Şimdi Ara

LG LCD lerde Service USB den MKV,AVİ,MPG4 İzlemek (Resimli )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.221
Cevap
18
Favori
527.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,forumda birçok kez yazıldı,konular açıldı.
    Özellikle fiyatıyla ön plana çıkan LG nin LG2100 Modeli sahip oldugu "service usb" girişinden video oynatıyormuydu?
    Oynatıyorsa hangi formatları oynatıyordu ve bu işlem nasıl yapılıyordu?Deneme imkanım oldu ve olumlu sonuçlar aldım,tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.
    Ben bu işlemleri Piyasada 1000tl civarı satılan 32LG2100 Modeli ile denedim.
    Nasıl yapılıyor?
    Lcd nin sag tarafında bulunan ok düğmesine ve lcd nin kumandasındaki ok düğmesine aynı anda birkaç saniye basılı tutuyoruz.
    Sonra karşımıza bir parola ekranı çıkıyor ve buraya 0000 ( dört adet sıfır ) degerini giriyoruz.
    Ve servis menüsü ile karşı karşıyayız.
    Karşımıza çıkan menüden tool options 3 e giriyoruz.
    Divx yazan seçeneğe girip off durumdan HD durumuna getiriyoruz.
    Yine tool options 3 menüsünde yer alan fotograf ve muzik degerlerinide 0 ( sıfır ) dan 1 e getiriyoruz.
    Return tuşu ile servis menüsünden çıkıyoruz.
    Televizyonumuz şu an service usb girişinden video,fotograf ve müzik oynatmaya hazır.

Yaptıgım denemelerde 8gb lik kingstone usb bellekten mkv formatında hd video
    Ve 320gb 2.5" lik seagate harici harddiskten avi,mpeg4 formatında filmler oynattım.
    Hiçbir kasılma olmadı,usb menüsü çok kullanışlı,ileri geri sarma,birden çok videoyu işaretleyip sırası ile oynatma işlemlerini problemsiz gerçekleştirdim.

aynı işlemleri 32LG2100 ün yanısıra 42LF2500 Modelindede gerçekleştirdim hiçbir problem olmadı.
    Tek sorun filmlerdeki altyazıları görüntülüyemedim.
    Sormak istediginiz birşey varsa cevaplayabilirim.
    Not : Bu işlemler sonucunda tv nizde herhangi bir problem oluşursa tv nizin servis dışı kaldıgını duydum.Bununla ilgili kesin bir bilgiye sahip değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhanx -- 22 Temmuz 2009; 3:39:02 >

• Musadenle yukarıdaki 2 adet fotoyu başka bir forumda bu konu le ilgili olarak alıntıladım. Benim sorum su ; LG LH serileri topiğinde bahsedilen ve yeni çıkan firmware LH 4000,5000,7000 dekiler gibi buna da uyuyor mu acaba ? yeni MKV codekler eklenmiş çnkü.

2.sorum ise 32lh2100 deki usb mkv performansı ile 32lh 4000/5000/7000 dekiler arasında fark var mı ? hani biri ucuz daha kötü biri pahalı daha fonksiyonel.. Yoksa ikisi de aynı çip, aynı performans mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 20 Temmuz 2009; 21:41:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

Musadenle yukarıdaki 2 adet fotoyu başka bir forumda bu konu le ilgili olarak alıntıladım. Benim sorum su ; LG LH serileri topiğinde bahsedilen ve yeni çıkan firmware LH 4000,5000,7000 dekiler gibi buna da uyuyor mu acaba ? yeni MKV codekler eklenmiş çnkü.

2.sorum ise 32lh2100 deki usb mkv performansı ile 32lh 4000/5000/7000 dekiler arasında fark var mı ? hani biri ucuz daha kötü biri pahalı daha fonksiyonel.. Yoksa ikisi de aynı çip, aynı performans mı ?

Tabiki kullanabilirsin sorularına gelince, emin olmamakla birlikte lh serisi firmware nin lg serinede uyacagını düşünüyorum.çünkü lf serisinin servis menüsünü incelerken bluetooth seçeneğinin bile aktif konuma getirebilineceğini gördüm,tabi donanımsal olarak bluetooth olmadıgı için bir işe yaramaz.
    yani demek istedigim müşteriye gösterilen yüzü farklı olsada çoğu serinin firmwarelerinin benzer/aynı oldugunu düşünüyorum.

lf serisindede lh serisindede usb den video izledim,kısada olsa gözlemlerime göre bir fark yok.fakat firma lf serisine usb özelliğini eklememesinin iki sebebi olabilir;
    birincisi gerçektende lf serisindeki işlemci yetersizdir,uzun vadede problemler yaratabilir,ikincisi ise tamamen pazarlama stratejisi,aynı platformun ürünlerini yazılımsal olarak kısıtlayarak değişik modeller üretip pazara sürmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhanx -- 22 Temmuz 2009; 3:39:52 >

• quote:

birincisi gerçektende lf serisindeki işlemci yetersizdir,uzun vadede problemler yaratabilir,ikincisi ise tamamen pazarlama stratejisi,aynı platformun ürünlerini yazılımsal olarak kısıtlayarak değişik modeller üretip pazara sürmek.

Iste bu onemli, buna cevap bulabilirsem 32lg2100 serisini 1000 kusura almayı istiyorum. En ucuz mkv player 250 tl civarı, epey guzel olcak bu iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 20 Temmuz 2009; 21:58:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

quote:

Iste bu onemli, buna cevap bulabilirsem 32lg2100 serisini 1000 kusura almayı istiyorum. En ucuz mkv player 250 tl civarı, epey guzel olcak bu iş.

lg2100 ü tercih et bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhanx -- 22 Temmuz 2009; 3:40:26 >
  • Yanlız bir yerlerde hata var sanırım sizin bahsetmiş olduğunuz Lg 32lf2100 diye bir modele ben Googlede raslamadım. Lg 32lg2100 modeli var.Servis manuelinden kopyaladım lg nin Lf serisi 2500-2510 gibi Modeller .

32LF25**
    37LF25**
    42LF25**

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smallhunter -- 21 Temmuz 2009; 13:57:03 >
  • Evet modelin ismi 32LG2100 olmalı, zaten fotodaki etikette de oyle yazıyor
  • Servis usb girişi sadece servisin müdahale etmesi gereken durumlarda servis elemanlarınca kullanılan bir giriştir. Bu girişi kullanırsanız tvnin garantisini bitirmiş olursunuz. Bazı satış noktalarında usb girişinin fotograf ve film izlemek için kullanılacağı söyleniyor ama bu yanlış bir durum. Lg bu girişi güncelleme ve arızalarda servis elemanlarınca kullanılması için yapmıştır. Bilgilerinize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smallhunter

Yanlız bir yerlerde hata var sanırım sizin bahsetmiş olduğunuz Lg 32lf2100 diye bir modele ben Googlede raslamadım. Lg 32lg2100 modeli var.Servis manuelinden kopyaladım lg nin Lf serisi 2500-2510 gibi Modeller .

32LF25**
    37LF25**
    42LF25**

kusura bakmayın benim hatam,düzelttim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tafaba

Servis usb girişi sadece servisin müdahale etmesi gereken durumlarda servis elemanlarınca kullanılan bir giriştir. Bu girişi kullanırsanız tvnin garantisini bitirmiş olursunuz. Bazı satış noktalarında usb girişinin fotograf ve film izlemek için kullanılacağı söyleniyor ama bu yanlış bir durum. Lg bu girişi güncelleme ve arızalarda servis elemanlarınca kullanılması için yapmıştır. Bilgilerinize.

servis elemanları evlerde canı sıkılmasın diye film müzik resim vs mi izliyorlarmış .. ne kadar saçma geldi .. tv de bu özellik var ve kullanamıyorsunuz ..
  • 32LG3000 model tvde de aynı service only-usb giriş var.Onda da izlemek için ne yapabiliriz?
  • Altyazılarda son durum nedir tam olarak divx tede hiç bir alt yazıyı görmüyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hassan01

32LG3000 model tvde de aynı service only-usb giriş var.Onda da izlemek için ne yapabiliriz?

Lh 3000 serisinde usb de son durum nedir hiç bir yerde bulamadım.Nitekim lg lh3000 serisi için bazı yerlerde usb yok diye geçiyor.Servise manuelinden baktım baktım usb var.Tüm serilerde olduğuna göre hack olayı ile bundada olacağını düşünüyorum.Lh serisi kullanan arkadaşlar lütfen bu konuya bir açıklık getirelim.
  • lg3000 ler gecen senenin serileri, onlarda malesef bu imkan yok
  • lg2010 da gecen senenin ser,ileri
  • quote:

Orijinalden alıntı: smallhunter

Altyazılarda son durum nedir tam olarak divx tede hiç bir alt yazıyı görmüyormu?

maalesef altyazıyı açamadım :(
  • lg2100 ile bu gün açtım gerçekten söylenecek söz yok kusursuz müthiş bir özellik harddiskimi direk takıp tüm filmleri izleyebiliyorum izlemediğim hd filmleri izlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum
  • MKV lerde>>DTS Audio çözülüyormu peki?? yoksa AC3 e mi convert ediyorsunuz??
    ++
  • dts çözülmüyor ancak wd media gibi convert programları gerekiyor

quote:

Orijinalden alıntı: albani

MKV lerde>>DTS Audio çözülüyormu peki?? yoksa AC3 e mi convert ediyorsunuz??
    ++
  • arkadaşlar ben 42lh3000 aldım ve usb service i açmak için yukarıda yazılanları yaptım.. ok düğmelerine basıyorum birlikte ama birşey olduğu yok.. sebebi nedir acaba?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.