Şimdi Ara

MSI'ın GeForce GTX 260 Lightining modeli 1.1GHz'e çıkartıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Radeon HD 4890 modeliyle 1GHz GPU hızına ulaşmayı başaran AMD-ATi'nin aksine henüz Nvidia aynı saat frekansında çalışan herhangi bir model duyurmuş olmasa da firmanın iş ortakları tarafından hazırlanan özel tasarım ekran kartları, yetenekli ellerde 1GHz ve üstü hızlara çıkabiliyor. MSI'ın yüksek performans tutkunları için hazırladığı ekran kartı modellerinden birisi olan ve Military Class yaklaşımıyla yüksek kalite komponentlerle donatıldığı belirtilen GeForce GTX 260 Lightining modeli, hipro5 rumuzlu dünyaca ünlü hız aşırtmacının yaptığı çalışma sonucunda 1.1GHz GPU hızına ulaşarak neredeyse %100'e varan oranda hız aşırtıldı.

Sıvı Azot kullanılarak yapılan çalışmada, 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GT200b GPU'sunun güç verdiği ekran kartı kendi segmentinde rekor olan 1.1GHz'e çıkartıldı. Her ne kadar yapılan çalışma Sıvı Azot kullanımı gibi ekstrem koşullar altında gerçekleştirilmiş olsa da grafik işlemcinin ulaştığı hız açısından önemli bir çalışma. GPU hızı 1.1GHz'e çıkartılan, bellekleri ise 2000MHz'de çalışan kart ile gerçekleştirilen Aquamark testindeKİ 392k'lık skor ile bu segmentte en yüksek sonuçlardan birine de imza atılmış oldu.

1.1GHz'de alınan Aquamark skoru için buraya tıklayabilirsiniz.

• soğutcu çok karizma duruyor...
  • Müthiş bir değer elde edilmiş, tebrik ederiz.

Asus ve XFX yanılmıyorsam 1ghz barajını aşmıştı çok önceleri GTX260 216sp ile.

Msi Askeri sınıfı diye çok reklam etti, demolarda komponent farklılıklarından çok bahsetmişti. Acaba bu komponent farklılıklarından mı gerçekten bu başarı? 1.1ghz yapacak başka markalar da görmek güzel olurdu açıkçası.
  • İyi güzelde nasıl çıkartmışlar vmod uygulamış olmaları lazım başka türlü olmaz sıvı azot kullanılmış aynı zamanda Nvidia'nın yaptığı en büyük hata 55nm gpu'lu kartlarında voltaj ayarına müsade etmemesi normal şartlarda 800mhz gpu/1700mhz shader hızlarına çıksa yeter ortada rakip diye birşey bırakmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 16 Temmuz 2009; 16:49:34 >
  • hadi canım sıvı azot ile yapılmış aynısını bende vde yaparım artık son kullanıcı için ne faydası var hiç tabiki bende haberi görünce sevindim iyi gelişme dedim ama sıvı azot ile yapılan hız aşırtma ne işe yarar
  • 1.1 inanılmaz bir değer
    380 ile giden ferrariyi modifiye ile 760 la gittiğini düşünün
  • birinin işe yaraması gerekmıyor show yapıyor adamlar
  • vatan bilgisyarda vardı incelemiştim biraz gtx260 ların en iyisi ve en donanımlısı
  • MSI'ın logo değişeli kendisi de değişti... Gelişim sürüyor :) .
  • "hadi canım sıvı azot ile yapılmış aynısını bende vde yaparım artık son kullanıcı için ne faydası var hiç tabiki bende haberi görünce sevindim iyi gelişme dedim ama sıvı azot ile yapılan hız aşırtma ne işe yarar"

Bu tür mesajlara da bayılıyorum ya...

Demek bu iş bu kadar kolay. Demek eline her sıvı azotu alan 1.1Ghz ye çıkar. Tüm sistemi ve sıvı azotu ben sana sağlayacağım. 1.0Ghz'de Benchmark testlerini tamamlarsa o sistemi sana hediye edeceğim. Ama yapamazsan sen ne vereceksin..

Çok gördüm ben sizin gibi işkembe-i kübradan sallayanları da ondan soruyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

"hadi canım sıvı azot ile yapılmış aynısını bende vde yaparım artık son kullanıcı için ne faydası var hiç tabiki bende haberi görünce sevindim iyi gelişme dedim ama sıvı azot ile yapılan hız aşırtma ne işe yarar"

Bu tür mesajlara da bayılıyorum ya...

Demek bu iş bu kadar kolay. Demek eline her sıvı azotu alan 1.1Ghz ye çıkar. Tüm sistemi ve sıvı azotu ben sana sağlayacağım. 1.0Ghz'de Benchmark testlerini tamamlarsa o sistemi sana hediye edeceğim. Ama yapamazsan sen ne vereceksin..

Çok gördüm ben sizin gibi işkembe-i kübradan sallayanları da ondan soruyorum...

Bende Eskiden Öyle Düsünüyordum Marifetin Azotta Oldugunu
    Gercekten Marifet Azotta Degil

• Güzel çıkmış ama msi lari sevmiyorum nez<mn msi alsam başına birşeyler geliyor :D
  • fettah34 al o zaman bu kartı tepe tepe kullan nasıl kullanacaksan artık 4890 hava soğutmayla 1ghz gördümü gördü ne işe yarıyor herkes kullanıyor habi buyur sıvı azotla kullan bayılıyormuş bende senin gibilerine bayılıyorum 1100mhz'i görünce oooo yapıyorsunuz yapın yapın güzel oluyor böyle yarın geleceğim kontrole kullanıyor olduğunu görmek istiyorum :)
  • millet normal gtx 260 ları 2400 mhz ram ile kullanıyor bu eleman gpuya o.c yaparken ramlere o.c yapmayı unutmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

millet normal gtx 260 ları 2400 mhz ram ile kullanıyor bu eleman gpuya o.c yaparken ramlere o.c yapmayı unutmuş

GPU'yu maksimum değere çıkarmak istediği için belleklere dokunmamış olmasın?
  • Bu tür denemeler, kartın potansiyelini göstermek için yapılır genelde. Demekki iyi soğutulunca usta ellerde bu kart coşuyormuş.
  • Shader hızlarını da merak edenler için:

Tabii gerçek hızları 1100/2205'in az üstü veya az altıdır muhtemelen (aralıklı saat hızları meselesi).

Shader hızları "core"nin en az iki katı olmalı, eğer özel bir ayarla değiştirilemiyorsa. O 2200'ü buna göre değerlendirin yani.

Shader'in 2200'lere çıkması daha ilgi çekici aslında. Umarım başka bir olay yoktur işin içinde.

quote:

Orjinalden alıntı: sendomi

fettah34 al o zaman bu kartı tepe tepe kullan nasıl kullanacaksan artık 4890 hava soğutmayla 1ghz gördümü gördü ne işe yarıyor herkes kullanıyor habi buyur sıvı azotla kullan bayılıyormuş bende senin gibilerine bayılıyorum 1100mhz'i görünce oooo yapıyorsunuz yapın yapın güzel oluyor böyle yarın geleceğim kontrole kullanıyor olduğunu görmek istiyorum :)

Varsayılanı 850 MHz olan 4890'la varsayılanı 576 MHz (Lightining'in varsayılanı önemli değil) olan 260'ın 1 GHz ve üstü değerlere çıkmasını bir tutmuyorsun değil mi? (Başka anlamda da söylemiş olabilirsin 4890'la ilgili kısmı. Ama öyleymiş gibi görünüyor.)

576 --> +-1100, %90,9; 1242 --> +-2200 ise %77,1 hız aşırtma demek.

Daha başka anlamları da var 260'la bu hızlara çıkılmasının.

Fettah "ben azotla kullanırım" mı diyor sana? Yazacak bir şeyin varsa yaz arkadaş.

quote:

millet normal gtx 260 ları 2400 mhz ram ile kullanıyor bu eleman gpuya o.c yaparken ramlere o.c yapmayı unutmuş

Unutmuş... bizimki teşhisi koydu hemen...

Bellek hızları diğerlerinin hız aşırtılabilirliğini etkileyemez mi, en basitinden?

Adam grafik işlemci için rekor kırmak istemiştir. O hızlardaki işlemciye 1998 MHz bellek ciddi darboğaz yapabilir, bunu testi yapan da biliyordur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 16 Temmuz 2009; 21:48:06 >

• helal
  • nvidiacılar sizin kendi kendinize bırakıyorum hem çalın hem oynayın 1100mhz vay be sıvı azotla o zaman 4890'da verelim sıvı azotu ne oluyor onada artık vayyyyyyyyyyyyyyyyyy ve diyecekmisiniz hiç sanmıyorum nvidia 10 numara kazığı sokar anlamazsınız şekil a1-4 anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az hadi hayırlı işler
  • @sendomi

Senin Türkçe okuma sıkıntın var.

Kartların referans hızları ile hız aşırtıldıktan sonraki hızları arasındaki oran için "hobaaaaa" diyor millet. Yoksa ulaşılan değer çok önemli değil...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.