Üniversite öğrencisi sigortalı işe girdiğinde bursu kesilir mi?
6 Cevap4508 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1030 Mesaj
21 Temmuz 2009; 17:42:29 

Herkese selam, sorum başlıkta yazıyor aslında. Kısaca şu; iş arıyorum biraz paraya sıkıştım, eğer sigortalı bir işe girersem resmi burslarım, kyk kredim, yurt kaydım vs. iptal edilir ve kesilirmiş? Doğru mudur, bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Temmuz 2009; 18:17:40 

Sigortayı Bilmiyorum Ama En Az Asgari Ücrette Çalışanlar Burs Alamaz Diye Bir İbare Vardı

13933 Mesaj
21 Temmuz 2009; 18:19:47 

kesilir , bu forumda kesilmez diyen olursa da inanma.

Eğitim Birliği : İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
Esas Birliği : İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
Statü :KISA_DÖNEM ER
Sınıf :MUHAFIZ

1030 Mesaj
21 Temmuz 2009; 21:51:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

kesilir , bu forumda kesilmez diyen olursa da inanma.

Tam olarak nedir ve neden kesilir?

13933 Mesaj
21 Temmuz 2009; 22:15:19 

Sence neden kesilir.Bu soru biraz tuhaf oldu.
Yönetmelik gereği, asgari ücret alıyorsan ve sigortalıysan (zaten öğrencisin) kesilir. Bu burs başkasına daha çok lazım olacaktır.Sen zaten bu şekilde bursu gerek duymadığını birnevi belirtmiş oluyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 21 Temmuz 2009; 22:18:19 >

Eğitim Birliği : İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
Esas Birliği : İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
Statü :KISA_DÖNEM ER
Sınıf :MUHAFIZ

3 Mesaj
7 Şubat 2011; 3:49:55 

eeeee usta iyide böyle aptalca bi sistem olur mu ... öğrenciye zaten verilen burs veya kredi yetse yazın neden para kazanmak için uğraşsın...

2031 Mesaj
4 Nisan 2011; 0:43:07 

benim de buna benzer bir sorunum var.Bizim bölümde staj mecburi değil ama ben yapmak istiyorum deneyim kazanmak için.Normalde sigortayı üniversite yapıyor ama mecburi olmadığı için ben yatırıcam staj yaparkenki sigortamı.Bazı duyumlar aldım kendin yatırınca burs kesiliyo filan.Acaba birkaç çeşit sigorta türü mü var? Staj için ayrı normal işçi için ayrı yanlış yapanların mı kesiliyor acaba bilen biri bizi bilgilendirir mi acaba?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Üniversite öğrencisi sigortalı işe girdiğinde bursu kesilir mi?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.219