- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Klima tavsiyesi
30413 Cevap2474041 Görüntüleme189 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: htopdas, Yemre07
2 kayıtlı üye, 0 misafir
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfaya git: Sayfa: <<     498 499 500 501 502 503 504 505 [507]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1125 Mesaj
27 Temmuz 2015; 1:34:09 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

12 binlik sizin konunuzda bir önerim oldu bir bakınız.

Ayrıca 27 temmuzda n11 de ödemede %5 indirim ve 50 tl wordpuan var. 125 tl civarı bir indiriminiz oluyor toplamda, değerlendirmek isteyen bakabilir sıcak gibi az da olsa...

135 Mesaj
27 Temmuz 2015; 12:09:45 

25 m2'lik salonum için Samsung AR5600 12000'lik klima almayı düşünüyorum. Samsung'la ilgili herkes bişeyler söylüyor. İyi diyen de var, kötü diyen de. O yüzden çok kararsız kaldım. Kullananlar yorum yapabilirse çok sevinirim.

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
6 gün 12 sa. 53 dk. kadarı kaldı.
27 Temmuz 2015; 13:23:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Leppard

25 m2'lik salonum için Samsung AR5600 12000'lik klima almayı düşünüyorum. Samsung'la ilgili herkes bişeyler söylüyor. İyi diyen de var, kötü diyen de. O yüzden çok kararsız kaldım. Kullananlar yorum yapabilirse çok sevinirim.

Ben tavsiyeciyim, kullanmadığım, montajında bulunmadığım klima yok kısaca alma, açıkla desren inan aynı şeyi milyon kez yazamam.

Alınacak klimada sorarsan yazayım gerisi size kalmış.

Haier Brezza
Haier Geos.
Zibro 65 - 66 serisi.
Aırfel.
Dıamond.
Midea.

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
27 Temmuz 2015; 13:24:59 

quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Arkadaşlar sadece soğutma için 25 m2 alana klima bakıom. Pahalıya kaçmanın anlamı var mı? Ne önerirsiniz?

Tabii var ucuz olan iki seneye kalmaz dağılır bari orta seviye alın.

Dıamond.
Zibro 65 - 66 serisi.
Haier Geos.
Aırfel.
Midea

484 Mesaj
27 Temmuz 2015; 16:40:20 

merhaba arkadaşlar izmir de oturuyorum 18 m2 genişlik 2.60 m yükseklikteki yalıtımsız oda için 2500 tl ye kadar klima bakıyorum kaç btu almamız gerekir marka ve model tavsiyeleriniz ne olur? mitsubishi nin bir kaç modeline baktım sizin tavsiyeleriniz nedir?

518 Mesaj
27 Temmuz 2015; 20:41:13 

quote:

Orijinalden alıntı: the_japan

Lütfen acil cevap, yarına kadar vaktim var;

Mitsubishi SRK50ZM-S

Mitsubishi SRK45ZMP-S

bu ikisinden sizce hangisi? 35 m2 lik salon için alınacak

50ZM-S daha ucuza gelecek ama elektrik tüketimi birazcık daha fazla, sizce direkt 50ZM-S' i mi alayım ?

Bana da yarın gelecekler salona bakmaya
35 -40metrekaredir bizimki de

Aldığınız fiyatları yazabilir misiniz lütfen
Ben de aynı seriden alacağım muhtemelen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 16 sa. 41 dk. kadarı kaldı.
27 Temmuz 2015; 20:54:30 

Hocam bu modeller iklimsa'da kampanyali idi, yanlis hatirlamiyorsam 50 modeli 3800, 45 modeli 3300 idi ama sonradan bunlardan vazgectik. Iklimsa guya %30 indirim yapmis ama indirimli fiyati piyasa fiyatinin birebir aynisi. Ayrica Mitsubishi'nin 2 versiyonu varmis, birisi Mitsubishi Electric ki bu kaliteli olani, digeri ise Mitsubishi Heavy Industries ve bu ise biraz daha az kaliteli olani. Sonuc olarak tavsiyem Mitsubishi alacaksaniz paraya kiyip Electric versiyonu modellere bakin derim. Ha Heavy alirsaniz da pisman olacaginizi zannetmem.

Bu mesajda bahsedilenler: @cemsinan Bu mesaja 1 cevap geldi.

518 Mesaj
27 Temmuz 2015; 20:55:42 

Dubleks bağlantılı 40 metrekare civarı salona mitsubishi hangi model önerilir

İnternette liste fiyatlarını görebiliyorum
Nakit peşin için bir indirim yapılıyor mu bilen var mı acaba?

51 Mesaj
27 Temmuz 2015; 20:56:02 

Airfel AS12-0942-SINV Nasıldır tavsiye edermisiniz yahut başka bir tavsiyeniz varmıdır?Kullanım amacı Ankara'dayım yaklaşık 2 ay kullananağı.Evin salonuna kurdurmayı düşünüyorum(24m).Bütçe 1000-2000tl aralığı kadar.Maksat evin aşırı sıcağını kırsın kafidir.

518 Mesaj
27 Temmuz 2015; 20:56:43 

quote:

Orijinalden alıntı: the_japan

Hocam bu modeller iklimsa'da kampanyali idi, yanlis hatirlamiyorsam 50 modeli 3800, 45 modeli 3300 idi ama sonradan bunlardan vazgectik. Iklimsa guya %30 indirim yapmis ama indirimli fiyati piyasa fiyatinin birebir aynisi. Ayrica Mitsubishi'nin 2 versiyonu varmis, birisi Mitsubishi Electric ki bu kaliteli olani, digeri ise Mitsubishi Heavy Industries ve bu ise biraz daha az kaliteli olani. Sonuc olarak tavsiyem Mitsubishi alacaksaniz paraya kiyip Electric versiyonu modellere bakin derim. Ha Heavy alirsaniz da pisman olacaginizi zannetmem.

Çok teşekkürler cevabınız için
Dikkat ederim

Edit: siz böyle yazınca biraz baktım - sayenizde Eski bir konu okudum donanımhaberde
Mitsubishi heavy ve mitsubishi electric arasında oluşan fiyat farkının sadece distribütör farkı olduğunu
Heavynin daha yaygın servisi ve stoku olduğu yazılmış
Biraz da yurtdışı sitelere bakayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 27 Temmuz 2015; 21:07:56 >

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 16 sa. 41 dk. kadarı kaldı.
27 Temmuz 2015; 21:15:41 

quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Çok teşekkürler cevabınız için
Dikkat ederim

Edit: siz böyle yazınca biraz baktım - sayenizde Eski bir konu okudum donanımhaberde
Mitsubishi heavy ve mitsubishi electric arasında oluşan fiyat farkının sadece distribütör farkı olduğunu
Heavynin daha yaygın servisi ve stoku olduğu yazılmış
Biraz da yurtdışı sitelere bakayım

Dogrudur hocam, yanlis anlasilmasin bu siteyle hic bir alakam yok ama ben marka/model arastirirken buradan cok faydalandim ;

http://www.aloklima.com...hp?sayfa=urunler&kid=18

1-2 bayiye gidip fiyat sordugumuzda bu linkteki fiyatlarin 100-150 tl altina inip taksit teklifi yaptilar

Misal; MSZ-SF42VE modelini 3900 e biraktilar (sitedeki fiyat 4045)

Son olarak Mitsubishi'nin kendi fiyat listesinde ayni model 4460 tl idi, arastiranlarin bilgisine...

374 Mesaj
27 Temmuz 2015; 21:39:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Leppard

alacaksa bu modeli al diğerlerine bakma http://forum.donanimhaber.com/m_94804436/tm.htm

39 Mesaj
28 Temmuz 2015; 11:42:21 

baymak aldım 12000 inverter soğutması ve fiyat performansı çok iyi

15272 Mesaj
28 Temmuz 2015; 11:49:29 

2500 liraya kadar klima bakıyorum. Mitsubishi Srk35zmp-s nasıldır?

51 Mesaj
28 Temmuz 2015; 13:09:44 

Mrblar alarco carrier marka nasıldır daikin mitsubishi toshiba veya airfell ile kıyaslandığında acaba bilen kullanan varsa bilgi verirse sevinirim.

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
28 Temmuz 2015; 13:14:14 

quote:

Orijinalden alıntı: arteffeck

Mrblar alarco carrier marka nasıldır daikin mitsubishi toshiba veya airfell ile kıyaslandığında acaba bilen kullanan varsa bilgi verirse sevinirim.

Carrier klimanın mucidi olsada artık adı kalmış bir marka sağda solda fason üretim yaptırıyor.
Ben olsal almam.

15272 Mesaj
28 Temmuz 2015; 13:17:50 

quote:

En iyisi Mitsubishi.

51 Mesaj
28 Temmuz 2015; 13:45:53 

airfellerin içleri aleminyummuş alarcolar full bakır dediler

51 Mesaj
28 Temmuz 2015; 16:25:56 

SAMSUNG AR5000 HAKKINDA NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ ACABA 12000BTU KALİTE OLARAK DAİKIN MİTSUBİSHİ TOSHİBA ALARKO SEGMENTİNDE DÜŞÜNÜRSEK
MOTOR GARANTİSİ 10 YILMIŞ

518 Mesaj
28 Temmuz 2015; 16:59:44 

Mitsubishi electric alacağım
Onu alma mitsubishi heavy al diyen var mı?
Bir 24000
Bir 18000 lik

19 Mesaj
28 Temmuz 2015; 17:37:05 

arçelik güzel olur

Ne olmuş büyül adam olamadıysak? Hayallerimizi satmadık ya

1143 Mesaj
28 Temmuz 2015; 17:56:32 

Bayram da odam için vestel klima satın aldım pişmanım siz bu hataya düşmeyin. Henüz 1 aylık bir klima bile değil 3 kere servis geldi evime. Değişimi için merkezi aradıysam da onarımı için evime 3. kez servis göndermeleri zoruma gitti. Merkezle bölge irtibat halinde bile değiller. Merkezi arıyorum kadın not aldık değişimini istediğinizi ileticez bölgenize dedi. Buradaki bayi bize öyle bir bilgi gelmedi diyor. Tamamen kafalarına göre nasıl hizmetse artık. Merkezi arayıp ağzıma geleni söyledim. Bakalım sonuç ne olacak. Değiştirmezlerse tüketici haklarına gideceğim. Verilen hizmet gerçekten berbat. Şimdi burada markayı kötülemekten ziyade anlatmak istediğim şu vestel klimalar iyi değil demiyorum sadece verilen hizmet ve müşteri memnuniyeti berbat. 1 ay oldu olacak klimayı belki 3 gün kullanabildim onun dışındaki bütün günlerde arıza çıkardı.

699 Mesaj
28 Temmuz 2015; 18:45:47 

Merhaba.
Salonum 35-40 metrekare dubleks bağlantılı. Bana tavsiye edebileceğiniz orta kalite klima varmıdır? sadece soğutma amaçlı olacak bu arada.

9 Mesaj
28 Temmuz 2015; 20:10:10 

quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Mitsubishi electric alacağım
Onu alma mitsubishi heavy al diyen var mı?
Bir 24000
Bir 18000 lik

arkadaşım me ile heavy kalitesi tartışılamaz bile.me heryönüyle kalitelidir.gerek klimaları gerek servisi gereksede müşterinin yanıda olması gibi çok faktör vardır.

heavy ler vasat makinelerdir.

33 Mesaj
28 Temmuz 2015; 20:48:24 

12000 btu 23 m2 salon max2300 tl sorunsuz sadece yazın kullanılacak klima tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
28 Temmuz 2015; 22:09:33 

quote:

airfellerin içleri aleminyummuş alarcolar full bakır dediler

Arkadaşım alarko zaten marka adı klima falan üretmez üretemez öyle bir teknolojisi yok Carrier olarak adını kulanıyor vede Carrier yıllar önce üretimi bitirdi sağa sola fason yaptırıyor illa alacaksanız alın benim amacım doğru tervih yapmanızı sağlamak.

Haier Brezza.
Zibro 66 serisi
Dıamond
Midea bunlara bakın.

Fasonlarla uğraşmayın.

Toshiba Suzumi bile midea tarafından üretiliyor.

102 Mesaj
28 Temmuz 2015; 22:17:40 

Merhaba,

Nette Haier için fiyat bile bulamadım. Distribütörün web sayfasını buldum. Orda da fiyat yok. Koca istanbulda bir servis var o da Kağıthane de.

Almak istesek fiziksel olarak görebileceğimizyer yok, nette satan yok. Nasıl alacağız bu klimayı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balbasaur -- 28 Temmuz 2015; 22:19:20 >

122 Mesaj
28 Temmuz 2015; 22:44:00 

quote:

Orijinalden alıntı: balbasaur

Merhaba,

Nette Haier için fiyat bile bulamadım. Distribütörün web sayfasını buldum. Orda da fiyat yok. Koca istanbulda bir servis var o da Kağıthane de.

Almak istesek fiziksel olarak görebileceğimizyer yok, nette satan yok. Nasıl alacağız bu klimayı?

Aynen arkadaşım aynı şey zibro klima içinde geçerli, alalım desek nette hiç bi yerde yok.

189 Mesaj
28 Temmuz 2015; 22:48:42 

Servisi de ayri bir soru isareti

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

518 Mesaj
Dün; 0:34:43 

quote:

Orijinalden alıntı: hasanustaa

arkadaşım me ile heavy kalitesi tartışılamaz bile.me heryönüyle kalitelidir.gerek klimaları gerek servisi gereksede müşterinin yanıda olması gibi çok faktör vardır.

heavy ler vasat makinelerdir.

Cevap için teşekkür ederim
1 24000
1 18000 btuluk klima için total 8100 deniyor
Nakit peşin

Hayırlısı perşembe takılır herhalde

51 Mesaj
Dün; 10:42:44 

SAMSUNG kullanan yok mu arkadaşlar ar5000 nasıldır?

175 Mesaj
Dün; 11:48:29 

quote:

Orijinalden alıntı: heroesx

Servisi de ayri bir soru isareti

Servis ayrı soru ?
Haier Zibro internette vudu kırdı satılmaycak dendi satılmıyo .Bayiden satılavak bayiservis bir msrka.Bilgi almak için klimanın forumuna bakı

3296 Mesaj
Dün; 13:27:01 

35-40 metrekare çok güneş alan bir işyeri için bu klimayı almayı düşünüyorum, sizce nasıl?

http://www.hepsiburada....i-klima-p-EVAIRAS180930

33 Mesaj
Dün; 14:37:25 

Varmı bi tavsiyesi olan

Bu mesajda bahsedilenler: mert_sy

3723 Mesaj
Dün; 16:27:53 

2 bin tl ye kadar alınabilecek en iyi klima hangisi ? ısıtma önemli değil. Salon sürekli güneş alıyor tam olarak bilmiyorum ama 25 30 m2 dir. Geniş biraz.

"Once we were many, now we are few. Hunters, killers of the world’s filth. Witchers. The ultimate killing machines. Among us, a legend. The one they call Geralt of Rivia. The White Wolf."

2671 Mesaj
Dün; 19:08:11 

quote:

SAMSUNG kullanan yok mu arkadaşlar ar5000 nasıldır?

var hocam, sor

2006 Mesaj
Dün; 19:13:05 

Arkadaşlar yeri burası değil ama sizden bir bilgi almam lazım

Klima bakmak için birkaç şubeye uğradım,evimin güney cephe olduğunu yandığımızı vs bahsettim.Görevli arkadaşlar güney cephe ve son katsa doğrudan güneş alır,hem soğutma performansı düşer hemde fazla elektrik gelir,montajı sağlıklı olmaz vs diye bahsettiler.İnternetten bakıncada kullanım kılavuzlarında doğrudan güneşten uzak tutulması vs diye bahsedilmiş.

Başka montaj yerim yok,gündüz sürekli güneş alıyor.Bu durumda klima kullanamayacakmıyım? Kullanan arkadaşlar varmı bu şekilde?

9 Mesaj
Dün; 19:18:44 

quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Klima bakmak için birkaç şubeye uğradım,evimin güney cephe olduğunu yandığımızı vs bahsettim.Görevli arkadaşlar güney cephe ve son katsa doğrudan güneş alır,hem soğutma performansı düşer hemde fazla elektrik gelir,montajı sağlıklı olmaz vs diye bahsettiler.İnternetten bakıncada kullanım kılavuzlarında doğrudan güneşten uzak tutulması vs diye bahsedilmiş.

Başka montaj yerim yok,gündüz sürekli güneş alıyor.Bu durumda klima kullanamayacakmıyım? Kullanan arkadaşlar varmı bu şekilde?

arkadaşım sana bunları hangi bayi söyledi bilmiyorum ama saçmalamışlar iyi gene.ne yani güney cephesi olan klima kullanamıcakmı yok böyle birşey.

102 Mesaj
Dün; 22:31:12 

Hocam anlamadım gerçekten yazdığınızı. Nette baktığım kadarıyla yurtdışında baya bilinen bir marka ama türkiyede sadece klima forumda ve burda bir iki kişi tarafından önerildi. Kullanıcı yorumu göremedik.
O nedenle insan kararsız kalıyor. Klima kaliteli görünse de çekiniyor. Servis sayısının azlığı, ana distribütörün fiyat konusunda dönmemesi de ayrı eksiklikler

183 Mesaj
Dün; 23:04:55 

35 m2 salon için sadece soğutma amaçlı kullanıcam açık kapı diğer odalarda serinlesin istiyorum ev son kat ve 3 cephede acık güneş görüyor 4.500Limitim var ne önerirsiniz?

1218 Mesaj
Dün; 23:34:09 

quote:

50 derece sıcaklığı yaşayan suudi arabistanlı veysa meksikalı bir tüketiciye bunu söylesen herhalde gö*tleri ile gülerlerdi o bayiye.... Bunların bayileri böyleyse servisleri nasıl acaba....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

51 Mesaj
Dün; 23:48:27 

quote:

Orijinalden alıntı: agtr

var hocam, sor

Nasıldır hocam genel kullanımda sessizliği teknik özelliği ör: kompresör içeriği bakırmıdır aleminyum mudur gibi arıza durumu verimliliği ne kadar yansır faturaya ve ayrıca ekleyeceğiniz bir yorumunuz varsa öğrenebilirsem memnun olurum.

1218 Mesaj
Dün; 23:51:37 

Klima dış ünitelerinin performanslı çalışması için "direkt güneş ışığına" maruz kalmaması gerekir.Tıpkı diger elektrikli ve elektronik cihazlar gibi.... Kalırsa performans düşer tüketim artar. Başkada bi b*k olmaz...

Direkt güneş ışığının yakıcı etkisini kırmak için dış ünitelerin üstüne delikli sactan veya sıkı şekilde dokunmuş brandadan gölgelik yapanları gördüm... Burda amaç güneş ışınlarının gölgelikte perdelenerek dış üniteye temas etmesini ve kasayı ısıtmasını engellemek....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: balbasaur

2671 Mesaj
Bugün; 0:13:19 

Çok teknik bilgim yok, sessiz, faturaya wtkisi fazla değil. Bende ar5000 ve maldives model var, 9+18, geçen ay 30 tl civarı etkisi oldu faturaya, bu ay artabilir, çünkü gece yarısı ve şu an izmir 33 derece. Klima, japon markalara göre hesaplı malum, ısıtma soğutma iyi, ama malzeme kalitesi bir mitsubishi değil. Alınır mı, bu paraya alınır, biraz servis sıkıntılı ama diğer iller farklı olabilir. Kore malları, genelde kalşte anlamında japonlardan 1 gömlek geri ama f/p olarak iyi bence
Estetik, sessiz, ekononik, plastiği leğen plastiği sadece :/ asıyosun, duruyor, çok ta önemli değil dedim alırken

Bu mesajda bahsedilenler: arteffeck

2671 Mesaj
Bugün; 0:29:33 

quote:

Benim klimalar öğleden sonra tam güneş altında kalıyor, sorun yok. Termometre 40 gösterdiğinde ev içinde 25 i çok rahat ve çabuk alıyorum, koruyucu filan da yok

158 Mesaj
Bugün; 7:28:40 

http://forum.donanimhab...67/f_//tm.htm#108589242

sıcaktan ölmek üzereyim bu LASKO klimalardan kullanan varmı? kullanışlıysa alıcam birtane.

183 Mesaj
Bugün; 8:07:26 

quote:

Orijinalden alıntı: onderweb

35 m2 salon için sadece soğutma amaçlı kullanıcam açık kapı diğer odalarda serinlesin istiyorum ev son kat ve 3 cephede acık güneş görüyor 4.500Limitim var ne önerirsiniz?

Soruma cevap alabılırmıyım

33 Mesaj
Bugün; 8:56:24 

quote:

Orijinalden alıntı: mert_sy

12000 btu 23 m2 salon max2300 tl sorunsuz sadece yazın kullanılacak klima tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

Bugün yarın almak zorundayım tavsiyelerinizi bekliyorum. Bide eylül ekim ayından sonra fiyatlarda düşüş olurmu

705 Mesaj
Bugün; 9:13:00 

Arkadaşlar sadece bugüne özel n11.com 50 tl direkt indirim yapmış. 50 tl de world puan olayı var..Klima almayın düşünüyorum.

Uğur markasının u smart 12 binlik inverteri nasıldır?
Midea ya üretim yaptırdığı doğru mu? Sesli mi sessiz mi?

REFERANSLARIM:
http://forum.donanimhaber.com/memberReferences.asp?memID=312226

3723 Mesaj
Bugün; 12:28:20