- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Klima tavsiyesi
Bu konudaki kullanıcılar:

34072
Cevap
252
Favori
2782352
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: <<     559 560 561 562 563 564 565 566 [568]
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş

1245 Mesaj
14 Temmuz 2016; 21:04:30 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Sen eninde sonunda 16 alacaksan hiç görüşme yapmana gerek yok hocam. o soğutma/ısıtma yıllarca rahat ettirir sizi merak etmeyin.

evet 16,000 btu alcağım

soğutmada hiç bir şekilde sorun olmayacaksa eğer

yardımların için teşekkür ediyorum allah razı olsun

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

384 Mesaj
14 Temmuz 2016; 21:14:18 

80m2 salon icin -20 derecede çalışacak ısıtmalı klima arıyorum ne önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

19 Mesaj
15 Temmuz 2016; 2:55:38 

yardımlarınız için teşekkürler tekrardan. bizde ısıtma için ilk defa klima kullanıcaz ama bi problem çıkmaz sanırım zaten kuşadasında kış aylarında bile sıcaklık 15-20 dereceleri görüyor zaman zaman

185 Mesaj
15 Temmuz 2016; 9:28:03 

merhaba
istanbul pendikten aldım 2900TL.

84 Mesaj
15 Temmuz 2016; 11:50:22 

Merhabalar,
hali hazirdaki Beko(12000 btu) klimamiz bozulmus dis unitesinin degismesini soylediler, bizde yeni bir klima alalim dedik.

Klimayi Konteyner icinde, 7x3 21 m2 yaz-kis kullaniyoruz Izmir'de. toprak alandayiz ve cok toz toprak oluyor etrafimiz.
Garantisi uzun, normal (baymak-ugur-midea vb) bir urun mu almaliyim yoksa biraz daha fazla verip lider ureticilerden birinden mi almaliyim?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

4792 Mesaj
15 Temmuz 2016; 15:15:10 

Arazi koşullarına bana göre yüksek bedelli ürün almak çok da makul değil hocam.
Konteyner tarzı bir yer ve toz toprak dediğinize göre şantiye gibi bir yer midir? bu, enerji stabilizasyonu soru işareti doğurur bende o nedenle sormuştum.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

18 Mesaj
15 Temmuz 2016; 15:31:52 

Samsung Ar5500(ar24jsfscwk/sk) 24.000 Btu Klima almıştım geçen ay. 15 gün falan çalıştı. Evde elektrik kullanımı tahminen 30 - 35 TL arası. 24 saat aralıksız çalışma yaptırmadık. Gündüz genelde kapalı oluyor. Gelen fatura 140,00 TL civarı. Bu gelen fatura biraz fazla değil mi?

24 çalıştırsam daha mı iyi acaba. Bir de bir aylık tam kapasite çalıştırsam ne kadar yakar. Klavuzda 250 Kwa diye okumuştum ben ama şu anda bulamadım tüketim miktarını.

Bu oranlarda bir sıkıntı var mı normal mi?

84 Mesaj
15 Temmuz 2016; 16:06:32 

santiye degilde Tir parkinda kullaniyoruz ofis olarak. enerjisel bir sorun yok sadece merak ettigim ugur,midea,baymak,airfel bu gibi markalardan hangisinin isitmasi daha iyidir.
Cunku kisinda yogun olarak sabah 09- aksam 6 kullaniyoruz.
Buna gelen 2 yanıtı gör.

4792 Mesaj
15 Temmuz 2016; 16:35:51 

Statü olarak hepsi aynıdır hocam. üretim kalitelerinde değişen bir şey yok bu anlamda sizin için önemli olan size sunulan şartlar/imkanlar.
Kaliteden şöyle bir örnek vereyim, UĞUR dan USMART alırsanız zaten otomatikman MİDEA almış olursunuz zira üretimi MİDEA yapıyor. yani UĞUR ve MİDEA aldığınızda aynı kaliteyi almış olursunuz.
BAYMAK ise üretimlerini hem HOLLANDA hem de İSTANBUL TUZLA da bulunan fabrikalarında ürettiklerini dile getiriyor. Özetle hocam kalite kısmı hepsi aynıdır. Siz bölgenizdeki servis durumuna ve hangisi daha uzun garanti veriyorsa ona bakın bence.
Her 3 markada da makine anlamında olumsuz geri dönüşler dikkate değer derecede yok. elbette ki hepsi için serzenişte bulunan arkadaşlarımız oldu ancak sonradan sorunlar düzeldi zira yaşanan sorunlar ürün değil servis kaynaklıydı.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

84 Mesaj
15 Temmuz 2016; 16:46:48 

tamamdir cok tesekur ederim bilgiler icin , sagolun
Buna gelen 1 yanıtı gör.

4792 Mesaj
15 Temmuz 2016; 16:53:56 

Rica ederim hocam. Daha sonra tercihinizi ve sonuçlarını da bize aktarırsanız diğer arkadaşlarımız için referans olacaktır mutlaka.
Hoşçakalınız

38 Mesaj
15 Temmuz 2016; 18:42:26 

• Konut, villa, mesken abonelerde sözleşme gücüne uygun sayaç takılır, reaktif ve kapasitif ceza uygulanmaz.

• İşletmelerde Sözleşme gücü 9 kW sonrası için reaktif, kapasitif ölçen kombi elektrik sayaçı kullanımı zorunludur.

Sayaç takılmadığı durumda % 90 reaktif kullandığı varsayılarak elektrik fatura bedeline ilave edilir.

• İşletmelerde Sözleşme gücü 9 kW sonrası için Kompanzasyon sistemini zorunlu tutar.

• İşletmelerde Sözleşme gücü 9 kW – 29,9 kW arası %33 reaktif sınır, %20 kapasitif sınırı aştığı zaman ceza uygulanır.

• İşletmelerde Sözleşme gücü 30 kW üstü %20 reaktif sınır, %15 kapasitif sınırı aştığı zaman ceza uygulanır.

Yeni bir yonetmelik yayinlanacagi konusuluyordu
Reaktif ve kapasitif sinirin daha asagi cekilecegi bahsediliyordu

187 Mesaj
16 Temmuz 2016; 14:56:19 

İyi günler arkadaşlar samsung klimaya karar vermiştim benden önce iki arkadaşım aldı 2 haftada kurulum yapılmadı ekiplerin muamelesi müşteri hizmetlerinin bilgisizliği benim gözümü korkuttu izmirbornovada durum bu şekilde . Acaba bu bölgede teknik servis konusunda sıkıntı yaşamayacağım bir marka varmıdır kafamda alarco carier filan var iyimidr bunların teknik servisi lg mitsubishi uğur vestel bosh keza aklımda olan markalar
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Ben aslında hayatım boyunca hep yalnızdım
Herkes kadar yalnızdım, yada herkesten biraz daha fazla
Yalnızlık, hayatım boyunca nereye gitsem peşimi hiç bırakmadı..
Her yerde.. evde,sokakta,arabada, erdal abinin bakkalında bile, kaldırım ve dükkanlarda.. her yerde
Kaçış yok.. Allahın sefil bir yalnızıyım ben..

4792 Mesaj
16 Temmuz 2016; 15:22:03 

Yüksek sezon her dönem yaşanan sorunlar bunlar, Aslında sırf bu nedenle klimayı eğer mümkünü var ise bu dönemlere (Kış için de aynı şey geçerlidir) bırakmamak gerekir.
Yetkili servisler montaj hizmetlerine yetişemediklerinden dolayı maalesef ki montaj hizmetleri de çok ÖZENLİ yapılmamaktadır zira klimacı ekip bir an önce evine gidebilmek için elindeki bütün işleri yetiştirmeye uğraşmakta, işletme sahipleri ise daha çok montaj=daha çok para mantığından hareketle montajın bir an önce bitirilmesi yönde ekiplere baskı yapmaktadır.

Yani bu işin markası pek olmuyor şu ara MARKA değil de BÖLGE çok etken bu durumlarda, O nedenle bölgenizdeki servis yoğunluk durumuna göre marka araştırması yapmak daha makul olabilir.

187 Mesaj
16 Temmuz 2016; 17:58:22 

Tesekkurler o yuzden birnova diye belirtmistim cunku uslup larida kotu ben zatrn montajin alip ertesi gun yapilmasini beklemiyorum ama iki arkadasda cebellesiyor kurulum icin ariyorlar tamam deniyor ekip ariyor ariza ne diye o yuzden diger bolgeleri bilmiyorum ama bornova icin bu sekilde bu bolgede su servis nasil diye arastirdim ama saglikli ve guvenli veriye ulasamadim buradaki arkadaslara sorayim dedim

Buna gelen 1 yanıtı gör.

Ben aslında hayatım boyunca hep yalnızdım
Herkes kadar yalnızdım, yada herkesten biraz daha fazla
Yalnızlık, hayatım boyunca nereye gitsem peşimi hiç bırakmadı..
Her yerde.. evde,sokakta,arabada, erdal abinin bakkalında bile, kaldırım ve dükkanlarda.. her yerde
Kaçış yok.. Allahın sefil bir yalnızıyım ben..

4792 Mesaj
16 Temmuz 2016; 18:18:38 

Anladım hocam, umuyorum fikir verebilecek bir arkadaşımız yazar.

82 Mesaj
17 Temmuz 2016; 8:15:29 

Arkadaslar merhaba. Sizlerin de onerisiyle Ugur usmart plus 18.000 btu klima aldim. Klima kurulumu icin servis hemen geldi Sifir eve gecmistim ve evin klima sistemi duvar altina gomulmus durumda. Servis boru hattini cikardi. Birde ne gorelim. Klima icin cekilen bakir borular 12 lik klimalar icinmis. Birde ugur klimalari distan yanmaliymis ve ekstra elektirik hatti cekmek gerekiyormus. Servis bu bakir borularla verim alamazsin ayrica elektrik hatti cekme sansimiz da yok deyince klimayi takamadik :(( Babamlarin evine goturdum ve oraya montajini yaptik. Arkadaslar klima bir harika. Kesinlikle herkese tavsiye edebilirim Cok ama cok sessiz.

Neyse gelelim asil meseleye. Benim ev klimasiz kaldi :)) Antalyada yasadigim icin acilen klima almam lazim.

Evin tesisat durumu ortada. 2'li sinyal kablosu cekilmis Icten yanmali sisteme gore yapildigi icin tek elektrik hatti cekili. Bu sisteme uygun olarak komsular toshiba daikin falan almis (bende o kadar para yok maalesef)

En azindan Midea-Ugur kalitesinde ancak sistemi farkli olan ve benim evde kullanabilecegim 12'lik klima tavsiyelerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkur eder iyi forumlar dilerim :)

Buna gelen 1 yanıtı gör.

185 Mesaj
18 Temmuz 2016; 9:54:01 

merhaba,

midea blanc 18bin btu klimayı gecen hafta aldım, soğutması iyi.

teknik servis montaj noktasında bazı sıkıntılar var, aşağıda resimler mevcut
süper modda (17 derece) 220v 6.5A yani 1300w güc cekiyor, ben evin sigorta girişine güç ölçer takmıştım oradan anlık güç tüketimi görebiliyorum.
klimayı evin girişine yerleştirdim bütün odalara soğuk esinti dağılıyor.

1. dış ünitede bir adet alt vidasını sıkmayı unutmuşlar.
2. dış ünite su gider borusunu takmadılar.
3. dış ünite bakır boru girişinin 10 cm lik yerine izolasyon koymadılar.

Buna gelen 2 yanıtı gör.

696 Mesaj
18 Temmuz 2016; 10:07:59 

quote:

Orijinalden alıntı: nightblue07

Arkadaslar merhaba. Sizlerin de onerisiyle Ugur usmart plus 18.000 btu klima aldim. Klima kurulumu icin servis hemen geldi Sifir eve gecmistim ve evin klima sistemi duvar altina gomulmus durumda. Servis boru hattini cikardi. Birde ne gorelim. Klima icin cekilen bakir borular 12 lik klimalar icinmis. Birde ugur klimalari distan yanmaliymis ve ekstra elektirik hatti cekmek gerekiyormus. Servis bu bakir borularla verim alamazsin ayrica elektrik hatti cekme sansimiz da yok deyince klimayi takamadik :(( Babamlarin evine goturdum ve oraya montajini yaptik. Arkadaslar klima bir harika. Kesinlikle herkese tavsiye edebilirim Cok ama cok sessiz.

Neyse gelelim asil meseleye. Benim ev klimasiz kaldi :)) Antalyada yasadigim icin acilen klima almam lazim.

Evin tesisat durumu ortada. 2'li sinyal kablosu cekilmis Icten yanmali sisteme gore yapildigi icin tek elektrik hatti cekili. Bu sisteme uygun olarak komsular toshiba daikin falan almis (bende o kadar para yok maalesef)

En azindan Midea-Ugur kalitesinde ancak sistemi farkli olan ve benim evde kullanabilecegim 12'lik klima tavsiyelerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkur eder iyi forumlar dilerim :)

Daikin ürünü Airfell - Daylux - Rota Climate veya Kumtell den daha ucuz fiyata bulabilirsiniz.
Hepsi Daikin garantisi altında 2 yıl
nightblue07 kullanıcısından bahsetti

Peugeot 5008 Premium Pack Auto6R 2011
Samsung 46C750 LCD 3D
Lenovo G510 i5 U4200
Next 5035 VR+ 5.0'' Navigasyon Cihazı

36 Mesaj
18 Temmuz 2016; 11:25:04 

Antalya'da arakatta bulunan, yaklaşık 15 metre karelik bir odaya yalnızca soğutmada kullanmak üzere klima alacağım. Tavsiyesi olan olur mu?
Senede sadece 3 ay kullanacağım. Hafta içi günde 2-3 saat kullanacağım, ayda 6-7 kere gece boyunca uyku modunda açık bırakırım. Oda batı cephesinde, gün boyunca şiddetli bir güneş ışığına maruz kalmıyor. Aklımda 9000 BTU'luk herhangi bir Samsung klima var. Inverter alıp almamakta kararsızım.

1245 Mesaj
18 Temmuz 2016; 11:50:54 

quote:

Orijinalden alıntı: ercan_elo_bil

merhaba,

süper modda (17 derece) 220v 6.5A yani 1300w güc cekiyor, ben evin sigorta girişine güç ölçer takmıştım oradan anlık güç tüketimi görebiliyorum.

s.a hayırlı olsun

sigorta girişine güç ölçer takmışın fiyatı ne kadar acaba nerden aldınız modeli nedir
Buna gelen 1 yanıtı gör.

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

35 Mesaj
18 Temmuz 2016; 13:17:52 

ilk defa klima aldığım için tecrübemi sizle paylaşmak istiyorum. 30m2'ye 12bin btu tavsiye ediliyor. ama 45m2 1+1 yere 12 bin btu inverter tipi klima kullanıyoruz. çok fazla çalışması gerekmiyor alan büyük kalıyor diye veya klima gücü fazla diye birden çok soğuk birden yine sıcak olmuyor kendini açıp kapatması gerekmediği için. çünkü inverter tipi klima. çalışırken sesi hiç rahatsız etmiyor. istanbul'un bu zamanlardaki sıcaklarında 26 dereceye ayarlayarak çalıştırıyoruz ve gayet de yeterli oluyor. hatta 24 dereceye ayarlarsak üşüyoruz. birkaç haftadır kullanıyoruz ve oldukça memnunuz. fiyat olarak pahalı olanlardan değil. 5 sene de iç ve dış ünite garantisi var. 5 seneden sonrası kısmet :)) montajı ve kargosu da ücretisz

295 Mesaj
18 Temmuz 2016; 14:43:20 

quote:

merhaba,

kasadan LED göstergesine kadar birebir Bosch 12100 bu ya. kim kimden çaldı bakem

http://www.evidea.com/b...r-klima-AES023/p/653031
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Muzcu Baba

644 Mesaj
18 Temmuz 2016; 14:49:40 

Çalma durumu yok hocam, Midea üretiyor aslı o.
Bosch fason ürettiriyor Midea'ya.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

295 Mesaj
18 Temmuz 2016; 15:45:55 

quote:

Orijinalden alıntı: scopiora

Çalma durumu yok hocam, Midea üretiyor aslı o.
Bosch fason ürettiriyor Midea'ya.

eyi o zaman. bende boch var. deli soğutuyo. gayet iyi

iyi yere takmışın klimayı da onun borusu ne olacak. ben mecbur pencere yanına aldım arka tarafa gitmiyor soğuk ama çok kötü duracaktı öbür türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cübbesiz Ömer -- 18 Temmuz 2016; 15:49:32 >

Muzcu Baba

7 Mesaj
18 Temmuz 2016; 22:44:07 

Mitsubishi-Electric MSZ-FH35VE Kirigamine Duvar Tipi Split Klima adım gelmesini bekliyorum. İzlenimlerimi buraya aktarırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinmetin2 -- 18 Temmuz 2016; 22:49:41 >
Buna gelen 2 yanıtı gör.

122 Mesaj
18 Temmuz 2016; 23:33:33 

Hayırlı olsun inşallah ne kadara aldınız acaba

4792 Mesaj
19 Temmuz 2016; 11:03:01 

Klimanızı güle güle iyi günlerde kullanın İnşallah.
Montaj ve Sonrası kullanım deneyimlerinizi paylaşırsanız mutlaka diğer arkadaşlarımız için referans olacaktır.

185 Mesaj
19 Temmuz 2016; 11:06:41 

merhaba,

ebaydan almıştım 40TL miydi ne.

3 tane otomatik sigorta kadar yer kaplıyor montajı basit, akım trafosu var icerisinden kabloyu gecirip kablonun manyetik alanından akımı ve diğer özellikleri ölcüyor
Voltaj,akım,güç ve cosinus faktör.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1245 Mesaj
19 Temmuz 2016; 11:20:14 

quote:

merhaba,

ebaydan almıştım 40TL miydi ne.

3 tane otomatik sigorta kadar yer kaplıyor montajı basit, akım trafosu var icerisinden kabloyu gecirip kablonun manyetik alanından akımı ve diğer özellikleri ölcüyor
Voltaj,akım,güç ve cosinus faktör.

SA HOCAM MARKA VE KODUNU YAZARSAN YADA SİTEDEN KOPYALARMISIN BAKACAĞIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 19 Temmuz 2016; 11:21:24 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

185 Mesaj
19 Temmuz 2016; 11:41:19 

merhaba
iki tane almışım birbirinden farklı.
şuan kullandığım;
(Din Rail LED AC Voltmeter Ammeter Multifunction Digital Meter)
http://www.banggood.com...tal-Meter-p-951695.html

diğeri:(bunda sadece volt+ amper var güc yok.)
http://www.ebay.com/itm...cd4a:g:pvAAAOSwh-1W1hiF
Buna gelen 1 yanıtı gör.

8 Mesaj
19 Temmuz 2016; 14:47:11 

Klima alamdık gitti,10 gün araştırdıktan sonra me sf ve daikin shiranın en iyi modeller olduğuna karar verdim. bütçeyi çok zorlayarak me sf 50 modelini aldım.Araya bayram girdiği için klimayı alamadık ama sipariş ettik tatile gittik.Me sf seriside stoklarda yokmuş agustos başı gelicekmiş haliyle klimasız kaldım paramı geri aldım. 1 aydır klima alamadım, yeniden en başa döndüm sizce daikin n serisimi,carrier x power gold mu yada midea missionmu artık bu 3 modelden başka şansım kalmadı bu üç modelden hangisi en iyisi?

1803 Mesaj
19 Temmuz 2016; 17:30:07 

quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

merhaba arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu bütçeme ve isteklerime uygun olan A+ sınıflı arçelik 12310 u 1750 tl ye 9 taksitle aldım.(bonusun kampanyalı çay makinasını almadım onunda düşülmüş hali.)
aslında aklımda A++ olan ve klimanın üstünde derece yazan 12410 vardı ama stokta yoktu gezdiğim yerlerde.
şimdilik çok memnunum cihazdan,kumandasıda harika sağa ve sola hareket kanatları ekranda görünüyor.

servisten yana biraz sıkıntım oldu oda biraz benden kaynaklı çünkü araya sıkıştırmalarını rica ettim ve aldığımın ertesi günü servis akşam geldi,gelen eleman perişan olmuş kapasitesinin üstünde çalışmaktan.
dış üniteyi yere tam sabitleyemedi eleman,ertesi gün servisle görüştüm hemen başka bir ekip geldi ve dediklerimi yaptı.

bakır boru takıldı ve vakumlama yapıldı.
vakumlama için gelen eleman size kim dedi vakumu,sıfır cihazı bozar falan filan dedi yani bildiğin kaytarıyordu kendini akıllı zanneden arkadaş.
sonuç olarak klima güzel müşteri hizmetleri ve servis yetkilileri düzgün ama ilk gelen montajcı kapının önünden geçirilmez.
ben o servisin sahibi olsam kapının önüne koyarım o adamı.
ama ikinci gelenler tam ustaydı.

klima alacak arkadaşlar benim gibi 12 binlik klimaya 2500-3000 lira veremiyorsanız arçelik alabilirsiniz.
servis olarakta baktınız sıkıntı mı veriyor eleman pılısını pırtısını toplattırıp gönderin yerine başkası gelir.
uğraşmaya gerek yok.gördüğüm kadarıyla her markada böyle elemanlar var.

arkadaşlar Ankara nın bu en sıcak günlerinde güney batı yalıtımsız(bina 40 yıllık dökülüyor ama camlar yeni 70 lik pimapen takılı) 12 mt2 odamda serin serin oturuyorum.

12 binlik fazla bile çünkü 26 derecede kullanıyorum yetiyor hatta başım ağrıyor gibi oluyor,oda sıcaklığıda 26 dereceye düşüyor 15 dakkada.

arçelik alırken tereddütlerim vardı ama pişman değilim,alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

birde ek olarak diğer yerleride soğuturmu diye düşünmeyin çünkü kapıyı açsamda benim odanıun sıcaklığı değişmiyor hala serin ama içerlere faydası olmuyor,faydası olsun istersem 18 derecede yüksek hızda çalıştırmalıyım bu seferde benim oda soğuk olur.
onun için her odaya ayrı olmalı ama mümkün olurda antreye takarım oda kapılarını açarım derseniz işe yarayabilir ama odadan diğer yerlere malesef.

arçelik klima ile ilgili sorusu olan arkadaşlara yardımcı olurum.

4 senedir taktırmadığıma çok pişmanım,herkese serin ve hayırlı günler.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

★★★iPhone 5S Kullanıcı Kulübü★★★

iPhone 5S 16 GB Uzay Grisi

2007 PEUGEOT 307 SW 1.6 110 BG HDİ PREMİUM GRİ
2012 PEUGEOT 308 1.6 E-HDİ 112 BG ACTİVE AUTO6R ALP BEYAZI

12 Mesaj
20 Temmuz 2016; 11:08:00 

15-18 m2 büyüklüğünde bi odayı soğutmak ve kapıları açık bırakmak kaydı ile koridor ve yatak odalarını hafif serinletmek istiyoruz , ısıtma amaçlı kullanmayacağız , elektrik tasarrufu garanti ev performans olarak ne önerirsiniz kaliteli uzun ömürlü olmasını istiyoruz aynı zamanda yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

213 Mesaj
20 Temmuz 2016; 12:30:48 

quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

arkadaşlar Ankara nın bu en sıcak günlerinde güney batı yalıtımsız(bina 40 yıllık dökülüyor ama camlar yeni 70 lik pimapen takılı) 12 mt2 odamda serin serin oturuyorum.

12 binlik fazla bile çünkü 26 derecede kullanıyorum yetiyor hatta başım ağrıyor gibi oluyor,oda sıcaklığıda 26 dereceye düşüyor 15 dakkada.

arçelik alırken tereddütlerim vardı ama pişman değilim,alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

birde ek olarak diğer yerleride soğuturmu diye düşünmeyin çünkü kapıyı açsamda benim odanıun sıcaklığı değişmiyor hala serin ama içerlere faydası olmuyor,faydası olsun istersem 18 derecede yüksek hızda çalıştırmalıyım bu seferde benim oda soğuk olur.
onun için her odaya ayrı olmalı ama mümkün olurda antreye takarım oda kapılarını açarım derseniz işe yarayabilir ama odadan diğer yerlere malesef.

arçelik klima ile ilgili sorusu olan arkadaşlara yardımcı olurum.

4 senedir taktırmadığıma çok pişmanım,herkese serin ve hayırlı günler.

3Hayırlı olsun gule gule soguyun.Bende Arçelikin 12300AA ,9300AA veya Beko 30900AA,31200AA olanlardan birini sececeğim.Bugun kesif cagardım duruma göre bakacagız.Fiyatlarda aslında iyi gibi.Oncelik Beko ama bakalım.
Buna gelen 2 yanıtı gör.

TUTKU
BURALARI SEVEMEDİM GÖNLÜM ORADA

1245 Mesaj
20 Temmuz 2016; 13:35:20 

quote:

Orijinalden alıntı: serpond

3Hayırlı olsun gule gule soguyun.Bende Arçelikin 12300AA ,9300AA veya Beko 30900AA,31200AA olanlardan birini sececeğim.Bugun kesif cagardım duruma göre bakacagız.Fiyatlarda aslında iyi gibi.Oncelik Beko ama bakalım.

s.a oda kaç m2

keşif için gelirse ne diyecekler yazarmısın buraya
Buna gelen 1 yanıtı gör.

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

115 Mesaj
20 Temmuz 2016; 14:02:29 

Değerli arkadaşlar,
Forumda 1750-2250 tl bütçe arasındaki tün klimaları ve büyük marketlerde satılan abuk-sabuk markalı tüm ürünleri çalışır-çalışmaz durumda inceldim.
Me SF , Daikın Shira ve Panasonic serilerine bütçem yetmediği için üreticisi Midea, Gree ve Aux olan klimaları incelediğimde Uğur, Baymak, Airfel, Kumtel, Rota, Daylux, Fujiplus, Arçelik-Beko-Vestel, Bosch gibi markaları birebir inceldim. Kararımı servis ağından ve müşteri hizmetlerinde bağlandığımda ilgili sorularıma cevap vermeyipte ama bunun için mühendislerini şahsıma yönlendiren Midea'ya Premium seviyesinde üretim yaptırdıklarını bir şekilde ima eden BSH grubundan klima aldım. Bosch B1ZMA/I12604 Inverter Klima 2250 tl. Servis elemanı vakumlama yapmanın gerekmediğini ifade etmesine rağmen telefonun diğer ucundaki yetkili kişi aksi durumda bu tip servis hizmetlerini bize bildirmeniz markamızın devamlılığı adına gerekli yaptırımların tez zamanda alınmasını sağlıyacaktır diye ifade etti.
İşçilik ve üründen gayet memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zfrbyndr -- 20 Temmuz 2016; 14:40:26 >

115 Mesaj
20 Temmuz 2016; 14:38:34 

@Ado hocam, Baymak klima kutusunun üzerine Çin menşeili AUX adlı şirket yazıyor, Üretim yeri olarak Çin gözüküyordu. Bilmenizi istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zfrbyndr -- 20 Temmuz 2016; 14:39:42 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

58 Mesaj
20 Temmuz 2016; 17:55:50 

slm hocam 30metre kare mutfak ve 25metre kare oturma odasını soğutma amaçlı inverter multi split aticam fiyat performans hangisini almalıyım şimdiden TSK. Güneydoğu Samsung servisi dayım. Bunu da dikkate alarak. Olmadı sadece birini soğutmak için bir inverter klima tavsiyesi diyarbakır sıcakları cekilmiyor

1803 Mesaj
21 Temmuz 2016; 9:39:48 

teşekkürler hocam daha iyileri sizin olsun.
arçelik beko birebir aynı.
model olarakta 9300 ya da 12300 yerine 9310 ya da 12310 öneririm.hem kasa farklı hemde enerji sınıfı A+.
fiyat olarakta bayileri gezin.

★★★iPhone 5S Kullanıcı Kulübü★★★

iPhone 5S 16 GB Uzay Grisi

2007 PEUGEOT 307 SW 1.6 110 BG HDİ PREMİUM GRİ
2012 PEUGEOT 308 1.6 E-HDİ 112 BG ACTİVE AUTO6R ALP BEYAZI

703 Mesaj
21 Temmuz 2016; 11:02:25 

Daha önce 1-2 model belirlemiştim ancak ihtiyaç doğrultusunda sorumu revize ediyorum.

Benim yatak odam yaklaşık 25 m2 ve klima sadece gece yatarken soğutma amaçlı kullanılacak.

Oturma odamda ME sf42 var memnunum ancak sadece gece çalışacak bir klimaya bu kadar para bağlamak istemiyorum. (son aldığım fiyat 4150 TL idi)

2500 TL civarı hangi modeli önerirsiniz? (9bin'lik almayı düşünmüyorum, tavsiyeleriniz en az en az 12-14 binlik olursa sevinirim.)

Bir de Diyarbakır'da ikamet ediyorum. Malum bu bölgede Midea, Gree v.b. ürünler için servis sıkıntısı olduğundan bu modelleri düşünmüyorum.

Giallo Rosso

ⒹⒽ-ⓈⓎⓃⒸ

475 Mesaj
21 Temmuz 2016; 18:39:51 

selam üstadlar
annemler antepteki evlerine sadece soğutma için kullanacakları 12lik bir klima düşünüyorlar. oda küçük. 2 model arasında kararsızım

Daikin ATXN35NB7
Mitsubishi MSZ-HJ35VA

hangisini önerirsiniz siz? adanadaki evlerinde me olandan var ve gayet memnunlar. ama daikin 2500 tl, me 2900 tl
Buna gelen 1 yanıtı gör.

8199 Mesaj
21 Temmuz 2016; 19:40:59 

quote:

merhaba
iki tane almışım birbirinden farklı.
şuan kullandığım;
(Din Rail LED AC Voltmeter Ammeter Multifunction Digital Meter)
http://www.banggood.com...tal-Meter-p-951695.html

diğeri:(bunda sadece volt+ amper var güc yok.)
http://www.ebay.com/itm...cd4a:g:pvAAAOSwh-1W1hiF

Hocam anladigim kadariyla hole kurmussun.ev nasil ufak mi.ayni seyi planliyorumda evimiz ufak 80m2 odalar zaten birbirine bakiyor.hole koysam ayni siz gibi odalara etkisi nasil olur diyordum.serinletir sicagi kirar dusuncesindeyim.sizde son durumlar nasil.

213 Mesaj
Dün; 8:49:02 

quote:

Orijinalden alıntı: anvil

selam üstadlar
annemler antepteki evlerine sadece soğutma için kullanacakları 12lik bir klima düşünüyorlar. oda küçük. 2 model arasında kararsızım

Daikin ATXN35NB7
Mitsubishi MSZ-HJ35VA

hangisini önerirsiniz siz? adanadaki evlerinde me olandan var ve gayet memnunlar. ama daikin 2500 tl, me 2900 tl

Sadece sogutma içinse beko ve arçelikde 18000 btuluk var 1800tl-2000 tl gıbı bır fıyatı vardı.Bakabılırsınız onada internet sitesinden.

TUTKU

213 Mesaj
Dün; 8:54:19 

quote:

Orijinalden alıntı: derya78

s.a oda kaç m2

keşif için gelirse ne diyecekler yazarmısın buraya

Başvuru yaptıgımızın gün aramışlar ama telefonu duymadığımız için pazartesiye ertelenmiş.Gelirlerse haberdar ederim.

TUTKU

4792 Mesaj
Dün; 9:19:30 

quote:

Orijinalden alıntı: zfrbyndr

@Ado hocam, Baymak klima kutusunun üzerine Çin menşeili AUX adlı şirket yazıyor, Üretim yeri olarak Çin gözüküyordu. Bilmenizi istedim.

Ben de sizden alıntı yaparak paylaştım ki arkadaşlarımız görsünler. Ben telefonla görüştüğümde ''Hollanda da ki fanbrikamızda ve İstanbul Tuzla da üretilmektedir'' bilgisini verdiler. Bana o bilginin resmini de ulaştırabilirseniz bu sefer yazılı olarak kendilerine ulaşıp neden insanlara yanıltıcı bilgi verdiklerini sormak isterim.

ÇİN de üretiyorsan ''ÇİN de üretiyorum'' de kardeşim, zaten ÇİN ile bağlantısı olmayan MITSUBİSHİ - DAIKIN dahil olmak üzere marka mı var sanki?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >