Şimdi Ara

XP ONARMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
66.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ne demek istedigini tam anlamadım ama xp cd si ile boot edersen mavi ekranda sistem geri yukleme var onu kullan(gerci cok biseye yaramaz ama)
  • S.Aleyküm
    XP cd'siyle boot ettikten sonra ilk gelen seçenekleri "ENTER" ile geçip, gelen sözleşmeyi kabul ettikten sonra tekrar senden ne yapmak istediğini belirtmen için, sana seçenekler sunacaktır. Sen "R" diyerek onarmayı başlatabilirsin.
    Dikkat: Bu sadece yamasız, sp2, sp1 siz XP cd'leri için geçerlidir! (Benim bildiğim kadarıyla...)
    Kolay gelsin...
  • ya xp teklemeye başlayınca yada sistemde sorun çıkınca bişiy yapılıodu da ,xp cdsini takıp bişiler yapılıodu, tam hatırlamıorm ama
  • 1- XP cdsini cd rom a takın başlat çalıştır a sfc / scannow yazın
    2- XP cd sini cd rom a koyun ve başlat çalıştır a X:\i386\winnt32.exe /unattend
    3- XP cd si ile boot edip yeniden kurmak...

Açıklamalar...

-----------------
    1. işlemi yaparsanız yanlızca sistem dosyalarının doğruluğu kontrol edilir. Pc nin açık olması gerekir. Eğer birden çok Cd rom varsa Xp cdnizi " Master " olan sürücüye koymanız tavsiye edilir.
    2. Bu işlemi yapar iken "X" yerine XP cdsini koyduğunuz Cd Rom un sürücü harfini yazmanız gerekiyor. Bu işlem sonucu yeniden kurulum yapılır, ancak bilgilerinize zarar gelmez. ( bu işlem her durumda yeniden ürün anahtarı isteyecektir. )
    3. iilem için bios tan boot için 1. aygıtı CD rom a getirin. XP cd niz ile boot ettikten sonra kurulum kısmına kadar devam edin. ( F8 ile sözleşmeyi kabul edin ve kurulum ekranına gelince ) R ile onarımı seçin. 2. şıkta olan işlemler yapılacaktır.

• herkes bişey söylemiş şu xp onarmayı gerçekten bilen birisi varmı ?

bide onarınca pc deki veriler siliniyo mu ??
  • X Files açıklamış durumu.

Sistemin üzerine tekrar sistemi kurarsanız veriler silinebilir.
  • ßende Böyle Yapıyom.

Xp Cd'sini Takıyorum Sonra Başlat Çalıştır'a sfc /scannow Yazıp Tamam Diyom
  • quote:

Orjinalden alıntı: Peçito

ßende Böyle Yapıyom.

bende, en iyisi böyle zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: pc-system1

quote:

Orjinalden alıntı: Peçito

ßende Böyle Yapıyom.

bende, en iyisi böyle zaten

böyle yapınca onarılmış oluyomu yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: maskmack

S.Aleyküm
    XP cd'siyle boot ettikten sonra ilk gelen seçenekleri "ENTER" ile geçip, gelen sözleşmeyi kabul ettikten sonra tekrar senden ne yapmak istediğini belirtmen için, sana seçenekler sunacaktır. Sen "R" diyerek onarmayı başlatabilirsin.
    Dikkat: Bu sadece yamasız, sp2, sp1 siz XP cd'leri için geçerlidir! (Benim bildiğim kadarıyla...)
    Kolay gelsin...

e aRKaDAŞ anlatmışya İşte ne güzel.

Ayrıca bilgisayardaki işletim sistemine öncekini silmeden tekrar bir tane daha kurulabilir. veriler silinmez.
    Onarmaylada veriler silinmez.....

• bildiğim kadarıyla var olan xp klasörürünün üzerine yazıyor yani klasörler yer değiştiriyor üzerine yazınca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 3 Ağustos 2007; 16:36:15 >
  • Arkadaşlar Açılmayan windows xpler içinde aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.
    Öncelikle xp cdsini taktığımızda karşımıza onar diye bir seçenek gelmez.
    Ama cd'yi takıp bilgisayarı yeniden başlat dediğimizde ( Bios ayarlarından first boot device olarak cd-rom seçili ise) cd'den ön yükleme için bir tuşa basın diye bir seçenek çıkar. Tabi Biosta boot device olarak cd-rom seçili değilse, bunu ayarlamamız gerekiyor. Tecrübesiz kullanıcıların bios ayarlarıyla oynaması işin içinden çıkılmaz sonuçlar doğurabilir zira bu ayarlardan anlamayan kullanıcıların karıştırması tavsiye edilmez. Cd.den ön yükleme için bir tuşa basın dendi. Herhangi bir tuşa bastıktan sonra yaklaşık 3 ile 4 dakika arası bekliyoruz.(çünkü ön yükleme dosyaları kaydediliyor). Ve windows xp'yi kurmak için enter tuşuna basın veya onarmak için "R" tuşuna basın diyor.Biz onarmak için "R" tuşuna basıyoruz. Hangi windows yüklemesinde oturum açmak istiyorsunuz diye bir soru geliyor.Bilgisayarımızda bir sistem yüklü olduğunu varsayarak 1 yazıp enter tuşuna basıyoruz.Yönetici parolası yazın diye bir seçenek çıkıyor.Parolanız varsa yazıyorsunuz. Yoksa enter tuşuna basmanız yeterli.Enter tuşuna bastık ama hala onarım başlamadı. msdos da "C:\windows>" yazıyor.Ne yazmanız gerektiğini söyleyeyim "chkdsk /r" yazılır ve enter a basılır.chkdsk ile sağ sılaş(/)arasında bir boşluk vardır, dikkat edilmelidir.Böylece sistem eksik veya bozulmuş sistem dosyalarını onarmaya başlar. kolay gelsin..(Alıntıdır)

• hocam yaptım dediklerini,yanlız daha sonra "D:/" çıkıyor.Ne yapmam gerek ?
  • yaptıysan dye geçmeden exit komutuyla çık.gerçi benım başıma daha önce gelmedı.ama chkdsk /r komutu sadece windows bölölümünü onarır dıe bılıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wegaserhan

yaptıysan dye geçmeden exit komutuyla çık.gerçi benım başıma daha önce gelmedı.ama chkdsk /r komutu sadece windows bölölümünü onarır dıe bılıyorum.

mavi ekranları, ntldr missing hatalarını, bozuk dosyaları felan alayını onarır giderir.
    işletim sistemini açılır hale getirir. bu sebeple 2. madde için yeniden kurulum uygulamasına gerek olmamalı.
    windows açılıyor ise on iken de temizlik yapılabilir.
  • oraya geçtikten sonra exit deyip çıktım ama yine aynı kısma geldi(güvenli kod,en son iyi yapılandırma fln )

exit yazdım pc yeniden başlarken cd yi çıkardım aynı.
    Birde tekrar yaptım işlemleri cd ile devam ettim bu sefer ama yine sonuç değişmedi aynı.

Ne yapmam gerekiyor acaba
  • illa dye gidiyorsa o zaman dyide denetlet gitsin onun komutuda emin değilim ama d:/ chkdsk gibi bişidir sanırım.d de bişi bulmuşki denetlemek istiyor herhalde.
  • spyfurky alintin icin cok tskrlr. isime yaradi. cepten siteye baglanip acilmayan pcyi onariyorum:)
  • Spyfurky saol
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.