Şimdi Ara

Dizel otolarda hava yapma sorunu?nasıl çözülür?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
134.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir iki kez yol bilgisayarının azizliğine uğradım.Yol bilgisayarı daha 25-30 km gider dediği halde aracın mazotu bitmişti.Bende tabi ki kontağı çevirmeye devam ettiğim için araç motoru hava yapmış.Daha sonra servis geldi tabii ki; Hava filtresinin hortumunu söktü (sanırım) çantasından çıkardığı spreyi hortuma doğru sıktı.Bende bu arada marşa basıyordum.Araç bir iki denemeden sonra çalıştı.Daha sonra servis elemanından biri yanında deodorant falan yok mu?dedi.Öteki de, sen boşver onu dinleme motoru falan yakarsın sana en az 5-6 milyara patlar mazallah gibisinden bir cümle kurdu.Benim anlamadığım hususlar;

1- Hava yapma sorunu nedir?Neden dizel otomobillerde bulunur.

2- Hava yapınca kendimiz deodorant gibi yanıcı maddelerle bu işi halledemezmiyiz.

3- Servis elemanlarında bulunan bu sprey nedir?Nerden satın alabiliriz?

4- Motorun hava yapmasını önlemek için mazot bittikten sonra neler yapılmalı?Yada havayı almanın başka yolu var mı?

saygılar...

• http://www.hepsiburada.com/Liste/superhelp-kontak-hizlandirici-eter-sprey-200-ml-made-in-italy-0437200/productDetails.aspx?categoryid=264013&productid=otev0437200

Eter alıp hava girişine sıkacaksınız, fakat çok fazla değil.

Marşa basarken çok az sıkacaksınız, hah çalıştı diye eter sıkmakta ısrarcı olmayın, tekrar marşa basarak bir daha deneyin.

Boş depo mazot/yakıt pompanızıda bozar, 3 lira kar ederken, bir sürü para verirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.