Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1555. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15531554155515561557
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cagri37

mrb istanbul anadolu yakısında 20 metrekarelik odaya klima bakıyorum bir kaç haftadır. şimdi bir bayiden fiyat aldım sizce hangisi daha mantıklı olur.

MİDEA DUVAR TİPİ FAİRWİND SERİSİ MS12FU 12 2278tl ama nette 1950 tl ye kadar bulabildim.

PANASONİC DUVAR TİPİ KLİMA KIT-UE12RKE 2550tl nette de buna yakın fiyat bulabildim

YORK DUVAR TİPİ KLİMA ELHC12DLAAAP 2121tl

satıcı bu üç üründen panasonic i öneririm dedi ama hangisini istersen stok da mevcut dedi.

Sİzce hanigisi mantıklı,birde n11 den falan ürün almak güvenli midir ?

İhtiyacınıza hangi model cevap veriyorsa onu alın derim ama york markayı eleyin. Maddiyatınızı bilemiyorum içinize hangisi sinerse artık kararı siz verecek siniz. N11 den alış veriş yaptım ancak dikkatli olun mağaza puanları ve ürün yorumlarını göz ardı etmeyin inceleyin... Ben N11 den aldıklarımda sıkıntı yaşamadım ancak yaşayan insanlar var maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 4 Mart 2016; 21:53:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fym2005

quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

Orijinalden alıntı: fym2005

quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Bilinçli bir tüketiciyim ihtiyacım olan bilmediğim ürünleri inceler, ihtiyacımı karşılayacak ürünü tespit eder, uygun fiyata satan yeri tespit edip alırım. Hepsi bu bu benim tüketici olarak en doğal hakkım. Tek sıkıntısı bilinçli müşteriye esnaf ve reyon elemanları, birim müdürleri kıl olur. 40 yaşındayım kendi başıma alış veriş yaptığım süre boyunca işine hakim reyonuna hakim 2 elin 10 parmağı insan çıkmadı. Ürün hakkında soru sorarım cevap veremezler patron yada birim müdürü gelir oda cevaplayamaz bir birlerine bakarlar alakasız şeyler söylerler vs vs. yani anlayacağın kandıramazlar kıcık olurlar kıl olurlar bilinçli müşteriye ağızlarına bir kürekle vurasım gelir.
    Artı şunu söylemek isterim. Her işin duayeni markalar var param çok olsa parayı hak eden modeli bende almasını bilirim... Ancak isim yapmış markalar kimi ürünlerinde modellerinde fiyat performans olarak yetersiz ürünleri isimleri altında satıyorlar bilinçsiz insanlarda markamı marka ben aldım diyor. Örneğin takip ettiğim bir Çin firması 2014 yılı Aralık ayında Türkiye de satış yapmaya başladı ve 2014 en iyi fiyat performans cihazı MX 4 Ü kampanya ile çok uygun fiyata satışa sundu bende ihtiyacım vardı ve gold 32 gb modeli için 3 ay telefonsuz kaldım. Cihaz daki özellikler o günkü şartlar altında ne ıponeden nede samsungda nede Sony de vardı. Fiyatta cabası 1.299 almıştım 32 gb gold MEİZU MX4 Ü ozaman ki markaların hiç birinde 4K video çekimi yoktu örneğin vs.vs. Fazla tanınmamış öyle markalar varki işinin hakkını fazlasıyla veriyor. Böyle ürünler dururken neden çoluk çocuğumun rızkını İsim yapmış markaların performans değerleri düşük modellerini alayım da hak etmediği parayı kaptırayım Dünyada 4,5 tane klima üretici firma var çinde ama ne hikmetse bir dünya klima markası var bende ekmeği ekmekçiye vererek klima üreticisi Midea yı tercih ettim performans ve fiyat olarak olay bu Saygılarımla İyi akşamlar.

siz ısınma ıcın mı alacaksınız mıssıonu alarko x power goldu ınceledınız mı onun hakkında cok ovgu var ısınma konusunda

fym2005 alarkoda midea üretimidir zaten ama bir mission olamaz.özellikle 9luk ve 35 lik klimaları zayıftır.alarkoda genel itibarı ile iyidir.

ALARKO DST LER MIDEA, X POWER GOLDLAR TOSHIBA BANDINDAN CIKMADIR

fym2005 uzun bir süredir tavsiye istiyorsunuz sürekli değişken şekilde.size tavsiye veriliyor bu seferde tutuyor siz bilgi vermeye kalkışıyorsunuz.artık amacınızı açık açık yazarsanız sayfalar boşuna kirlenmemiş olur.mesajlarını istersen tek tek toplayım burda.hep aynı yöntemi kullanıyorsunuz.kaldıki bu konuda size daha öncede yazılmış.ama siz aynı şekilde devam ediyorsunuz.

madem sen öyle diyorsun varsın öyle olsun bakalım.sen daha iyi bildiğin için ben susuyorum bu konuda.ama hem tavsiye isteyipte başkasına tavsiye vermek nasıl bir aklın mahsuludur bilmiyorum açıkcası.amacım sizi rencide etmek değil ama yanlış yoldasınız.bu işin içindeyseniz buyrun yazın bizlerde birşeyler öğrenelim sizden.

ama yok içinde değilseniz sağdan soldan duyduklarınızla burda akıl vermeye kalkışmayın yanlış akıl veriyorsunuz .sizin gibisinide ilk defa gördüm forum hayatımda.hayretle sizi izliyorum bakalım başka nasıl bir yola başvurcaksınız

buyrun sizde bakın örnek bir link :

http://forum.donanimhaber.com/m_111787316/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 4 Mart 2016; 21:54:35 >

• quote:

mrb istanbul anadolu yakısında 20 metrekarelik odaya klima bakıyorum bir kaç haftadır. şimdi bir bayiden fiyat aldım sizce hangisi daha mantıklı olur.

MİDEA DUVAR TİPİ FAİRWİND SERİSİ MS12FU 12 2278tl ama nette 1950 tl ye kadar bulabildim.

PANASONİC DUVAR TİPİ KLİMA KIT-UE12RKE 2550tl nette de buna yakın fiyat bulabildim

YORK DUVAR TİPİ KLİMA ELHC12DLAAAP 2121tl

satıcı bu üç üründen panasonic i öneririm dedi ama hangisini istersen stok da mevcut dedi.

Sİzce hanigisi mantıklı,birde n11 den falan ürün almak güvenli midir ?

panasonic almak daha mantıklı fakat servis vs olaylarını iyi araştırın internetten alacaksanız.panasonic herkesin elinde var kimin neyi sattığı hangi firmanın ürünü olduğu karışıktır gidiyor malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tosun911

quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE5816

bende mersindeyim Midea Fairwind MS12FU-18 modelini bile bu paraya vermiyorlar.adanada fiyatlar nedir hocam gelir alırım :)

Hocam mission 18lik için 3500 Panasonic etherea 15lik için 3800 mitsubishi elektrik sf42ve için 4000 lira fiyat aldım adana. İşin içinden çıkamadım missionu daha ucuza bulsam alacağım ama diğerleri ile arada az fiyat farkı olduğundan sanırım Panasonic etherea alacağım

alabiliyorsanız mesf42 serisini alın rahatınıza bakın.a dan z ye diğerlerinden ayrışan bir klima ve markadır.her anlamda rahat edersiniz.bence bunu çok iyi düşünün çünki bu klima işi birkere alınıyor hersene olan bir iş değil.

gücünüz yetmezse panasonic ethera e kodlu olanı alın

• Klima için ayırdıgım bütçem az, ilk başlarda samsung ar5600 bakmıştım forumdan okudukça alüminyum olmasından dolayı vazgeçtim. midea yı önerdiler bende bayileri aradım istanbulda,kartalda bir toptancıdan aldım bu fiyatları,ben mideayı sordugumda onlar önerdi panasonic i,eger fiyatına göre iyiyse yani 2500 e daha iyi bişey yoksa panasonic alacam, servis olayını nasıl araştıracam bilmiyorum yetkili servisler gelip kurmuyor mu ?
  • quote:

Klima için ayırdıgım bütçem az, ilk başlarda samsung ar5600 bakmıştım forumdan okudukça alüminyum olmasından dolayı vazgeçtim. midea yı önerdiler bende bayileri aradım istanbulda,kartalda bir toptancıdan aldım bu fiyatları,ben mideayı sordugumda onlar önerdi panasonic i,eger fiyatına göre iyiyse yani 2500 e daha iyi bişey yoksa panasonic alacam, servis olayını nasıl araştıracam bilmiyorum yetkili servisler gelip kurmuyor mu ?

onu en iyi aldığınız yerle konuşun ben şimdik size birşey desem yanlış olur o yüzden siz aldığınız yerle bağlayın işinizi.
  • bu yaz çok sıcak olucak diyolar klima almaya karar verdim.manisa/akhisarada oturuyorum.12 metrekarelik dükkana klima alıcam mümkün olduğu kadar ucuz olsun az yaksın ama gücü çok fazla olmasına gererk yok.
    tavsiyelirinizi beliyorum,teşekürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iso227 -- 4 Mart 2016; 21:59:04 >
  • quote:

quote:

Klima için ayırdıgım bütçem az, ilk başlarda samsung ar5600 bakmıştım forumdan okudukça alüminyum olmasından dolayı vazgeçtim. midea yı önerdiler bende bayileri aradım istanbulda,kartalda bir toptancıdan aldım bu fiyatları,ben mideayı sordugumda onlar önerdi panasonic i,eger fiyatına göre iyiyse yani 2500 e daha iyi bişey yoksa panasonic alacam, servis olayını nasıl araştıracam bilmiyorum yetkili servisler gelip kurmuyor mu ?

onu en iyi aldığınız yerle konuşun ben şimdik size birşey desem yanlış olur o yüzden siz aldığınız yerle bağlayın işinizi.

Servis olayını konuşurum almadan öncede hangisini alayım ben orda kararsızım .

• quote:

quote:

quote:

Servis olayını konuşurum almadan öncede hangisini alayım ben orda kararsızım .

panasoniği alın hocam ama dediğim gibi servis işini iyi konuşun

• quote:

Orijinalden alıntı: iso227

bu yaz çok sıcak olucak diyolar klima almaya karar verdim.manisa/akhisarada oturuyorum.12 metrekarelik dükkana klima alıcam mümkün olduğu kadar ucuz olsun az yaksın ama gücü çok fazla olmasına gererk yok.
    tavsiyelirinizi beliyorum,teşekürler.

en düşük bütçeyle alabileceğiniz kötünün iyisi klima uğur klimalara bir bakın.ayrıca tamamen soğutma için olacaksa yüksek mevlalalar bağlamak iyi değil şahsi fikrimce.on of bile düşünebilirsiniz dükkan içinse
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Sayın hocam ben mi tam anlmadım acaba panasonic i resmi distribütör garantisi olmadan satanlar mı var piyasada onu mu araştırayım,bu sattıgınız ürünü yetkli servisin kurup kurmayacagını mı sorayım. örnegin ;samsun cep telefonları bi türkiye samsung garantili birde spotçu şirket garantili falan satıyorlarla onun gibi bişey mi var demek istediniz ?
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    kardeş uğur klimalara baktım gene pahalımış ya.benim peder milyoner ama beş kuruş para gidicek diye korkar bi acayip biri neyse biri 3 ay kullanılmış 12 binlik samsung invorter klimayı satıcak,sıfır değeri 2.100 lira bize 1.500 liraya vericek.almaya değermi sence.şuan en iyi seçenek bu gibi.bide on of dediğin ne ben klimadan pek anlamamda.kışın hiç kulanmasamda olur ama 5-10 kere kullanırım genede.yazın daha çok kullanırım.
  • İyi akşamlar,
    Gün boyu farklı farklı sitelerden klima tavsiyeleri okumaktan dumur olmuş durumdayım.Araştırmaya başlamadan önceki bilgisiz halimden çok daha kötü durumdayım şuan.Önceden hiçbirşey bilmiyordum şimdi herşeyi biliyormuş gibi sanıp hiçbir markada karar veremiyorum.Yok o bakır şu aliminyum,yok onun dış ünitesi çin ,yok o şu markanın ikizi fazla para verme şundan al,şu marka çok para ama kalitesi belli başın ağrımaz,şu marka ucuz 2 sene sonra atarsın.Bırakın m2'yi ,evin cephesini evde yaşayan insanların kilosuna göre klima tavsiyesi yapan arkadaşlar var.

Çok fazla değişken olduğunu bilerek kalan son beyin hücrelerimle bu yazıyı yazıyorum benim durumum aşağıdaki gibi ,tavsiyesi olan arkadaşlar olursa sevinirim.Genel olarak herkesin talepleri olan hesaplı olması,servis kalitesi,malzeme kalitesi gibi şeyleri söylemiyorum tabiki herkes gibi en iyi olanını gönül istiyor.

Ankara'da yaşıyorum.Ev arakat günaybatı cephe.Klimayı sadece yazın kullanacağım.Evin 27 m2 salonuna taktıracağım ,kapıyı kapatıp başka hiçbiryeri soğutmayacağım.Öğlen 12:00'açıp gece 01:00'da kapatacağım.3000 tl'ye kadar bir cihaz düşünüyorum.Macera aramıyorum ama klasik daikin ,mıtsubıshı al başın ağrımasın gibi değilde,şu fiyata şu özelliklerde çok daha uygun ve kullanışlı hesaplı cihaz var bunu düşünebilirsiniz diye farklı bir önerisi olan varsa sevinirim.

• quote:

Sayın hocam ben mi tam anlmadım acaba panasonic i resmi distribütör garantisi olmadan satanlar mı var piyasada onu mu araştırayım,bu sattıgınız ürünü yetkli servisin kurup kurmayacagını mı sorayım. örnegin ;samsun cep telefonları bi türkiye samsung garantili birde spotçu şirket garantili falan satıyorlarla onun gibi bişey mi var demek istediniz ?

aynen arkadaşım biraz karışık durumları var bu markanın o yüzden aldığınız yer hem bayi hemde servis olur ise iyi olur
  • quote:

kardeş uğur klimalara baktım gene pahalımış ya.benim peder milyoner ama beş kuruş para gidicek diye korkar bi acayip biri neyse biri 3 ay kullanılmış 12 binlik samsung invorter klimayı satıcak,sıfır değeri 2.100 lira bize 1.500 liraya vericek.almaya değermi sence.şuan en iyi seçenek bu gibi.bide on of dediğin ne ben klimadan pek anlamamda.kışın hiç kulanmasamda olur ama 5-10 kere kullanırım genede.yazın daha çok kullanırım.

samsung uzak dur arkadaşım aliminyum naylon klima birde ikinci elimi aman aman deyim size.on of dediğim klasik klima yani inverter olmayan ama kışında kullanırım derseniz inverter şart.ğuğr klimada pahhalı gelir ise şu an için bilemiyorum başka seçenek yok gibi sizi üzmeyecek.siz genede bir bayileri araştırın.birde midea optimium serisine bakın bulabilirseniz.onlarında fiyatı uygun bulabilirseniz.

onun dışında airfel var ama sorunları çok baş göstermeye başladı o yüzden ben alın diyemem ama bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ERNIBADE

İyi akşamlar,
    Gün boyu farklı farklı sitelerden klima tavsiyeleri okumaktan dumur olmuş durumdayım.Araştırmaya başlamadan önceki bilgisiz halimden çok daha kötü durumdayım şuan.Önceden hiçbirşey bilmiyordum şimdi herşeyi biliyormuş gibi sanıp hiçbir markada karar veremiyorum.Yok o bakır şu aliminyum,yok onun dış ünitesi çin ,yok o şu markanın ikizi fazla para verme şundan al,şu marka çok para ama kalitesi belli başın ağrımaz,şu marka ucuz 2 sene sonra atarsın.Bırakın m2'yi ,evin cephesini evde yaşayan insanların kilosuna göre klima tavsiyesi yapan arkadaşlar var.

Çok fazla değişken olduğunu bilerek kalan son beyin hücrelerimle bu yazıyı yazıyorum benim durumum aşağıdaki gibi ,tavsiyesi olan arkadaşlar olursa sevinirim.Genel olarak herkesin talepleri olan hesaplı olması,servis kalitesi,malzeme kalitesi gibi şeyleri söylemiyorum tabiki herkes gibi en iyi olanını gönül istiyor.

Ankara'da yaşıyorum.Ev arakat günaybatı cephe.Klimayı sadece yazın kullanacağım.Evin 27 m2 salonuna taktıracağım ,kapıyı kapatıp başka hiçbiryeri soğutmayacağım.Öğlen 12:00'açıp gece 01:00'da kapatacağım.3000 tl'ye kadar bir cihaz düşünüyorum.Macera aramıyorum ama klasik daikin ,mıtsubıshı al başın ağrımasın gibi değilde,şu fiyata şu özelliklerde çok daha uygun ve kullanışlı hesaplı cihaz var bunu düşünebilirsiniz diye farklı bir önerisi olan varsa sevinirim.

size hak veriyorum çok fazla site gezer sorarsanız hep farklı bir fikir çıkacaktır buda doğaldır.siz bilginizi alın genede kendi bildiğiniz doğruyu uygulayın çokta derine girmeyin çıkamazsınız işin içinden.

http://urun.n11.com/klima/panasonic-kit-ue12-rke-invklima-P94026839?cid=604001&gclid=CIKk_o-xqMsCFSco0wodEkMDJA&gclsrc=aw.ds

http://urun.n11.com/klima/panasonic-kit-ue-12-qke-inverter-klima-P81882952?cid=604001&gclid=CP2u9ZKxqMsCFa0V0wodY-kGGQ&gclsrc=aw.ds

bütçeniz yetermi bilmiyorum ama iyi bir araştırma ile panasonicin bu modeli diğerlerinden iyidir: Panasonic KIT-E12-QKE 12000 Btu Inverter Klima

http://www.buroteknik.com/Midea-Mission-MSMBBU-12-Inverter-12-000-Btu-h-Duvar-Tipi-Split-Klima_185412.html

linkler örnek amaçlıdır siz kendinize göre araştırmanızı iyi bir şekilde yapın .

• quote:

Panasonic ğin güzel ürünleri var güzel klimalarıda var bende almayı düşünmüştüm ancak araştırmalarında şu an Türkiye'de distribütör olayı biraz sıkıntı olduğunu duyumları aldım yani kimin Türkiye'de distribütör olacağı muamma spot durumuna düşmeyin distribütör kimdir servisleri kimlerdir hangi distribütör garantisi altındadır bunları iyice sorgulayın araştırın dikkat edin Türkiye'de 2 veya 3 firmanın panasonic distribütör lüğü değişim oldu şu an hangisinde olduğu muamma diye biliyorum doğru bilen bir arkadaş varsa bilgilendirirseniz sevinirim distribütör lüğü almak için girişimde olan bir firma duydum zaman la görmek gerek panasonic midea dan iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 5 Mart 2016; 7:18:29 >

• quote:

Gostkiller hocama katılıyorum midea optimum uygun oluebsize

• Dün akşam şarjım bitmişti burda farklı yazışmalar vardı hakaretler havada uçuyordu şimdi yok kim temizliyor bunları

• quote:

Orijinalden alıntı: Realism

Dün akşam şarjım bitmişti burda farklı yazışmalar vardı hakaretler havada uçuyordu şimdi yok kim temizliyor bunları

Yönetim :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 15531554155515561557
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.