Şimdi Ara

Half Life 2 %100 Türkçe Altyazı (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
9
Favori
116.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altyazıları Options'dan açıyoruz. Sağ altta bir menü olması lazım onu tıklayıp altındaki seçeneklerden "Subtitles Only" gibi bir şey var ona tıklamanız gerekiyor. Tam hatırlayamadım şimdi bir araştırıverin Options'u.
  • tmm orasını biliyorum ztn açık ama yinede göstermiyo altyazı
    quote:

Orijinalden alıntı: xLordRealx

Altyazıları Options'dan açıyoruz. Sağ altta bir menü olması lazım onu tıklayıp altındaki seçeneklerden "Subtitles Only" gibi bir şey var ona tıklamanız gerekiyor. Tam hatırlayamadım şimdi bir araştırıverin Options'u.
  • O zaman oyunda hata vardır dostum ya da yamayı eksik kurmuşsundur "Subtitles Only" seçeneğini tıkladığında altyazıların gelmesi lazım çünkü.
  • adam haklı altyazılar kayboluyo :S off off niye yaparki bu güncellemeyi oyunu türkce oynarken birden güncelleme geldi inglizce oldu kuduruyorummm agzımdan salya akıyorr!!!!1
  • Herkeze selamlar. Orijinal The Orange Box'a sahibim. Fırsat bulamadığımdan kurulumu 3 gün önce yapbildim. Yayınladığınız Half-Life 2 Türkçe yamasını kurmayı konudaki yöntemlerin çoğuyla denedim ve aynı hatalarla karşılaştım. Tam olarak denemediğim ve çözüm yolu olabilecek 2 yöntem kaldı:

1- Source SDK download (1,5 saat download süresi var, pek denemek istemiyorum ama son çare olarak düşünüyorum.)

2- Oyunun dil dosyalarının bulunduğu GCF dosyasını açıp orijinal dosyaların yerine verdiğiniz dosyaları koymak:
    Half-Life 2'nin dil dosyaları "C:\Program Files\Steam\SteamApps\source engine.gcf\hl2\resource" klasöründe bulunmakta. "source engine.gcf" dosyasını açabilmek için önce "Phoenix SID Extractor" programını kullandım ama program çok karışık ve GCF dosyalarını bulmasına rağmen dosyayı hiçbir şekilde açamadı. Ardından GCFSpace programını denedim ama bu prgoram da GCF dosyalarını açabilmesine rağmen "source engine.gcf" dosyasında değiştirmemiz gereken dosyaları ne kopyalabiliyor ne değiştirebiliyor. Acaba GCF dosyalarını açıp içindeki dosyaları değiştirip tekrar GCF olarak kaydedebileceğimiz başka bir program önerebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Allyfreeman

Herkeze selamlar. Orijinal The Orange Box'a sahibim. Fırsat bulamadığımdan kurulumu 3 gün önce yapbildim. Yayınladığınız Half-Life 2 Türkçe yamasını kurmayı konudaki yöntemlerin çoğuyla denedim ve aynı hatalarla karşılaştım. Tam olarak denemediğim ve çözüm yolu olabilecek 2 yöntem kaldı:

1- Source SDK download (1,5 saat download süresi var, pek denemek istemiyorum ama son çare olarak düşünüyorum.)

2- Oyunun dil dosyalarının bulunduğu GCF dosyasını açıp orijinal dosyaların yerine verdiğiniz dosyaları koymak:
    Half-Life 2'nin dil dosyaları "C:\Program Files\Steam\SteamApps\source engine.gcf\hl2\resource" klasöründe bulunmakta. "source engine.gcf" dosyasını açabilmek için önce "Phoenix SID Extractor" programını kullandım ama program çok karışık ve GCF dosyalarını bulmasına rağmen dosyayı hiçbir şekilde açamadı. Ardından GCFSpace programını denedim ama bu prgoram da GCF dosyalarını açabilmesine rağmen "source engine.gcf" dosyasında değiştirmemiz gereken dosyaları ne kopyalabiliyor ne değiştirebiliyor. Acaba GCF dosyalarını açıp içindeki dosyaları değiştirip tekrar GCF olarak kaydedebileceğimiz başka bir program önerebilir misiniz?

Kardes dediginden tek kelime anlamadım :)) ama sunu iyi bil güncelleme geldi ve oyunun yüzde 80ninde türkce olan güzelim orange box ingilizceye döndü ve düzelmiyor. Bende halflife source türkce oynuyorum ama o bitirse napıcam allahkerim

• Merhaba arkadaşlar.

Oyunu Türkçe oynayayım dedim ve bu yamayı yükledim ancak çalışmadı. Gördüm ki son güncellemelerden sonra kimsede çalışmamış meğerse. Ben de bunun üzerine çözüm yolu aradım ve buldum. Source SDK ile txt dosyasını compile edip dat haline getirmek gerekiyormuş. Bir de txt dosyasının içindeki "Language" "English" yazan yerleri "Language" "Turkish" yapmak gerekiyormuş. Bunları yapınca şu anda gayet sorunsuz şekilde Türkçe yamayı kullanabiliyorum.

Buyrun yamanın düzeltilmiş halini upload ettim:http://goo.gl/IckC0

Not: Steam'i Türkçe dilinde kullanmanız lazım çalışması için.
    Not2: Yine de çalışmazsa konsolu açıp cc_lang turkish yazarsanız kesin çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgw xx/7 -- 7 Temmuz 2011; 18:19:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hgw xx/7

Merhaba arkadaşlar.

Oyunu Türkçe oynayayım dedim ve bu yamayı yükledim ancak çalışmadı. Gördüm ki son güncellemelerden sonra kimsede çalışmamış meğerse. Ben de bunun üzerine çözüm yolu aradım ve buldum. Source SDK ile txt dosyasını compile edip dat haline getirmek gerekiyormuş. Bir de txt dosyasının içindeki "Language" "English" yazan yerleri "Language" "Turkish" yapmak gerekiyormuş. Bunları yapınca şu anda gayet sorunsuz şekilde Türkçe yamayı kullanabiliyorum.

yeni konu açsan yeridir, bu yamayı arayan bir çok kişi vardı. Eline sağlık

• Konuyu güncelledim.

Yardımı için hgw xx/7 ye çok tşekkürler.
  • Ya oyunu ben indirdim ama indirdiğim yere kurulu upload edilmiş yani oyun yülemeden çalışıyor ve ayrıca steam da yok doğal olarak ben altyazı atyıyım dedim resource dosyasının içinde ingilizce dosyalrı bile yok oyun dosyalarını altüst ettim ve her yere yapıştırdım türkçe yamayı fakat yine olmadı ingilizce dosyaların yerii bulsam o bile işimi görür lütfen yardım edin...
  • bu siteye mahkeme kararıyla erişim engellenmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgw xx/7

Merhaba arkadaşlar.

episode 1 ve 2 yede uyarlayabilirmisin bunu? ayrıca çok teşekkürler sonunda türkçe oldu hl2 :)

• Orange Box'daki tüm oyunların yamasını çalıştırmayı başardım sonunda.İlk olarak Steam'in Türkçe olması lazım.Sonra yamaları normal yoldan yüklüyoruz ve çok basit bir değişiklik yapıyoruz. Oyunun yüklü olduğu yeri açıyoruz.Mesela Episode 1 için:

program files/steam/steamapps/kullanıcı adı/half-life episode one/episodic/resource >> burda 2 tane dosya var. closecaption_english ve episodic_english. Bunlarda english yerine turkish yazın.Steam Türkçe olduğundan otomatik dili türkçe ayarlıyor heralde.Eğer steam Türkçe ve bu dosyaların adları englishle bitiyorsa altlazılar hiç görünmüyor(en azından bende görünmüyordu).Böyle yapınca altyazılar Türkçe oluyor.

Eğer menünün de Türkçe olmasını istiyorsanız
    program files/steam/steamapps/kullanıcı adı/half-life episode one/hl2/resource'deki tüm englishleri turkish yapın.

Eskiden denediğimde olmuyordu böyle.Heralde son Steam updatesi ile bir değişiklik yapmışlar.

bu arada hgw xx/7'ye çok teşşşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harold -- 11 Eylül 2011; 18:45:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: harold

Orange Box'daki tüm oyunların yamasını çalıştırmayı başardım sonunda.İlk olarak Steam'in Türkçe olması lazım.Sonra yamaları normal yoldan yüklüyoruz ve çok basit bir değişiklik yapıyoruz. Oyunun yüklü olduğu yeri açıyoruz.Mesela Episode 1 için:

program files/steam/steamapps/kullanıcı adı/half-life episode one/episodic/resource >> burda 2 tane dosya var. closecaption_english ve episodic_english. Bunlarda english yerine turkish yazın.Steam Türkçe olduğundan otomatik dili türkçe ayarlıyor heralde.Eğer steam Türkçe ve bu dosyaların adları englishle bitiyorsa altlazılar hiç görünmüyor(en azından bende görünmüyordu).Böyle yapınca altyazılar Türkçe oluyor.

Eğer menünün de Türkçe olmasını istiyorsanız
    program files/steam/steamapps/kullanıcı adı/half-life episode one/hl2/resource'deki tüm englishleri turkish yapın.

Eskiden denediğimde olmuyordu böyle.Heralde son Steam updatesi ile bir değişiklik yapmışlar.

bu arada hgw xx/7'ye çok teşşşekkür ederim.

Evet ama korsan kullanıyorsanız bu yöntem çalışmaz steam ı türkçe yapmak yerine

The orange box un klasörüne giriyoruz tr istediğimiz oyunun içine giriyoruz.

Steamemu adlı iniyi açıp language= english kısmını language= turkish yapıyoruz

steamemu dosyasını değiştirmemize izin vermiyorsa masaüstüne atıp değiştirin ve tekrar orjinal dizine atın

Steamemu.ini dosyasını bulamıyorsanız orjinaldir ve sadece steam ın dilini türkçe yapmanız yeterli olacaktır steam ın dilini türkçe yaptığınızda oyunlara update geliyor indirdiğinizde ise orjinal tamamı türkçe yama gelmiş oluyor.

• Orange Box ta çalıştırabilen var mı? Ben her yolu denedim olmadı. İngilizce dosyalar yerine bunları ingilizceymiş gibi koyucam bakalım olacak mı...
  • ÇÖZÜLDÜ;

xx_turkish şeklinde ki dosyaların "turkish"lerini "english" yapın, yani dosya adı değiştirin. Sonra resource klasörüne orjinal dosyalar üstüne yazın.
  • Sırf bu yama için bi daha bitireceğim teşekkürler.
  • hayla uğraşan var mı bilmiyorum ama oyunu orjinal kullanmayanlara nasıl türkçe yapıcaklarını anlatıyım benim anlattığım yöntem hl2/resoure klosrunde hl2ep2' den başka dosya olmayanlar için çünkü oraya closecaption_english bu dosyayı atarsanız işlemez neyse ilk önce phoenix sid diye bir program indiriyoruz sonra orada options da pross gfc files var ordan oyunn kurulu olduğu klasore gelin sizden yüklenci klasörü isticek galiba siz onuda girin sonra yüklendiği yerde hl2/resoure ye gelip closecaption_english ı buraya kopyalayın artık oyunu phonix programından çalıştırıcaksınız isteseniz oyun listesindeki half life 2 yazan yere sağ tıklayıp create shourtcut yapın pratik olur
  • phoenix beta 1.4 ü indirdim program settings yazıyor orda da bir şey bulamadım yaw
  • Korsan ise Bence .gcf ler ile uğraşmayın dosyaların adlarını turkish yapın ve steamemu.ini deki language kısmından english i silip turkish yapın.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.