Şimdi Ara

Elektrik-elektronik mi Bilişim mi?[Anadolu teknik Liseler hakkında bir soru]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,Anadolu Teknik ve Anadolu liselerini yazdım.Ancak Anadolu gelmezse(görünen gelmeyecek gibi de...ama yine de bir umut...)hangi bölümü seçmeliyim?
    Bir de arkadaşlar And. Teknik Liseleri çok kötü diye duyumlar alıyorum.Hayatın kararır cinsinden duyumlar sizce bu durum ne kadar doğrudur?

Gelecek cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• Dersler ağır, nerdeyse tüm gün okuldasın.2 seneliğe direk geçiş şansın vardı o da bu sene sonmuş öyle duydum. Açıkcası tavsiye etmem ama gidicem dersen bilişim kesinlikle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fataly

Dersler ağır, nerdeyse tüm gün okuldasın.2 seneliğe direk geçiş şansın vardı o da bu sene sonmuş öyle duydum. Açıkcası tavsiye etmem ama gidicem dersen bilişim kesinlikle.

O zaman gerçekten kötü olacak...Anadolu liselerini beklemekten başka bir umut yok sanırım ancak düz liselere tercih de yapabilirim yarın onaylanacak da ona göre değiştirme şansım hala var.
  • Arkadaşlar tüm sene derslere asılmayı düşünüyorum yine de çok mu zor olur?Üniversite kazanamazmışım gibi duyumlar aldığımdan dolayı birazcık ürktüm bu Teknil Lise işinden,müdür yardımcısı bana bugün elektrik-elektronik'ten bilişim'e geçebilirsin ancak bilişimde bu olmaz dedi.
  • Kardeşim anadolu teknik liseleri yazdı. Puanı tutuyor ilk 3ünü. Bursadaki en iyi teknik liseyi yazdı. Gerçekten kötü mü? ben anadolu lisesine gidiyorum ben bilmem beyim bilir
  • Bilişim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JusT.DreaM`

Bilişim.

Niye bilişim? hangi dalları var bilişim'in ? elektronik kötü mü yani?
  • bilişim dedigimiz bilgisayar bölümü de diyebiliriz. Ama anadolu teknik liselerinin dersleri cidden ağır. Hem normal seviyede kültür dersleri alırsınız bunun yanında da ağır olarak bölüm derslerini alırsınız. Sıkar insanı bi yerden sonra cidden..
  • Peki bu liseden sonra üniversite kazanma ihtimali nedir?Çoğu kişi yok diyor da sorma amacım o idi,Anadolu Liselerinden birini kazanamazsam ne yapıp yapamayacağımı tahmin etmek istiyorum.

• teknik liseler kaç ders ? kaç saat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Awesome -- 17 Temmuz 2009; 20:31:37 >
  • bana göre tek fark bilişimde fazla kız öğrenci olması.Tabi meslekler apayrı onu kasdetmedim.Eğer ben öss'yi göze alıcam diyorsan düz liseyi tercih et veya liseyi bitirince elinde bir mesleğin olmasını istiyorsan anadolu teknik tam sana göre
  • quote:

Orjinalden alıntı: TIGRAMAN

bana göre tek fark bilişimde fazla kız öğrenci olması.Tabi meslekler apayrı onu kasdetmedim.Eğer ben öss'yi göze alıcam diyorsan düz liseyi tercih et veya liseyi bitirince elinde bir mesleğin olmasını istiyorsan anadolu teknik tam sana göre

Sistemi net olarak bilmiyorum ancak Anadolu Teknik'ten mezun olduktan sonra üni. şansı 0 mıdır?Yani istediğim bölümü ÖSSde tuttursam yine de mi giremem?Zaten derslere asılacağım başarabilirim sanırım.Ancak liseden sonra illa bir meslek peşinde değilim amacım üniversite.
  • quote:

Orjinalden alıntı: VoldroY

quote:

bana göre tek fark bilişimde fazla kız öğrenci olması.Tabi meslekler apayrı onu kasdetmedim.Eğer ben öss'yi göze alıcam diyorsan düz liseyi tercih et veya liseyi bitirince elinde bir mesleğin olmasını istiyorsan anadolu teknik tam sana göre

Sistemi net olarak bilmiyorum ancak Anadolu Teknik'ten mezun olduktan sonra üni. şansı 0 mıdır?Yani istediğim bölümü ÖSSde tuttursam yine de mi giremem?Zaten derslere asılacağım başarabilirim sanırım.Ancak liseden sonra illa bir meslek peşinde değilim amacım üniversite.

dostum Meslek liseleri ve İmamhatip liselerinde bugün itibariyle kesin olarak katsayılar kalktı(1 tane yök üyesi istifa etti bu karara) neyse yani artık öss sınavında önümüzde bir engel yok gibi gözüküyor ben son sınıfım beni ve benden sonrakileri etkileyecek sanırım.Sana tavsiyem iyi bir eğitim almak istiyorsan anadolu teknik lisesi tercih etmelisin üstelik senin öss sınavına kadar sistem yerine daha iyi oturur.Eğer mühendis olmak istiyorsan üni.de anadolu lisesindede öğrendiğin pratik ve teorik bilgiler normal düz liseden gelenlerden seni öne çıkarır.Bence iyi düşün çünkü 4 sene sıkılmadan okula gideceksin,geleceğini iyi belirle

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: VoldroY

quote:

dostum Meslek liseleri ve İmamhatip liselerinde bugün itibariyle kesin olarak katsayılar kalktı(1 tane yök üyesi istifa etti bu karara) neyse yani artık öss sınavında önümüzde bir engel yok gibi gözüküyor ben son sınıfım beni ve benden sonrakileri etkileyecek sanırım.Sana tavsiyem iyi bir eğitim almak istiyorsan anadolu teknik lisesi tercih etmelisin üstelik senin öss sınavına kadar sistem yerine daha iyi oturur.Eğer mühendis olmak istiyorsan üni.de anadolu lisesindede öğrendiğin pratik ve teorik bilgiler normal düz liseden gelenlerden seni öne çıkarır.Bence iyi düşün çünkü 4 sene sıkılmadan okula gideceksin,geleceğini iyi belirle

Zaten amacım da mühendislik idi.Eğer bir engel yok ise ben tercihimi Anadolu'dan sonra And. Tek.'de kullanacağım sanırım.Zaten puan düşük geldi 4 sene için bana ders olur.Yazın da staj falan varmış sanırsam para kazanma şansı da varmış bu doğru mudur peki?

• evet 10. sınıfta 15günlük staj 11. sınıfta 25 günlük staj var eğer dışarıda bir işletmede yaparsan ücret alırsın tabi ama okulda yaparsan alamassın.
  • İşletmede yaparım,zaten üniversite yolu da açıldı ise sorun yok ancak bu karar değişmez değil mi?
  • yani karar alındı sanmıyorum değişeceğini çünkü 2senelik geçişi kaldırdılar haksızlık olur zaten bayadır bu madde konuşuluyodu.
  • ben anadolu teknik bilgisayar(yeni adıyla bilişim) mezunuyum. walla üni kazanma zor diye bir şey yok çalışırsan kazanırsın ama bilgisayar dışında bölümleri kazanman imkansıza yakın şu anki sistemle yeni sistemde nasıl olur bilmiorum alan dışında kat sayı farkına bağlı.

ChnGT kardeşin Tophaneyi mi yazdı? hangi bölüm?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChnGT/GTS

teknik liseler kaç ders ? kaç saat

Aşagı yukarı hergün en az 8 ders var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fataly -- 16 Temmuz 2009; 21:19:14 >
  • Yani teknik lisesi tercih edenler ek meslek eğitimi alacak ve diğerleriyle aynı puanı alacak. Yani anadolu lisesine giden biri öss den 270 puan yaptıysa o da 270 yapabilecek

Edit:
    Tophane elektronik yazdı ve bilişim yazdı. Demekki elektroniğe gitmeyecek. Tamam o zaman konuşuruz bilişim bölümüne girer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Awesome -- 17 Temmuz 2009; 21:25:47 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.