Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1678. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bamorex Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 12 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16761677167816791680
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YNS HOCA

quote:

Orijinalden alinti: derya78

quote:

Orijinalden alinti: YNS HOCA

Arkadaslar hepinize merhaba:
    Sicaktan yandik kavrulduk arkadas. Bende klima almaya karar veerdim kesif için geldiler 18000 lik seni paklar dediler.
    Bina 1 yillik, dogu cephe, isitma için bazen kullanabilirim asil amaç sogutma, var mi önerisi olan. bütçe 3000 tl

Samsung AR5600 AR18JSFNCWK/SK A++ 18000 Btu/h Inverter Klima

Bu ürünü almayi düsünüyorum ama samsung klimalar nasildir bilmem yarin spris verecegim ne dersiniz

s.a hayirlisi

kaç m2 yere 18,000 btu dediler hangi ildesiniz

TOPLAMDA 35 M2 FAKAT BU EVDE GECİCİYİM İLERİYE DÖNUK DÜŞÜNÜYORUM. IĞDIR' DA YAŞIYORUM ORT SICKLIK 32-36 CİVARI

benim de 27,40 m2 oda balıkesir de yazlık için alacağım

banada servis 12,000 lik al dedi ben 16,000 alacağım

• Arkadaşlar LG Klimalar hakkında birşey sormak istiyorum bilginiz varmı acaba?
    Prestige, Mega , Deluxe Plus , Sirius Deluxe gibi modeller var bunların hangisi yeni acaba? (Eski model olanlar sanki özelliği daha iyi gibi geldi kafam karıştı)
  • Arkadaşlar klima kumandası olarak KT-208 kullanan var mı? Bu kumandayla klimayı nasıl kullacağım, arkasında kodlar var ama BOSCH markası yok.

Hangi kod Bosch için bilmiyorum, ve nasıl tanıtacağım? Bilen anlatabilir mi?

edit: buldum arkadaşlar Bosch klimaların kodu 175. 175 e gelip enter tuşuna basıyoruz işlem tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizz19 -- 23 Temmuz 2016; 1:02:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Arkadaşlar LG Klimalar hakkında birşey sormak istiyorum bilginiz varmı acaba?
    Prestige, Mega , Deluxe Plus , Sirius Deluxe gibi modeller var bunların hangisi yeni acaba? (Eski model olanlar sanki özelliği daha iyi gibi geldi kafam karıştı)

En son çıkan sirius deluxe modelleri onları sana öneririm. Özellikle sirius Deluxe smart bulursan kaçırma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellboy2121 -- 23 Temmuz 2016; 17:04:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrb Bursa Demirtaş'ta kullanmak üzere 20m2 Doğu ve Güney cepheli 2 pencereli yalıtımı zayıf olan oturma odası için sadece soğutma amaçlı klima almak istiyorum
    Önceliklerim f/p oranı iyi düşük enerji tüketimine sahip sessiz bir ürün ne tavsiye edersiniz
    Montajında kaliteli olması öncelikli tercih bütçe 2000-3000₺
    Uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğimiz bir inverter model arıyorum
    Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayszgn -- 23 Temmuz 2016; 22:42:57 >
  • hellboy2121 kullanıcısına yanıt
    Hocam smart inverter yeni modelmiş sağolasın sayende öğrendim, fakat bir sorum bundaki filtreler neler acaba? Adam gibi bilgi yok internette bilgin varmı bu konuda?
  • XnetaS kullanıcısına yanıt
    Bu model Türkiye'ye yeni geldiği için henüz tüm bayilerde ve lg nin tr sitesinde mevcut değil. Bursa lg bayisinde geçenlerde vardı kalmış mı bilmiyorum. Filtre olarak yanılmıyorsam 3M Micro protection filter kullanıyor.
    Aşağıdaki linkten videosunu inceleyebilirsin.
    https://www.youtube.com/watch?v=tfgotJ5kki4
  • Merhabalar,

Tek tek 3 klimamı multi klimamı karar veremiyorum

Oturduğum ev dublex
    Alt katta salon mutfak küçük hol
    Üst katta çocuk odası yatak odası küçük hol var.
    alt kat güneş görmüyor.Üst kat görüyor.
    Sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacak.
    Toplam 110 m2

LG Multi

9+18 lik aynalı kasa 27 lik dış ünite

9+9+12 lik 24 lük dış ünite
    9luk klimalar normal 12lik aynalı

yada

LG sirius deluxe ınverter V

9luk 2 adet....... AS-W096J1R0

12lik 1 adet....... AS-W126J1R0

bunlar multi yada tekli seçeneklerim.

GREE multi

9+18 lik 27lik dış ünite

yada

GREE

GWH(09)AA-K3DNA1B/1......... 2 adet

GWH(12)AA-K3DNA1B/1..........1 adet

Multi klima alırsak bir tanesini merdiven çıkışına (merdiven 13 basamak klima 7.basamağın hizasında merdivenden çıkınca sağda çocuk odası ve yatak odasının girişleri var.)
    diğerini salona takmayı düşündük bütün gün merdivendeki klima çalışsa üst kat ve alt kata soğutma için yeter mi?Sizce multi sistem mi almalıyız tek tek mi?
    Maliyet açısından Gree tabi ki daha uygun ama aldığımız cihaz sessiz olmalı servis sıkıntısı olmasın enerji tüketimi çok önemli doğru seçim yapmak istiyoruz.
    Bu markalar dışında başka tavsiyeniz varsa onlara da bakmak isterim.

Yardımlarınızı bekliyorum...şimdiden teşekkür ederim.

• herkese merhaba,

evime ME DM serisi 9000 btu klima alma arefesindeyim arkadaşlar.bu modeli tavsiye eder misiniz?yetkili bayi 2800tl fiyat verdi.

yaklaşık 14 m2 alanda 3-4 ay boyunca sadece soğutma amaçlı kullanılacak

çevremde ki birçok kişi bu markayı önerdi burada tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.aşağıda linkini paylaştım sanırım yeni seri imiş bu

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-dm-yeni-comfort-plus-inverter-duvar-tipi-klima.aspx

• Konu içi arama kapalı olduğu için bakamadım ama , profilonun 18000btu.luk inverter bir modeli 1800 lira olunca anlam veremedim. Cihaz hem ısıtma hem soğutma sağlıyor. Genelde şimdiye kadar bulduklarım arasında en ucuzu rubenis idi (2600 TL) .

Model şu: Profilo P3ZMI18608. Neden ucuz bilen var mı?
  • Samsung AR18JSFNCWK/SK 18000 Btu Inverter Duvar Tipi Klima almış 3 gün önce montajını yaptırmış bulunuyorum.
    İzlenimlerim şu şekilde;
    Klima kısa vadede iyi soğutmuyor ama uzun vadede termometreyi kontrol ettiğimde istediğim ortam sıcaklığını buluyor. Bunu da 25m2 civarındaki odaya 18000 lik klima tercih etmeme, evin 1 yıllık ve iyi bir yalıtıma sahip olmasına ve odanın saat 10 dan itibaren güneş almamasına bağlıyorum.
    Bende iyi bir klima olduğu izlenimi bırakmadı. Daha önce klima deneyimim olmadı ama bunu diğer klimaların önüne elimi tuttuğumda klimanın soğuğunu iyiden iyiye farkediyorum ama benimkinde maalesef...
    Sözün özü bir daha klima alırsam muhtemelen samsung tercihlerimin arasında olmayacaktır.
    Neden bu klimayı tercih ettiğimi şu sekilde açıklayayım.
    1. Bebeğimin sıcaktan perişan olması kısa zamanda almamda etkili oldu.
    2. Küçük bir ilde yasadığımdan diğer mağazalarda klima bulmayışım
    3. Klimanın kampanyalı ürün olup indirime girmesi.(3400 fiyatındaydı 2750+ 250 hediye çeki 5 yıl garanti 10 yıl motor garantili olması. not: hepsiburada da bile 3070 tl)
    4. İlde servisin olması ertesi gün montaj.

İzlenimlerim buı şekilde klima alacaklara bi nebze olsun faydalı olacağı umuduyla.

• barsoy kullanıcısına yanıt
    Siz yazınca ilk olarak ''saman alevi spotçu girişimi 1-2 üründen ibarettir'' diye düşündüm ancak verdiğiniz model üzerinden baktığımda Profilonun resmi sitesinde gördüm ürünü.
    Muhtemelen isim duyurmak adına yapılmış kısa süreli bir girişimdir başka açıklaması yok bence.
    Yine de kendilerinden bilgi istedim. Muhtemelen yarın cevap vereceklerdir.
  • nergizmir N kullanıcısına yanıt
    İşin marka inceleme kısmına girmiyorum lakin, eğer dış ünitede alan ile ilgili bir sorununuz yok ise tek tek klima almak her zaman çok daha makul olanıdır.
    Düşük olasılık ve yerinde müdahale gibi çözümler elbette ki var olsa da, X bir nedenle dış ünitenin komple servise gitmesi gereken durumlarda ev içerisinde soğutma veya ısıtmaya yönelik hayatın tamamen duracağını lütfen unutmayınız.
  • YNS HOCA Y kullanıcısına yanıt
    Hocam bu günün teknolojisi ile üretilen en vasat klimayı dahi alsanız soğutmada kolay kolay sorun yaşamazsınız, Günümüz koşullarında MARKA artık sadece konfor ve uzun ömür konularında etken oluyor, yani iyi soğutmama konusunun MARKA ile çok ilgisi olmadığı düşüncesindeyim.
    Öncelikle 25m2 odada 18 lik klimada bu hayal kırıklığınız ise ayrı bir soru işareti oluyor, bu gün 12 lik klima ile dahi 10 dakikada etkiyi hissedebilecek durumda olmanız gerekirken aynı ortamda 18 ile verim alamamanız başka soru işaretleri doğuruyor insanın aklına.
    Eğer imkanınız var ise oda sıcaklığı ve klima çıkış derecesini ölçmenizi tavsiye ederim. Anlattıklarınızdan, Montaj esnasında derece ile ölçüm yapmadıklarını anlıyorum, mümkün ise bu işi siz yaparsanız Delta T gibi kontrolleri kendimiz yapıp sorunun ne olabileceğine dair fikir yürütebiliriz.

Not: Hatalı ''Ğ'' kullanımı
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Konu içi arama kapalı olduğu için bakamadım ama , profilonun 18000btu.luk inverter bir modeli 1800 lira olunca anlam veremedim. Cihaz hem ısıtma hem soğutma sağlıyor. Genelde şimdiye kadar bulduklarım arasında en ucuzu rubenis idi (2600 TL) .

Model şu: Profilo P3ZMI18608. Neden ucuz bilen var mı?

neden ucuz

inverter değil

ondan ucuz veriyorlar

Bio model mono split klima/ Soğutma 18000 Btu/ Isıtma 19000 Btu/ A Enerji Sınıfı

http://www.profilo.com.tr/ürünler/isıtma-ve-soğutma/klimalar/P3ZMI18608.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 25 Temmuz 2016; 19:36:03 >

• derya78 kullanıcısına yanıt
    Yani soldaki kırmızı içine aldığınız başlık tipografik hata mı? Çünkü orda inverter diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Yani soldaki kırmızı içine aldığınız başlık tipografik hata mı? Çünkü orda inverter diyor

bence kandırmaca bu fiyata normal 12000 btu klima veriliyor

hem 18000 btu hemde inverter yok olmaz
  • YNS HOCA Y kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı klimayi kullanıyorum sayılır 18k lik (ar7500 serisi) 1 yıldır,herhalde piyasadaki en hızlı soğutan marka samsung hayvan gibi klima üfleme ağzı var.25m2 sürekli güneş alan güney + güneybatı son katı 5-10 dk içinde kutup soğuna çeviriyor ve gün boyu öyle tutuyor. Hatta öyle güçlü ki single userla yetiniyoruz.Gücü azaltmak için.

Sizin montajda birsıkıntı olabilir. Klimadan çıkan havanın sıcaklığı ölçmenizi tavsiye ederim.
  • arkadaşlar bana bir klima lazım 20 m2 bir oda için alacağım bu konuda pek bir bilgim yok yaz kış kullanacağım şöyle uzun süre idare edecek bir şey olsun 3 bin limit var ama hem kaliteli hem hesaplı olsun istiyorum hangi markaları, neleri tavsiye edersiniz?
  • ebihan kullanıcısına yanıt
    20m2 alan icin boyle bir bütçe ile me daikin panasonic toshiba gibi lider markalara bakabilirsiniz. 9000 btu yeterli olur lakin deli gibi isitsin derseniz 12000 de bakabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 16761677167816791680
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.