Şimdi Ara

MSN Hackten Korunma Yöntemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

MSN Hackten Korunma Yöntemleri

(En Son Oy Tarihi: 4.9.2007)
Giriş
  • arkadaşlar özellikle msn kullancıları dikkat edin;
    1-Şifrelerinizin zorluk derecesinin max seviyede olmasına mesela : yusufkara;()hakem.456987 gibi
    2-Hatırlatıcı soru kısmının karmaşık olması lazım o kısmı hiç kullanmayacağınızı düşünerek yapın mesela:asdjhsafhlewufljhaeflas gibi
    3-Gelen hiç bir dosyayı kabul etmeyi resim bile olsa mesela size bir foto geldi içinde torjan olabilir bunu arkadaşınız yapsa bile sakın almayın.
    4-Kesinlike anti virus programı veya anti soy kullanın
    5-Fake maillere dikkat edin şifre isteyen maillere kesinlikle cvp vermeyin.
    6-Şüphelendiğiniz bir durum olursa kesinlikle modeminizi beş dakka kapatıp tekrar açın ip nonuz değişsin.
    7-Mutlaka Zone Alarm Security suite With IM security kullanın.IM security yi max modda tutun
    8-Siz siz olun asla net cafeden girmeyin yoksa çalınması bir programcığa bakar ,şahsen bende var denedim bütün şifrelerinizi ıkartıyor.
    9-Asla msn şifrenizi diğer şifrelerle aynı tutmayın unutmayın bunu yapanlar arasında bazı sitelerin moderator ve adminleri var

eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

• saol kardeşş temkinli olalımm
  • rica ederim ne demek
  • saol ama hacklenememesi bile yetmiyor bazen.
    bazılarının amacı gıcıklık olsun senin kullanmanı engelliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beckhir -- 5 Temmuz 2005, 18:37:20 >
  • nasıl yani biraz daha açarmısın tam olarak anlayamadım hacklemedği takdirde msninde ne gibi farklı şeyler yapabilir yani hacklemek demek seni kullanılamaz hale getirmek demek ve o yazılımı ele geçirmek demek
  • şifreni çok fazla yanlış girip bloke edenler var demek istiyor
  • bloke olayı olmuyor hotmailde yoksa benmi yanlış biliyorum hayır hayır öle bir ola yok sim kart pinimi giriyrsun hehe
  • 8-Siz siz olun asla net cafeden girmeyin yoksa çalınması bir programcığa bakar ,şahsen bende var denedim bütün şifrelerinizi ıkartıyor.

bunu biraz açabilirmisin acaba mümkünse o programın adını söyleyebilirmisn
  • o
    quote:

Orjinalden alıntı: sametozver

8-Siz siz olun asla net cafeden girmeyin yoksa çalınması bir programcığa bakar ,şahsen bende var denedim bütün şifrelerinizi ıkartıyor.

porgramlara kısaca keylogger denıyor
    yanı ekran goruntusu kaydeden vede basılan butun tuslaraı kaydeden bır trojan
  • quote:

Orjinalden alıntı: The_WeB

o
    quote:

Orjinalden alıntı: sametozver

Çok sağolun arkadaşlar.

• her zman guvenlık ıcın parolanızı herzman kendınız gırerek oturum acın msn de otomatık girmeyi kullanmayın
  • msn fun maker

D-msn

vs vs vs

gibi bir sürü msn eklentisi programlar var. Bunlar bir çok işi görüyor.

yani msn artık güvenli değil....
  • quote:

Orijinalinden alıntı: marcodemir

bloke olayı olmuyor hotmailde yoksa benmi yanlış biliyorum hayır hayır öle bir ola yok sim kart pinimi giriyrsun hehe

belli bir sayıdan fazla hotmaile yanlış şifre girdiğnde belli bir süre (bir iki saat galiba tam hatırlamıyorum) o hesabı ulaşılmaz yapıyor yani bir tür güvenlik için. tabii bunu kötü amaçla kullanan da var. yanlış şifre girmek ve msn i kullanılmaz yapmak için kendiniz de yanlış şifreler girerek deneyebilirsiniz. hatta bu iş için prog bile var. msn denildiği gibi artık çok güvenli değil... verdiiğin bilgiler için sağol. dikkatli olmak lazım :)
  • The_WEB

keylogger dediğin program ne olduğunu biliyormusun ?
    bu program konuşma sırasındaki yazıları txt şeklinde üçüncü bir şahsa yollar yani şifreyle uzaktan yakından ilgi ve alakası yok bir yerden basma kalıplar duyup hakkında yorum yapmayalım.
    bir müşterinin başına gelmişti yazdığı herşeyi üçüncü bir kişi anında görüyor ve söylüyordu.
    ama msn hacklenmedi çünkü şifreyle ilgisi yok bu dediğin programın.
  • The_WEB

keylogger dediğin program ne olduğunu biliyormusun ?
    bu program konuşma sırasındaki yazıları txt şeklinde üçüncü bir şahsa yollar yani şifreyle uzaktan yakından ilgi ve alakası yok bir yerden basma kalıplar duyup hakkında yorum yapmayalım.
    bir müşterinin başına gelmişti yazdığı herşeyi üçüncü bir kişi anında görüyor ve söylüyordu.
    ama msn hacklenmedi çünkü şifreyle ilgisi yok bu dediğin programın.

fazla sayıda hotmailde denemede bloke olur. hesabınız geçiçi olarak kapanır yaklaşık süresi bir saat falan.
    ayrıca net cafe olsun veya kişisel bilgisayar msn şifresini gösteren program olmaz.
    ic şifresini gösteren var. ama msn şifresini gösteren program yok.
    msn hacklenenler genelde şifresini 123456 şeklindeki sıralamadan dolayı olmaktadır. veya gizli ssoruyu tanıdığı rahatlıkla tahmin edeceği cevaptan bulmaktadır.
    mesela
    gizli soru adın ne? cevabı tanıyan rahatlıkla verip şifreyisini değiştirmektedir.

msn hacklenme yani diğer değişle başkasının eline geçmesini istemiyorsanız.
    1-
    şifrenizi kimseye söylemeyin
    şifre girerken yanınızda veya çevrenizdekilere dikkat edin.
    2-
    123456 şeklinde soralama veya doğum tarihi 19801980 şeklinde girmeyiniz!
    3- gizli soruyu ve cevap birbiriyle ilgisi olmasın
    gizli soru : adın ne? cevap en sevdiğin yemek olabilir.
    4- şifreyi tekrardan isteyen teğet yani asıl sayfa olmayıpp sahte sitelere şifrenizi girmeyin.
    siteler şifre onayı fazla istemez.
    kimse size bir mail atıpta. şifrenizi yolayınız demez hiç bir site kontrol edeceğiz demez.
    dikkat ederseniz başınız ağırmaz
    ayrıca çalınacağından dolayı tedirgin oluyorsanız msn listenizi kaydedin msn çalınırsa bile başka bir adres alıp listenizi aynen açabilirsiniz.
    msn ana penceresinde kişi listesini kaydet kısmından ulaşabilirsiniz.
    işinizi garantiye almış olursunuz.

• ne olduğunu anlamadan msn im hacklenmişti gitti gider akortsuzgitar@hotmail.com
  • SAOL KARDEŞ HACKLENMEDİ..! :D
  • Güvenliğe yeterince önem verirseniz hacklenmez. aslında bu haclanmak sözcüğü yerleşti acaba kaçtane hacker var?

gördükleriniz genelde lammer yani hackerlerin yazdığı programları kullanan programcılıkdan anamayan saplamalar.

+ hazır msn mevzusundan anlayan kişiler bulmuşken: msn şifremi 16 karakterden daha yüksek karakter sayılarına çıkarabilirmiyiz??
  • Bilgi için teşekkürler daima temkinli davranmakta fayda var
  • arkadaslar arada keylogger ile ilgili sorunlar var. bnm bildiim keylogger arkında söledii gibi basılan tüm tusları bir yere kaydedip gönderen bir programdır ve sifreyle asırı derecede alakası vardır. mesela bi insan pc yi ilk actıgında msn acıosa hmn ilk yazılan bilgiler smn ve sifresidir ve bunu fark eden kisi sifreyi cözer(bunun icin kisiyi 1 hafta izler ve aynı girdileri dener ise bulur) baska bir örnek olarakta dan brownun dijital kale adlı kitabınan. orda hale adlı kisi(okuyanlar anında hatırlıycaklardır eger hatırlamazlarsa söle söliyim susanın basta ndakota olarak düsündügü cok zeki bir kisi ) nsa daki tüm bilgisayarlara bir keylogger yüklüodu(klavyeye yüklüodu ama nasıl oldugunu bilmiorm) ve ardından aksamliyin klavyeye taktıgı parcaları(özel cipler galiba) ewde söküp bilgisayardan taratıp islemleri görüodu ve nsada kriptografi bölümünde calısan herkezin ilk yaptıgıda bilgisayarlarını acmak(acarkende sifre kullanmak) ve hale bunu bildiinden dolayı ilk 5 karakteri bir kagıta yazıp saklardı. iste göründügü üzere keyloggerların sifreyle böyle alakası oluo(biraz uzun ve karmasık yazdım ama kitabı okuyanlar anında anlıycaklardır anlamayanlar icinde özür dilerim 1 kac kez okursanız anlayabilirsiniz suan cok yorgunum o nedenle aklıma geleni yazdım )

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.