2009 AÖF Uluslararası İlişkiler hakkında ?
30 Cevap37084 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

44 Mesaj
23 Temmuz 2009; 21:56:30 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

İyi günler.

Bu yıl (2009) yeni gelen sistemle Açık Öğretim Fakültelerine 5 ayrı bölüm daha eklenmiş.Bunlar arasında Uluslararası İlişkiler bölümüde var.

Ben Anadolu Teknik Lisesi Bilişim Teknolojileri bölümünden mezun oldum.Uluslararası ilişkiler bölümünü açıktan okuyabilme şansım varmış.Bu doğrumu ?

Bide bu bölümü okuyabilmem için puan türüm ve puanım kaç olmalıdır ?(Ve nerelerde kampüsü var )

489 Mesaj
23 Temmuz 2009; 21:58:22 

kampüs evin oluyor arkadaşım ya da nerde ders çalışabiliosan işte ...

44 Mesaj
23 Temmuz 2009; 22:01:01 

Pardon elim alışmış öle yazmışım.Sınavlarına falan nerelerde giriyoruz açıköğretimde.Bide bugün gittiğim dersanedeki hoca normal bir üniversiteli gibi gidipde derslere girebiliyorsun dedide ondan aklımda kalmış.Gidip derslere girmek istesem nereye gidicem :D

489 Mesaj
23 Temmuz 2009; 22:05:46 

aöf e destek kurslar var ama okulda derse giriş nasıl olur bilmiyorum...

sınav yerinde sınavdan hemen önce sana bildiriliyor zaten aynı öss,kpss deki gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gollory -- 23 Temmuz 2009; 22:06:09 >

44 Mesaj
23 Temmuz 2009; 22:12:07 

hmm anladım saolasın.

1380 Mesaj
23 Temmuz 2009; 22:52:43 

bende işletme yazmayı düşünüyordum fakat uluslararası ilişkiler çok cezbediyor beni. ingilizcem de iyi. acaba bu bölümü yazsam mı? işletmeden zormudur dersleri?

44 Mesaj
23 Temmuz 2009; 23:17:30 

quote:

Orijinalden alıntı: fLaVa

bende işletme yazmayı düşünüyordum fakat uluslararası ilişkiler çok cezbediyor beni. ingilizcem de iyi. acaba bu bölümü yazsam mı? işletmeden zormudur dersleri?

Benide cezbetti ama fazla bi bilgi alamayınca suya düştü şevkim Gene kendi bölümüm foraa

489 Mesaj
23 Temmuz 2009; 23:23:04 

yav bende uludağ maliye mezunuyum zaten boştayım bi aöf çeko attırsam mı acaba

1881 Mesaj
24 Temmuz 2009; 0:06:22 

Örgün okuyup mezun olanlar boşta bu bölümde.
İktisat işletme okun da en azından hesap kitap öğrenin.
Siyasi Tarih üzerine bir bölümdür.Genel kültürününüz artar sadece.

Katılım zamanı: 16 Nisan 2002

Macaristan’daki Türk anıtları - tıkla

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Temmuz 2009; 1:01:10 

torpiliniz yoksa size çok fazla genel kültür kazandırmaktan başka bir işe yaramaz bu bölüm. Kontenjan sınırı yok barajı geçen herkes okuyabilir zaten. Benim de hayalimdeki bölümdü. Ama tde yazcam inş...

69 Mesaj
25 Temmuz 2009; 12:16:37 

Benden başka bu bölümü tercih eden varmı merak ettim şimdi

Gameforge Ex Team Member (metaldamage.net)

~ || ..DH Bazar Artizleri.. || ~

176 Mesaj
25 Temmuz 2009; 12:29:15 

bende sosyoloji okuyım diyom

Sosyolog oluyoruz vay anasını

Biz 3 kişiydik: Bedirhan, Nazlıcan ve ben...

332 Mesaj
25 Temmuz 2009; 12:43:04 

Benim de hayallerimi süsleyen bir bölüm uluslararası ilişkiler ama iş bulma açısından baktığımızda kayda değer bir üniversitede okunması gerekli olan bir bölüm.Aslında herşeyden önce kişisel gelişimin çok büyük faydası var ama gene de insanı korkutuyor doğrusu.ingilizceme güvenip bu bölüme girmek saçma bence 2. yabancı dili de öğreniyorum ama iş bulma imkanı düştükçe kalifiye elemana olan ihtiyaç arttı buna bağlı olarak ta kendini yetiştirmiş adam sayısı bir hayli fazla..emin değilim , bu bölümü okuyup ta diğerlerinin arasından sıyrılmak zor bu da benim şevkimi kıran nedenlerden bir tanesi.

19 Mesaj
25 Temmuz 2009; 14:17:35 

bende açıköğretim tercih yapıcaktımda uluslararası ilişkiler nasıl bir bölüm bilgim yok acaba işletme mi daha iyi. bilen yardımcı olabilrmi

69 Mesaj
28 Temmuz 2009; 12:40:07 

quote:

Orijinalden alıntı: chaostheory

bende açıköğretim tercih yapıcaktımda uluslararası ilişkiler nasıl bir bölüm bilgim yok acaba işletme mi daha iyi. bilen yardımcı olabilrmi

program ve dersler hakkında duyuru yayınlandı
http://www.aof.edu.tr/ilan/AOF16_Program.pdf
buradan ders içeriklerine ve kısa bilgiye bakabilirsin

Bu bölüm ilk defa açıldı ayrıca örgün eğitimdeki arkadaşlara sormak lazım

Hala benden başka tercih eden var mı bu bölümü merak içerisindeyim

Gameforge Ex Team Member (metaldamage.net)

~ || ..DH Bazar Artizleri.. || ~

13933 Mesaj
28 Temmuz 2009; 12:42:44 

A.Ö. Uluslararası İlişkiler ( okursanız ) sadece ve sadece genel kültürünüz artar. Bu kadar ! Size katacağı tek şey budur. Bu kesindir.

Eğitim Birliği : İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
Esas Birliği : İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
Statü :KISA_DÖNEM ER
Sınıf :MUHAFIZ

0 Mesaj
4 Eylül 2009; 15:41:55 

speedy85
hocam ben bu bölümü okuyucam ve bende balıkesirdeyim istersen haberleşelim

1316 Mesaj
6 Aralık 2009; 21:35:29 

okuyun kardesler bende yazdım sadece genel kulturun artar dıye bırsey yok ıkıncı unıversıte bıtırenler ıbletme vb de olsa ııbf bolumlerıde olsa subaylık ve komserlık sınavlarında cok farklı muamele goruyo sıddetle tavsıye ederım

FOREVER Asus N56VZ
HTC WİLDFİRE

1316 Mesaj
15 Mart 2010; 22:17:00 

Hadi bakalım sınavlara 18 gün kaldı sınavlara çalışmaya başladım günde 2 saat vaktim var 36 saatte geçebilecekmiyim dersleri bekleyip göreceğiz

FOREVER Asus N56VZ
HTC WİLDFİRE

1842 Mesaj
16 Mart 2010; 3:56:15 

Örgün olarak egeden mezun 2 yabancı dilli abim iş bulamazken aöf'ten okunmayacak bir bölüm.Gidin iktisat-işletme veya maliye okuyun uluslararası işe yaramaz bir bölüm.Gümrük müşavirliği,mali müşavirlik sınavlarına bile giremiyorlar sadece ismi güzel olan bir bölüm.

544 Mesaj
16 Mart 2010; 4:03:48 

ne dersleri veriyorlar bu bölümde ?

1842 Mesaj
16 Mart 2010; 4:11:25 

Örgün olarak egeden mezun 2 yabancı dilli abim iş bulamazken aöf'ten okunmayacak bir bölüm.Gidin iktisat-işletme veya maliye okuyun uluslararası işe yaramaz bir bölüm.Gümrük müşavirliği,mali müşavirlik sınavlarına bile giremiyorlar sadece ismi güzel olan bir bölüm.

1316 Mesaj
16 Mart 2010; 18:57:16 

Annem bana şeker yeme dedi yemeyeceğim gibi olmuş okunmaz diye birşeymi var kardeşim her mezun iş bulamaz aktif olacaksın ne alakası var işe yaramıyor diye saçma sapan konuşma istemiyorsan okuma böyle yorumlar yapmana ne gerek var

FOREVER Asus N56VZ
HTC WİLDFİRE

98 Mesaj
24 Haziran 2010; 21:38:34 

açıköğretimde uluslar arası ilişkilerin açıldığına eminmisiniz çünkü http://www.anadolu.edu....n_lisans_ve_lisans.aspx sitede uluslararası ilişkiler diye bişey yazmıyor.....

umut

1316 Mesaj
24 Haziran 2010; 21:47:57 

ben ikinci üniversite olarak okuyorum ve bırıncı sınıfım bıttı :)

FOREVER Asus N56VZ
HTC WİLDFİRE

459 Mesaj
25 Haziran 2010; 0:33:07 

Dandik bir bölüm yazdığıma bin pişmanım.1. senem bitti 2 ye geçecem.Bilmiyorum sadece bizim üni mi böyle ama uydur kaydır dersler var hep

1316 Mesaj
25 Haziran 2010; 1:27:02 

Ben işletme okuyorum zaten tatmin olmak için ikinci üniversite yazdım iyi vallaha 1 hafta vize bir hafta final 2 haftada 1 senem bitti

FOREVER Asus N56VZ
HTC WİLDFİRE

1842 Mesaj
25 Haziran 2010; 3:00:21 

quote:

Orijinalden alıntı: _ultima_

Dandik bir bölüm yazdığıma bin pişmanım.1. senem bitti 2 ye geçecem.Bilmiyorum sadece bizim üni mi böyle ama uydur kaydır dersler var hep

Bölüm dandik abim okudu oradan biliyorum.Hele aöf'ten okursan daha da kötü.

1316 Mesaj
29 Ocak 2011; 20:28:47 

Hortlak var :) Sınavlara çalışıyorum

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Ocak 2011; 21:49:54 

Dışişlerine diplomat, hazineye uzman yardımcısı yetiştirir bu bölüm. Adam gibi bir üniversitede 100% ingilizce okuman lazım.

ODTÜ,Boğaziçi,Bilkent,Koç

Bunların birinde okumayacaksanız boşuna vaktinizi harcamayın derim.

İstatistiki veri vereyim, bu yıl yapılan dışişleri meslek memurluğu sınavında en çok adamı Boğaziçi sokmuştur 24 tane

2. Bilkent 12 tane
3. ODTÜ 9 tane
4. Mülkiye 7 tane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Imnobody -- 29 Ocak 2011; 21:52:20 >

0 Mesaj
1 Haziran 2012; 12:30:29 

Merhabalar, ben faal olarak üniversite öğrencisiyim.AÖF'den de uluslararsı ilişkiler veya halkla ilişkiler okumak istiyorum. Bana hangisinin ne derecede katkısı olur? Bir de ben şu an faal olarak üniversite öğrencisi olduğum için yeniden YGS'ye girmeme gerek var mı? teşekkürler.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora » 2009 AÖF Uluslararası İlişkiler hakkında ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266