Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1594. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız , yediyıldız Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.212
Cevap
701
Favori
4.429.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15921593159415951596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alt kat / salonu hallettim şimdi çatı katı ile de bir ilgileneyim diyorum. Marmara bölgesinde çizdiğim şekildeki gibi bir oda var. Çatı yalıtımlı ama yine de güneş çıktığı zaman çok ısınıyor (Nisan ayında bile güneşli günlerde terletecek kadar sıcaktı.)
    Penceresi de camı da çok küçük olduğu ve hava akımı kısıtlı olduğu için hem biraz serinlesin (26-28 derece civarı tutsa yeterli) hem de içeriye hava akışı sağlansın diye bir klima taktırmayı düşünüyorum. Minimum kaç BTU almalıyım ve klimayı nereye taktırmalıyım? ( Sarı mı Turuncu mu? - yeşil ile çizili alan asıl oturum alanı diğer kısımlar kullanılmayacak.)

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MatematiğiSevenAdam

quote:

Orijinalden alıntı: emrah44

quote:

Orijinalden alıntı: munchausenbyproxy

quote:

18.000 btu olan klima tavsiye eder misiniz? Yalnız pahalı olmasın. Bütçe maksimum 2.500 TL. Daha az olursa süper olur. Isıtma fonksiyonu pek kullanılmayacak.

Ben de aynı bütçe ile bakıyordum sonra taksit vs şartları 3100 lere kadar zorladım.

Ama sizin için mümkün değil ise ve inverter istiyorsanız eski seri airfeller 2400 e var n11de ya da vestel ya da sadece soğutma ise arçelik beko da bir model var sadece soğutma yapan ona bakabilirsiniz.

İnverter şart değil ise başka markalarda da vardı modeller.

Beki 7705 modelini bir yakinim kullaniyor 19000 lik ama internette herkes cok gurultulu calistigini yazmislar, yakinim ise memnun oldugunu soyledi. Kime inanacagini sasiriyor insan. O yuzden beko, arcelik gibi firmalardan bi vazgeciyorum bi geri donuyorum. Cok kararsizim. Airfel markasi hic aklimda yoktu. 20m2 lik oda icin 12000lik samsunglar var, yeterli olur mu yoksa 19000lere cikmak sart mi?

Arkadaşım 20 metrekare yere 12 lik klima çok rahat yeterlidir. Bütçeniz ne kadar?

2.500 TL. Yalniz bu fiyata iyi bir marka olmak kosulu ile cikarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MatematiğiSevenAdam

quote:

quote:

quote:

18.000 btu olan klima tavsiye eder misiniz? Yalnız pahalı olmasın. Bütçe maksimum 2.500 TL. Daha az olursa süper olur. Isıtma fonksiyonu pek kullanılmayacak.

Ben de aynı bütçe ile bakıyordum sonra taksit vs şartları 3100 lere kadar zorladım.

Ama sizin için mümkün değil ise ve inverter istiyorsanız eski seri airfeller 2400 e var n11de ya da vestel ya da sadece soğutma ise arçelik beko da bir model var sadece soğutma yapan ona bakabilirsiniz.

İnverter şart değil ise başka markalarda da vardı modeller.

Beki 7705 modelini bir yakinim kullaniyor 19000 lik ama internette herkes cok gurultulu calistigini yazmislar, yakinim ise memnun oldugunu soyledi. Kime inanacagini sasiriyor insan. O yuzden beko, arcelik gibi firmalardan bi vazgeciyorum bi geri donuyorum. Cok kararsizim. Airfel markasi hic aklimda yoktu. 20m2 lik oda icin 12000lik samsunglar var, yeterli olur mu yoksa 19000lere cikmak sart mi?

Arkadaşım 20 metrekare yere 12 lik klima çok rahat yeterlidir. Bütçeniz ne kadar?

2.500 TL. Yalniz bu fiyata iyi bir marka olmak kosulu ile cikarim.

Midea Oasis e bakınız.

• munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    Alt kata inen merdiveni de cizseydiniz harika olurdu. Soguyan hava aşağı çöker biliyorsunuz.

• extraordinaryman45 E kullanıcısına yanıt
    Merdiven yok burası oda kapısı var turuncu klimanın yanındaki o yuvarlak çizim ile göstermeye çalışmıştım ama olmamış demek ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    O zaman sağdaki duvarı tercih edin derim hava sirkülasyonu açısından. Sogutulmuş havanın daha fazla bir hacmi süpürmesi için.

• extraordinaryman45 E kullanıcısına yanıt
    Kapasite olarak ne dersiniz?

• quote:

Kapasite olarak ne dersiniz?

18 BTU klima yeterlidir.

• Günaydın hayırlı cumalar, hayırlı işler bol güneşler dilerim

• Samsung AR5500 12.000 BTU klimayı beğendim. Siz tavsiye eder misiniz? Fiyatını 2.150 TL olarak anlaştık.

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioners/wall-mount/AR12JSFSCWK/SK
  • Merhaba arkadaşlar,

Burdaki tavsiyeler sonucu 15 m2 oda için 9000btu, 30 m2 Salon için 18000btu luk bütçemede uyan midea klima almaya karar verdim.
    Sadece soğutma için kullanılacak.
    Bayi ile görüştüğümde 9000 bu Midea Oasis i taksitle 2000 TL ye oda için önerdi. Salon için ise inverter e gerek olmadığını bu yüzden piyasa da kalmamış rsaaa diye İnverter olmayan bir modeli 2500 TL ye bıraktı. Her iki üründe elinde 1 adet kalmış. Fiyatlar, modeller ve alternatifler hakkında yorum yapabilir misiniz. Bütçemede uygun Fairwind serisi var sanırım.
    Tşk

• quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Günaydın hayırlı cumalar, hayırlı işler bol güneşler dilerim

En tatlı sabahlar çoko keremle başlar çoko keremmmmm günaydın forumun güzel insanları

• arkadaşlar sadece 2-3 ay soğutma için klima almak istiyorum

mitsubishi msj hj serisi mi yoksa midesa mission serisini mi

tavsiye edersiniz?
  • samich kullanıcısına yanıt
    Bütçe sıkıntısı yoksa, Panasonic ve mitsubishi al uzun yıllar kullan. İşyerinde mitsubishi, evde etherea kullanıyorum tasarrufla parasını amorti ediyor.

• Sadece soğutma amaçlı yatak odasında kullanılacak sessiz 9000 veya 12000 btu uygun fiyatlı klima tavsiyesi alabilirmiyim

• iyi akşamlar arkadaslar.bende 2 ay içinde klima alacam. yatak odası(4*3.5)( tavan yuksekliği 2.70) için bakıyorum.aklımda daıkın var. .hangi modeli ve kaç BTU luk tavsiye edersiniz.yorumlarınız benim için onemli.ayrıca aldıktan sonrada izlenimlerimi paylaşacam, tesekurler.
  • butcem 3500-4000 arası.4.kat(arakat) ve güneş alıyo.sogutma ön planda olacak ısıtma olması da iyi olur.
  • bende almışken bir kez almak istiyorum.memuriyet dolayısı ile urfanın bi ilçesindeyim.burda yetkili servis yok bi problem yasarsam ilgilenirlermi sırf bu yuzden cekiniyorum.yoksa gonlumden gecen benimde m.e.
  • çok tesekkur ederim ederim.bu akşam ilk defa yazmaya başladım ama aldıktan sonrada izlenimlerimi paylaşımda bulunacam
  • arkadaslar

26metrekare salon

bati cephesi

ogleden sonra gunes almaya basliyor ikindide resmen kavruluyor

yalitim yok sadece kopuk var duvar icinde

arcelikten kesife gelen 12bin btu is gorur ama diger odalara etki etsin istersen 18bin btu al...

12bin btu daha uzun surer sogutmasi falan dedi...

siz ne dersiniz. 12bin is gorur mu

hangi marka onerirsiniz?

3bintlye kadar butcem var

faturaya az etki etmesi de benim icin etken.

diger odalarin da iklimini ılıtsa fena olmaz hani:)

onemli not: klimayi sadece YAZIN SOGUTMA AMACLI KULLANICAM

onemli not 2:hassas bünyeli biriyim. arastirdim inverter ısıyı sabit tutuyor diye okudum dogru mudur. diger tur klimalar ısı farki cok yaratip hasta ediyormus insani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ppimpirikk -- 8 Mayıs 2016; 10:02:09 >
  • 
Sayfa: önceki 15921593159415951596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.