- x
HAVUZDA YÜZMEK? (Nasıl Yüzülür)
41 Cevap30431 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

113 Mesaj
16 Temmuz 2009; 10:38:34 

Bu gün havuza gidiyorum.

Hiç yüzme bilmiyorum değil. Yani denizde suyun üstünde durabiliyorum kulaç atabiliyorum ayak çırpabiliyorum.

Birkaç sorunum var. İşte nedense az mesafeyi çok kulaç ve ayak çırpmasıyla gidiyorum yani hızlı gidemiyorum çabuk tıkanıyorum.

Birde yüzüp yüzüm ortada durduktan sonra batıyorum.

Bu bilgilere göre havuzda nasıl yüzmeliyim ilk neler yapmalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_truck -- 16 Temmuz 2009; 10:39:37 >

360 Mesaj
16 Temmuz 2009; 10:39:53 

yüzmeyi bende çok iyi bilmiyorum ama hareketlerini çok hızlı yapmamanı tavsiye ederim daha az enerji harca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çakaLcık -- 16 Temmuz 2009; 10:39:59 >

#9 - Johan Elmandeer!

361 Mesaj
16 Temmuz 2009; 10:41:42 

"Quis custodiet ipsos custodes ?".

1830 Mesaj
16 Temmuz 2009; 10:41:59 

Acele etme yavaş yavaş yüz.Kafanı suya gömüceksin öyle kulaç atıcaksık.Daha az yorulursun böyle.Kafayı gömdükten sonra gözlerini aç,nereye gittiğine bak.Havuzun kenarına falan çarpma

love comes again,rahat olun..

2819 Mesaj
16 Temmuz 2009; 10:44:29 

İlk önce su üstünde durmaya çalışmalısın. Suyun üstünde ayakların yere değmeden durabildiğin zaman kulaç atıp yüzmeye başla.

İlk önce sırt üstü, sonra nefesini tutup yüzüstü suyun üstünde yatmayı dene. Daha sonra kenarda dik şekilde ayakların yere değmeyecek şekilde su üstünde batmamaya çalış.

Kulaç atıp hızlı yüzmek pratik işidir.

113 Mesaj
16 Temmuz 2009; 10:45:07 

quote:

Orjinalden alıntı: jokerX

http://forum.donanimhaber.com/m_33068604/tm.htm

dikkat et abi tavsiyesi.

Demek havuzda hamile kalan tek erkek sensin...

4268 Mesaj
16 Temmuz 2009; 10:45:54 

Havuzda her şey çok farklıdır.Anında dibe batarsın hiç denize benzemez şakası yok bu işin, dikkatli ol ,

Şaka diyorum tabi, bence o kadar da farkı yok.Genel olarak yüzerken hareketlerini belli bir ritmde yap ve nefesini iyi ayarla böylece çok yorulmazsın.

4515 Mesaj
16 Temmuz 2009; 10:48:45 

[font="Trebuchet MS"]Havuzda yüzmek , denizde yüzmekten zordur..[/font]

113 Mesaj
16 Temmuz 2009; 10:48:51 

quote:

Orjinalden alıntı: metinyurdaer

İlk önce su üstünde durmaya çalışmalısın. Suyun üstünde ayakların yere değmeden durabildiğin zaman kulaç atıp yüzmeye başla.

İlk önce sırt üstü, sonra nefesini tutup yüzüstü suyun üstünde yatmayı dene. Daha sonra kenarda dik şekilde ayakların yere değmeyecek şekilde su üstünde batmamaya çalış.

Kulaç atıp hızlı yüzmek pratik işidir.

Bunları yaabiliyorum denizde, havuzda da deniyeyim mi ?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Temmuz 2009; 10:51:38 

quote:

Orjinalden alıntı: WarriorAngel

[font="Trebuchet MS"]Havuzda yüzmek , denizde yüzmekten zordur..[/font]

aynen tatlı su daha zordur

520 Mesaj
16 Temmuz 2009; 10:58:31 

bence havuzda fazla riske girme adapte olana kadar.

havuz denize benzemez çeker dibe.

I am young, I am handsome, I am fast, I am pretty and can’t possibly be beat either.
The rest is up to you…

Muhammed Ali

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SonGoku-2126/hero/14376188

307 Mesaj
16 Temmuz 2009; 10:59:14 

....eğer suyun üzerinde kalamıyosan denize yatar gibi yap hareketsiz kal kafanı geriye yasla ...kenara kadar ters şekilde yüz...

VAHŞİ DALGALAR VURUYOR SEKSİ BEDENİMİN SARP KAYALIKLARINA...

2803 Mesaj
16 Temmuz 2009; 11:01:45 

havuzların dibe çekme gücü vardır havuzun dibindeki temizleyici alet suyu vakumlayarak ceker cogu ölüm zaten havuzlarda bu yüzden olmustur suyun üstünde kendini iyi tutman lazım bir ipe sarılmış gibi sağlam ve güçlü

2819 Mesaj
16 Temmuz 2009; 11:02:23 

quote:

Orjinalden alıntı: hard_truck

Bunları yaabiliyorum denizde, havuzda da deniyeyim mi ?

Bunları yapmak havuzun derinliğine göre kolaylaşr veya zorlaşır. Derin suda çok rahattır aslında.

Denizde dalga olduğundan yüzmek biraz daha zordur ama havuz durgun olduğu için attığın kulaçla daha fazla mesafe gidersin.

Bende 2 metrelik havuzda öğrenmiştim yüzmeyi. İlk başta kenarda sana söylediklerimi yaptım sonra ortada dubalar vardı. Cesaretimi topladım ve kulaç atmaya başladım dubalara gittim. Biraz dinleniyordum sonra tekrar kenara. Böyle yapa yapa 1 günde iyice alıştım.

Ama iyi yüzmeyi denizde ileri açılınca öğrendim. Derin ve dalgasız denizde yüzmek ve dalmak süper oluyor.

Geçen hafta 1 hafta boyunca iyice yüzdüm, keyfini çıkardım.

Denize gidersen yanına yüzme bilen birisini al ve boğazına gelen yere gidin. Orada yüzmeye çalış bişey olursa yanındaki kişi kurtarır seni.

Ama herşeyden önemlisi olayı kafanda bitir. Ben yüzerim demelisin ve yüzenlere bak nasıl ne hareketler yapıyor aynısını sende uygula.

113 Mesaj
16 Temmuz 2009; 11:03:09 

quote:

Bu gün havuza gidiyorum.

Hiç yüzme bilmiyorum değil. Yani denizde suyun üstünde durabiliyorum kulaç atabiliyorum ayak çırpabiliyorum.

Birkaç sorunum var. İşte nedense az mesafeyi çok kulaç ve ayak çırpmasıyla gidiyorum yani hızlı gidemiyorum çabuk tıkanıyorum.

Birde yüzüp yüzüm ortada durduktan sonra batıyorum.

Bu bilgilere göre havuzda nasıl yüzmeliyim ilk neler yapmalıyım ?

hani olurya boğulacak gibi olursan sakın çırpınma birilerine sesini duyur ve sonra kendini serbest bırak ki yanına gelen adamıda batırma , seni kurtarsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tijani Babangida -- 16 Temmuz 2009; 11:10:27 >

15 Mesaj
16 Temmuz 2009; 11:06:29 

Kendini aynen dediklerime motive et ve yap.

ilk başta karın kafesini şişir sonra kendini suda ileri dogru bırak, ardından ellerinle kendini sanki bir yere tırmanır gibi kulaç at, ve ayaklar çok önemli mutlaka ayakları çırp, ama kafa suyunüstünde olsun, eger bu dediklerimi yaparsan yüzerken birazda havan olsun diye şöyle yap.

sol eli atarken sağ ayak
sağ eli atarkende sol ayagı çırparsan 10 numara olur.

iyi günler

16687 Mesaj
16 Temmuz 2009; 11:13:35 

Ben de çok rahat yüzüyorum ama olduğum yerde durunca batıyorum . Hemen kenara gitmem ya da yüzmem gerekiyor

iPhone 5 16GB
iPad 2 Wi-Fi 16GB

Ford Connect 1.8 TDCI 2010 GLX PP 140PS~320NM by Megachips
98' Astra F 1.6 GLS

208 Mesaj
16 Temmuz 2009; 13:30:11 

Dikkat et şu anda havuzlar nuri alçonun olduğu barlardan daha tehlikeli

Uzaklaştırılmış
16 Temmuz 2009; 13:32:13 

3 kulaç 1 nefes

2931 Mesaj
16 Temmuz 2009; 13:48:02 

havuzda deli yüzüyorum ilk kez bu hafta sonu denizde yüzeceim bakalım hangisi zormuş görelim.

3601 Mesaj
16 Temmuz 2009; 13:56:46 

Alahalla hayatım boyunca deniz kenarında deniz ile iç içe yaşadığımdan mı bilmiyorum ama suyun üstünde durmakta zorlanmanız ilginç geldi , arada bir bacaklarını çırpıcaksın işte olmadı ters yat yok bunları yapamam diyorsan boyunu aşan havuza girme sakın .

Said I've been crying, my tears they fell like rain,
Don't you hear, Don't you hear them falling.
Everybody trying to tell me that you didn't mean me no good.

I've been trying, Lord, let me tell you,
Let me tell you I really did the best I could.
Baby, Since I've been loving you.
I'm about to lose my worried mind, oh, yeah.

360 Mesaj
16 Temmuz 2009; 14:04:45 

quote:

Orjinalden alıntı: SmaLLviLLe

Alahalla hayatım boyunca deniz kenarında deniz ile iç içe yaşadığımdan mı bilmiyorum ama suyun üstünde durmakta zorlanmanız ilginç geldi , arada bir bacaklarını çırpıcaksın işte olmadı ters yat yok bunları yapamam diyorsan boyunu aşan havuza girme sakın .

hocam havuzda pek sökmüyo o iş :)

#9 - Johan Elmandeer!

725 Mesaj
16 Temmuz 2009; 14:05:06 

hızlı yüzmek neysede

su üzerinde durmanın bir taktiği yokki

tammamen içgüdüsel yani öylece batmak için arada bi elini ayagını hareket ettiriyorsun ..

INTEL i5-3570K 3.40GHz 6MB Ivy Bridge Gigabyte GA-Z77-DS3H DDR3 2400MHz CORSAIR CMZ8GX3M2A1600C9 Vengeance 8GB DDR3 1600Mhz CL9 XMP Dual Kit MSI GTX650 Ti OC 1GB GDDR5 128Bit SEAGATE ST500DM002 500GB 7200Rpm Cooler Master RC-K280-KKP500 Elite K280 500W Kingston SSD 120GB Sata3 Samsung S22B350H 21.5" 2ms Full HD Siyah Led Monitör

3711 Mesaj
16 Temmuz 2009; 14:06:47 

quote:

Demek havuzda hamile kalan tek erkek sensin...

113 Mesaj
16 Temmuz 2009; 14:44:42 

Akadaşlar dediğim gibi. Kimileri nasıl duramıorsun filan demiş. Denizde yapamadığım şey yok. Normal yüzüyorum su üstünde duruyorum vs. Havuza hayatımda ilk defa gidiyorum. O yüzden extra ne gerekir bunu sordum.

Benim denizde tek ve tek yaşadığım sorun. Normalde batmadan durabilirken, yüzüp yüzüp bir yerde durduktan sonra batıyorum. Sorun bu. Birde çok kulaçla az mesafe gidiyorum.

782 Mesaj
18 Temmuz 2009; 13:36:33 

extra pek bişey gerekmiyor sadece biraz daha fazla haraket etmen gerekiyo çünkü su seni dibe çeker

edit: yazım hatası :D:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyoguzhan -- 18 Temmuz 2009; 13:38:41 >

Uzaklaştırılmış
18 Temmuz 2009; 13:38:47 

kurbağlama dene hem hemen tıkanmazsın çünkü kurbağlama fazla yormuyor bi dene

Uzaklaştırılmış
18 Temmuz 2009; 13:50:10 

param olsa giderdim

113 Mesaj
18 Temmuz 2009; 13:56:14 

Arkadaşlar gayet iyi yüzdüm sorun yok. Bu gün ine gidiyorum denizde zaten yüzüyordum, şimdi tıkanma vs de gitti. Suyun üstünde durmak için biraz daha lıştırma gerek

Uzaklaştırılmış
18 Temmuz 2009; 18:27:51 

aqua dolphin falanmı gidiyorsun ? yoksa daha ucuz bir yer varmı ?

144 Mesaj
18 Temmuz 2009; 18:31:11 

en önemlisi panik ve heycan yapma, sakin ol ve bırak kendini kendini olabildiğince ileri at, tek ayak ve kollarla değil vücudunlada kendini itmeye çalış. kendinide fazla kasma çok yorulursun taktik bu bende ;)

2794 Mesaj
18 Temmuz 2009; 18:39:59 

Dik dururken ayakların sürekli minik minik hareketli olsun, çok yorulmadan ve ellerinde hafif kulaç atarmışçasına yılan gibi hareketli olsun. Kendini serbest bırak sakın zorlama.

Benim de şöyle bir sorunum var; batamıyorum . Ne kadar çırpınsamda dibe inemiyorum şamrel gibi yukarıdayım

.
AMD x4 965|Sunbeam CCFU|Gigabyte 990XA-UD3|Corsair Veng 1600/9 2x4|5850 Xtreme
WD Caviar Black 500 GB|OCZ Fatal1ty 550W|Asus DVD-RAM|TT Spedo

LG E2360V|Edifier X600|Asus VULCAN Anc|Razer DA v2|Logitech G15v2|ASUS DSL-N12E
Notebook: HP HDX18|18.4"|P8600|9600M GT|500+250GB|2x2 GB 800MHz CL5|Logitech M705

Uzaklaştırılmış
18 Temmuz 2009; 18:41:36 

quote:

Orjinalden alıntı: AurorAbeam

Dik dururken ayakların sürekli minik minik hareketli olsun, çok yorulmadan ve ellerinde hafif kulaç atarmışçasına yılan gibi hareketli olsun. Kendini serbest bırak sakın zorlama.

Benim de şöyle bir sorunum var; batamıyorum . Ne kadar çırpınsamda dibe inemiyorum şamrel gibi yukarıdayım

omuzlarından bir arkadaşın bastırdımı hiç ?

36 Mesaj
18 Temmuz 2009; 18:51:59 

quote:

Orjinalden alıntı: LeanBack

2794 Mesaj
18 Temmuz 2009; 18:54:42 

quote:

Orjinalden alıntı: Haa?

omuzlarından bir arkadaşın bastırdımı hiç ?

Kardeşim bastırınca iniyorum da mesele o değil. Kardeşim dibe dalıp balık gibi kuma 0 yüzüyor sonra çıkıyor. Ben yapamıyorum işte onu. Ama yukarda iyi yüzerim

.
AMD x4 965|Sunbeam CCFU|Gigabyte 990XA-UD3|Corsair Veng 1600/9 2x4|5850 Xtreme
WD Caviar Black 500 GB|OCZ Fatal1ty 550W|Asus DVD-RAM|TT Spedo

LG E2360V|Edifier X600|Asus VULCAN Anc|Razer DA v2|Logitech G15v2|ASUS DSL-N12E
Notebook: HP HDX18|18.4"|P8600|9600M GT|500+250GB|2x2 GB 800MHz CL5|Logitech M705

2363 Mesaj
18 Temmuz 2009; 18:57:01 

Ben havuzda yüzemeyince bıraktım havuzda yüzmeyi,deniz en iyisi,ama benim olayımda boğulma fobimin olması,yüzüyorum yüzüyorum ama her 15-20 saniyede bir yere basmazsam rahat olamıyorum,tik gibi oldu.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

1120 Mesaj
18 Temmuz 2009; 19:03:17 

Kendimi bildiğimden beri yüzüyorum.Malûm Akdeniz çocuğuyuz, denizin tadı eskiden başkaydı ancak insanlarımız herşeyi rezil ettiği gibi denizi de rezil yaptı..bira içip şişesini atanı mı dersin, çocucğunun boklu bezini denize atanı mı.Bu yüzden uzun zamandır havuz da yüzüyorum.

Havuz meselesine gelince mümkün mertebe artistlik yapayım diye ortalara gitme, kenarda tutunabilecek yerlere yakın ol öncelikle nefesini ölç kendini bil, sonra suyun üzerinde kollarını yavaş yavaş yana doğru at ve ayaklarını su altında hızlıca çırp ve burnundan nefes alma.

Yüzmek içinse dediğim gibi kenarlarda yüz yorulabildiğin zaman yan tarafa tutunabil, kolunu 1sn de atıyorsan ayaklarını 1/2 sn de çırp, ne kadar çok yatay olursan ve ayaklarını çırparsan o kadar hızlı yüzersin, kollarınında ki açıyı çok genişletme ne kadar dik, o kadar iyi...

Boğulursan ( allah korusun ) sakin ol, nefes almaya çalışma insan batmaya başladığını fark edince panik yapar.2 dk nefes tutabilen bir insan su altında, korktuğu zaman kurtulmaya çalıştığı zaman 30sn e kadar düşürür kendini.Ve ne kadar çok su yutarsan o kadar boğulursun...

Sırasıyla

Önce Su da durmayı öğren.
Sonra yüzmeyi öğren.
Altın kural boğulacağın zaman ne yapman gerektiğini unutma :)

Yüzmek güzeldir..

14186 Mesaj
19 Temmuz 2009; 6:28:40 

Havuzda 12 seansta yada daha az seansta öğreniyorsun ve öğrendiğin an (elbet bütçe yada farklı meseleler de giriyordur ama ) bırakıyorsun tesise gitmeyi.Ama bırakmamak en doğrusu.Benimde bi arkım var...birkaç evvel başladı.öğrendiğimde bırakcam vs.. demişti.ama halen gidiyor.Yani pratik yapmaya devam ediyor.Öğrendim deyip üstüne yatmadı.Daha da ilerletti.Öğrendiğinde ohh be öğrendim diyordu,ama şimdi çok daha iyiyim diyor.Havuzda mesela batmadan durmak...İlk öğrendiğinizde yine de batıyorsunuz.Ama ilerletince olayı,vücud onu iyice rayına oturtuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 19 Temmuz 2009; 6:28:35 >

1333 Mesaj
19 Temmuz 2009; 6:36:31 

quote:

Orjinalden alıntı: ayhan10

292 Mesaj
19 Temmuz 2009; 8:49:09 

ilk önce suda kalman lazım bunu için ayaklarını ve ellerini yere doğru ittir böyleyece suda rahat kalırsın en doğru yüzmede başını suya eğip öne doğru kulaç atarak yüzmek eğer klor gözünü yakıyorsa gözlük alabilirsin

The Storm is Coming

2949 Mesaj
20 Temmuz 2009; 1:00:53 

ben boyumu aşan yerde suyun üzerinde duramıyorum. dik olarak.

duranlara hayret ediyorum.

bunun pratik bir yöntemi var mı?

2 Mesaj
29 Temmuz 2009; 10:57:09 

Aynı sorun bende de var. Dün kursa yazıldım tahtayla sadece ayak çırparak ilerlemem geriekiyor du 1 santım bile gidemiyorum olduğum yerde debelenip durdum. kafamı suya sokunca biraz gidiyorum yüzme hocam sürekli ayaklarımı düz uzatmam gerektiğini ve kendimi germemem gerektiğini söyledi ben de öyle yaptığımı düşünüyorum ama olmuyor 1 saat çalıştım çok az gelişme oldu fıtık oldum. Ayakların nasıl çırpılması gerektiğine dair video yada resim var mı acaba

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » HAVUZDA YÜZMEK? (Nasıl Yüzülür)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.316