Şimdi Ara

AMD'nin Phenom II 42 TWKR işlemcisinde fiyat 12.000$'a yükseldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin hız aşırtmacılar için özel olarak hazırladığı ve yaklaşık 100 adet ürettiği Phenom II 42 TWKR işlemcisinin proje çalışması olduğunu ve hacimli satışının yapılmayacağını belirtmiştik. Ancak geçtiğimiz günlerde AMD'nin izniyle işlemcinin bir örneği, tüm geliri yaşlılar ve rahatsızlığı dolayısıyla iş göremez durumda olan yetişkinler için hizmet veren Family Eldercare organizasyonuna bağışlanmak üzere eBay'de satışa sunulmuştu. Yüksek hız aşırtma potansiyeli ile dikkat çeken ve Sıvı Azot (LN2) altında 6.5GHz ve üstü hızlara çıkabilen işlemci eBay'de devam eden açık arttırmada rekor fiyata gidiyor.

Birkaç gün içerisinde açık arttırması sonlanacak olan işlemci an itibariyle 12.000$ seviyesine gelmiş bulunuyor. Bilindiği üzere günümüzün en hızlı masaüstü işlemcilerinde bile fiyat Skulltaril platformu için hazırlalanan QX9775 işlemcisini ayrı tutarsak 1000$ seviyesini geçmemişti. Ancak AMD'nin özel olarak hazırlanan ve son derece az miktarda üretilen özel hız aşırtma işlemcisinde sadece bir örneğin eBay de satışa sunulmsaı aralarında koleksiyonerler de olmak üzere çok sayıda donanım ve hız aşırtma tutkununu harekete geçirmiş durumda.

3 gün daha devam edecek olan açık arttırma sonucunda Phenom II 42 TWKR işlemcisinin hangi fiyat seviyesine ulaşacağı şimdiden merak konusu olmuş durumda.

• içinde bağış olması yükseltiyor,daha da yükselecektir fiyatı
  • amd kullanıcı dostu olduğu kadar insanlığın da dostu olmaya aday
  • özel bir sistem için özel bir işlemci..

param olsa bir dakika durmam bu işlemciyi almak için kapışırım..

içinde bağış olmasının da ayrı ir sebebi var tabi..

fiyat tahminen 15.000$ geçer
  • o paraya kral bir sistem kurarım daha iyi performans alırım
  • Fabrikatör ve işadamları için ideal :)
  • işlemcinin üstündeki demiri altın yapsalar belki bu fiyatı hakeder ama 12.000 para vermek saçma :D ne bu lamborginimi sanki açık artırmayla satılıyo .. :D bu yakında 30.000 de olur
  • 25.000 $ civarı olacağını tahmin ediyorum ve yardım amaçlı olmasının da bu fiyata gelmesinde büyük rol oynamış durumda ayrıca böyle bir yardımın işlemci aracılığı ile düzenlenmiş olması da ayrı bir güzellik.
  • bu fiyata ben 8 işlemcili 32 cekirdekli server pc kurarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaan qwerty

bu fiyata ben 8 işlemcili 32 cekirdekli server pc kurarım

çok düz mantık seninkisi... ona bakıyorsan koleksiyoncusu senin benim için hiçbirşey ifade etmeyen eski püskü bir parçaya yüzbinlerce dolar verebiliyor... hem bu işin içerisinde yardım da var... bence çok daha büyük meblağlara ulaşacak bu artırmanın sonu...
  • Ne gerek var para tuzağı .. Çok para vermek istiyorsan i7 975 al keyfine bak ..
  • 50 bin doları gecmesi lazım bence gecergibi de geliyor bana
  • Allah hayırsever amd yi korusun ve bağışçışarıda
  • nereden bakarsan bak enayilik bu saçmalığın tek elle tutulur yanı paranın işe yarar bir yere gideceğini bilmek
  • içim gidiyor 13 binim olsa düşünmeden artırırım teklifi:=)))
  • İnsanların hassas duygularıyla oynayıp bir yandan da iğrenç bir reklam kampanyası düzenleniyor. Böyle yardımlar medya önünde sağa sola caka satarak yapılmaz, yuh diyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

İnsanların hassas duygularıyla oynayıp bir yandan da iğrenç bir reklam kampanyası düzenleniyor. Böyle yardımlar medya önünde sağa sola caka satarak yapılmaz, yuh diyorum...

• Elimde 12k $ olsa 1.000 liraya sistem kurardım geri kalanı bankaya atardım her ay faiziyle upgrade yapardım.
  • birde "free shipping" yazmışlar

ayrıca sigortaların bu işlemciye yangına , depreme , tsunamiye karşı sigorta yapmaları iyi olur
  • 12.000$mı oo baya ucuzmuş canım almışken 4-5 tane almak lazım arkadaşa komşuya dağıtırız
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.