- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Klima tavsiyesi
29976 Cevap2382651 Görüntüleme180 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfaya git: Sayfa: <<     491 492 493 494 495 496 497 498 [500]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

299 Mesaj
8 Nisan 2015; 16:01:25 

quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

Arkadaş neye göre en dandik , vatandaşı yanlış yönlendirmeyin DAIKIN çöpü bile piyasadaki klimalara fark atar , Tegora serisi dediğin klimanın altında zhara , enjoy ,mira olacak şekilde 3 model klima daha vardır tegora serisi 4. üst basamak bir klimadır zaten . piyasada alabıleceğin mitsubıshı dahıl en ıyı klımadır daıkın üst serileri hariç.

abi yapmayın bırakın bu daikin fanatizmini. daikin' in shira modeli ve üstü için kimsenin laf ettiği yok. ama tegora, mira gibi makinelerin ederi çok fazla.

tegora dan daha üstün ve ucuz klima çok var. haier nebula-brezza, midea oasis-premier, zibro s6k serisi, gf lmca-luca.

insanları ederinden fazla cihazlardan uzakta tutmak yanlış yönlendirmek değil. tegora mira zhara kullananları herkes biliyor.

daikin' in çöpüne 3000tl vermek anca marka hastası insanların yapacağı iş.

Origin ID: TalatAYDEMİR
Steam: haydar_bas

4 Mesaj
8 Nisan 2015; 18:01:58 

Klima Alacaksanız Servis Ağı Yaygın Olmasına Ve Markanın Yurt Genelinde Saygın Öncü bir Kuruluş Olmasına dikkat edeniz iyi marka olarak önerim se Beyaz Eşya Kombi Klima Servis Telefonlarıelektric, alarko klima, general klima bunları almanızı öneririm.

http://www.servisi.co

1114 Mesaj
8 Nisan 2015; 18:08:11 

quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

Arkadaş neye göre en dandik , vatandaşı yanlış yönlendirmeyin DAIKIN çöpü bile piyasadaki klimalara fark atar , Tegora serisi dediğin klimanın altında zhara , enjoy ,mira olacak şekilde 3 model klima daha vardır tegora serisi 4. üst basamak bir klimadır zaten . piyasada alabıleceğin mitsubıshı dahıl en ıyı klımadır daıkın üst serileri hariç.

Daikin klimalar Shire - Emura - Ururu Sarara olarak gider, geriye kalan Enjo-Mira-Tegora vs. Daikin olmayan ama Daikin markası vurulmuş makinalardır.

Sanırım G serisi Shira serisinin büyük kapasitede ki ismi oluyor yani 6 ve 7.1 Kwatt kapasiteli cihazlarına verdikleri isim oluyor. Tahminim kapasiteleri büyüdüğü için Scop ve Seer değerleri değiştiği yani yükseldiği için G seri ismi vererek Shira modellerinin değerlerini ortalamada düşük tutmuşlar. Tabi bu benim teorim.

https://www.daikinturkiye.com/Klima-Fiyatlari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 8 Nisan 2015; 18:10:07 >

WOT: Aseuz
War Thunder: Aseuz

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
193∞

4 Mesaj
8 Nisan 2015; 21:50:43 

Klima Alacaksanız Servis Ağı Yaygın Olmasına Ve Markanın Yurt Genelinde Saygın Öncü bir Kuruluş Olmasına dikkat edeniz iyi marka olarak önerim se ıelektric, alarko klima, general klima bunları almanızı öneririm.

4 Mesaj
8 Nisan 2015; 21:53:12 

Klima Alacaksanız Servis Ağı Yaygın Olmasına Ve Markanın Yurt Genelinde Saygın Öncü bir Kuruluş Olmasına dikkat edeniz iyi marka olarak önerim se ıelektric, alarko klima, general klima bunları almanızı öneririm.

80 Mesaj
9 Nisan 2015; 18:03:38 

Merhaba arkadaşlar..

Yeni taşındığım dairem için klima alacağım fakat daire içi tüm tesisat hazır yani müteahhit tarafından inşaat zamanı duvar içinden dışarıya kadar götürülmüş (bakır borular vs.).

Forumu geriye doğru okuduğumda montaj ve tesisatın performans açısından önemli olduğu gördüm.

Acaba benim hazır tesisatım iyi bir klima alsam bile performans da bana sıkıntı çıkarır mı? Çıkarır ise yapılabilecek bir şey var mıdır?

Yardımlarınız için teşekkürler...

50ST50 37E5E 42W805b

1080 Mesaj
9 Nisan 2015; 22:41:14 

arkadaşlar şuan için alabiliceğim 12.000lik fiyatına göre en iyi inverter cihaz hangisidir ?

352 Mesaj
9 Nisan 2015; 23:40:29 

Mitsubishi Electric
Kirigamine serisi MSZ-FH35VE
Kirigamine Zen serisi MSZ-EF35VE
Deluxe Power serisi MSZ-SF35VE

Daikin
Ururu Sarara FTXR28E yada 42 olanı
Emura FTXG35J
Shira FTXS35K

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1080 Mesaj
10 Nisan 2015; 0:53:11 

öncelikle teşekkür ederim ama bunları fiyatı yüksek malesef ben daha hesaplı bişeyler arıyorum

352 Mesaj
10 Nisan 2015; 1:59:36 

Rica ederim., siz en iyi inverter klima diyince :) kampanyaları takip edersen hem kaliteli hemde iyi bi klima alınabilir, Mayıs ayında genellikle firmalar kampanyalara başlıyorlar..

512 Mesaj
10 Nisan 2015; 16:11:15 

quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

Rica ederim., siz en iyi inverter klima diyince :) kampanyaları takip edersen hem kaliteli hemde iyi bi klima alınabilir, Mayıs ayında genellikle firmalar kampanyalara başlıyorlar..

Biraz daha mı beklesek, Haier Brezza (12k) için 2.600 TL, Nebula (12k) için 2.800 TL fiyatlar güzel gibi... Bir konu vardı klimalarda kampanyalar ne zaman başlar diye ama elle tutulur bir cevap gelmedi, siz şimdi Mayıs deyince düşündüm bir an...

15 Mesaj
11 Nisan 2015; 17:11:54 

quote:

Orijinalden alıntı: ROUGE44

öncelikle teşekkür ederim ama bunları fiyatı yüksek malesef ben daha hesaplı bişeyler arıyorum

forzagilles kardeş hangisini tavsiye edersin.

daikin Shira FTXS35K , Kirigamine Zen serisi MSZ-EF35VE ya da
Deluxe Power serisi MSZ-SF35VE tavsiye edersin?

352 Mesaj
11 Nisan 2015; 17:37:42 

quote:

Orijinalden alıntı: mmtmam

forzagilles kardeş hangisini tavsiye edersin.

daikin Shira FTXS35K , Kirigamine Zen serisi MSZ-EF35VE ya da
Deluxe Power serisi MSZ-SF35VE tavsiye edersin?

Kirigamine Zen serisi tasarımı sebeiyle biraz pahalı.. Daikin shira ve Mitsubishi Electric deluxe power ikisinden hangisini alırsın dersen, ben servis hizmeti daha iyi olduğu için ME deluxe power MSZ-SF35 alırdım.. Ama dersen Daikin Shira kötü mü hayır kötü değil birbirine yakın benzer kalitedeler.. Ama Mitsubishi Electrick 'in gerek montaj, gerekse servis hizmeti daha iyi..

352 Mesaj
11 Nisan 2015; 18:03:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Klimt

Biraz daha mı beklesek, Haier Brezza (12k) için 2.600 TL, Nebula (12k) için 2.800 TL fiyatlar güzel gibi... Bir konu vardı klimalarda kampanyalar ne zaman başlar diye ama elle tutulur bir cevap gelmedi, siz şimdi Mayıs deyince düşündüm bir an...

Kampanyalar genelde mayıs ayının 10-15 gibi başlıyorlar., bende geçen sene Mitsubishi Elektric 'in kampayasından yararlanıp uygun fiyata klimayı almıştım.. Yaz aylarının başında eğer kampanyaları takip edersen şuan baktıklarının fiyatında Mitsubishi Electric yada Daikin alabilirsin., Mesela geçen sene benim aldığım kampanyada Mitsubishi Electric 1. Klimayı alana %18 kdv indirimi ve 2. Klimaya'da ekstra %50 indirim yapıyordu., toplamda %68 ve kişi başına %34 indirim oluyordu.. Forumda konusuda vardı burda biçok arkadaş iki kişi birleşip (ben dahil) bu kampanyadan yararlandık.. Hatırladığım kadarı 12.000 btu'luk deluxe power inverter MSZ-SF35VE 2650 TL. ye geldi aldı pek çok arkadaş., Şuan o klima nerden baksan kampanyasız 4.000 tl den aşşağı değildir.. Sonuçta havalar şuan için sıcak değiller ve hwr sene mutlaka firmalar kampanya yapıyorlar.,

15 Mesaj
11 Nisan 2015; 18:23:24 

Forzagilles kardeş Mitsubishi bayisini aradim Mitsubishi deluxe power sf42 klimaya en son 3600 TL olur dedi. Asıl satış fiyatı 4500 Tl dedi. Ben de kampanya bekleyebilirim dedim. Bayi de 3600 Tl den aşağı olmaz kesinlikle dedi. Önceleri zam yaparlar sonra indirim yaparlar dedi. Ama bu fiyattan (3600) aşağı olacağını sanmıyorum dedi. Sizce bu fiyat iyi mi. Yoksa daha bekleyelim mi

352 Mesaj
11 Nisan 2015; 18:36:30 

quote:

Forzagilles kardeş Mitsubishi bayisini aradim Mitsubishi deluxe power sf42 klimaya en son 3600 TL olur dedi. Asıl satış fiyatı 4500 Tl dedi. Ben de kampanya bekleyebilirim dedim. Bayi de 3600 Tl den aşağı olmaz kesinlikle dedi. Önceleri zam yaparlar sonra indirim yaparlar dedi. Ama bu fiyattan (3600) aşağı olacağını sanmıyorum dedi. Sizce bu fiyat iyi mi. Yoksa daha bekleyelim mi

Geçen sene sf42 kampanyasız 4465 tl idi... Halaa fiyat listesini atmadım ordan biliyorum:))) kampanyanlı olarakta 3020 tl. gibi bir rakama geliyordu.. Ama tabii geçen seneki gibi büyük bi kampanya yaparlar mı açıkçası bilmiyorum.. İyi fiyat vermişler şuan için size.. Ama bayinin söylediği önce fiyatı yükseltirler sonra düşürürler bence pek inandırıcı gelmedi.. Zaten dolar, euro uçmuş gitmiş daha ne kadar zam yapacaklar.. normal bi kampanya yaparlarsa geçen seneki gibi büyük olmayan pek fark etmez.. Bence bayii ile görüşün ve sorun o dediği 3600 liraya bıraktığı klima için teşhir falan değil mi vs diye.. Bu arada önemli olan sizin oda kaç m2 ve hangi cephe olduğu da önemli ve şehir de tabiki?

15 Mesaj
11 Nisan 2015; 20:24:59 

Benim oda 28 m2. Güney ve Doğu cephe. 2 katlı bina ve 1. Katta yaşıyorum. Yalıtımi da iyi sayılır. 3600 Tl bana da iyi gibi geldi ama teşhir ürün olur mu onu da bilmiyorum. Ama onuda sorarım mutlaka. Beklesem mi alsam mı kararsızım açıkçası. Sizin tavsiyeniz nedir

512 Mesaj
11 Nisan 2015; 20:54:58 

quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

Kampanyalar genelde mayıs ayının 10-15 gibi başlıyorlar., bende geçen sene Mitsubishi Elektric 'in kampayasından yararlanıp uygun fiyata klimayı almıştım.. Yaz aylarının başında eğer kampanyaları takip edersen şuan baktıklarının fiyatında Mitsubishi Electric yada Daikin alabilirsin., Mesela geçen sene benim aldığım kampanyada Mitsubishi Electric 1. Klimayı alana %18 kdv indirimi ve 2. Klimaya'da ekstra %50 indirim yapıyordu., toplamda %68 ve kişi başına %34 indirim oluyordu.. Forumda konusuda vardı burda biçok arkadaş iki kişi birleşip (ben dahil) bu kampanyadan yararlandık.. Hatırladığım kadarı 12.000 btu'luk deluxe power inverter MSZ-SF35VE 2650 TL. ye geldi aldı pek çok arkadaş., Şuan o klima nerden baksan kampanyasız 4.000 tl den aşşağı değildir.. Sonuçta havalar şuan için sıcak değiller ve hwr sene mutlaka firmalar kampanya yapıyorlar.,

Zibro S6635 12k klima için 2.000 TL anlastik gibi (ve taksitli), nasıl fiyat?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

352 Mesaj
11 Nisan 2015; 21:48:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Klimt

Zibro S6635 12k klima için 2.000 TL anlastik gibi (ve taksitli), nasıl fiyat?

Zibro hakkında forumda mbirol adlı arkadaş var.. Zibro yu ona sorarsan o sana herşeyini şöyler

352 Mesaj
11 Nisan 2015; 21:51:39 

quote:

Benim oda 28 m2. Güney ve Doğu cephe. 2 katlı bina ve 1. Katta yaşıyorum. Yalıtımi da iyi sayılır. 3600 Tl bana da iyi gibi geldi ama teşhir ürün olur mu onu da bilmiyorum. Ama onuda sorarım mutlaka. Beklesem mi alsam mı kararsızım açıkçası. Sizin tavsiyeniz nedir

Hangi şehir dostum? Güney ve doğu derken sanırım oda her iki cepheye de bakıyor sanırsam..

15 Mesaj
11 Nisan 2015; 23:49:08 

Adanada yaşıyorum kardeş. Klima takacagim oda güney ve doğuya bakıyor . Tavsiyelerine açığım. Beklemeliyi miyim .almali mıyım?

352 Mesaj
12 Nisan 2015; 1:09:40 

Şehir sormmın sebebi normalde 28m2 odaya SF35 yani 12.000 'lik cihaz istanbul gibi adana'ya göre yazın daha ılıman geçen yerlerde yeterdi ama adana da kesinlikle yetmez.. SF42 almalısın.. alıp almama konusuna gelirsek bayi size SF42 için iyi fiyat vermiş.. nereden baksan %25 gibi bi indirim yapmış bence iyi fiyat.. Kampanyadan ne kadar indirim olur emin değilim ama %25 den daha fazla bi indirim yapacaklarınıda sanmıyorum.. Kısacası ben olsam alırdım dostum.. Ama bayiye mutlaka sor klima teşhir mi değil mi diye?

Ve eğer alırsan kesinlikle söyle klimanın dış ünitesinin ayaklarına lastik takoz takıyorsunuz dimi diye? bazıları bunlar çok sessiz cihazlar gerek yok derler.. Evet sessizler ama zamanla metalin metale değmesinden titreşim oluşur ve ses fazlalaşır..15-20 liralık malzeme için iş güzarlık yaparlar.. Dış üniteye takoz taktır!! Ve forumda da pek çok kez yazıldı.. Klima montajı esnasında cihaz kullanıma "açılmadan" mutlaka 20-25 dk. arası vakumlama yaptır.. Bu cihazın ömrü ve performansı açısından çok önemlidir.. Gelen bazı servis elemanları vakumlama yapmamak veya abi 5dk.yeter diye bir sürü bahane uydururlar ama inanma.. Burdaki pek çok usta mutlaka en az 15-20dk. gaz açılmadan önce Vakumlama yapılmasını söylediler.. Normalde bu söylediklerim sen söylemeden yapılması lazım ama bazı personel işgüzalık yapıyorlar işte genelde Mitsubishi Electric servis çok iyidir ama arada çürük elmalar çıkıyor işte bu söylediklerimin teyidini al öyle al cihazı.. Kolay gelsin;)

Bu mesajda bahsedilenler: mmtmam

109 Mesaj
12 Nisan 2015; 8:45:36 

Merhaba arkadaşlar. Ben yaz için para biriktirip klima almak istiyorum. Oda'm galiba 18-20 metrekare, tam ölçünce düzenlerim mesajı.

Şimdi ben işler ve dersler sebebiyle oda'dan pek çıkmam, sıcağa da hiç alışkın değilimdir, Ankara'da oturuyorum bu arada. Klimalardan da anlamadığım için sizden yardım istiyorum. Nasıl bir klima almalıyım? Ve klimadan yararlı ne gibi özellikler var. Ben kışın ısıtmak için hiç kullanmam, sadece soğutma amaçlı almak istiyorum. Dediğim gibi ne gibi ek, yararlı özellikleri var bu klimaların ve bu özellikleri hakkında bilgi verip, bana klima önerebilir misiniz acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim, iyi günler dilerim :)

160 Mesaj
13 Nisan 2015; 19:29:17 

LG Deluxe Plus Inverter V 12K BTU (AS-W126BVU0) modeli için yorum alabilir miyim? Kayışdağı'nda bir firma 1595'e veriyor ürünü, montaj dahil.

Social media and search engine expert.

414 Mesaj
15 Nisan 2015; 1:04:52 

quote:

Orijinalden alıntı: jin333

Hocam az önce klimamın montajını yaptılar. Çok sessiz çalışıyor gerçekten evet büyük aldım sonradan gelen arkadaşlarda söyleyince ancak çok geçti. ileride fatura tutarlarını + ve - lerini burada paylaşacağım. Çok teşekkür ederim ilginiz için iyi günler..
0

Öncelikle güle güle kullanın. Ancak açıkça söylemem gerekirse kartonpiyerli çok güzel bir salona sıvanın üzerinden giden boru-kablo takımı hiç yakışmamış. Bunu duvarı kırdırıp boruyu sıva altına alsaymışsınız mükemmel olacakmış. (Bağışlayın sadece naçizare fikrimi yazdım)

15047 Mesaj
15 Nisan 2015; 12:02:53 

Cümleten selamlar

Uzun zamandır artık buralara takılmıyorum,çünkü senelerdir hep aynı tantana Fake adamlar,çaktırmadan mal gazlayanlar,çeşitli boş adamlar v.s v.s
bir sürü boş adam buralar da dolanır,bir tanesi de şu meşhur Gürcan Fake denen 450 defa banlanmış tipdir,başlığın faydası yok zararı var,kısaca hikaye başlık
devam ediyor sizin anlayacağınız,"gerçek klima arayanlar" uyanık olsunlar ltf!!

Bu işlerin Ustaları zaten forumu terk etti bu çakallıklar yüzünden,Yöneticiler hepten hikaye,kıramadı bu tiplerin ayaklarını Bölümden!

Birol Ustanın artık forumu vardır,sallayın bu bölümleri,zira buradan bilgi almak yerine kafanız boş şeylerle dolar!

++
Daikin maikin filan da hikaye,zaten hemen hepsi artık böyle yok capon malı yok Tayland malı sizi yerler! amann diyeyim böyle çakallık tuzaklarına düşmeyin

Bu işlerin artık tamamı harbi ÇİN işidir! hepsi oradan çıkıyor

1-GREE
2-MIDEA
3-HAIER
4-Chigo

gibi Çin de 5/6 tane ana split üreticisi vardır,bütün dünyaya bunlar mal üretiyor!

GREE tek başına dünya split pazarının %25 veya biraz daha üstü oranında hitap ediyor! varın siz hesaplayın gerisini gari,Daikin bile burada artık üretiliyor!
bunlardan birisi diğerini zaten satın almıştı bir kaç sene önce sanırım Daikin,Gree bünyesine girdi

Bu "MARKA" klimalar yine iyi veya çok iyi ama fiyatlarına baktığınız zaman heriflerin zaten "MARKA" satıklarını görebilirsiniz,Marka değeri TR de ve özellikle dışarda bir
bedel dir! bu firmalar da MARKA dan en büyük karı elde ediyorlar! yani uyanık olun

Kalkıp da haybeye ME den "Krimagine" almanıza gerek yoktur

Fiyatlar uçmuş vaziyet de bir de millete veriyorlar gazı insanlar da bunu yutup,basıp alıyor bunları!

En azından bilgi babında örneğin gidin Birol Hocanın yanına "doğru" yönlendirmeleri alın

DH de çok eskiden idi adam gibi muhabbetler ve yönlendirmeler ve bilgiler v.s

SAygılar

CAN++

Panel;Toshiba 46SV685(FullLED+LocalDimming),Toshiba 42WL863
Sat-Receiver;Kathrein-916;TechniSat DIGIT ISIO S;Kathrein-913;Humax ırcı5400z
Bluray;Panasonic DMP-BDT320E,Toshiba BDX5400KE

3 Mesaj
15 Nisan 2015; 16:42:42 

Arkadaşım yeni aldı daikin tegora,2 ay kadar oldu.(12000BTU).İnanın hiç memnun değil. Üst serileri için bir şey diyemem ama tegora almaya gerek yok bence.

1114 Mesaj
15 Nisan 2015; 19:11:02 

Selamlar Albani seni buralarda görmek sürpriz oldu.

Senden ricam Gree klimalardan hangi modeller fiyat, performans ve tüketim konusunda iyidir. Eğer bilgi verebilirsen çok memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 15 Nisan 2015; 19:11:38 >

Bu mesajda bahsedilenler: albani

WOT: Aseuz
War Thunder: Aseuz

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
193∞

15047 Mesaj
15 Nisan 2015; 19:57:57 

Hocam bunları Birol Hocaya sorun,bütçenizi de yazın,tam ne için ne aradığınızı da yazın,bana sorma;ben ucuz yollu veya orta halli bir şeyler taraftarıyım

Gree diye takılma,zaten TR de Gree markasının hangi kendi klimaları var onu da bilmiyorum(sanırım PVG de olabilir onuda zaten Birol satıyor)
ama bildiğim tek şey,bak yukarıda da yazdım bu herifler tüm gördüğünüz "Marka" veya çakma-marka klimalara üretim yapıyor,ne kadar para o kadar
kalite+performans alıyorsun,bu kadar basit,TR deki cihazların da çoğu Midea/Gree ve sonra Haier üretimidir!!!

www. klimaforumu .c om

benden de selam çakın kendilerine

Not;ben onu alın bunu alın filan demem,zaten çakmam bu işlerden yaw ama işin bir kaç önemli durumunu öğrendim ve yukarıda bunu belirttim,ayrıca çok önemli
bir konudur bu,millet zannediyorki dünya kadar marka var(üretici bazında) halbuki üretici dedikleriniz bir elin 5 parmağı kadar hadi siz bunu ikin elin 10 parmağı
yapın ki o kadar bile yok aslında Gree/Midea olayı bitiriyor,isterseniz siz de gidin size de çakma-marka istediğiniz kalitede mal üretsinler! yeterki paradan
haber verin gerisi hikaye Çin li işi,en dandik mal da var en kral mal da var(Klima dan bahsediyorum)

yok "caponmuş" yok Tayland malıymış bunlar da hikaye oldu ve mazide kaldı! ülen Tayland vida bile üretemeyen ülkedir,sadece geçmişte bazı üreticiler Çin yerine
(Çin deki bir takım rejim+sistemler sebebiyle)bu ülkeye ve Malezya ile Filipinler ve Endonezya gittiler,kısaca hepsi harbi Çin işidir

Markası eski ve sağlam olan daha güzel kazanıyor veya daha rahat satıyor v.s

Birol Hocam ve Takımı bunları sanırım okur sonra da gülersiniz bizim Köylü ile beraber ve yaw adam doğru yazıyor dersiniz

Bazıları PM atıyor bazıları eMail atıyor;yaw beyler yollamayın bana bunları zaten cevap vermiyorum! ben birazcık sizi bir takım konularda uyandırmak istedim
gaza-yeme filan filan gelmeyin diye

Hani çok eskiler bilir bizim efsane Fujitsu LCC ler vardı(2008/2009 da) şimdi o cihazlar olsa kapın ülen almayanı döverler diye yazardım
ve kullananları hala süper memnunlar son efsane LCC serisi sonra Fuji ler tırt oldu bir ara IPI nin ithal ettiği çok sıkı Hitachi ler vardı
onlarda tırt oldu yaw,Hitac lar "ısıtma şampiyonu" idi eskiden,ben kendi işim gereği Paneller üzerine olduğum için,artık "kalite" diye hiç bir şey kalmadı
ama absürt fiyata bu mallar satılıyor Panelleri de(Japon Marka olanları)millet hala capon sanıyor halbuki alayı Çin işi yaw,içini açıyoruz
adeta ağlıyor garibim++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 15 Nisan 2015; 20:13:04 >

54 Mesaj
15 Nisan 2015; 20:59:49 

Doğru tektir demişler

15047 Mesaj
16 Nisan 2015; 13:35:36 

evet beyler klima sezonunu açtık gari ama doğru bilginin adresine gitmelisiniz www.klima forumu.com
işin doktorundan tavsiye almalısınız

240 Mesaj
16 Nisan 2015; 22:07:35 

quote:

Orijinalden alıntı: husneyener

Arkadaşım yeni aldı daikin tegora,2 ay kadar oldu.(12000BTU).İnanın hiç memnun değil. Üst serileri için bir şey diyemem ama tegora almaya gerek yok bence.

ben de daikin tegora 4 aydır kullanıyorum cok memnunum tavsiye ediyorum

196 Mesaj
17 Nisan 2015; 3:53:08 

Bu yaz sıcaklarına klimalı girmek istiyorum..
Evde hem biz hemde çocuk sıcakdan çok bunalıyor..
Klima fiyatları şimdi mi daha uygun yoksa sıcaklar kapıyı çalarken kampanya vs derken daha mı ucuzluyor, yada kampanya ayağına fiyatlar yükseliyor mu?
Takip eden arkadaşlar önerilerde ve tavsiyelerde bulunurlarsa ona göre hareket edeyim diye düşünüyorum.

вiяαz кüL, вiяαz dυмαη, σ вєηiм işтє...

21 Mesaj
17 Nisan 2015; 15:44:21 

Selam arkadaşlar. Ben de 18.000 btu luk makul ve kaliteli bir klima arıyorum. Öneri yapacak arkadaşlar varsa sevinirim.

200 Mesaj
Dün; 23:42:17 

14 metre kare oturma odamıza klima düşünüyoruz evimiz son kat, cephemiz güney kahramanmaraş da ikamet ediyoruz klima hiç bir bilgimizin olmadığı bir konu bütçemiz de Maximum 1350 lira tavsiyelerinizi bekliyorum

3201 Mesaj
Bugün; 0:04:57 

quote:

Orijinalden alıntı: emek1907

14 metre kare oturma odamıza klima düşünüyoruz evimiz son kat, cephemiz güney kahramanmaraş da ikamet ediyoruz klima hiç bir bilgimizin olmadığı bir konu bütçemiz de Maximum 1350 lira tavsiyelerinizi bekliyorum

ben de 1 aydan bu yana araştırıyorum.herkes inverter klimayı öneriyor, ama en düşük fiyat 1700 tl civarı.ama koçtaşta sizin belirttiğiniz rakama baymak elegant var.inverter klima.ama bu klıma hakkında çok yorum yok.ayrıca 1350 tl ye normal klıma var,koçtaş,teknosa,daikin,mıtsubishi,klıksa ,mediamarkt sitelerine bir gözat.benim anladıgım normal klimaların hepsi çin malı.

3201 Mesaj
Bugün; 0:06:26 

unutmuşum, hepsiburada web sitesine de bakınız.

Sayfa:   <<     491 492 493 494 495 496 497 498 [500]
Sayfaya git: Sayfa: <<     491 492 493 494 495 496 497 498 [500]

Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.862