hazirlama/kiyma-makinesi.aspx?MarkId=1305,1311

Alıntıları Göster
    Bence eve kıyma makinesi alırken 2 değil 3 kere düşünün. Kıyma makinesi her kullanıştan sonra tüm detaylarına kadar çok çok iyi temizlenmelidir yoksa bakteri üretir, hatta içeride parça bazında birşeyler kalır ve farkedilmezse kurtlanma bile olur.
    Yani 3 dakika kıyma yapacaksınız, 20 dakika da temizlemek için uğraşacaksınız.
  • Fakir 1800 tourque aldım. Bıçak yapısı, kıyması ve doğraması oldukça kaliteli. Ayrıca hijyen ve temizlik önemli bekletmeden yıkamak gerekli.Kullanma kitabında Bulaşık makinesine koymayın yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: drvimu

Fakir 1800 tourque aldım. Bıçak yapısı, kıyması ve doğraması oldukça kaliteli. Ayrıca hijyen ve temizlik önemli bekletmeden yıkamak gerekli.Kullanma kitabında Bulaşık makinesine koymayın yazıyor
    yahu ben de arıyorum ve hemen donanımhaber dedim. başlık güzel ama biraz daha mesaj gelir inşaallah. kurban bayramına da çok var ama ben de bir iki tane buldum.

Bluehouse BH565MG Butcher Metal Döküm 1800 Watt Kıyma Makinesi

http://www.hepsiburada.com/liste/bluehouse-bh565mg-butcher-metal-dokum-1800-watt-kiyma-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtbhbh565mg&categoryId=22018&navq=categoryid%3d22018%26fh_view_size%3d20%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dmtbhbh565mg%26fh_lister_pos%3d6%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483637%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483637_22001%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483637_22001_22018%257d%26fh_refview%3dlister

bir de drvimu adlı arkadaşın tavsiye ettiği fakir torque var...

aslında yukardaki erginoks çok iyi ama fiyat 1400 tl nin üzerinde
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.