- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Klima tavsiyesi
29912 Cevap2363279 Görüntüleme177 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfaya git: Sayfa: <<     490 491 492 493 494 495 496 497 [499]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

12 Mesaj
19 Mart 2015; 14:37:21 

Mitsubishi klima biraz yüksek fiyatlarda seyrediyor ama çok iyi performans alırsınız aynı zamanda tasarrufludur.Zamanında arabamdaki klima da mitsubishiydi o da çok iyiydi neticede motor üreticisi , klima motorlarını da kendileri üretiyor.

58 Mesaj
19 Mart 2015; 16:35:10 

Merhaba Arkadaşlar

Uzun zamandır foruma girmiyordum son 10 sayfayı kontrol ettim , hala çok komik karşılaştırma yapan arkadaşlar var

Klima kalite konusunda insanlar hala çok bilinçsiz marka isimlerini bile tam bilmeyen var daiken yazan daikan yazanlar var DAIKIN arkadaş DAIKIN.

Mesela bir arkadaş Mitsubishi Electric marka klima ile Arçelik veya Samsung klimayı karşılaştırıyor tavsiye bekliyor :)) veya Daıkın ,Mitsubishi electric ile Toshiba ,Panasonic Midea vs. karşılaştırılmaya çalışılıyor gerçekten anlamsız karşılaştırmalar bunlar

Klimanın kralı bir çok teknolojininde mucidi DAIKIN dır arkadaşlar ,Daha sonra Mitsubishi electric gelir liste böyle uzar gider , benim için bu iki markadan sonraki klimalar fasa fiso hikaye .

Siz gerçekten iyi kaliteli tasarruflu bir klima almak istiyorsanız öncelikle Daıkın klimaları tercih etmelisiniz unutmayın dünyada sadece iklimlemdirme üzerine kurulmuş başka sektörle ilgilenmeyen (kendi gazınını üreten tek firma) ve dünyanın en büyük klima üreticisi DAIKIN dir.

Ucuz diye alacağınız klima size her zaman daha pahalıya mal olur , bu sadece klima için geçerli değildir tüm teknolojik ürünler için geçerlidir. 1 kere alın iyisini kalitelisini alın ilerde sorun yaşamayın

296 Mesaj
19 Mart 2015; 18:27:39 

bu kadar marka fanı olunmaz ya. büçtesi elveren için shira' dan aşağısı alınacak makine değil kusura bakma

Origin ID: TalatAYDEMİR
Steam: haydar_bas

5 Mesaj
20 Mart 2015; 4:19:26 

Durmazlar Klıma Servıs Hızmetlerı Olarak sızlere DAIKIN MARKA KLIMA ONERIYORUZ
DAHA DETAYLI BILGI VE DESTEK ICIN
0(212)651 77 30 - 0(544)348 34 38

231 Mesaj
20 Mart 2015; 13:28:02 

quote:

Orijinalden alıntı: general_einstein

bu kadar marka fanı olunmaz ya. büçtesi elveren için shira' dan aşağısı alınacak makine değil kusura bakma

Aynen abimde ve çevremde Daıkın - Haier marka klimalar var daıkınlar bir kaç kere arıza verdiği halde daha bir tane arızalanan Haier görmedim.
Isıtmada Haier istediği kadar Daıkın - ME desin hodri meydan Haier kadar iyi ıssıtan klima varmı acaba sessizlikte ME den bile sessiz.
İsteyen gider çalışan yerde en yükse fanda gerekli alet ile ölçer.

İşte bu arkadaşlar bilmeden marka fanatikliği yapıyor.

Not ; Arıza konusu voltajdı, Haierler düşük - yüksek voltajda sorunsuz çalışan tek klimadır.

459 Mesaj
21 Mart 2015; 18:41:57 

her türlü elektronik cihazlara ve teknolojiye olan merakımın yanında nerede bir klima görsem hemen gözüm takılır..baktım hemen vrf tipi klimanın performansının düşmesi için yapılan bu yıpranmalar gözüme çarptı.ne yazık ki thala katetmemiz gereken çok yol var..
0

737526

238 Mesaj
21 Mart 2015; 19:41:00 

Arkadaşlar daikin teagora mitsubushi srk35zmp-s1 ve lg prestige ucu de 2500 civarı alınabiliyor. Bi yardım edin klima alacam alamıyorum bir türlü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

тαяιк ∂ємιя

255 Mesaj
22 Mart 2015; 20:15:54 

quote:

Orijinalden alıntı: canboz

25000 BTU nominal ısıtma ihtiyacınız var.

Split olarak, Alarko Carrier 53 UQV 060H X POWER GOLD, F/P ürünü dür.

Alternatif olarak, 2 tane 12.000 BTU cihaz alıp takar iseniz, daha az gürültü olur. Karşılıklı montaj yapıla bilir.
Avantajı, mevsim geçişlerinde sadece birini çalıştırıp ekonomi yapabilir siniz.

Bir diğer alternatif, geniş alanlar için, salon tipi klima olabilir.
Salon tipleri, daha performanslı ve daha profesyonel ürünlerdir.
Geniş alanların hızlı ısıtma ve soğutmasını yapabilir ler.

Cevap için teşekkürler.

50 metre kare alanı ısıtmak için marka model tavsiyesi olan varsa memnun olurum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
26 gün 22 sa. 20 dk. kadarı kaldı.
22 Mart 2015; 22:18:37 

Maşallah ne klimaymış şu haier.İyi güzel de hadi bana haier satın bakalım.Nerede bu haier.Bursa Türkiye nin İzmir den sonraki 4. büyük ve ayrıca sanayi şehri.Para peşin kırmızı meşin.Ama ne servis ne satıcı.Şimdi bu klima nasıl iyi bir klima oluyor.Anlatın da biz de anlayalım.

231 Mesaj
22 Mart 2015; 23:28:49 

quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

Maşallah ne klimaymış şu haier.İyi güzel de hadi bana haier satın bakalım.Nerede bu haier.Bursa Türkiye nin İzmir den sonraki 4. büyük ve ayrıca sanayi şehri.Para peşin kırmızı meşin.Ama ne servis ne satıcı.Şimdi bu klima nasıl iyi bir klima oluyor.Anlatın da biz de anlayalım.

Arkadaşım ben size neden klima satayımki klimacı değilim bir şey değilim ama sizde çevrenize bakın hiç bozulan teba gördünüzmü (eski tebalar haierdir) teba gibi onlarca markaya fason ürün yapan marka idi eskiden Haier hangisi bozuldu ben hiç görmedim İmzir kazna ben kepçe gezidğim halde.
Bunu klima forumundan mbirol ile görüşün işin piri merkezi izmirde olan kişi ben klimacı değilim kulandığım markayı 30 yıldır takip ediyorum sizde internetden çevrenizden takip edin.
Siz soracağını9z kişiyi iyi biliyorsunzu adres belli o arkadaş szie alacaksanız eğer yardımcı olur orada mat35 var onada sorun.

iyi geceler.

533 Mesaj
22 Mart 2015; 23:54:44 

eski teba lar daikin değimliydi 94-95 lerd evi yaptırırken mutfağı aldığım yerde aydında olanlar hatırlar belki inte diye bir dükkan vadı kimadan fayansa her şey vardı büyük bir yapı market gibiydi teba için daikin yapıyor bazen yetiştiremiyor mal daikinlere teba basıp satıyorlar denk gelirse sana verelim demişti işi tam bilenler teba daikin mi haier mi
1990-2004 yıları arasındaki ilişkiyide bu linkden okuyabilirsiniz
http://www.bestdergisi....ddi-bir-sinerji-yaratty

Dinsiz bir milletin idamesine imkan yoktur. İslam dini öyle yüce bir dindir ki; "İlim Çin'de de olsa alınız" diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Biz İslam olduğumuz için geri kalmadık, Yüce Dinimize ne zamanki hurafeler ve bidatlar ilave yapıldı; o zaman gerçek İslam'dan uzaklaştırıldık, onun için bu hallere düştük." (M.KEMAL.ATATÜRK-1924)

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
26 gün 22 sa. 20 dk. kadarı kaldı.
23 Mart 2015; 8:43:17 

Burada insanlara haier alın deyip duruyorsunuz.Söylediğiniz kişilerin nerede yaşadıklarını biliyormusunuz ki haier alın en iyisidir diyorsunuz.Madem çok memnunsunuz ve çok iyi bir marka yazılarınızı yazarken satıldığı bölgeleri de yazın ki insanlar boşuna ümitlenmesin.Ben de baktım ki bu haier hakikaten diğer çinlilere benzemiyor kaliteli bir klimaya benziyor ne kadar pahalı olsa da (ki çinlilere göre öyle)alayım dedim.Ama siz ne söylerseniz söyleyin ben paramla o mala ulaşamıyorsam o klima en üst seviye olsa ne olur kaliteli olsa ne olur.Şimdi bu işle ilgilenenler benim bu yazımı gerek görüyorlarsa pvg ye iletsinler.

231 Mesaj
23 Mart 2015; 10:56:21 

quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

Burada insanlara haier alın deyip duruyorsunuz.Söylediğiniz kişilerin nerede yaşadıklarını biliyormusunuz ki haier alın en iyisidir diyorsunuz.Madem çok memnunsunuz ve çok iyi bir marka yazılarınızı yazarken satıldığı bölgeleri de yazın ki insanlar boşuna ümitlenmesin.Ben de baktım ki bu haier hakikaten diğer çinlilere benzemiyor kaliteli bir klimaya benziyor ne kadar pahalı olsa da (ki çinlilere göre öyle)alayım dedim.Ama siz ne söylerseniz söyleyin ben paramla o mala ulaşamıyorsam o klima en üst seviye olsa ne olur kaliteli olsa ne olur.Şimdi bu işle ilgilenenler benim bu yazımı gerek görüyorlarsa pvg ye iletsinler.

Arkadaşım İnternetde olduğunuzu size anımsatırım pvg yazarak nerede satıldığına bakabilirsiniz değilmi ?
Kullanım bilgilerini buralardan araştırabilir ama diğer bilgilerini engin olan internet üzerinden bakabilirsiniz.
Ayrıca sizin orada satılmasa bile bayi satar orada servis varsa kurdurulabilir
İlla kimseye Haier alın denmiyor bir çok kaliteli marka var model bazında artık.
ME
Haier.
Daıkın.
Panasonic.
Fujitsu.
Hitachi vs. gibi bunlardan dikkatli seçimle iyi klima alınabilir model olarakda buralardan sorgulanarak seçim yapılabilir.
Kimse kimsenin boğazına sarılmıyor.
Candoğan arkadaşıda burada BSH diye çok kişi suçladı ama kazın ayağı öyle değil ne iyi ise o tavsiye ediliyor.
Ben hep derim ME ile Haieri ısıtma, sessizlik konusunda denesinler göreceklerki Haier çok çok üstün ama tabii alınabilir yerlerde ise.

Hele bizim gib Arçelikten inip Haier kullanmaya başladı iseniz beni anlarsınız.

İyi günler.

22 Mesaj
23 Mart 2015; 11:20:02 

mıtsubishi ömürlük kullan elektrik ten yaptıgın tasarruf cebine kalsın

Bu mesajda bahsedilenler: tar1k_demir

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

22 Mesaj
23 Mart 2015; 11:25:50 

a410 yeni nesil dogaya zarar vermeyen ısıtma ve sogutması ğüçlü -5 e kadar ısıtma yapabilir tabi iyi bir cihazda ise

Bu mesajda bahsedilenler: onrbab

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

556 Mesaj
23 Mart 2015; 19:57:52 

arkadaşlar adana ceyhanda yaşıyorum. ev ısı yalıtımlı yeni bina.
oturma odası 12 metrekare ve yatak odası 18 metrekare
oturma odası için 9000 btü ve yatak odası için 12000 btü klima düşünüyorum.
klima sadece soğutma için kullanılacak ve en fazla 2 yıl ceyhanda kalmayı düşünüyoruz.
bu yüzden ne tür ve hangi marka klima tavsiye edersiniz?

2437 Mesaj
23 Mart 2015; 23:06:49 

Paran varsa ME yada Daikin shira serisi al. 4000 TL nin üzerindedir 12.000 btu olanı. Beni aşar diyorsanız Haier Brezza yada bir tık üstü Haier nebula alabilirsiniz. Nebula 3000 TL civarında, Brezza da 200 TL daha ucuz. Dış üniteleri aynı zaten. Düşünürseniz

www.pvg.com.tr/haier/ur...run_id=455#.VRCASZFajqA

Oneplus One Kullanıcılar Kulübü

135 Mesaj
24 Mart 2015; 11:10:58 

herkese selam,

İstanbulda oturuyorum malum yaz geliyor ve kendi evime geçtiğimden klima ile işe başlamak istiorum, ev yalıtımlı yeni yapılan sitelerden.. 25 m2 salon var ancak koridordan arka odayı da (gereksiz yerlerin kapılarını kapatıp) soğutmasını istiyorum koridor mesafesi 7 metre kadar güçlü bir klima tavsiyesine ihtiyacım var bütçe olarak yükseklere çıkabilirim yeter ki memnun kalabiliyim eğer sonuclandırırsam buradan izlenimlerimi paylaşacağım
teşekkürler şimdiden,

8 Mesaj
25 Mart 2015; 9:58:16 

ALARKO CARRİER X POWER GOLD SERİSİNİ TAVSİYE EDEBİLİRİM. ISITMADA VE SOĞUTMADA OLDUKÇA BAŞARILI BİR CİHAZ. MEMNUN KALACAĞINIZIN GARANTİSİNİ VEREBİLİRİM.

2352 Mesaj
25 Mart 2015; 17:16:30 

Arkadaşlar bu klima nasıldir kullanan var mı?
Baymak Elegant 12 CHS
Ürün hakkında pek yorum bulamadım soğutma için kullanacağım. Sesi yakıt tüketimi nasıldır
acaba

Bunlarda diğer aklıma gelenler
Demirdöküm A410 Inverter 12 kBTU/h
Indesit K001491 A++ 12000 BTU/h Eco Inverter Plus Klima

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceyhυn -- 25 Mart 2015; 22:02:17 >

Oyun Bitince Şah da, Piyon da Aynı Kutuya Konur...

93 Mesaj
26 Mart 2015; 22:47:16 

arkadaşlar Shira FTXS35-K modelini babama aldık ama montajcı arkadaşlar galiba biraz işin kolayına kaçıp dış üniteyi çatı içerisine takmışlar (daire binanın en üst katında). Bunun ses-titreşim v.s gibi handikapları olurmu?

238 Mesaj
27 Mart 2015; 13:33:38 

klimayı yazın kullanacağım. Akşama kadar güneş alan 11 m2 odaya mı sadece sabah 2 saat güneş alan 21 m2 odaya mı taktırmalıyım? Hangisi daha tasarruflu olur?

тαяιк ∂ємιя

238 Mesaj
27 Mart 2015; 13:34:39 

iyice sabitlenmişse sorun olmaz bence. Kaçlık ne kadara aldınız?

тαяιк ∂ємιя

54 Mesaj
27 Mart 2015; 14:59:58 

35mt salona bende yakın zamanda klima alıcam amac sadece soğutma salonun kapısı yok ve bütün gün günes görüyor ne önerirsiniz.bütün gün calısmıycak klima.fikirlerinizi nelerdir?

2 Mesaj
27 Mart 2015; 16:16:26 

S.a arkadaşlar donanım habere çok teşekkür ederim. Ne alıcaksam araştırmasını yapıp, karar kıldığım tek forumdur!. 2 aydır gece gündüz takipteyim üstatlarımın yazması üzerine bütçemi zorlayıp DAİKİN FTXS35K INVERTER KLİMA bugün itibariyle Balıkesir merkez bayinden tanıdık aracıyla aldım. Kurulumu yarın yapacaklar. Liste fiyatı 4,479TL sıkı bir pazarlıkla 3885tl ye anlaştık. Bu kadar indirim beklemiyordum. Satıcının söylediğine göre 12bin değil 13.500btu luk bir makineymiş. 18mt2 için aldım çoğunlukla soğutma için kullanılacak. BU klimayı kullanan arkadaşlar var ise elektrik faturalarını yada sarfiyatını yazarlarsa sevinirim. Teşekkürler..

104 Mesaj
27 Mart 2015; 21:08:33 

Arkadaşlar bende 40 metre kare dükkan için alıcam adanada yaşıyorum.
Nasıl bir ürün tercih etmeliyim bütçem maksimum 3,500 tl olacak .
Yardımlar için şimdiden teşekkürler

118 Mesaj
27 Mart 2015; 21:51:53 

Arkadaşlar kiralık apart 25 metre kare oda için klima almak istiyorum. Bütçem 1000 tl hangi marka ve kaçlık almalıyım acaba.

330 Mesaj
27 Mart 2015; 23:02:50 

quote:

Orijinalden alıntı: jin333

S.a arkadaşlar donanım habere çok teşekkür ederim. Ne alıcaksam araştırmasını yapıp, karar kıldığım tek forumdur!. 2 aydır gece gündüz takipteyim üstatlarımın yazması üzerine bütçemi zorlayıp DAİKİN FTXS35K INVERTER KLİMA bugün itibariyle Balıkesir merkez bayinden tanıdık aracıyla aldım. Kurulumu yarın yapacaklar. Liste fiyatı 4,479TL sıkı bir pazarlıkla 3885tl ye anlaştık. Bu kadar indirim beklemiyordum. Satıcının söylediğine göre 12bin değil 13.500btu luk bir makineymiş. 18mt2 için aldım çoğunlukla soğutma için kullanılacak. BU klimayı kullanan arkadaşlar var ise elektrik faturalarını yada sarfiyatını yazarlarsa sevinirim. Teşekkürler..

18m2 için alınacaksa ve sadece soğutma amaçlı kullanılacaksa (ev için kullanılacağını ve normal koşullar altında) 12.000 lik bir cihaz fazla gelir oraya.. 13.500 btu demelerindeki kasıt şu; eğer klima isterse belli bir süre için max. kapasitede 13.500 btu'da çalışır veya çalışabilir., nominal olarak klimanız 12.000 btu dur.., 18m2 bi yer için 9.000 btu olan versiyonunu alırsanız hem paranız cebinizde kalır hemde daha az elektrik harcar., klimanın takılacağı yerin cephesi, kaçıncı kat ve yalıtımı hakkında bilgi verirseniz arkadaşlar daha yardımcı olabilir.. Normal şartlarda kaliteli bi 9.000 btu'luk klima zaten 23-24m2 ye kadar ki odayı soğutur rahatlıkla.., Zaten aldığınız Daikin 'in Shira serisi iyi ve kaliteli bir modelidir., benim fikrime göre 9.000 lik FTXS25K alırsanız hem elektrik hemde konfor açısından daha iyi olur., iyi günler

2750 Mesaj
Dün; 12:54:57 

quote:

Orijinalden alıntı: erhan-51

Arkadaşlar kiralık apart 25 metre kare oda için klima almak istiyorum. Bütçem 1000 tl hangi marka ve kaçlık almalıyım acaba.

Merhaba günde kaç saat kullanılacak , ısıtma ihtiyacı varmı?

İmza Falan Kalmadı.

2 Mesaj
Dün; 16:59:07 

Hocam az önce klimamın montajını yaptılar. Çok sessiz çalışıyor gerçekten evet büyük aldım sonradan gelen arkadaşlarda söyleyince ancak çok geçti. ileride fatura tutarlarını + ve - lerini burada paylaşacağım. Çok teşekkür ederim ilginiz için iyi günler..
0

Bu mesajda bahsedilenler: forzaGilles

41 Mesaj
Bugün; 16:41:34 

Merhaba, evimize klima taktırmak istiyoruz, sobalı ısınıyoruz normalde, düşündük havalar iyice soğuduğunda sobayı kullanırız o zamana kadar 1-2 odayı ılık tutacak bir klima ile idare ederiz dedik. Ayrıca yazın da soğutma amaçlı kullanırız isabetli bir seçim yaparız dedik. Araştırmaya başladım tonla bilgi kirliliği var. Bütçemiz 2500tl. Bu paraya alabileceğimiz en iyi 24000 btu civarı ürünü almak istiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

SONY Xperia S

142 Mesaj
Bugün; 16:59:04 

Yahu alın Beko Arcelik. Altı ustu klima 1800 tl inverter 12000 btu. Kalkıp bi klimaya verilirmi 3500-4000 tl yazık la paranıza.

28 Mesaj
Bugün; 17:26:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Ceyhυn

Arkadaşlar bu klima nasıldir kullanan var mı?
Baymak Elegant 12 CHS
Ürün hakkında pek yorum bulamadım soğutma için kullanacağım. Sesi yakıt tüketimi nasıldır
acaba

Bunlarda diğer aklıma gelenler
Demirdöküm A410 Inverter 12 kBTU/h
Indesit K001491 A++ 12000 BTU/h Eco Inverter Plus Klima

ceyhun arkadaşımızın yazdığı baymak elegant 12000 btu inverter klima hakkında hiçbir kullanıcı ya da bu konuya vakıf kimsenin yorumunu bulamadık. Ceyhun arkadaşın kendiside bu konudaki tercihi için geri dönüş yapmamış. Eger bu klimayı bilen ya da kullanan biri yazarsa çok memnun olurum. Klimanın internet üzerinden almayı düşündüğüm fiyatı 15000 tl buna birde 100 tl vord puan ve 9 taksit ekli. artı 7 yıl garanti.
http://urun.gittigidiyo...290#product-information
Ha bu arada bana mıtsubıshı daıkın ve toshiba tavsiye edecek arkadaş olmazsa sevinirim. Neticede bunların iyi olup olmadığını zaten herkes biliyor. Bizim amacımız forumdaki esas amaç f\p olarak bir ürünün alınıp alınmayacağı konusunda uzman ve kullanıcı yorumları. İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler...
Sayfa:   <<     490 491 492 493 494 495 496 497 [499]
Sayfaya git: Sayfa: <<     490 491 492 493 494 495 496 497 [499]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.922