Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1528. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.213
Cevap
701
Favori
4.429.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15261527152815291530
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: şazenuş

http://m.istanbulbilisim.com.tr/baymak-elegant-24-chs-a-24000-btu-h-yeni-nesil-inverter-klima-fiyati,116453.html?ref=akakce&v=1.53.5

http://m.istanbulbilisim.com.tr/airfel-as24-0925-r2-turkuaz-gold-serisi-duvar-tipi-klima-fiyati,34791.html?ref=akakce&v=1.44.6

Hangisi iyi arkadaşlar.yer sıkıntısı yüzünden en fazla 1 adet split takma sansimiz var.

Bi yardım edermisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihbaz

arkadaşlar yeni bi dükkan açtım ve şu klimadan aldım,1-2 güne gelip takıcaklar.geçde olsa bu klima hakkında bilginizi almak istedim.vestel seçmemin en büyük nedeni,bulundugum yerde beko-vestel vb 1-2 servis haricinde başka yok ve vestel daha uygun geldi bekodan.dükkanda klimayı 9-10 metrekarelik bi alanda hem ısınma hem sogutma amaçlı kullanıcam.umarım kötü bi seçim olmamıştır :)

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestel-nature-plus-inverter-12-a-klima-181775116#product-detail

Geçmiş olsun. Vestel pişmanlıktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kutay2455

quote:

Orijinalden alıntı: klımacıı

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klımacıı

quote:

Merhaba, 20 metrekare bi salon icin kac btu klima bakmaliyim..tavsiyelerinizi bekliyorum .

merhaba kullanılacak alan ile ilgili biraz bilgi verirmisiniz.örneğin evmi,kaçıncı kat,yalıtım durumu nedir,iliniz neresi,ısıtma ve soğutma ikisi bir aradamı kullanacaksınız ve en önemliside bütçeniz nekadar

Merhaba, ev için düşünüyorum, toplam 95 m2, salon 20 m2, site içerisinde, 10.kat güney cepheli, yalıtım mevcut, istanbul/tuzla...
    1500 kadar..

bütçenize göre piyasada alınabilecek pek kaliteli klima yok ama genede fiyatınıza uygun modelleri yazayım

Midea Fairwind MS12FU-09 Duvar Tipi Klima
    Midea MSRI-DCI 09 OPTİMUM Seri Inverter Klima (mideanın giriş seviyesi klimasıdır)
    Airfel AS09-0942/SINV INV 9.000 Btu Inverter Split Klima

Samsung AR5600 AR09JSFNDWK/SK A++ 9000 Btu/h Inverter Klima
    peki bu klima nasıl A++ inverter klima... 1599 tl tavsiye edermisinz

arkadaşım ar modelleri iyice araştır öyle al illa alacaksan alüminyum diyorlar kapayı acıp görme sansın olsa güzelde onu nasıl yaparsın bilemem müşteri hizmetlerindne tutun servisler bir b.. anlamıyorlar haa bu arada bir samsung servislerimi kötü ön yargılı olmasın kimse daıkın mıstıb. klimalardada şikayet cok burda önemli faktör şans faktörü kim ne derse desin ben bile şansızım mesela servisle cok ugrastım tepelerinde dikendimde öyle sorun giderildi becerissizlernden dolayı bunuda belirteyim yani demekki burda şans olayı o bölgede usta kim ise işini dört dörtlük yapan hangi markayı alırsanız alın önce bunu arastırın mesela ben servisi kötü oldugu halde bu devirde fiyatındna tutun perfonsman olarak en iyi klima aqv12 kban dir özellikle bu modele dikkat edin uydurma modelleri koyarak tüketiciyi kandırıyorlar bunuda açıklama gereyi duydum ve servsiin becerissizliğinden dolayı yüzde 50 ben montjımı ben tamamladım ve süper çalısıyor en düşük ise 0,250 waata düşüyor ayda faturada en kötü şartlarda 100 tlyide gecmiyor nokta saygılar.
    not dış ünite bakır dır özellikle aldıgım modeller diger modeller hakkında kullanmadıgım için ve görmediğim içinde ön yargılı olamam .

• kutay2455 kullanıcısına yanıt
    General 09LL modelini inceleyin derim. Japon firmasıdır. 1800 TL civarına filan bulabilirsiniz. Gerçi 1 eylülde klimalara dolar farkı zammı geldi. Belki şuan daha yüksek fiyatlara satabilirler emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbulbirbaska -- 2 Eylül 2015; 17:35:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klima alacaklar elini çabuk tutsun zamlar geliyor kapıda ..Hatta bir çok ithalatçı yaptı bile ama bayiler stoklarındaki ürünleri eski listelerden veriyor bu günlerde..
  • mitsubishi FOREVER
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbulbirbaska

General 09LL modelini inceleyin derim. Japon firmasıdır. 1800 TL civarına filan bulabilirsiniz.

Peki tesekkurler arastiracagim..

• arkadaşlar karşılaştırmada eklediğim 2 cihaz arasındaki fark nedir hangisine yönelmem daha mantıklıdır.

http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/karsilastir
  • Arkadaşlar 5 adet Mitsubishi alıcam uygun nerEden alabilirim ...netten fiyatlarda ulaşamadım resmi sitesinden

• arkadaşlar 24 m2 odam için klima almak istiyorum.kafam baya karıştı.haier klimalar üzerinde duruyorum. fiyatları ve klimalar hakkında bilgi verirmisiniz lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ugur A.

arkadaşlar karşılaştırmada eklediğim 2 cihaz arasındaki fark nedir hangisine yönelmem daha mantıklıdır.

http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/karsilastir

hızlı al dan 9 luk airfel ınvertır aldım tercih ederim
  • takip

• Merhaba arkadaşlar kaliteli klima şans işi değil zevk işidir hepsi aynı görevi görür bu iş aynı paraya nercedesmi alayım audimi alayım bmw mi alayıma benzer. Hepsi kalite zaten dediğim gibi zevk meselesi. Gelelim benim aldığım klimaya. 6, 7 ay önce 2400 tl ye 12000 btu DAİKIN TEGORA aldım ve çok memnunum ben burda satıcı falan değilim sadece müşteriyim ve DAİKIN TEGORA yı tavsiye ederim eski klimama göre elektirik sarfiyatı yarı yarıya düştü ısıtma ve soğutması müthiş. Ses yok derecede az yazın 25,26 derecede ev buz gibi kışın ısıtmasıda yeterli dünyanın en iyi klimasınıda taktırsan evin içini hamam gibi yapmaz DAİKIN tegora havanın soğuğunu rahat kırıyor. Uzun uzun yazmaya gerek yok DAİKIN TEGORA parasını sonuna kada hakediyor İzmir'den saygılar

• 2500 tl ye kadar ( max 3000 tl ) bir klima tavsiyesine ihtiyacım var

30 metrekare yi ısıtıp soğutacak. evde izolasyon yok ne yazık ki, bitişik nizam binada ara kat. a++ veya a+++ gibi bir klima almak istiyorum.

var mı böyle bir ürün ?
  • Arkadaşım 3000 liraya a +++ alamassın ayrıca öyle artılara fazla aldanma.ayrıca kaçlık klima alacağını yazmamışsın. mesela bir örnek Araba vardır 2000 motordur 100 beygirdir.ama Araba vardır. 1.6 mototdur 140 beygirdir ve torku yüksektir. Fakat fazla yakar. Aradaki fark bu. Arkadaşım sana o paraya yukarıda da yazdığım klimayı tavsiye edebilirim. Ben 7 ay önce 12 liğini 2400 tl ye almıştım Daikın tegora ısıtma ve soğutma a + ayrıca yeni nesil sezonsal verimlilik mevcut. Yani odada ısı yalıtımın olmasa bile yinede epey elektirik tasarruffu yaparsın. Bilmediğin markalara hiç yanaşma Daikını kullanmayan bilmez kalite anlatılmaz yaşanır. Şimdi burda yazarlar daikın yok çinde üretiliyor falan başka bi bölümdede bunun cevabını yazmıştım arkadaşım herşey çinde üretiliyor artık apple volvo jaguar ona bakarsan ford transit connecte ve hyundai accent de türkiyede toplanıyor kocaelinde yada bursada. Kötümü şimdi alakası yok tabiki kalite aynı. Sözün kısası daikın tegora iyidir gerisi teferruat.

• Dedemgil için klima tavsiyesi istiyorum arkadaşlar bu konuda pek bilgim yok.
    Ev yaklaşık 16 metrekare eski evlerden. Aydın'da yaşıyorlar.
    Sogutmadan çok kışın ısıtmasını onemsiyorlar,kisin isinamayacaklarini düşündüklerinden bunca zaman klimaya ikna edemedik ne olduysa bu yıl kabul ettiler. Uzun yıllar fazla sorun çıkarmayacak ve elektrik faturasını göklere çıkarmayacak şekilde,fiyat olarak 2.5-3bine kadar çıkılabilir ama daha uygun olursada hayır demezler. Araştırdığim kadarıyla daikin ve mitsubishi e. iyi deniyor ailedemde çevreden duydukları kadarıyla bu 2 markadan yanalar.Bu bilgiler doğrultusunda tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

• Takip derken neyi kasdediyorsun hayri koç?

• 25 m2 salon , ısı yalıtımı ve doğalgaz mevcut ancak odanın daha hızlı ısınması açısından klima almak istiyorum. olabildiğince kaliteli bir marka ve model almak istiyorum. Kapasite olarak 12000 yeterli olabileceğini düşünüyorum.birkaç sayfa okudum fakat çok tavsiye var kafam karıştı. bütçem 2500-3000 TL aralığına kadar uygun. anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • Arkadaşlar kaç oldu yazıyorum..İşin içinde olan biri 52 metrekare yer için model tavsiye edebilir mi...
    Ayrıca Toshiba mı mitsubishi mi birde bunu ayırırsa memnun olurum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciom92

Dedemgil için klima tavsiyesi istiyorum arkadaşlar bu konuda pek bilgim yok.
    Ev yaklaşık 16 metrekare eski evlerden. Aydın'da yaşıyorlar.
    Sogutmadan çok kışın ısıtmasını onemsiyorlar,kisin isinamayacaklarini düşündüklerinden bunca zaman klimaya ikna edemedik ne olduysa bu yıl kabul ettiler. Uzun yıllar fazla sorun çıkarmayacak ve elektrik faturasını göklere çıkarmayacak şekilde,fiyat olarak 2.5-3bine kadar çıkılabilir ama daha uygun olursada hayır demezler. Araştırdığim kadarıyla daikin ve mitsubishi e. iyi deniyor ailedemde çevreden duydukları kadarıyla bu 2 markadan yanalar.Bu bilgiler doğrultusunda tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

Up

• 
Sayfa: önceki 15261527152815291530
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.