Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1696. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.177
Cevap
702
Favori
4.426.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16941695169616971698
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ado

Merhabalar;
    bahsettiğiniz özelliklerde bir alan için 18000BTU klima hem ısıtma hem de soğutma için OLDUKÇA yeterli olacaktır. A++ veya A+++ kısmı yeterlilik kısmına değil ekonomi kısmına etken olur.
    benim marka model önermemek gibi bir huyum var bu nedenle ''Şunu al, Bunu alma'' şeklinde yaklaşmıyorum, ben sadece konuya işin temel prensibi ve mantık yönüyle yanaşıyorum.
    uzun garantili yüksek özellikli fazla tasarruflu en ekonomik ürün hangisi ise benim için en makul olanı o dur.
    Bu, bu gün UĞUR bana göre 1 numara olur yarın bu marka avantajını veya üretimde aldıkları yeni kararlara bağlı olarak belki de kalitesini kaybeder ve 5 numaraya düşer bu nedenle ürünleri markaları firmaları satın alacağınız dönemlerde yakından takip etmeniz gerekir.
    Ben uzun süre UĞUR ve BAYMAK klimaları 5 yıl garanti avantajı nedeniyle alınabilir olarak nitelendirdim, ancak son yaşanan olaylar sonrası UĞUR markasının akıbeti belli değil, BAYMAK ise bana göre servis konusunun üzerinde çok durmuyor ki benim için uzun garanti ve yetkili servis yaygınlığı ile kalitesi çok önemlidir.

s.a ado hocam arçelik Ultra Ionizer+ 18330 AA klima 17,086 btu soğutma a++ sınıfı 1563 watt tüketimi var

üzerinde anlık elektrik tüketim göstergesi var bu nedir hocam

1 günde tükettilen elektriğimi gösteriyor acaba

Anlık Enerji Tüketim Göstergesi var + 84 ay ücretsiz garantiside var 7 yıl garantili

http://www.asilev.com.tr/Arcelik-18330-18331-Inverter-Klima,PR-1617.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 29 Ağustos 2016; 16:09:57 >

• derya78 kullanıcısına yanıt
    Sistem hiç ekonomi moduna geçmeyecek olsaydı, inverter frekans değişikliği aktif olmasaydı, süre ilerledikçe kompresör alt frekansa geçip daha az enerji tüketecek olmasaydı eski on/off klimalar gibi sürekli tüketeceği değer bu olurdu.
  • quote:

Sistem hiç ekonomi moduna geçmeyecek olsaydı, inverter frekans değişikliği aktif olmasaydı, süre ilerledikçe kompresör alt frekansa geçip daha az enerji tüketecek olmasaydı eski on/off klimalar gibi sürekli tüketeceği değer bu olurdu.

ado hocam

Anlık Enerji Tüketim Göstergesi nedir

1563 watt yüksek mi 17086 btu göre

sabah açtık diyelim klimayı en soğukta çeken tüketimmi 1563 watt 1 saatte

18 derecede 1 saat çalışma ile 26 derecede 1 saat çalışmada tüketim farklımıdır bunlarda
    Bir noktadan sonra tükettiği güçten ziyade ürettiği verime odaklanmak gerekiyor. Bu nedenle salt tüketim verisi üzerine bir ürün üzerinde pozitif veya negatif yorum yapmak yanlış olur. Tükettiği güçten ziyade, bu gücü tüketirken ürettiği verime odaklanmak yani kaybedimlere paralel edinimler neler ona odaklanmak gerekir.

Şöyle değerlendirelim. 2000watt güç tüketmesine rağmen 1000 kalori ısı üreten mi makbuldür yoksa 1500watt güç tüketip 500 kalori ısı üreten mi?
  • quote:

Bir noktadan sonra tükettiği güçten ziyade ürettiği verime odaklanmak gerekiyor. Bu nedenle salt tüketim verisi üzerine bir ürün üzerinde pozitif veya negatif yorum yapmak yanlış olur. Tükettiği güçten ziyade, bu gücü tüketirken ürettiği verime odaklanmak yani kaybedimlere paralel edinimler neler ona odaklanmak gerekir.

Şöyle değerlendirelim. 2000watt güç tüketmesine rağmen 1000 kalori ısı üreten mi makbuldür yoksa 1500watt güç tüketip 500 kalori ısı üreten mi?

onu biz bilemiyoruz yardımlarınız ile olacak onlar

arçelik 18330 modeli nasıl baktınız mı
    Aslında bilemeyeceğiniz bir şey değil, birisinden %50 verim alırken diğerinden %33 verim alıyorsunuz. Yani 500 watt kazandım zannederken %17 verim kaybediyorsunuz, oran orantı hesabına göre de uzun vadede yüksek elektrik faturası ödüyorsunuz.

bakmadım zira modellerle markalarla işim olmuyor biliyorsunuz.
  • Panasonic al süper soğutuyor.Evime taktırdım 12lik 60 m2 8-10 dk içinde soğutuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: asmglr

Panasonic al süper soğutuyor.Evime taktırdım 12lik 60 m2 8-10 dk içinde soğutuyor

s.a hayırlı olsun

fiyatı ne kadar panosonic 12 lik 18 lik

elektrik ne geliyor
    2,500 - 3,750 arası elektrik 85 tl gün 5-8 saat kullanıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: asmglr

2,500 - 3,750 arası elektrik 85 tl gün 5-8 saat kullanıldı

günde 5 / 8 saat çaışmada 2500 / 3750 tl faturamı geldi
    Mantıken o kadar elektrik gelmesi imkansız Klimanın fiyatını söylemiş orada. Daha sonra 85Tl olduğunu günlük de 5-8 saat arası çalıştırdığını söylemiş arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Mantıken o kadar elektrik gelmesi imkansız Klimanın fiyatını söylemiş orada. Daha sonra 85Tl olduğunu günlük de 5-8 saat arası çalıştırdığını söylemiş arkadaş

2500 tl 12,000 btu

3750 tl 18,000 btu klima fiyatı anladım şimdi

günde 5 / 8 saat çalışmada

aylık 85 tl gelmiş elektrik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 30 Ağustos 2016; 11:35:25 >
  • Hahaha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 60 metrekare alanda ısıtma amaçlı klima almak istiyorum. Zonguldakta yaşıyorum genellikle eskiye düşmez hava sıcaklığı .24000 lik klima iş görür mü? Günde 12 saat açık kalırsa elektirik faturası ne yazar. Marka tavsiye edebilir misiniz ?

• farmer6767 F kullanıcısına yanıt
    Sadece alan hesabı üzerinden dahi 28000BTU ya ihtiyacınız var.
    İzolasyon-cephe-kişi sayısı-ısı katsayısı-açık mutfak olup olmayışı-pencereler pvc alumünyum veya ahşap oluşu gibi bir çok etken çok önemli olsa da dediğim gibi sadece alan hesabı üzerinden dahi 27272BTU yani 28 lik klima taktırmanız gerekir.

24000BTU taksanız ne olur? uzun vadeli çalışır yine de istediğiniz ısı değerine ulaşırsınız ama performans eğrileri hep düşük olur. Geç toparlar çok elektrik yakar vs.
  • arkadaşlar baymak almayı düşünüyorum
    4-5 ay ve üzeri kullanıcılar ne diyorsunuz önerir misiniz?
  • Klima Mitsubshi Krigamine alınmalı A+++ enerji sınıfı, sessiz insanı algılama özelliği vb. Biraz pahalı ama elektrik tasarrufu maximum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farmer6767

60 metrekare alanda ısıtma amaçlı klima almak istiyorum. Zonguldakta yaşıyorum genellikle eskiye düşmez hava sıcaklığı .24000 lik klima iş görür mü? Günde 12 saat açık kalırsa elektirik faturası ne yazar. Marka tavsiye edebilir misiniz ?

Hocam 53 metrekare için bende çok araştırma yapmıştım...Mitsubishi elektrik g71 aldım...Soğutmayı çok kısa sürede yapıyor.Fanın sessiz ayarı var .Fakat sesiz ayara almadığınızda ortam kitap okuma sessizliğindeyken fan sesi rahatsız edici düzeyde.Cihaz çok büyük Dış ünitede iç ünitede.Gerçekten güçlü bir alet.Benim mekan L Olmasına rağmen powerfull tuşuyla abartısız en fazla 6,7 dakiakada hava değişiyor.
    Uzun üfleme ve istediğiniz yöne üfleme tuşları var.Kullanışlı.
    Benim hesaplarıma göre uzun süre açıkken soğutmada 42 krş ısıtmada 63 krş falan yakacak.Daha bir ay olmadığından kesin birşey yok.
    Henüz fatura gelmedi.
    Cihazın tek handikabı benim burnum tabiri cahizse tilki gibi koku alır.Soğutma da hafif rutubet kokusu alıyorum.Küçük çocuklardan dolayı herzaman 27 derece kullanırım.
    Bu ısıya çabuk düştüğünden cihaz kendini çok fazla kapatıyormuş ve koku kaçınılmaz oluyor.Tabi bunu sadece ben alıyorum.Benden başka ilk açma dışında bunu alan yok.
    Daha düşük ısıda bu yaşanmıyor.Aynı marka ikinci ürünüm.İlkinin sorunsuzluğu birazda bu cihaza itti.
    Eğer iki ayrı noktada iki klimayla yapmayı düşünmüyorsanız.Salon tipi dışında sadece bu cihaz , daıkının ve panasonic markasının ısıtmada 33000 btu ve üzeri değere çıkanları var.
    Herşey gönlünüzce olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• mc33 M kullanıcısına yanıt
    Detaylı açıklamalarınız için teşekkür ederim. Bu model bütçemi zorluyor. Belki bir alt modeli olabilir. 63 kuruş hesabınız doğruysa çok iyi.

• Forumda baymak kullanıcıları bölümü var oradan bakabilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 16941695169616971698
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.