Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1567. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.079
Cevap
697
Favori
4.415.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
69. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 15651566156715681569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: warrior33

quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Hocam mesajınızı açarsanız kafamda bazı sorular var

Hocam firmalar sezonsal ısıtma ve soğutma değerleri ile insanları aldatmaya veya kafalarını karıştırmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Sezonsal scop seer değerleri yüksek ancak nominal eer ve coop değerleri düşük almış olduğum midea mission nun nominal eer ve coop değerlerini 2 gündür arıyorum bulamadım. Eurovente de yok missionun normal eer ve coop değerleri hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim etiket resminde de yok görüldüğü üzere. Saygılarımla
    Bu mesaja eklenen görseller:

hocam eer ve cop değerleri artık baz alınmıyor.yeni yönetmeliğe göre seer ve scop değerleri baz alınıyıyor dolayısıyla eer ve cop öldü başımız sağolsunmission eer ve sop değerlerini bilmiyorum ama olsada olmasada birşey ifade etmiyor.bu çok karışık ve uzun bir konu.ben size makale ve bilgi linkleri vereyim belki sizde görmüşsünüzdür onları bir okuyun.biraz karışık bir durum.ayrıca yerliler hariç hepside bu önetmeliğe göre hareket ediyor desek yeri.yerlilerde kendi çalıyor kendi oynuyor o misal

ama şu açık bir gerçekki bütün markalar bu değişimin altına sığınarak birşeyleri kaçırdılar cihazlardan.buna en ünlü markalarda dahil.bazı modellerinde küçülmeye heranlamda gittiler.bunu inkar etselerde açıkca ortada.her değişimin bedeli gene biz tüketicilere kesiliyor malesef.onlar büyüyor bizler küçülüyoruz .

eski cihazların tadı bütün ortamlarda sektörlerde kalmadı malesef.tekneloji ileri gidiyor denilsede kaliteyi kaybediyorlar kaybediyoruz.

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/kurumsal/sezonsal-verimlilik.aspx

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/getattachment/Kurumsal/Sezonsal-Verimlilik/Sezonsal-Verimlilik.pdf.aspx

bu linklerde açıklanmış durum göz atabilirseniz anlarsınız az çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakancan44

mrb sayın hocam, http://www.kombiveklima.com/Viessmann-Vitoclima-200-S-WS2035MHEO-Inverter-12000-BTU-Split-Klima,PR-2258.html?ref=akakce&v=1.78.4

bu ürünü tavsiye edermisiniz, ya da şu ürünü alın kafanız(ses+elektrik tasarrufu konusunda) rahat etsin diyeceğiniz 12000 btu klima tavsiyeniz var mı?

hocam linkteki ürün gree üretimive en alt taban dediğimiz ürünlerden.servis ağı nasıldır bilmiyorum sadece şunu biliyorum viesmanın eline düştünüzmü kesenin ağzını açacaksınız.ona o parayı verecene kadar buyrun şu ürünü fiyatı bedava denilecek kadar düşük.linki örnek amaçlı verdim.siz iyi bir araştırma yapın bayilerle irtibata geçin.arada 50-100 fark oynarsa bayiden almak herzaman avantajdır.

http://ege-ticaret.com/12000btu/midea-duvar-tipi-dc-inverter-msri-dci-12-optimum-serisi-12000-btu-62

ayrıca 12 lik gereksinimini sizmi çıkardınmız yada keşif vs yaptırdınızmı.kaç m2 yere ,kaçıncı kata alacaksınız.yaz kış kullanımı olacakmıdır.tabi en önemlisi maxsimum bütçeniz nedir ona göre değerlendirirsek daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarampol

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarampol

Midea mission ile oasis arasındaki farkları bilen var mıdır. Sf42 ya da 35 almak istiyordum ama İstanbul'da Adanada'ki fiyatları bulamadım =).
    Salon için 12.000 btu, yatak odası için 9.000 btu olmak üzere 2 adet klimayı almayı planlıyorum hangisini önerirsiniz.

Bir de mitsubishi electric bayisi mayıs gibi yaza girerken kampanya olabilir dedi, kampanya beklemek anlamlı olabilir mi. Fikirlerinizi alabilir miyim

tabiki me klimada bir numaradır.bence bu fikrinizden vazgeçmeyin derim.almışken birkere alın iyisini alın tabi bütçeniz çerçevesinde.böyle bir kampanya var ise me için sonuna kadar değer.siz nasıl bir fiyat aldınız bayilerden paylaşabilirmisiniz.

hocam aslında bütçem var ama diğer yandan da kazıklanmak da istemiyorum göz göre göre. Geçen yıl çok daha uygunmuş fiyatlar bu yıl uçmuş durumda, mayısta yine kdv indirimi v.s. yaparlarsa fiyatlar makule gelebilir endişem. O yüzden de ihtiyacımı görürse Midea alıp aradan çıkarayım istiyorum.

ME SF42 için 5.000 ve 4.800, SF 35 için 4.500 gibi bir fiyat verdiler. Nakitte az daha düşüyordu sanırım. Tosun911 arkadaşın Adana'da aldığı fiyatı İstanbul'da bulsam doğrudan gidip alacağım, enteresan valla =)

Daikin shira 12.000'lik için 4.100, 14 binlik için 4.600 fiyat verdiler

evt arkadaşım size güzel indirim yapmamışlar.iyi araştırdınızmı ayrıca burda alan arkadaşların aldıkları fiyatları örnek gösterseydiniz oda kar etmedimi tabiki yapacak birşey yok.ama şunu diyebilirim shira ile arada fark çok yok ve o farkı me ye vermeye gerçekten değer heranlamda.

tabi bunlara gücünüz yetmiyorsa alın bir midea bakın rahatınıza.panasonic rke serisinede bakabilirsiniz.
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    keşif yaptırmadım fakat binamız yalıtımlı ara kat 30 m2 oda için düşünüyorum sadece soğutmada kullanacağız,18000 btu da alabilirim 2500 tl gibi bütçe var, hangi marka önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim.
    Hocam 3d inverter teknolojisi ile full inverter klima arasındaki fark nedir full inverter klima mı yeni teknoloji 3D inverter klima mı yeni teknoloji şunu iyi biliyorum ki klima beyaz eşyada Türkiye de sayılanlar 5 sene önce sinin teknolojileri saygılarımla selamlıyorum hayırlı cumalar diliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Hocam size geçenlerde debiyle ilgili sorduğum soruda haklı olduğunuzu gördüm. Debisi yüksek olmasına rağmen aktarımı yapamayan cihazların şiştiğini öğrendim. Düşük debinin korkulacak birşey olmadığını anladım beni aydınlatmanız ve konuyu araştırmama vesile oldunuz. İyi ki siz ve sizin gibi insanlar var bu hayatta yardımlarınız için şahsım adına çok teşekkür ederim. Saygılarımla üstadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 25 Mart 2016; 12:07:04 >
  • arkadaşlar merhaba bir süredir forumları okuyorum 28 m2 salonum var kapısı yok ama midea oasis 18bin btu sanki iyi gibi fiyat olarakta mevsimselklima da 3000 tl sizce nasıl yorum alabilir miyim?
  • quote:

keşif yaptırmadım fakat binamız yalıtımlı ara kat 30 m2 oda için düşünüyorum sadece soğutmada kullanacağız,18000 btu da alabilirim 2500 tl gibi bütçe var, hangi marka önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim.

bütçenize uygun 18lik alınabilecek en uygun klima bence midea fairwind 3.000 tl ye çıkabilirseniz midea oasis'i indirimde 3000 tl den satan bir site var, o da çok iyi fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muglalı -- 25 Mart 2016; 14:38:55 >
  • quote:

arkadaşım sadece soğutma içince 12 lik cihaz da işinizi pek ala güzel görür.18 lik gereksiz.ısıtmada kulllanacaksanız orda düşünülebilir ama sadece soğutma için dediğiniz için 12 lik işinizi görecektir.sırayla örnek linkler veriyorum düşükten yükseğe doğru.linkler örnek amaçlıdır.siz araştırmanızı kendinizde yapın en güzelide bayilerle iletişime geçin.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/uaci-12-ugur-klima-en-ucuz-fiyatlari,50189.html (midea üretimidir)

http://ege-ticaret.com/12000btu/midea-duvar-tipi-dc-inverter-msri-dci-12-optimum-serisi-12000-btu-62

https://www.yazkisklima.com/urun-midea-fairwind-ms12fu-12-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-156.html

http://urun.n11.com/klima/panasonic-kit-ue-12-qke-inverter-klima-P81882952?icid=990007_prudsys_productdetail_crosssell
  • quote:

quote:

quote:

Hocam size geçenlerde debiyle ilgili sorduğum soruda haklı olduğunuzu gördüm. Debisi yüksek olmasına rağmen aktarımı yapamayan cihazların şiştiğini öğrendim. Düşük debinin korkulacak birşey olmadığını anladım beni aydınlatmanız ve konuyu araştırmama vesile oldunuz. İyi ki siz ve sizin gibi insanlar var bu hayatta yardımlarınız için şahsım adına çok teşekkür ederim. Saygılarımla üstadım.

ben teşekkür ederim hocam ne demek.elimizden geldiğince doğru bildiklerimizi paylaşmaya yardımcı olmaya çalışıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil2202

arkadaşlar merhaba bir süredir forumları okuyorum 28 m2 salonum var kapısı yok ama midea oasis 18bin btu sanki iyi gibi fiyat olarakta mevsimselklima da 3000 tl sizce nasıl yorum alabilir miyim?

28m2 kapısı yok derken 28 m2 harici başka odalarlamı birleşiyor biraz bilgi verebilirseniz ona göre değerlendirelim.ama oasis in fiyatı güzel evt.
    çok teşekkür ederim Panasonic mantıklı geldi, mağaza ile görüştüm 2400 e bırakacak gibi.
  • Panasonic hangi modeli? linkteki klimaya bakmadan ethera serisi değil dimi hocam diye Gostkiller üstada sordum artık kafa 5. Gün iflas ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 25 Mart 2016; 20:52:05 >
  • Ghostkiller1 arkadaşı alıntıladım sizide dahil etmiş sistem :)
  • quote:

çok teşekkür ederim Panasonic mantıklı geldi, mağaza ile görüştüm 2400 e bırakacak gibi.

Üstadım 2400 e Panasonic hangi modelini almayı düşünüyorsunuz

• Gostkiller hocam tavsiye etmiş yakışır bir bildiği vardır güzel günlerde kullanın kullandıkça gözlemlerinizi paylaşımlarınızı bekliyoruz

• yaklaşık 20-25 m^2 oda için
    2 bin 3 bin arası
    az güç tüketen
    klima tavsiyeniz var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 26 Mart 2016; 13:32:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: igidu

Arkadaşlar Mevsimselklima'dan
    Midea 12000 btu Oasis modelini bayii telefonla arayarak 2185 TL + 60 TL Vade farkı vererek aldım.
    (1500TL World 6 taksit + 745 TL Başka kartla Tek Çekim)
    5 metre üzeri bakır boru kullanılırsa ücretli olacakmış bakalım.
    Mideanın elde kalan tüm Oasis ürünlerini bu firma almış sanırım.
    Cumartesi günü hem nakliye hem de montajını bayi kendisi yapacak. Vakumlama da yapacaklar.
    Üstadlara tavsiyeleri için teşekkür ederim.
    Gelişmelerden haberdar edeceğim sizi.

Arkadaşlar bugün çok temiz bir şekilde montajı yaptılar.
    15 dakikadan fazla vakumlama yapıldı.
    Her şeyden memnun kaldım.
    Servis elemanı fiyatı duyunca da inanamadı.
    Isıtması çok güzel, soğutmasını ise hava sıcak olunca anlayacağım
    Sonuç olarak tavsiye ederim, iyi günler.

• Marka olarak BAYMAK ı tek geçerim diğer öneri isteyenlerede yazdım kesinlikle servis ağı mükemmel ve klima almadan kesşif için çağırıp detay bilgi de alabiliyorsunuz!!! Fiyat olarak ya uygun kalite olarakta performanslı ürünler. Servis önemli....

http://www.istanbulbilisim.com.tr/BAYMAK-Klima,1872,2755.html
  • 
Sayfa: önceki 15651566156715681569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.