- x
Fethiye - istanbul yol guzargah nasil olmali?
23 Cevap10022 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

953 Mesaj
18 Temmuz 2009; 20:48:01 

Merhabalar.

Gecen hafta geze geze sahilden fethiyeye geldik. Yarin sabah donus icin yola cikacagiz fakat en kisa iatanbula donus hangi sehirlerden gecerek gitmek daha dogru? Yol kalitesi ve yol durumu axisindan?

Yardimxi olursaniz cok tesekkur ederim

Saygilar

240 Mesaj
18 Temmuz 2009; 23:50:42 

Arkadaşım iki senedir istanbuldan fethiyeye gidiyorum.

İki sene de aynı hatayı yaparak Bilecik, Afyon, Burdur üzerinden gidiyorum. Kesinlikle tavsiye etmem yollar berbat, bol bol kamyon var.

En temizi İstanbul, Bursa, İzmir sonrasında otobandan devam. Kısaca geldiğin yoldan devam et maceraya atılma:))

Hayırlı yolculuklar.

289 Mesaj
19 Temmuz 2009; 0:08:09 

ısparta-burdur-afyon-ankara ordanda otoyola girsen daha iyi olur.

240 Mesaj
19 Temmuz 2009; 0:24:40 

Sline her iki yoldan hiç gittin mi bilmiyorum ama tavsiye edilen yol yukarıda yazdığım yol. Geçen sene dönüşte kullandım çok rahattı.
Burdan bilgi alabilirsiniz

http://www.viamichelin....strVehicle=0&devise=1.0|EUR&carbCost=1.3&isAvoidFrontiers=false&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6&dtmDeparture=02/07/2009&indemnite=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0

Tamamını kopyala yapıştır.

289 Mesaj
19 Temmuz 2009; 0:31:57 

quote:

Orjinalden alıntı: zottegem

Sline her iki yoldan hiç gittin mi bilmiyorum ama tavsiye edilen yol yukarıda yazdığım yol. Geçen sene dönüşte kullandım çok rahattı.
Burdan bilgi alabilirsiniz

http://www.viamichelin....strVehicle=0&devise=1.0|EUR&carbCost=1.3&isAvoidFrontiers=false&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6&dtmDeparture=02/07/2009&indemnite=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0

Tamamını kopyala yapıştır.

ben otoyol tavsiyesi gibi bir şey sundum sadece

189 Mesaj
19 Temmuz 2009; 0:34:05 

İstanbul'da Yenikapı'ya yakın oturuyorsanız tavsiyem Bandırma üzerinden gitmenizdir. Özellikle dönüşte o kadar yolu üstüne feribotta uyumak çok güzel oluyor. Gerçi Bandırma- Susurluk arası yol çok fena ama 40 km civarı yani diğer alternatife göre değiyor bence.

240 Mesaj
19 Temmuz 2009; 0:37:03 

Diğer tarafında otoyoldan bir farkı yok ki. Fethiye, Burdur arasını geçmek zaten başlı başına bir iş. Ordan Burdur afyon arası yine bol kamyonlu gidiş geliş yol. Afyon Ankara hakkında bir tecrübem yok ama çok iyi olacağını sanmıyorum.

240 Mesaj
19 Temmuz 2009; 0:40:02 

quote:

Orjinalden alıntı: kemanci06

İstanbul'da Yenikapı'ya yakın oturuyorsanız tavsiyem Bandırma üzerinden gitmenizdir. Özellikle dönüşte o kadar yolu üstüne feribotta uyumak çok güzel oluyor. Gerçi Bandırma- Susurluk arası yol çok fena ama 40 km civarı yani diğer alternatife göre değiyor bence.

Feribot kaç saat sürüyor?

189 Mesaj
19 Temmuz 2009; 0:43:45 

2 saat 10 dk civarı sürüyor

240 Mesaj
19 Temmuz 2009; 0:45:29 

quote:

2 saat 10 dk civarı sürüyor

O zaman süper fiyat konusunda bilgin varmı? Ağustos 12 gibi gitmeyi düşünüyorumda.

189 Mesaj
19 Temmuz 2009; 0:50:50 

125 araç için sürücü hariç her yolcu da 20 diye hatırlıyorum İdo'nun sitesinde yeterince bilgi var bilet de alınabiliyor. Öyle Ankara falan uğrşana kadar bu çok daha kolay olur. Ben İstanbul'dan Ayvalık'a gittim 3 buçuk seferine bindim 9 da Altınova'da yazlıktaydım.

240 Mesaj
19 Temmuz 2009; 0:55:28 

Teşekkür ederim şimdi buldum idonun sitesini. Zaman açısından büyük kolaylık.

21232 Mesaj
19 Temmuz 2009; 1:04:06 

Zaman açısından kolaylık olabilir ama bütçe olarak şöfor + araba üöreti bir depo benzin parası ediyor.
O bir depo benzinle ben İstanbul' dan Afyon' a kadar gidiyorum.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

240 Mesaj
19 Temmuz 2009; 1:10:08 

Siteden şöför+iki yolcu 195 hesapladı Türkiye'de dizel ne kadar bilmediğimden hesaplamak benim için zor.

189 Mesaj
19 Temmuz 2009; 1:15:13 

O İdo'nun Türk halkına armağanı Ama batıda bir yerlere gidecekseniz ve körfezi dolaşmak istemiyorsanız Eskihisar-Topçular arası da 45 lira sadece araba+sürücü. Daha mantıklı bence. Susurluk Bandırma arası 50 dk civarı sürüyor, Susurluk Topçular arası tahminimce 2 buçuk saat sürer, Topçular'da ne kadar bekleyeceğiniz meçhul, iyimser olursak 1 saatte karşıdasınız gideceğiniz yere göre yarım saat ile 2 saat arası İstanbul'un içi sürer. En kötü ihtimal 40- 50 dakika erken gidiyorsunuz ve bu arada 2 saat klimalı salonda oturuyorsunuz. Ama tabii gideceğiniz yer Afyon üzerinden daha yakınsa öbür türlüsü daha mantıklı olur

189 Mesaj
19 Temmuz 2009; 1:18:13 

2,56 gözüküyor Opet'in sitesinde. Genellikle İdo daha pahalıya mal olur. Gideceğiniz yere göre değişiyor tabii ki.
quote:

Siteden şöför+iki yolcu 195 hesapladı Türkiye'de dizel ne kadar bilmediğimden hesaplamak benim için zor.

240 Mesaj
19 Temmuz 2009; 1:26:38 

quote:

2,56 gözüküyor Opet'in sitesinde. Genellikle İdo daha pahalıya mal olur. Gideceğiniz yere göre değişiyor tabii ki.

Bu durumda pahalı neyse artık duruma göre karar vericez. Teşekkürler.

189 Mesaj
19 Temmuz 2009; 1:33:32 

Gidiş neyse de dönüşte sahiden çok rahat oluyor onca yolun üstüne, hediye gibi. Yani şehir içinde yirmi dakikalık deniz otobüsü için 5 lira isteyen bir zihniyet için normal yani. Aslında araba zorunlu değilse Dalaman'a uçakla gitmek en rahatı olur özellikle karşılayacak birileri varsa orada. Hele bir de şans eseri ucuz bilet de bulunursa

2058 Mesaj
19 Temmuz 2009; 13:02:44 

Arkadaşlar körfez çok kötü daha doğrusu körfez susurluk arası yollar bazen teke düşüyor.Gece buradan geçmemenizi öneririm.Çünkü daha kalabalık oluyor ve topçular feribot ta tıklım tıklım.Ben bodruma gittim susurluk tan sonra güzel yollar.Didim ayrımında biraz da sorun var yol yapımından dolayı diğer yerler rahat.

[Gigabyte 965P Ds3][INTEL 6420@3200]+[Big Typhoon]+[Ocz Plantium ddr800]
[250GB SATA Seagate 16C]+[Skystar 2.6d]
[Sapphire 1950XT]+[Nec DVDRW]+[Nec DVD-RW 3540A]
[Silverstone 500 watt siyah]+[AOPEN H600 B13]+[Zoom X5V]
[Philips Dobly Surround]+[Logitech Wireless Mouse]+[SONY LCD]

1498 Mesaj
19 Temmuz 2009; 13:09:55 

hazır konuyu bulmuşken bende ist. fethiye gitcem kısmet olursa. o zaman ankara afyon danmı gitsek acaba

210 Mesaj
19 Temmuz 2009; 14:02:53 

quote:

Arkadaşım iki senedir istanbuldan fethiyeye gidiyorum.

İki sene de aynı hatayı yaparak Bilecik, Afyon, Burdur üzerinden gidiyorum. Kesinlikle tavsiye etmem yollar berbat, bol bol kamyon var.

En temizi İstanbul, Bursa, İzmir sonrasında otobandan devam. Kısaca geldiğin yoldan devam et maceraya atılma:))

Hayırlı yolculuklar.

+1

953 Mesaj
19 Temmuz 2009; 16:38:30 

cok tsekkurler arkadasla bıraz once dondum :D giderken kullandıgımız ılk cevap veren arkadasın guzergahını kullandım. bandırmadan degılde topculardan hemen 40 dkda gectık karsıya. 9 saat surdu toplam yolumuz.

189 Mesaj
19 Temmuz 2009; 23:43:16 

Bir başka seçenek de (aslında gideceğiniz yer Anadolu yakasındaysa en mantıklısı) Yalova-Pendik feribotu fiyat olarak araç 50 kişi başı 5 liraymış Bandırma seçeneğinin neredeyse 3 te 1 ne geliyor. Bunda da sefer 45 dakika sürüyor ve bileti önceden almış olmanızdan dolayı sıra beklemeniz gerekmiyor. Yok ben sizi mutlaka bir feribota bindireceğim. Napalım insan Ankara'da oturunca denize hasret kalıyor, daha uzun sürse bile denizi tercih ediyorum bu yüzden
edit: Zaten gelmişiniz Biraz gereksiz bir mesaj oldu, kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemanci06 -- 19 Temmuz 2009; 23:45:51 >

953 Mesaj
20 Temmuz 2009; 3:18:24 

quote:

Bir başka seçenek de (aslında gideceğiniz yer Anadolu yakasındaysa en mantıklısı) Yalova-Pendik feribotu fiyat olarak araç 50 kişi başı 5 liraymış Bandırma seçeneğinin neredeyse 3 te 1 ne geliyor. Bunda da sefer 45 dakika sürüyor ve bileti önceden almış olmanızdan dolayı sıra beklemeniz gerekmiyor. Yok ben sizi mutlaka bir feribota bindireceğim. Napalım insan Ankara'da oturunca denize hasret kalıyor, daha uzun sürse bile denizi tercih ediyorum bu yüzden
edit: Zaten gelmişiniz Biraz gereksiz bir mesaj oldu, kusura bakmayın

hehe. bizde oyle geldık hıc sıra yoktu. 45 tlydı benım aracım yolcu parasıda almadılar. onumdekı arac sw idi 55 tl aldılar. hatta gıderken yasandı bu olay ben 55 uzattım sızınkı 45 tl dediler.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Fethiye - istanbul yol guzargah nasil olmali?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.410