- x
harp okulu mülakatları...
33 Cevap52401 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

653 Mesaj
21 Temmuz 2009; 15:30:42 

arkadaşlar kara harp okulu bugün açıkladı sanırım sınav sonuçlarını.sabah baktım ve kazanmışım.mülakata çağırıyolar.hiç beklemediğim bişeydi.

mülakatlara gireceğim ama çok zor ya.hiç hazırlanmamıştım fiziksel olarak.1 aydır body yapıyorum ama çok bi fayda sağlamamış o da bana.okulun istekleri ve benim yapabildiklerimi yazayım kısaca

400 m. koşuyu en fazla 70 sn istiyolar.bunu denemedim ama yaparım bu sorun değil

durarak uzun atlama en az 190 cm istiyolar ama ben 180 cm geçemedim daha

mekik 1 dk.da en az 30 istiyolar.ben 31 yaptım

barfiks en az 4 istiyolar bunu da denemedim,denemeye de korkuyorum

basketbol topu fırlatma 12 m. istiyolar.bunu da denemedim ama yaparım

bu yazdıkların en az istenenler tabii.100 üzerinden 10 verdikleri rakamlar bunlar.15 gün var mülakata.nasıl çalışabilirim?bugün body hocamla konuşacam.15 gün bodye ara verelim,mülakatlara hazırlanayım diyecem.bakalım nolacak.tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar gerçekten 15 günde ne yapılır hiç bi fikrim yok

.

2259 Mesaj
21 Temmuz 2009; 15:34:28 

quote:

Orijinalden alıntı: ALONSO_06

arkadaşlar kara harp okulu bugün açıkladı sanırım sınav sonuçlarını.sabah baktım ve kazanmışım.mülakata çağırıyolar.hiç beklemediğim bişeydi.

mülakatlara gireceğim ama çok zor ya.hiç hazırlanmamıştım fiziksel olarak.1 aydır body yapıyorum ama çok bi fayda sağlamamış o da bana.okulun istekleri ve benim yapabildiklerimi yazayım kısaca

400 m. koşuyu en fazla 70 sn istiyolar.bunu denemedim ama yaparım bu sorun değil

bu yazdıkların en az istenenler tabii.100 üzerinden 10 verdikleri rakamlar bunlar.15 gün var mülakata.nasıl çalışabilirim?bugün body hocamla konuşacam.15 gün bodye ara verelim,mülakatlara hazırlanayım diyecem.bakalım nolacak.tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar gerçekten 15 günde ne yapılır hiç bi fikrim yok

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Liseler mülakatlarıda;

-400 M. koşu 85 saniye
-Durarak uzun atlama 165
-Mekik Dakikada 30
-Barfiks yok
-Basketbol topu fırlatma 7 metre

Yaşım 15 400 metre koşu 78 saniye, mekik dakikada 48, uzun atlama 195, basketbol topu fırlatma 9 metre geçen sene sağlıktan elendim ama

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
Emeğimiz deniz, ekmeğimiz deniz, yükümüz hasret, rotamız sevgi, varış limanımız hayallerimizdir..
#occupygezi #occupyturkey

653 Mesaj
21 Temmuz 2009; 15:38:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Taşkıran`

-400 M. koşu 85 saniye
-Durarak uzun atlama 165
-Mekik Dakikada 30
-Barfiks yok

Yaşım 15 400 metre koşu 78 saniye, mekik dakikada 48, uzun atlama 195, basketbol topu fırlatma 9 metre geçen sene sağlıktan elendim ama

kötü olmuş...
ben de aynısını yaşamamak için uğraşıyorum işte sabah öğrendim kazandığımı ve sabahtan beri deli gibi koşturuyorum atlıyorum zıplıyorum bakalım 15 günde neler yapabilirim

bi de şınav yok mu arkadaşlar mülakatlarda?

.

145 Mesaj
21 Temmuz 2009; 15:40:02 

Sporu geçersin zaten en az 1 tanesini yapamama hakkın var diye biliyorum ama sağlık zordur en fazla elenende sağlıktan çıkar zaten.Ben mitral kapak yetmezliği yüzünden elenmiştim mesela.

461 Mesaj
21 Temmuz 2009; 15:53:15 

arkadaşım hepsini yapmasına rağmen(Dereceyle)sözlü mülakatta çok fazla rahat olduğu için elenmişti..

Sincan Uygur Özerk Bölgesi (Doğu Türkistan)

Etnik Katliama Hayır!

2 Mesaj
4 Ağustos 2009; 12:12:42 

önsağlık testine giren var mı?

1315 Mesaj
4 Ağustos 2009; 12:21:15 

Ben 2 yıl önce önsağlık testinden elenmiştim :) Yoksa bayaa bayaa asker olucaktım

4645 Mesaj
4 Ağustos 2009; 12:40:55 

Hocam say2 ham puan kaç yaptın yazarmısın buraya veya pm'le . Seneye bende gireceğim puanlar hakkında kimse bişey söylemiyor..

Katılım tarihi: 8 ocak 2005

303 Mesaj
4 Ağustos 2009; 12:55:53 

15 günde hiç bişey yapamazsın ancak uzun mesafe koşuda belki biraz nefes ve nabız güçlendirebilirsin

549 Mesaj
4 Ağustos 2009; 12:56:47 

En zoru basket topu fırlatmaktı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ağustos 2009; 13:48:01 

bu saatten sonra gelişmesi zor. son 4-5 gün dinlenmeni öneririm.

mülakatta da Atatürkçülük hakkında sorular gelir, bunları da iyi bildiğini farzediyorum.

heyecanlı da durma iplemez de durma. normal biri gibi dur.

bu mesleği garanti olduğu için mi istiyorsun?

1690 Mesaj
4 Ağustos 2009; 13:53:39 

biraz önce denedim atlamayı 180 atladım dakikada 37 mekik

koşu kolaymış zaten topu bilmiyom ayaktaysa 20 katı atarsın :D

barfiks max 2

0 Mesaj
19 Ağustos 2009; 16:23:18 

arkadaşlar basketbol topu fırlatma yerde olacak.benim sağlık kontrolüne giren arkadaşlara sorum olacaktı.

kho hakkında açıklanan,duyurulan kuralları biliyorum.ancak;girişte sağlık testi,taramasından korkuyorum.kho girmiş veya bilen arkadaşla;benim anlımda küçük bir iz var uzunluğu 1 cm den daha az ve çok belli değil.küçükken kapı çarpmıştı.birde kolumda çalışırken sıcak tepsiyle yaktığım kolumda izi az kalmış bir yanık var.sizce bunlar bu mülakat sırasında sağlık kontrolünde sorun olurmu?ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?bunlar herkezin gözünde küçük ayrıntı gibi gözükebilir ama ben çok tedirginim.çünkü benim için büyük ve zor bir hedef.bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.çok önemli.

64 Mesaj
15 Şubat 2010; 19:08:38 

kara harp okulu için neler gerekli ? bayanlarda boy kilo filan önemli mi ? hiç bi bilgim yok yardım eder misiniz? son anda fikir degiştirip işaretleme yapabilirim basvurumda..

Guest
15 Şubat 2010; 19:35:25 

quote:

Orijinalden alıntı: axi___

kara harp okulu için neler gerekli ? bayanlarda boy kilo filan önemli mi ? hiç bi bilgim yok yardım eder misiniz? son anda fikir degiştirip işaretleme yapabilirim basvurumda..

boy kilo ön testi ön sağlık muayenesinde yapılır,
daha öncesinde say2 den yeterli puanı alıp mülakatlara katılmaya hak kazanılması gerek

Guest
15 Şubat 2010; 19:38:43 

quote:

Orijinalden alıntı: apollo01

arkadaşlar basketbol topu fırlatma yerde olacak.benim sağlık kontrolüne giren arkadaşlara sorum olacaktı.

kho hakkında açıklanan,duyurulan kuralları biliyorum.ancak;girişte sağlık testi,taramasından korkuyorum.kho girmiş veya bilen arkadaşla;benim anlımda küçük bir iz var uzunluğu 1 cm den daha az ve çok belli değil.küçükken kapı çarpmıştı.birde kolumda çalışırken sıcak tepsiyle yaktığım kolumda izi az kalmış bir yanık var.sizce bunlar bu mülakat sırasında sağlık kontrolünde sorun olurmu?ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?bunlar herkezin gözünde küçük ayrıntı gibi gözükebilir ama ben çok tedirginim.çünkü benim için büyük ve zor bir hedef.bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.çok önemli.

[font="Tahoma"]sağlık muayenesini yapacak doktorlara bağlı[/font]

0 Mesaj
12 Haziran 2010; 18:35:03 

ARKADAŞLAR MÜLAKAT KAÇ GÜN SÜRÜYOR BANA ACİL CEVAP YOLLARMISINIZ.ER_509@HOTMAİL.COM ONEMLI BIR BILGI BENIM ICIN. ACİL BILENINIZ VARSA CVP ATSIN MAILLE. KAC GUN SURUYOR MÖULAKATLAR?

331 Mesaj
24 Haziran 2010; 12:45:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ryan666

ARKADAŞLAR MÜLAKAT KAÇ GÜN SÜRÜYOR BANA ACİL CEVAP YOLLARMISINIZ.ER_509@HOTMAİL.COM ONEMLI BIR BILGI BENIM ICIN. ACİL BILENINIZ VARSA CVP ATSIN MAILLE. KAC GUN SURUYOR MÖULAKATLAR?

cagırdıkları günle birlikte 2 gün sürüyor diye biliyorum, 3-4 kilo fazlam var bakalım agustos 2 sinde balık esirdeyim , 30 gün icinde bu kilolardan kurtulup istenilene yaklasmaya calıscam

bu arada basket topu fırlatma oturur şekildeyken taç fırlatır gibmi fırlatıcaz pek ayrıntılı rastlayamdım bu konuda ??

0 Mesaj
28 Haziran 2010; 15:52:31 

Arkadaşlar bende hazırlanıyorum mülakatlar hakkında aradığınız ayrıntılı bilgilerin hepsi kho nun sitesinde resimli var . koşu min.75 zıplama 1.90 mekik30 barfix 4 top fırlatma da 12 . Benim tek derdim de koşu :D gerçi barfix olmasada onun açığını diğerlerinden kapatıyorum:)

331 Mesaj
29 Haziran 2010; 23:43:42 

quote:

Orijinalden alıntı: MRdecom

Arkadaşlar bende hazırlanıyorum mülakatlar hakkında aradığınız ayrıntılı bilgilerin hepsi kho nun sitesinde resimli var . koşu min.75 zıplama 1.90 mekik30 barfix 4 top fırlatma da 12 . Benim tek derdim de koşu :D gerçi barfix olmasada onun açığını diğerlerinden kapatıyorum:)

slm kardeşim peki şu basket topunun ne şekilde fırlatıldıgını ve barfiksin avuc ici mi avuc dısından dogrumu cekildigini tam oalrak biliyormusun ??

540 Mesaj
17 Şubat 2011; 22:54:58 

up

Eski nick:Kurosaki Ichigo

0 Mesaj
6 Mart 2011; 12:40:20 

arkadaşlar bunlar çok önce yazılmış ama söleyeyim barfiks avuç dışı olması gerekiyor ön sağlık muayenesinde yara izi olursa yada yanık almazlar çünkü çok kişi başvuruyor ben lise1 öğrencisiyim bende katılmayı düşünüyorum arkadaşlarını dediği gibi rahat değil normal durman gerekiyo ben elenmistim lise sınvlarında ask yada pol sağlıkda herkezi eleyebilirler bence chack up yaptırman lazım sınavdan önce itiraz hakkın var çünkü bide bu askeriyenin intibak eğitimi var arklar en sevdiğim bölüm yer bütün herkesin korktuğu blm ben çok severim böyle yerleri kamp kurma filan ben karadeniuz ve iç anadolu köy ve ilçelerinde yaşadığım için çok eğlenceli gelecek

577 Mesaj
6 Mart 2011; 14:29:30 

quote:

Orijinalden alıntı: mazzoow

slm kardeşim peki şu basket topunun ne şekilde fırlatıldıgını ve barfiksin avuc ici mi avuc dısından dogrumu cekildigini tam oalrak biliyormusun ??

belki merak eden arkadaşlar vardır yazayım, basket topunu fırlatırken dizlerinizin üstünde olursunuz o şekilde atarsınız. barfiks avuç dışı olacak. bir de arkadaşlar en düşük puanları alanların pek şansı olduğunu sanmıyorum, üst seviyelere çıkın.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

433 Mesaj
5 Temmuz 2012; 15:25:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ALONSO_06

KARDEŞ İŞLER NE DURUMDA ?? OKUYORMUSUN MÜLLAKATLARA HANGİ YILDA GİRDİN VE NELER YAPTINIZ ANLATIRMISIN?

Ay Yıldız:Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,

Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!

433 Mesaj
5 Temmuz 2012; 15:27:19 

quote:

Orijinalden alıntı: El Cazador

-400 M. koşu 85 saniye
-Durarak uzun atlama 165
-Mekik Dakikada 30
-Barfiks yok

SAĞLIKTAN NERENDEN ELENDİN KARDEŞ?

2259 Mesaj
5 Temmuz 2012; 15:34:50 

quote:

Orijinalden alıntı: kemal199832

SAĞLIKTAN NERENDEN ELENDİN KARDEŞ?

Vay be 4 sene olmuş eleneli.

Şimdi Kuleli'den mezun olmuş olacaktım.

Dişten elendim.

Emeğimiz deniz, ekmeğimiz deniz, yükümüz hasret, rotamız sevgi, varış limanımız hayallerimizdir..

433 Mesaj
5 Temmuz 2012; 16:03:40 

quote:

Vay be 4 sene olmuş eleneli.

Şimdi Kuleli'den mezun olmuş olacaktım.

Dişten elendim.

DİŞE ÇÜRÜK MÜ VARDI?BİRDE ALT ÇENE İLE ÜST ÇENE EŞİT Mİ OLUCAK YANİ ALT CENE UZUN FLN OLUNCA ALMIYORLARMIŞ DÜİŞLERİNİ BİRLEŞTİR DİYORLARMIŞ DOĞRU MU GERÇİ BNDE O SORN YOK.

2259 Mesaj
5 Temmuz 2012; 16:20:47 

Evet doğru demişler. Çürüğe birşey demiyorlar, çapraşık ve kapanış anomalisi olmayacak.

433 Mesaj
5 Temmuz 2012; 18:08:28 

quote:

Evet doğru demişler. Çürüğe birşey demiyorlar, çapraşık ve kapanış anomalisi olmayacak.

kardeş beim normalde üst çene dişlerimalt dişlerimi tam kapatmıyor ama dişlerimi birleştirebiliyorum.

http://www.google.com/i...d=1t:429,r:11,s:0,i:106

linkteki gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal199832 -- 5 Temmuz 2012; 18:10:14 >

2259 Mesaj
5 Temmuz 2012; 19:25:44 

Ben doktor değilim abisi ne bileyim Allah Allah. O gün elediler verdiler elime kağıdı gönderdiler

0 Mesaj
30 Ocak 2014; 23:19:36 

Ben daha 7. sınıfım kara harp okuluna girmeyi çok istiyorum yukarıda yazanların hepsini yapabiliyorum sadece barfiks max.2 :D beni bilgilendirirmisinz mülakat soruları ile ilgili ve ne zaman sınava giricem neler gerekli vb.

2259 Mesaj
31 Ocak 2014; 15:29:21 

quote:

Orijinalden alıntı: TaçsızKral26

Ben daha 7. sınıfım kara harp okuluna girmeyi çok istiyorum yukarıda yazanların hepsini yapabiliyorum sadece barfiks max.2 :D beni bilgilendirirmisinz mülakat soruları ile ilgili ve ne zaman sınava giricem neler gerekli vb.

Kardesim ben eleneli lise mulakatindan 5 sene oldu, hatirlamiyorum her seyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
6 Mart 2014; 22:51:55 

Cesaretli olun hedefiniz olsun abuk subuk yorumlara kafanızı takmayın çünki bazı kişiler silahlı kuvvetleri aşağılamak veya belli bir kitlenin girmesini istemeyen kişilerin görüşlerini oluşturuyor. Benim iki yakınımın biri astsubaylığa diğeri harp okuluna girdi. Bu konuda her türlü bilgi verebilirim.

0 Mesaj
30 Haziran 2014; 17:24:20 

Gençler bu sizin dediğiniz mülakat ortaokuldan sonramı ben 15inde as.subaylık yüksek okul mülakatlarına giriem ?

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.467