- x
babamla iddaya girdik ucak havada asili kalir mi sizce ?
71 Cevap14316 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

144 Mesaj
20 Temmuz 2009; 17:59:17 

dun ataturk havalimanina giderken sag tarafta olucak sekilde.

yolcu ucagi havada asılı duruyordu yani resmen havada duruyordu ve bayada alcakta tum ihtisami ile gorduk.
babam dedi gecende gordum havada asili kaliyolar resmen dedi helikopterleri durur sanardim megersem ucaklarda boyle duruyomus dedi

bende dedim ki goz yanılmasi o havada suzuluyordur siz duruyo sanıyorsunuz.

diye savunuyorum ama resmen ucak havada oylece durdu yanından gecip gidene kadar.

bu manzarayi goren oldumu daha once hiç. buunun aciklamasi nedir

455 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:00:08 

durmazz canımm

★★★ F E N E R B A H Ç E ★★★

473 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:00:57 

Yolcu uçağı durmaz da havada asılı kalabilen uçak var.

http://www.engvoca.com
Learn english vocabulary,Learn italian vocabulary,Learn spanish vocabulary,Learn french vocabulary,Learn german vocabulary

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Temmuz 2009; 18:01:14 

quote:

Orijinalden alıntı: cancannazlican

dun ataturk havalimanina giderken sag tarafta olucak sekilde.

yolcu ucagi havada asılı duruyordu yani resmen havada duruyordu ve bayada alcakta tum ihtisami ile gorduk.
babam dedi gecende gordum havada asili kaliyolar resmen dedi helikopterleri durur sanardim megersem ucaklarda boyle duruyomus dedi

bende dedim ki goz yanılmasi o havada suzuluyordur siz duruyo sanıyorsunuz.

diye savunuyorum ama resmen ucak havada oylece durdu yanından gecip gidene kadar.

bu manzarayi goren oldumu daha once hiç. buunun aciklamasi nedir

DÜnya da tek asılı kalabilen uçak , USA yapımı FR-34W adlı bir uçak diye bilyorum.

Hatta hatırlarsanız GTA San Andreas ta da modellemesi yapılmıştı.

2291 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:02:36 

Bi uçağın havada asılı kalması imkansız yine de çok hızlı gidiyo ama biz asılı kalmış gibi görüyoruz

dipçik: bi uçak var o havada kalıyo ama o uçağın teknolojisi farklı direk havaya kalkıyo zaten o, sonra da devam ediyo onun öyle havada kalması çok yakıt harcıyormuş fazla da kalamıyo zaten

[Satılık Xbox 360 Oyunları] Tıkla!

//Satılık Fossil erkek saati\\ TIKLA!

255 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:04:18 

şiddetli rüzgar varsa teorik olarak mümkün.

3326 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:04:24 

heronlar asılı kalabiliyor sanırım

144 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:06:18 

arkadaslar dedginiz gibi dusnuyorum bende. ama ataturk havalimanina giderken hic dedigim sekilde asili duran bir yolcu ucagi gordunuz mu cidden cok garip yaa. ucak oylece duruyodu

145 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:06:35 

Arabanın içindeyken gördüyseniz doğaldır ama asılı değildir sadece bağıl hız kavramı yüzünden o şekilde görmüş olabilirsiniz.Havada asılı kalabilen uçaklar Harrier ve JSFdir.

4139 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:07:42 

eğer arabadalarsa asılı kalıyormuş gibi görmeleri normal,göz yanılgısı tamamen daha önce bende görmüştüm

Bu kullanıcı ek$i sözlük yazarı
Kişisel blogum - Enteresaninsan.
Twitter - Okisht
Cokteknolojik.net
Formspring me! - Okisht
Alkışlarla yaşıyorum - Okisht

967 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:09:10 

Havada asılı kalabilen tek uçak türü Harrier jetleridir, onlar da dikine kalkış yapabiliyorlar zaten.

Wacky waving inflatable arm-flailing tubeman!

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2009; 18:10:52 

quote:

Orijinalden alıntı: lcdekran

+1

675 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:12:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Eveon

Havada asılı kalabilen tek uçak türü Harrier jetleridir, onlar da dikine kalkış yapabiliyorlar zaten.

+1907

250 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:12:41 

uçakla aynı hızda gidiyorsanız..
uçağın hızını bilmiyorum ancak piste yaklaştığından dolayı yavaşlaması gerekecek..
sizde normalden hızlı gidiyorsanız..
aynı hıza eriştiğinizde uçağı duruyor gibi görebilirsiniz..

3901 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:13:22 

rüzgar uçağın dengesini bozar, o yüzden şiddetli rüzgarla bile mümkün değil. Uçaklar inişe geçtiklerinde bazen asılı kalıyo gibi duruyolar. Çok büyük bir cismin yavaşlaması öyle bir yanılsama yaratıyor.

145 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:13:31 

quote:

F-35B'de kalabilecek bildiğim kadarıyla.

5701 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:18:01 

Uçakların hareket prensipleri hava akımından yaralanarak, rüzgar direncinin etkisiyle hareket etmelerine dayanır. Hava akımının uçağa paralel gelmesi durumu veya sürekli pozisyon değiştirmesi veya hava boşlukları türbülansı doğurur ki bu durumda uçak hareketi maksimum mukavemet altında gerçekleşir. Buradan yola çıkarak bir uçağın hareketsiz duramayacağı sonucuna ulaşabiliriz. Ancak bir motor vasıtasıyla kalkışını yere pararlel gerçekleştirmek ve belli bir konumda tutabilmek mümkün olsa da bunu ancak özel geliştirilmiş, hareket kabiliyeti yüksek uçaklar gerekleştirebilirler ki bu tip bir uçağı görme ihtimaliniz imkansıza yakındır. Gördüğümüz yolcu uçaklarının hiçbirinde böyle bir hareketi gözlemleyemeyiz.

PSN: SAVIARs
Gamertag: SAVIARs

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2009; 18:22:19 

Yolcu uçakları havada asılı kalabilseydi,yavaş bir şekilde alçalma kabiliyeti de olurdu,bu sayede iniş için alçalarak piste yaklaşmaya gerek kalmaz,direk hava alanının üstünde durup alçalabilirdi..Şöyle birşey olmuş olabilir,uçak inişte çok yavaşlar,mesela siz aracınızla giderken sizinle aynı hızda giden yan şeritteki arabaya baktığınızda duruyormuş gibi gözükür,siz de uçakla aynı yönde gidiyorsanız o alçaklıkta duruyormuş gibi görmüş olabilirsiniz..

255 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:28:11 

bir ara haberlerde vardı. bir uçak şiddetli rüzgarda inmeye çalışıyordu. uçak rüzgara karşı uçtuğundan ilerlemiyormuş gibi gözüküyordu ama tamamen havada sabit gibi değildi tabi. sağa sola yalpalıyordu, kanadını yere vuruyordu az daha....

608 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:34:02 

quote:

Evet hatta GTA San Andreasda modellemesi vardı.Bunun aynısı ama adı değişik.Dikine kalkıyordu.

0
bu sanırım

144 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:35:56 

tesekkurler gayet guzel mesajlar geldi.

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2009; 18:36:24 

yolcu uçakları için sözkonusu bile olamaz.

uçakları havada tutan etmenlerin başında kanadın üstünden akan havanın altından akan havaya göre daha hızlı olması gelir. kanat kaldırma işini sağlayamaz asılı dururken.

3797 Mesaj
20 Temmuz 2009; 18:55:56 

Karsidan esen ruzgar ile teorik olarak mumkundur

Macbook Air 13.3 Mid 2012
HTC One M7
HF-FM066SL - Ultegra 6800 - Dura-Ace 9000 - Token C28A

144 Mesaj
20 Temmuz 2009; 19:01:03 

savaş uçağı var yolcu uçağı kalamaz... o savaş uçağıda zaten 30 saniye gibi bi limiti var o sürede kalabiliyor asılı genelde uçak gemisi için avantajlı o uçaklar 30 saniye gibi bir limitten fazla asılı kalırsa güm aşağıya..

10383 Mesaj
20 Temmuz 2009; 19:05:54 

sattae 200 km lik bir rüzgar ucağın istikametinin ters yönünde eserse bal gibi havada kalabilir..
ayrca bazı savas ucaklarında dikey kalkıs ve ucus mümkün...

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2009; 19:07:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Çağri

DÜnya da tek asılı kalabilen uçak , USA yapımı FR-34W adlı bir uçak diye bilyorum.

Hatta hatırlarsanız GTA San Andreas ta da modellemesi yapılmıştı.

iyi sallamıs ama fr-34w dıye bır ucak yok bıkere

144 Mesaj
20 Temmuz 2009; 19:11:49 

quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

sattae 200 km lik bir rüzgar ucağın istikametinin ters yönünde eserse bal gibi havada kalabilir..
ayrca bazı savas ucaklarında dikey kalkıs ve ucus mümkün...

sanmıyorum.. asılı kalmaktan ziyade uçağın dengeleri alt üst olur diye düşünüp irtifa kaybedebilir..

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2009; 19:15:05 

bir uçak var arkadaki iticiler aşşağıya doğru dönüp yerden yukarı iterek helikopter gibi kalkması ve ınmesını saglıyor vıdeos vardı ama ucak modelını bılmem
ama var onu bulursanız anlarsınız

1923 Mesaj
20 Temmuz 2009; 19:15:21 

imkansız baban seni kandırmıs

144 Mesaj
20 Temmuz 2009; 19:19:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar2442

bir uçak var arkadaki iticiler aşşağıya doğru dönüp yerden yukarı iterek helikopter gibi kalkması ve ınmesını saglıyor vıdeos vardı ama ucak modelını bılmem
ama var onu bulursanız anlarsınız

o uçak benm ve hepimizin bahsettiği uçak işte fakat modelini bilmiyoruz.. amerikan üretimi genellikle uçak gemilerinde tercih ediliyor bi bunu biliyorum modelini bilmyrz..

835 Mesaj
20 Temmuz 2009; 19:20:47 

Flap full acıksa ve hız azsa hareket eder ama asagıdan bakıldıgında asılı kalmıs gıbı durur
Net bır sekılde havada asılı kalmaz bız oyle goruruz

The king of the ordinary, the king of analogous, the king of the nonsense, the king of the emptiness, the king of lonelyness, insignificance, the king of abundance, the king of destruction.

- bashole -

1776 Mesaj
20 Temmuz 2009; 19:21:20 

Eğer o uçak bir harrier değilse havada kalamaz

Edit : Asılı kalmayı bırak çok yavaş giderse bile stall olur , düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CasTiLLa -- 20 Temmuz 2009; 19:22:05 >

144 Mesaj
20 Temmuz 2009; 19:26:08 

quote:

Orijinalden alıntı: !KO

Flap full acıksa ve hız azsa hareket eder ama asagıdan bakıldıgında asılı kalmıs gıbı durur
Net bır sekılde havada asılı kalmaz bız oyle goruruz

1269 Mesaj
20 Temmuz 2009; 19:29:48 

quote:

Orijinalden alıntı: lcdekran

böyle birşey mümkün değil ;

uçakların aerodinamiği yani basitçe rüzgara karşı dirençleri mükemmeldir atmosferde doğal yollarla oluşabilecek bir rüzgarın uçağı rotasından saptırabilmesi yada ters hareket istikametine doğru eş değer bir güç uygulayabilmesi mümkün değildir çünkü rüzgarın direk bir kuvvet şeklinde uçağa temas edebileceği bir alan mevcut değil..

demek istediğin kasırga yada hortumlar ise zaten böyle bir duruma maruz kalan uçağın kaçma şansı yok havada asılı kalma ihtimali hiç yok sonuç uçağın düşmesi olur ki böyle bi duruma yakalanmaz hiçbir uçak navigasyon ve yer bağlantılı iletişim sistemlerini düşünürsen saniye saniye uçaklara rotası üzerindeki hava olayları bildirilmekte..

edit : imlâ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vormound -- 20 Temmuz 2009; 19:32:10 >

you hit me we hit you

1727 Mesaj
20 Temmuz 2009; 19:31:31 

durmaz bi ara bi havalanında grev vardı hatırlamıyorum hangisi önümüzdede trafik vardı bizim uçak etrafta dönmeye başladı eğer havada asılı kalma varsa neden boşuna benzin yaksınki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Takao -- 20 Temmuz 2009; 19:35:39 >

ma, take this badge off of me.i can’t use it any more.it’s getting dark, too dark to see.feel like i’m knockin’ on heaven’s door.
knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.
ma, take these guns away from me.i can’t shoot them any more.there’s a long black cloud following me.feel like i’m knockin’ on heaven’s door.

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2009; 19:48:09 

dikey kalkan uçak
diye artınca çıktı

F35 hovering

link
http://www.moralhaber.n...an-super-ucak-Video.htm

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2009; 19:50:24 

dh tada konusu geçmiş resimleride var
http://resim.donanimhab..._1/key_//tm.htm#9410225

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2009; 19:53:22 

süper yaaaaaaa

diğer başka modelde var
adı harrier

http://www.youtube.com/watch?v=-kDb99ftPlY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruzgar2442 -- 20 Temmuz 2009; 19:55:54 >

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2009; 20:04:18 

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2009; 20:07:02 

0

0 Mesaj
10 Ocak 2010; 0:58:17 

bende aynı durumu yaşadım ve arabadaydım ama şöyle bişi var uçak tam yolun kenarındaki büyük reklam panosunun hemen 10-12 m üzerindeydi ve biz yavaşladık inanılmaz bir manzaraydı,orada öylece duruyordu kocaman uçak!
quote:

Orijinalden alıntı: PaulCrewe

Arabanın içindeyken gördüyseniz doğaldır ama asılı değildir sadece bağıl hız kavramı yüzünden o şekilde görmüş olabilirsiniz.Havada asılı kalabilen uçaklar Harrier ve JSFdir.

1839 Mesaj
10 Ocak 2010; 1:21:27 

Benim bildiğim helikopterler asılı durabilir ama uçaklar duramaz

Uzaklaştırılmış
10 Ocak 2010; 1:25:56 

inişe geçtiklerinde hızlarını muazzam şekilde düşürüyorlar uçağı karşıdan gorduysen ve rüzgarda ucağa dik yondeyse hızı iyice yavaslamış şekilde gormuşsundur yani bi goz yanılması diyelim yoksa koca yolcu uçağı durur mu havada hepsini geçtim makine mühendisi olarak yorumladım bak sana ozel :P

bi savaş uçağı var adını tam hatırlamıyorum kalkışları ve inişleri hızlanmadan yükselerek yapıyordu hani biraz daha küçük bi uçak gorsen odur diyeceğim de yok ı ıı cık :)

1883 Mesaj
10 Ocak 2010; 1:27:06 

3295 Mesaj
10 Ocak 2010; 1:28:48 

Kelebek gibi konuyor o uçaklar

Volkswagen Caravelle BiTDI 180 HP 400 NM
İnceleme için tıklayınız.

826 Mesaj
10 Ocak 2010; 1:29:18 

yolcu uçağının havada asılı kalması imkansız zaten itiş gücü yer çekimi kuvvetinden büyük oluğu için havalanabilio bunun için motorlarını durdurması gerek bunun sonucunda da itiş kuvveti 0 oluğunda yer çekimi kuvveti daha ağır basıcak ve küüttt ne mantık yürüttüm be gece gece

psn:numenoriean

2073 Mesaj
10 Ocak 2010; 1:31:55 

f-35

Yıldız Teknik Üniversitesi
2012 Girişliler

667 Mesaj
10 Ocak 2010; 1:33:34 

uçak inerken eğer uçakla ters istikamete doğru gidiyosanız uçağı duruyo gibi görebilmeniz mümkün.
göz yanılması. ben hep yaşarım.

8263 Mesaj
10 Ocak 2010; 1:36:21 

Uçağın kanatlarının üstünden çok hızlı bir hava akımının geçmesi gerekir. Bu hava akımının minimun seviyede geçişi sağlandığında, kanadın altından kanatlara bir hava basıncı uygulanmaya başlanır. Motorlar uçağı ileri itmeye başladıkça, kanatlara alttan uygulanan basınç artar ve uçak havalanır. Motorlar durduğu anda uçak ileriye itilemeyecek, kanatların altından uygulanan hava basıncı oluşamayacak ve dolayısıyla uçak düşecektir.

Yani F35 gibi uçaklar dışında diğer uçakların hava asılı kalması mümkün değildir.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx
Samsung Galaxy Young S6310

Uzaklaştırılmış
10 Ocak 2010; 1:37:48 

olmaz öyle bişey

488 Mesaj
10 Ocak 2010; 1:39:27 

Enemy Harrier is on the way!!!!...

...::: naSTy`bOi ® 2011@2012 :::...

12181 Mesaj
10 Ocak 2010; 1:40:58 

YOLCU ucağı havada asılı kalmaz.Çünkü bazen hava şartları ve pistin hazır olmaması nedeniyle kaptan uçağa tur attırmak zorunda kalır.Ve buda yakıttan zarar etmek demekir. Bir uçağın tur atması bir arabanın tur atması gibi değildir çok geniş bir alan düşünmek gerekir.Havada asılı kalma özelliği olsa neden kaptan uçağa tur attırsınki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknode -- 10 Ocak 2010; 1:42:16 >

Yeditepe Üniversitesi - Sony Vaio SVE1712W1EB - Sony Xperia Z Ultra - Sony Xperia Z - iPhone 5S - Sony Xperia P - Sony Alpha A37M ProCam - BB Bold 9700 - BB 9790

Uzaklaştırılmış
10 Ocak 2010; 2:03:10 

Havada durdum şahitlerim var

-------

Tabii ki normal bir yolcu uçağı duramaz, saçmalık.

4040 Mesaj
10 Ocak 2010; 3:25:47 

Uçak içinde olduğunuz araca göre sağda kalıyor diyelim. Siz sola döndükçe yine havada duruyor gibi görebilirsiniz.

DH Adminlerini Sevmeyenler Kulübü

3802 Mesaj
10 Ocak 2010; 4:04:06 

insan gözü göremez..

Intel i3 4150 @ 3.5 GHZ-- ASUS R9 270 DCU II OC @ 1050/1550 --MSI H81M-P33-- 8 GB CORSAIR VENGEANCE RAM -- 60 GB KINSTON SSD -- 500 GB SEAGATE HDD --SEASONIC M12II 850W PSU -- Corsair Carbide 400R KASA --27" ASUS VE276Q LED MONİTÖR

480 Mesaj
10 Ocak 2010; 4:19:29 

İngiliz kraliyet hava kuvv.leri hariar birde USMC F35 aynı şekilde kalkabilme kabiliyetine sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LORD OF CASHMONEY(ŞANSLI) -- 11 Ocak 2010; 4:20:54 >

ногай татар Тюрк
Dünün kapıkulu, gönüllü yanaşmaları bugün küstah, arsız saldırganlarıdır...

480 Mesaj
10 Ocak 2010; 4:23:13 

quote:

Orijinalden alıntı: LORD OF CASHMONEY(ŞANSLI)

İngiliz kraliyet hava kuvv.leri hariar birde USMC F35 aynı şekilde kalkabilme kabiliyetine sahip.

ногай татар Тюрк
Dünün kapıkulu, gönüllü yanaşmaları bugün küstah, arsız saldırganlarıdır...

2798 Mesaj
10 Ocak 2010; 4:33:25 

Bir de harrier değil de, 4 veya 2 pervaneli uçak vardı, pervaneler yere paralel olunca helikopter gibi oluyor, havadayken yere dikey olup planör gibi vs. neyse siz anladınız işte Bilenler için; splinter cell'deki sam fisher amcamızı taşıyan uçak.

.
AMD x4 965|Sunbeam CCFU|Gigabyte 990XA-UD3|Corsair Veng 1600/9 2x4|5850 Xtreme
WD Caviar Black 500 GB|OCZ Fatal1ty 550W|Asus DVD-RAM|TT Spedo

LG E2360V|Edifier X600|Asus VULCAN Anc|Razer DA v2|Logitech G15v2|ASUS DSL-N12E
Notebook: HP HDX18|18.4"|P8600|9600M GT|500+250GB|2x2 GB 800MHz CL5|Logitech M705

193 Mesaj
10 Ocak 2010; 8:42:27 

Bir keresinde kâğıttan uçak yapıp yüksek bir yerden atmıştım. Hava çok rüzgarlıydı. Uçak tam rüzgarın ters yönünde doğru ilerliyordu ki ilerleyemedi. Havada öylece birkaç saniye durdu. Durduğundan eminim çünkü gölgesi de hareket etmedi. Eğer kâğıt uçakta oluyorsa çok küçük bir ihtimalle yolcu uçağının durması da imkansız değil, ama çok zor.

1077 Mesaj
10 Ocak 2010; 8:47:18 

quote:

Sayfa:   [1]      >>
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » babamla iddaya girdik ucak havada asili kalir mi sizce ?
Sayfa: [1]      >>
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar