- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Klima tavsiyesi
30128 Cevap2412716 Görüntüleme179 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfaya git: Sayfa: <<     494 495 496 497 498 499 500 501 [503]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1154 Mesaj
Dün; 11:34:13 

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Cümleten selamlar

Uzun zamandır artık buralara takılmıyorum,çünkü senelerdir hep aynı tantana Fake adamlar,çaktırmadan mal gazlayanlar,çeşitli boş adamlar v.s v.s
bir sürü boş adam buralar da dolanır,bir tanesi de şu meşhur Gürcan Fake denen 450 defa banlanmış tipdir,başlığın faydası yok zararı var,kısaca hikaye başlık
devam ediyor sizin anlayacağınız,"gerçek klima arayanlar" uyanık olsunlar ltf!!

Bu işlerin Ustaları zaten forumu terk etti bu çakallıklar yüzünden,Yöneticiler hepten hikaye,kıramadı bu tiplerin ayaklarını Bölümden!

Birol Ustanın artık forumu vardır,sallayın bu bölümleri,zira buradan bilgi almak yerine kafanız boş şeylerle dolar!

++
Daikin maikin filan da hikaye,zaten hemen hepsi artık böyle yok capon malı yok Tayland malı sizi yerler! amann diyeyim böyle çakallık tuzaklarına düşmeyin

Bu işlerin artık tamamı harbi ÇİN işidir! hepsi oradan çıkıyor

1-GREE
2-MIDEA
3-HAIER
4-Chigo

gibi Çin de 5/6 tane ana split üreticisi vardır,bütün dünyaya bunlar mal üretiyor!

GREE tek başına dünya split pazarının %25 veya biraz daha üstü oranında hitap ediyor! varın siz hesaplayın gerisini gari,Daikin bile burada artık üretiliyor!
bunlardan birisi diğerini zaten satın almıştı bir kaç sene önce sanırım Daikin,Gree bünyesine girdi

Bu "MARKA" klimalar yine iyi veya çok iyi ama fiyatlarına baktığınız zaman heriflerin zaten "MARKA" satıklarını görebilirsiniz,Marka değeri TR de ve özellikle dışarda bir
bedel dir! bu firmalar da MARKA dan en büyük karı elde ediyorlar! yani uyanık olun

Kalkıp da haybeye ME den "Krimagine" almanıza gerek yoktur

Fiyatlar uçmuş vaziyet de bir de millete veriyorlar gazı insanlar da bunu yutup,basıp alıyor bunları!

En azından bilgi babında örneğin gidin Birol Hocanın yanına "doğru" yönlendirmeleri alın

DH de çok eskiden idi adam gibi muhabbetler ve yönlendirmeler ve bilgiler v.s

SAygılar

CAN++

m.birol dediginiz dediginiz kişi heaier marka klima satıyor ve başka markalar satıyormu bilemem

klima satışı yapan kişi doğru yorum yazamaz kendi klimasını ön plana çıkarmak ister sattıgı klimayı yani kim kötüler sattıgı klimayı

burada yorum yazacak kişi klimadan anlayacak tamiri vs. ama satış yapmayacak olan kişilerden doğru yorum alırsın benim görüşüm

bu konuda dürüstçe konuşmak gerekirse benim düşüncem budur.

he size zorla klima satmaz o ayrı mesele

ben demiyorum ki m.birol anlamıyor demiyorum çok iyi anlıyor fakat klimada satıyor. ben aradım banada heaier marka klima satmak istedi.

klima güzeldir ama ozaman servis yoktu şimdi varmı bilemiyorum

1412 Mesaj
Dün; 14:46:29 

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

midea klima aldım bin pişman oldum ses konusunda aldıgım klima midea oasis 9000btu çok fazla ses var beni çok rahatsız etti videolarını çektim satan firmaya gönderdim
tekrardan geldiler klimayı çatıya aldım klima çatıda çalışıyor gece hala ses çok düşükte olsa duyuyorum bilgine

bende daıkın var 18binlik tık ses yok birdaha klima alsam benim görüşüm daikın dan başka bişey almam adamlar kurdular gittiler 3 senedir sorunsuz kullanıyorum

midea ses konusunda başarısız her serisi öylemi bilemiyorum

Artık çok geç

Size geçmiş olsun umarım aynı sorunu yaşamayız parasını ödedim bugün yada yarın montaja gelecekler.ME alacaktık ama pahalı geldi 1000 tl fark olduğu için bunu aldım hayırlısı bakalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

127 Mesaj
Dün; 17:03:37 

quote:

Orijinalden alıntı: m1cars

Daikin TEGORA / FTXB35B Inverter Klima

Sigma SGM12INVDMA İnverter Duvar Tipi Split Klima

sizce hangisini seçmeliyim? artıları eksileri nelerdir? bugün almak istiyorum artık. daikin peşin fiyatı 2520, sigma yı tam bilmiyorum ama o civarda o da.

Tegora sahte daikn sigma al özelik arama iksndede bunlar sırdan parasna göre klimasar.

5647 Mesaj
Dün; 17:19:18 

Kardeşim senin bunu yazman daki sebep ne şimdi.Sana ne zararımız oldu. Sen bile Zibro nun 3D inverteri ile Midea nın aynı olduğunu sanıp gidip Midea alıpta sonra şikayete başlamadın mı. Ben size en başta demedim mi Preminyum içi ,dışı normal makine diye. Madem ki benim yorumlarıma inamıyorsunuzda neden destan yazdınız özelden ,her bulduğunuz klimayı sordunuz .Neden Midea çakma Preminyum takınca benden akıl almaya ihtiyaç duydunuz.

Hadi her şey bir tarafa ,biz silah zoru ile mi klima satmaya çalışıyoruz. Yada servis hizmeti olmayan bir yere klima satıpta meydanda mı bıraktık siz vs. Biz kimden sakladık ki klima ticareti yaptığımızı. Yahu kaldı ki bu işi profesyonelce yapmayan biri zaten nasıl yardımcı olacak ki. Biz klima satıyorsak sadece bizim ürünü alana mı yardımcı olduk. Bu forumun harbiden ayarı tam kaçtı. Ulen bu foruma ansiklopedi yazdık resmen,montaj ,bakım,soğutma tekniği,arızaklar,klima kapasite ve model seçimi konusunda. Elin oğlu çıkıyor mbirol satıcı onun yorumuna güvenilmez.

9 köy demi satıcı,yada benim ortağım. Yazıklar olsun be.Adam senin için gece beni arayıp ta ,şu arkadaşa bir yol göster diye arıyor birde. Sizin kadir kıymet bilmeniz işte bu kadar.Köylü kazık attıracaktı demi size. İnsanlık bu kadar düşmüş artık
0

0

Malesef ki böyleleri işleri bitene kadar usta diyorlar..
0
0

MBirol ÖLMEZ İleri Gider Geri Dönmez

89 Mesaj
Dün; 19:23:54 

Yaklaşık iki senedir Midea optimum 12.000 lik kullanıyorum cok memnunum ki ben isinma amaçlı almistim kisin en yüksek ödediği m fatura 120 tl dir.

15189 Mesaj
Bugün; 0:51:57 

Beyler selam

-Birol arkadaşa laf edecek adam,önce otursun oturduğu yerde,ya da hiç bir şey yazmasın,yoksa ayıp edersiniz,ona karşı yazanları biz iyi biliriz
daha doğrusu hemen herkes bilir,bu adam harbi satış yapar,doğru bilgi verir,birileri gibi foruma fake girip mal satmaz!! bu bölüm çakal satıcılar ile
doludur,bir de müzmin karın ağrısı bir tip vardır senelerdir milleti yiyen fake Gürcan bir de çaktırmadan mal satanlar veya firma elemanları
marka yalakaları v.s v.s

-Adam Zibro/Gree/Haier satar zaten herkes bilir bunu da,sana kalkıp da ME veya Daikin satacak hali yok ve tavsiye de etmezse bu da çok doğaldır!
ama teknik bir soru sorulursa bunu da "doğru" olarak cevaplandırır,en azından adamın "işi" bu yaw!

-"Haier" dediğiniz kimdir??? kendileri "split klima" işin de dünya devi 3 ana üretici den bir tanesidir! millet Haier ismini ilk defa duymuş olabilir veya
çakma marka Çin işi klima markası da sanabilir veya adama Haier desen hayatında hiç duymamıştır bile,ya da gelir burada alay eder
veya Haier kim yaw der veya salla geç onu der!

İyi de bu herifler dünya da 3 tane en büyük ÇİN li ana üretici vardır,en babası GREE dir sonra da Haier ve Midea geliyor! tüm dünyaya spit leri bu herifler üretiyor!
Gree almış başını adeta tek tabanca gidiyor,Midea a yine öyle Haier bildiğim kadarıyla bunlar içinde en kalitelisi gibi olan netice de dünyada "split" işi
bu herifler den soruluyor gerisi hikaye kalıyor zaten!

Daikin ortak Gree ye bilmem haberiniz varmıdır;"alayı" GREE den çıkıyor
Midea da alayına yine mal üretiyor!
Haier daha kalite malları üretiyor o sağda-solda gördüğünüz "MARKA" denilen cihazlar da bunlar dan çıkıyor

Yok ME imiş yok MH imiş tok Tosh imiş moş imiş yok Panasonic imiş v.s v.s alayını bu bizim Çin li ana üreticiler üretiyor

yok "capon" malı yok Tayland mış v.s v.s bunları da geçin bir kalem sizi ayak da yiyorlar,haybeye Otel parası vermeyin

Tayland hiç bok üretmez! bütün parçalar harbi Çin malıdır!

MARKA klimalar tabiki daha iyi ama verdiğiniz paranın çoğu MARKA ye gidiyor

++

Bir de bölüme yeni gelen kişiler uyanık olsunlar her yazılana sazan gibi atlamasınlar! bu yeni gelenler dediklerim normal üyelerdir!
birileri bir şey yazıyorsa veya gazlıyorsa,önce üyelik tarihine bakın,msg sayısına bakın,neler yazıyor bunlara bakın,ayrıca bakın bakalım bu tiplerin
profilleri gizlimi yoksa açıkmı! gizli ise belliki çakal satıcı tipler den birisidir çok var bölüm de bunlardan,bazen yakalanıp şutlanırlar sonra fake girerler v.s

+++

haa bir de şu vardır,siz gidip Çin deki bu üreticilere ucuz yollu-vasat veya en ucuz dandik v.s mal yaptırırsanız,bu da elbette dandik klima olacaktır!
basın parayı daha iyi ve o zaman kaliteyi görün,kısaca herifler her paraya mal üretiyor,seni kaçırmaz,istediğin rakama sana mal üretir bu herifler
iyi paraya iyi mal az paraya da dandik mal çıkacak tabiki

bizim çoğu uyanık firmada böyle dandik malları yaptırıp ederinden çok daha fazlaya satma peşindedir,burada suçlu ne Midea ne de Gree,bas parayı
sana iyi mal yapsın! hem para vermez ucuz bir şey yaptır sonra da kalk Midea ya suç at veya Gree ye,iyi de herifin kabahati ne,malı yaptıran senin
yerli firman!

Daikin gibi bu işlerde dünyanın kabul ettiği en prestijli üreticisi bile gidip "GREE" ye mal yaptırıyor daha olmadı heriflere ORTAK oluyor hem de epeyi yüklü
bir bedel ödeyerek! ama Gree de en dandik cihaz da var en Kralı da var kısaca bu iş paraya bakıyor ana üretici nezdinde ama bizim çakal
satıcılar da düzen farklıdır,dandik malı da pahalı satarlar sonrada vatandaş gelir buraya Midea kötü,Haier yaramaz Gree ise en dandiği der
kötü olan o malı Çin liye yaptıran uyanık yerli firmalardır!

CAN++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 23 Mayıs 2015; 1:01:41 >

LCD panel tavsiyesi artık yapmıyorum!

Panel;Toshiba 46SV685(FullLED+LocalDimming),Toshiba 42WL863
Sat-Receiver;Kathrein-916;TechniSat DIGIT ISIO S;Kathrein-913;Humax ırcı5400z
Bluray;Panasonic DMP-BDT320E,Toshiba BDX5400KE

5647 Mesaj
Bugün; 1:03:11 

Can selam geliş gidiş 2015 yılın klimadı Baymak olacak galiba.Kısa yoldan gidilem.Sen ilan et Baymak ı 2015 yılın kliması olarak.Kurtulalım bu didişmeden.

MBirol ÖLMEZ İleri Gider Geri Dönmez

949 Mesaj
Bugün; 10:28:25 

Ustam ne zaman yapacaksınız dh üyelerine haier marka klimalarda kampanya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: mbirol

140 Mesaj
Bugün; 10:55:38 

sayın albani,Sizden ricam Daikin markasının çinde Gree de yaptırdığı ve üzerine Daikin yazdığı bildiğiniz bir model veya modeller varsa yazabilirmisiniz lütfen?
selamlar.

Bu mesajda bahsedilenler: albani

Sayfa:   <<     494 495 496 497 498 499 500 501 [503]
Sayfaya git: Sayfa: <<     494 495 496 497 498 499 500 501 [503]

Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.711